MickeyStuma

Na tradiční nízkorozpočtový snímek své doby, údajně stál třicet tisíc dolarů, se jedná o vcelku napínavou etudu, byť ne, taktéž tradičně na svou dobu, originální. „Pojídači mozků“ nebo třeba také „Mozkojedi“, jak by se dal přeložit do češtiny název, prý sice vznikl čirou náhodou, soudní pře o plagiátorství se autor stejně nevyhnul, ale při porovnání se staršími snímky jakoby byly použity motivy filmových počinů „Invaders from Mars“ (1953) a „Invasion of the Body Spatchers“ (1956). Takže tu máme další nějaké parazity přisávající se na člověka ve snaze je ovládat. A protože peněz na lecjaké scény nebylo mnoho, konverzace je samozřejmostí, ale i, tak se tvůrci snažili, aby se stále něco dělo. A okem shovívavým se skutečně stále něco děje. Na sci-fi horor se však lecjaké děsivosti očekávaně stále nelze dočkat. Na takový film se také lze dočkat různých podivností ohledně technického zpracování vývoje děje, ale i to už takovýmto filmům, tak nějak, patří. Ohledně výše zmíněných starších snímků, a mnohých dalších podobných, je tento předvídatelný, což i to kazí filmový zážitek, ale zase končí tak, jak mnohý ne. Takže nic než další sci-fi klasika v plejádě 50. let minulého století bez bázně a hany, na který je potřeba shlížet s odstupem. ()

Oktavianus

Heinleinova kniha je vynikající, toto filmové provedení velmi špatné. Je obrovská škoda, že na zpodobnění přisátých mimozemšťanů už nejspíš nezbyly peníze, třeba by to dojem vylepšilo. Takhle zůstala jen mizerná výprava, slabé herecké výkony a zmatený a nudný děj. I když jsem si filmem krátil čas v práci, přesto jsem byl nesmírně vděčný za kratičkou stopáž. Starý mimozemšťan s vizáží Mrazíka byl už jen zkaženou třešničkou na hodně nepovedeném dortu. ()

pornogrind

Sice jsem od filmu neočekával žádnej zázrak ale že to bude takovej Bullshit taky ne. V tomhle případě byla i ta 60minutová stopáž doslova ubíjející. Dokoukával jsem to opravdu jen s velkým sebezapřením. Snímek se mi tady v komentáři nechce ani víc rozpitvávat nebo bych si to ještě rozmyslel a musel bych dát odpad. Stejně bych se asi jen opakoval protože vše v podstatě ve svým komentáři vystihl uživatel Lima. Dávám 1slabou hvězdu a to popravdě ani nevím za co protože to byla nuda jako prase. ()

zelvopyr

Vládci loutek od Heinleina byli předlohou této s****e. Byla vzata ta nejpovrchnější část příběhu a natočeno nezábavné béčko. Opravdu tupé herecké výkony... Docela se mi líbily nápadité POV záběry "z pohledu vetřelců plazících se po zemi" a hezká telefonní operátorka, která měla kvalitní (jedinou) repliku "I'm sorry, sir, that line is busy", a tak si ji dala párkrát dokola. Jinak fakt nic :-( ()

Lima

Plakátové.info: PLAZÍCÍ SE, SLIZKÁ STVOŘENÍ, SE SKLONEM K TERRORU a NIČÍCÍ SVĚT – POŽÍRAČI MOZKů!!!____Všechno špatně. Tvůrci filmu si vzali do parády Heinleinův román ´The Puppet Master´, vykostili ho a to, co z něj zbylo, ještě totálně filmařsky zprasili. I to, co by se dalo nějak použít, vizuálně osvěžit celé to blábolení, režisér nezužitkoval. Celý film se točí kolem skutečnosti, že mimozemšťany na dálku ovládaní lidé přisávají na šíji pozemšťanů takové černé, slizké červy a tím své oběti dostávají pod mentální kontrolu, ale i když si je herci vysloveně prohlížejí, s úžasem v očích, divák ta přisátá stvoření nevidí, protože se to už nevešlo do rozpočtu. Vizuálně je film dost odpudivý, kamera občas volí nemožné úhly (někdo si tady asi hrál na Orsona Wellese), celá výprava se skládá z jedné rakety, obestřené lešením a z několika poloprázdných místností a korunu všemu nasazují i v té době zcela neznámí a nesympatičtí herci, kteří s gustem přehrávají jak jen to jde. Vnitřek kosmické lodi, se vznášejícím se oparem, bělovousým Metuzálemem a plazícími se hroudami s tykadélky, pak už přežijí jen ti nejotrlejší :o) Jedna hvězdička za jedinou pamatováníhodnou scénu, kdy kamera kopíruje pohled červa, lezoucího na svojí oběť a divák jakoby vidí okolí jeho očima. ()