Lupiči tiel

• Česko Lupiči těl (viac)

Celý napínavý příběh se odehrává v uzavřeném prostoru vojenské základny chemické brigády, kam přijíždí na inspekci ekolog dr. Steve Malone. Ve shodě s tradicí hororu devadesátých let však hlavní postavou není on, ale jeho šestnáctiletá dcera Marty. Ani ona si však dlouho neuvědomuje podivné chování některých obyvatel posádky, což není zase tak neobvyklé, neboť vojáci jsou divní, tváří se nepřístupně a mají vyhaslé pohledy, i když jsou normální. Když si pak Marty uvědomí, že něco opravdu není v pořádku, je už téměř pozdě. Vetřelci útočí, omotávají své oběti tenkými šlahouny a zmocňují se jejich těl i vědomí a vytváří kopie, které jsou od originálů téměř k nerozeznání podobné. Tyto kopie pomáhají lovit a zabíjet ty, kdo ještě nenápadné invazi nepodlehli a chystají se k útoku. Nakládají kamiony slizkými kokony a jdou do světa šířit zkázu. Zbývá už jen poslední šance na záchranu světa a pouhá hrstka těch, kdo jsou schopni nebezpečí vzdorovat. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Tento film má chovanie toporného béčka, ale výzor áčkovej produkcie. Už úvodné titulky sú naozaj originálne ( názov filmu putujúci vesmírom, ako nejaká kozmická loď ), pričom zvyšok filmu je štýlovo a vizuálne pôsobivo nasnímaný. Ide o v poradí tretiu adaptáciu knižnej predlohy a opäť inak podanú, ako formálne, tak aj príbehom. ()

tron

Je to matné. Má to niečo z hororu, sci-fi, trileru i psychologickej drámy. Nakoniec to ale ani poriadne nevystraší, sci-fi prvky sa obmedzili na dve naivné vety a pokusy o psychológiu postáv radšej ani komentovať nebudem (spravidla sa obmedzila na „dvaja krásni mladí ľudia opačného pohlavia po sebe hádžu dlhé, detailné a mlčanlivé zaľúbené pohľady"). Zopár v dobrom nechutných scén, pomerne originálne zasadenie tuctového deja do netuctovej vojenskej základne, traja štyria dobrí herci (bohužiaľ v podporných rolách) a stopové stopy po zlovestnej, napínavej atmosfére ohrozenia. Iné spriaznené kúsky ma bavili oveľa viac (Vec, Invázia lupičov tiel s Donaldom Suterhaldnom, Fakulta). Dokonca aj matní Vládcovia bábok (tiež so Sutherladom). ()

Campbell

Nepovažuju se za fanouška Body snatchers filmů, a bohužel ani dvě předešlé verze nepovažuji za extrémní majsterštyk. Takže jsem nečekal ani nic extra od tohohle. Nicméně i přes celkovou slabost je to verze u které jsem se bavil poměrně nejvíce. Takové správné béčko na večer. Chapadel a slizu je tu poměrně dost a akce taky není špatná. Garda byla dobrá v čele s Ermeym. A efekty byly suprově béčkové. Sice to není film který si asi pustím znova ale, účel v zábavnosti splnil. ()

Dudek

Sakra, sakra, to je ale divný film. Opravdu nevím jak jej objektivně zhodnotit. Můžu jej zatratit za jeho přihlouplý děj, ba co více zkritizovat za jeho naprostou prázdnotu a přímočarost, ale proč to dělat, když celkově to tak hrozné nebylo. Kritizovat je docela snadná věc a Lupičích těl se nabízí přímo obrovské množství věcí, které se k tomu nabízejí, ale u podobného projektu nemá žádný smysl zkoumat maličkosti. Problém tu však je, opravdu nevím co mám chválit Samotný příběh je banální a ubírá se od bodu A k bodu B. Autoři nezakládají děj na zbytečných oklikách a jdou prostě rovnou na věc. Po seznámení s hlavními hrdiny a pár symbolickými odkazy - které se snaží tvářit záhadně, ale v dnešní době již nemají šanci překvapit - máme konečně možnost nahlédnou pod samotnou pokličku tohoto temného hororu. Mladý chlapec – velice nesympatická postava – je totiž svědkem podivného jevu, jeho matka zemře a ze skříně se zrodí nová. Je jasné, že dítěti nikdo neuvěří, ale horší je fakt, že ona v tom není sama, ba právě naopak, tajemné mimozemské organismy napadají celou vojenskou centrálu a její okolí. Na rozdíl od svého předchůdce si tento remake na nic nehraje, tvůrci se nezabývají tvořením atmosféry ani změnami charakterů samotných hrdinů – ti zlý jsou prostě ploché osoby bez emotivního jednání, které běhají jen když je to nutné. Snímku schází jakýkoli náboj či moment překvapení, vše nám ale vrací formou zajímavých efektů, které jsou sice laciné, ale rozhodně neuráží. Celkově je tento horor naprosto čistým průměrem, neboť poměr kladů a záporů zůstává na mrtvém bodě. 50% ()

fcreading

"Dostanu vás v spánku, ale nespať nevydržíte dlho." Videl som to asi pred 10 rokmi, a pamätal som si ztoho všetko, čo sa tam dialo. Po 10 rokou, som si to zohnal, a zážitok, ktorý som mal počas filmu a na aký nikdy nezabudnem, na atmosféru ktorá nestratila svoje kúzlo v tejto dobe. Pomerne dobre sa to drží svojho predchodcu, Ferrara nezabudol, včom bol dobrý originál, a prispel niektorými scénkami až po základňu, po ľudí s ktorými není niečo v poriadku, a ktorý si berú v noci telá svojich hostiteľou, a rodia sa znovu a znovu až pokým ich niesú státisíce, možno tisíce. Záhrala si tu aj Christine Elise, ktorá hrala aj v Childs Play 2, a všetko to uzatvára výborná hudba uprostred a na konci filmu, nemám čo vytknúť, mne sa to páčilo. Po Invázii zlodejov tiel, je to pomerne dobrý nástupca, ktorý vás vtiahne hneď zo začiatku, kdežto u originálu sme si museli polhodinku počkať 80 percent. ()

• Tento film byl natočen během dvou měsíců roku 1992 na bývalé základně pro výcvik pilotů amerického letectva Craig Air Force Base nedaleko alabamského města Selma. Základna byla uzavřena a dnes slouží jako civilní letiště s názvem Craig Field Airport. (Trajektt)