Invaze zlodějů těl

• Česko Invaze lupičů těl (viac)

První remake stejnojmenného klasického hororu Dona Siegela z roku 1956 se odehrává v San Francisku. Když si Matthew Bennell (Donald Sutherland) uvědomí, že někteří z jeho přátel se po utržení zvláštní rostliny nechovají, jak by měli, je plán nepřátelských mimozemšťanů na ovládnutí planety Země a jejím přetvoření k obrazu svému v plném proudu. Každý člověk, jenž utrhne podivnou přes noc vykvetnuvší rostlinu je nahrazen klonem, plnohodnotnou to kopií sebe sama, která však poslouchá agresory a jedná čistě v jejich zájmu. Bennell se stane svědkem takového nahrazení a rozhodne se s tím něco udělat, aby nedospěl stejného osudu. Jenže komu může věřit, když ovládaní lidé jsou ve všem stejní, jako jejich původní já? (monolog)

brasek

Od začiatku nuda a keď sa už konečne začalo niečo diať, tak to bolo pochabé. Príbeh bez napätia a atmosféry, nepodarený remake hororovej klasiky. ()

argo.smile

No mám pocity ktoré sa po zhliadnutí rozdelili na dva tábory a neviem sa rozhodnúť k hodnoteniu. Jedna strana vychvaľuje tu civilnú a viac menej depresívnu stránku survivalu pred onou emzáckou inváziou tiel a na druhej strane sa zastavoval občas rozum nad logikou chovania postáv, pár chvíľkami nudy a dier v scenári. A dozvedel som sa ako jednoducho blbo ale naozaj blbo zapáliť skleník pomocou preseknutia šnúr, ktoré držia akože skleníkové žiarovky. Ale nakoniec som sa rozhodol, že dám tomu neutrálnych 3,5*. ()

nanamarak1

Viděl jsem původní verzi a krvavější předělávku z roku 1993 a tahle je z nich nejlepší. Výborná atmosféra, kvalitní herci a mrazivý závěr. 80% ()

Agnostik

Oldscholová psychárna.Dosti zajímavý námět,s rostlinou a invazí mimozemštanů.Donald Sutherland v poněkud nevšední roli jak jej neznáme.Dobrý film který stojí za to shlédnout. ()

Podle_mne

Troufám si říct, že dnes už prakticky klasika žánru, na jejíž atmosféře neubral nic zub času. Beztak si pamětníci prvních beta/vhs kopií (a potažmo i dnešní divák) vybaví scénu "pes a jeho páníček", jejíž obdobu si v žádném jiném filmu už nevybavuji... (Také to u nás kdysi kolovalo jako "Invaze uchvatitelů") ()

Africanus1

Dobrý, ale nic extra. Atmosféra ujde, Sutherland a ty dvě cácorky to odehráli slušně, naproti tomu Goldblum mi šel pěkně na nervy. Nejvíc mi ale vadil uspěchanej přerod mezi normalitou a parazitismem. Jeden den je chlápek v pohodě, ráno párkrát odpoví na půl huby a místo obvykle pokládaných otázek citlivě zkoumajících příčinu špatné nálady typu "co čumíš jak půl prdele z křoví?", je svou drahou polovičkou hned podezírán z podvratné mimozemské činnosti. Už jenom proto bych se na nějaký vysvětlování vybodnul a na truc bych si šel taky trochu zablbnout s ufouny. Teď ale vážně - pořád jsem žil v domnění, že královna Alžběta, Putin, Obama, Rockefellerové apod. jsou klasičtí šupinatí reptiliáni. A hle, je to jinak! Žádný ještěrky, ale Adéla ještě nevečeřela naruby. Co si pak o tom mám já, obyčejný, konspiracemi nepolíbený člověk, myslet? Děláte mi v tom akorát bordel. ()

Damnsinead

Na Zemi se vysemenily kytky z vesmíru, které duplikují lidi, když spí. Zarytý hygienik Donald Sutherland  tu sežene partu lidí, které mimozemšťani ještě nedostali.  Půlka z nich jsou idioti, nemají žádný plán, pobíhají od ničeho k ničemu, a mně je úplně jedno, co se s nimi stane. Holt když je tam zlý Leonard Nimoy, tak jsou stejně odsouzení k zániku.  Nebýt toho nudného, těžkopádného zpracování, mohla to být pecka. Film by na to měl, má spoustu nezapomenutelných momentů, třeba scéna, kdy spícího Donalda duplikuje kytka. A ten zmutovaný pes byl solidní bizár. ()

k0dl

Mrazivé drama s velice "úchylnou" hudbou, která dokáže parádně napnout nervy diváka k prasknutí. Nic pro diváky romantických komedií. :-) ()

Mydlan

Být závěrečná půlhodina víc nabitá dějem, dám čtyři hvězdy, ale i tak se jedná o velice kvalitní film, s dobře budovanou temnou atmosférou, dobře zvládnutým a depresivním závěrem, výbornými hereckými výkony. Určitě stojí za shlédnutí. ()

petrasninja

Horor? Napětí? Atmosféra? Zhruba po patnácti minutách mi bylo tak nějak jasné, že to bude další z řady těch nekonečně dlouhých, nudných, utahaných filmů. Po zhruba čtyřiceti minutách, jsem to vážně chtěl vzdát, leč vydržel jsem dalších deset a ještě teď toho lituji .... Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

StaryMech

Elegantní předělávka stejnojmenného vědeckofantastického napínáku kříženého děsičem z roku 1956 by se podle mě docela dobře obešla bez většiny zvláštních efektů. Závěru, který jistému kritikovi právem připomněl Munchův "Křik" i Polanského "Nájemníka", uplynuvší léta neubrala na mrazivosti. Filmem se mihnou herci Kevin McCarthy a Robert Duvall, režisér původní verze Don Siegel, kameraman Michael Chapman, producent Tom Luddy a hlas samotného pana šéfkuchaře ; Jerry Garcia nám zabrnká na bendžo. Co se nepovedlo, je změna "lupičů" na "zloděje" v českém názvu. ()

Dalajlada

Na svou dobu velice působivý film. Výborné efekty, rozvinutá myšlenka, žádný veselý konec a nebýt toho, že je zbytečně dlouhý, tak by to byla naprostá špička. ()

Josef.Svejk

Skvely sci-fi/thriller! Videl jsem ho nekdy v 80. letech a dodnes na me nechal hlubokou stopu. Remake filmu z roku 1956. Kevin McCarthy hral doktora v originalu. Veronica Cartwright (Vetrelec) hrala v dalsim remaku z roku 1987 (The Invasion). ()

Zupan_

Skvele herecké zostavenie hlavne Veronica Cartwright je naozaj nedocenená aj celkom pekná tu jej výkon žiaril. Škoda že to malo taký pomalý rozbeh, ale posledná tretina bola naozaj veľmi dusná.Bola plná skvelých nápadov a aj efekty tiež prekvapili. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Zlodeji tiel sa vrátia

Zlodeji tiel sa vrátia

16.07.2005

V klasike sci-fi hororu Invaze lupičů těl malomestský doktor v podaní Kevina McCarthyho odhalí, že obyatelia mestečka sú nahrádzaní mimozemskými duplikátmi. V roku 1978 nakrútil Philip Kaufman remake… (viac)