Dvojica tínedžerov Zach (Joel Courtney) a Randy (Calum Worthy) vyrábajú videá o ich nudnom a pokojnom mestečku dúfajúc, že z nich vďaka tomu budú slávni youtuberi. Náhodou sa stanú svedkami niekoľkých zvláštnych incidentov, ktoré ich dovedú k poznaniu, že ich susedia sú jeden po druhom nahradzovaní svojimi takmer dokonalými kópiami. Spoločne s kamarátkou Kaylou (Andi Matichak) stojí pred nimi neľahká úloha – presvedčiť svoje okolie, že tu ide o viac ako len o reklamu na ich fádnu internetovú šou. (beso74)

kingik

Vítězství kreativity nad originalitou. Netřeba lkát nad množstvím "výpůjček", kterými film disponuje. Scenáristický tandem John Murlovski a Steven Palmer Peterson mají dokonale nakoukanou klasiku "Invaze lupičů těl" a další úctyhodnou řádku filmů pojednávajících na jedno téma - tedy "krádež" tělesné schránky. Za 20 let už stejně nebude kde brát originální náměty, vše se bude točit jen kolem rebootů a remaků, tudíž mně absolutně nevadí "opáčko" provařené látky, když se jej zhostí schopný tvůrčí štáb. A jelikož ani financí jistě nebylo nazbyt, prim hrál kreativní přístup, který nasoukal do neoriginálního námětu porci odlišnosti, a sympatické herecké obsazení zajistilo divácký komfort. Při představě, že jsem pokousán jakousi potvorou a za určitou periodu si pro mě přijde replikant, co mě vytahá za varlata, jsem byl rozkošně pobaven, čímž se sešel důležitý divácký faktor, tolik potřebný právě pro takový druh filmů. A film se mně začal zamlouvat v jednotlivostech, přičemž Murlovski docílil určité režijní kompaktnosti. Nočních sekvencí je sice nemálo, ovšem posloužily mnohokrát k napínavému průběhu, načež se do hlavních i vedlejších rolí podařilo obsadit kvalitní omladinu. Andi Matichak je z ústřední trojice tou herečkou, která už začíná pokukovat po vyšší lize. Její herečtí partneři Joel Courtney a Calum Worthy si na herecký průlom budou muset nějaký ten čásek ještě počkat, ale vůbec nevadí, když se v budoucnu sejdou před kamerou a nabídnou podobné neokoukané kousky. Ve vedlejších rolích je hlavní hvězdnou akvizicí Cam Gigandet v roli šerifa. Povědomými tvářemi, co už mají nějaký ten "béčkový" zářez na kontě, se film hemží, nicméně omladina oproti nim dostala nepoměrně větší prostor. Rozpočet na hýření určitě nebyl, což je nejvíce znát u limitovaného počtu režijně nápaditých sekvencí, např. "vylíhnutí" replikanta si tak divák užije jen jednou (ve stodole). Ovšem prostor dostane i nějaká ta nahotinka, mě například vůbec nepobouřilo vidět Andi Matichak v rouše Evině. John Murlovski se neopřel o originální námět, oblast scifi/horor neobohatil o nedostižné a převratné dílo, nicméně má talent tahat tvůrčí neotřelost i nápaditost tam, kde by ji nikdo hned tak nečekal. 10/10 ()

Flopik

Ale vôbec nie zlé. Natočené to je kvalitne, vidno že to nie je len nejaká amatérska blbosť. Herci sympatický , hlavná hrdinka je kočka a dej odsýpa rýchlo. Celkovo to začne pekne rýchlo a stále sa niečo deje. Po hororovej stránke je to slabé a chovanie postáv dosť nelogické ale tak nemôžme chcieť príliš. Mňa osobne to bavilo a za mňa 3*. Koniec troška prestrelil. ()

oveckaoa

2 kluci natáčejí videa z jakési americké prdele kde se nic neděje na youtube. Jednoho dne natočí jakéhosi tvora co pokouše jakousi ženskou a vydají se to objasnit. Film je v podstatě mix mezi Fakultou (mimozemská invaze , která má nahradit lidstvo) a Návštěvou (anglicky The Visit). Ke konci už jde, ale vidět, že tomu dochází dech a nápady navíc dat do toho více prachů mohly jsme mít slušný post apo horor. 60 procent. P.s. docela by mě zajímalo co vidět uživatel Mamlas (ten nick je opravdu výstižný) za film žádná roztřepaná ruční kamera tam totiž není. ()

JASON_X

Pár podobných filmů (s podobnou zápletkou) jsem už viděl, ale byly hrány ve vážnější a temnější tónině. Tentokrát je to spíš komedie pro mládež, ale taky dobře. Hodně nápaditá černá komedie se sympatickým trojlístkem týnejdžrů, která je občas i víc horrorová než komediální... Už třeba první záběr má skvělý grády a musel jsem se honem ujistit, že jsem si ten film nepustil omylem z prostředka... No, on se u několika scén člověk sice občas zasměje, ale že by to byla zrovna komedie... Hm, když nad tím tak zpětně přemýšlím, ona to vlastně ani moc není komedie... Vlastně vždyť to je normální horrorový scífko, i když hlavně pro náctiletý a pojatý s dobře odměřenou porcí nadsázky... A bez nějakýho pitomýho happyendu... Sakra, vůbec teď nechápu, proč jsem měl ten blbej nápad tomu dát tu blbou nálepku "komedie"! Moc mě to bavilo, po celodenním kácení kůrovčáků solidní relax. ()

ledzepfan

Z hlediska smysluplnosti jednotlivých scén je to sice ptákovina, ale ten bodysnatcherovský koncept má v sobě něco tak instinktivně nepříjemného, že pokud to netočí úplný diletant, tak se to vždycky aspoň na ty tři rudé vytáhne. Jasně, viděl jsem to v už asi osmi různých variantách, ale pořád mě to baví.. ty náznaky v pozadí, odhalování, paranoia, frustrace, postupná izolace a většinou depkoidní konec.. To se neomrzí. ()