Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

ferrari2

Hnus. Čo sa dialo v hlavách tvorcom 4. dielu? Trepať blbosti (text vo filme) len preto aby nám vysvetlili o čo vlastne ide je nehoráznosť. A pomedzi tie kydy sem tam nejaká (akciou si to nedovolím nazvať) akcia. Nesúrodé, roztrasené, bez ladu a skladu... Bol som nútený to dopozerať lebo polovička bola zvedavá ako "to" dopadne. Ináč by som to vypol asi od 25-tej minúty. NEPOZERATEĽNÉ. ()

Jimmy.y

Líbí se mi to nostalgické vzpomínání, flashbacky.... Jak já nemusím scifarny, Matrix byl vždycky srdcovka a tohle? Wow, tohle jsem nečekal. Až tak na sračky z toho nejsem, ale 5 hvězd dávám pro herecké obsazení, celkem no name herci a dalo se to, za další, že příběh v podstatě navazuje na třetí díl a já čekal volné pokračování, mělo to hlavu a patu.... A největší prdel je to, že agent Smith a Neo jsou v podstatě kámoši :D super.... Nečekal že to bude až tak dobré! ()

Ardno.Lamalz

Očekávaný snímek, který také, jako zanedlouho vydané pokračování též očekávaného Spidermana, převážně lákal k nutnému shlédnutí v kabátku za nostalgickou tutovku. Ale ačkoli Tři pavouci v akci přišli a odešli, bez nápadu, jako většina marvelovek, protože ta usoukaná nostalgická struna jim dohrála jen co doběhly titulky a vyklidil se sál, návrat pana Andersona, přesto, že byl naprojektován jen jedním, ze dvou původních architektů, rezonoval i dále, kdykoli se o něm někdo jen zmínil a trvá to tak stále. Čekal jsem mírné zklamání, jako z většiny velkotonážních pokračování klasiky,  např. ty nové díly STAR-WARS, co z nostalgie udělaly kabaret s náhodně vybranými prvky objevující se v původních filmech, postrádajíc tu čistou dějovou linku, která opravdu utvořila charakter tohoto filmového vesmíru, zde její nelogičnost jen zvýraznila lajdáctví v přípravách a tedy absenci dopředu odsouhlaseného scénáře. A musím přiznat, že se mě to zklamání při čtvrtém Matrixu ze začátku i chvíli drželo, když ale ty drobné detaily začaly postupně dávat smysl, bylo jasné, že je to jen nevyhnutelná evoluce starého, dobře známého, chtěného. Proběhl i první díl budící pocit ztotožnění, kdy hlavní aktér je na tom jako pozorovatel a postupně se společně noří hloubš dozvídají se nové skutečnosti. Zde je tedy navázáno a počítá se, že pozorovatel je alespoň minimálně z předchozími skutečnosti obeznámen (viděl ty tři původní filmy, nebo že o nich alespoň něco zaslechl) a humorně, parodické situace, které nastanou v okamžicích, kdy si o existenci předchozích dílů také uvědomují samotní aktéři, postupně rozkryje pravdu, že ač se to snaží tvářit, jako vymyšlená nadsázka, někdy až s groteskní palčivostí, hlavní myšlenka zůstává ryze stejná, svobodný jsi jen když se odpojíš od matrixu a nakonec dává smysl pouze láska. Pozn. k aktuálnímu ohodnocení filmu na čsfd: značná dehonestace snímku ihned po vypuštění špatnou, nekonstruktivní kritikou v masmédiích, včetně dopředu kvalitu podrývající, ze strachu vydávaná prohlášení k filmu ze strany samotných vydavatelů/investorů, spolu s diváky, co do kina chodí nejraději na to, co má tak jednoduchý šablonový děj, že netřeba se nad tím ani trošku zamyslit, myšlení totiž, jak známo bolí, krásně propsalo hodnocení tam kde je. ()

doom.cz

Tak nějak nevím, proč původní trilogii museli sequelem tak zhurvit. Jako jo, je to akční, je to barevňoučké, ale tím to hasne a končí. Celá parádička se snaží stavět na pomrkávání pomocí odkazů k původní trologii a popichování do ovčanů. Což vyzníná dost lacině a do prázdna. Jediné větší duchovno jsem zaregistroval na úplném konci u Analytika v baráku. K novým postavám jsem si za celé ty dvě a půl hodiny cestu nenašel stejně jako si nenajdu cestu ke křáku u cesty. Nůůůdáááá. A jako bonus mírně senilní Trinnity. Cože? ()

Harekrshna odpad!

Stojí to za hovno. Tahle věta kompletně a detailně vystihuje úroveň a kvalitu filmu. Nevěřil jsem, že by se pokračování Matrixu mohlo sprznit na tak nízkou úroveň. Ten příběh byl přece tak jednoduchý. Režisér s producentem by měli být soudně trestaní za hanobení tak skvělé trilogie a práce lidí, kteří mají narozdíl od nich nějaký talent. V prvnich 20 minutách jsem si říkal, jestli to je amatérský film svěřený studentům 1. ročníku umělecké školy nebo parodie na Matrix. Morfeus je kašpárek bez charisma, s komplexem méněcennosti, který si hraje na frajírka, aby všem okolo a především sám sobě dokázal, že není nějaká nula. Niobe je stará zapšklá nafoukaná ježibaba, která plive na všechny. Nějaká 18ka, generálka nebo co má za hodnost, vypadá jak lezba, 1/3 filmu je jak chlap, 2/3 filmu je opak, naprosto submisivní a 3/3 filmu je prakticky neviditelná. 90% charakterů je krajně nesympatických. Celý film je uměle barevný, jako by šlo o nějaké video na Instagram. Příběh nemá strukturu, uprostřed filmu evidentně nevěděli, co dál, tak tam dali zombiky, vrtulníky, rakety. Celkově mi přijde, že ten film natočili z donucení za 2 dny, protože už to všichni chtěli mít z krku. Agent Smith teď sám najednou dává Neovi nakládačku, přitom ten umí ovládat Matrix. Kamsi se ztratilo oslovení "Pane Andersone" a oslovuje ho Tome. Silně to evokuje dojem, že herci pořádně nevysvětlili jeho roli a vlastně ani neviděl filmy Matrix. Jako, když k vam v práci do týmu naberou nového zamestnance a ten neví čí je. Celý film je iracionální. Vlastně ani pořádně nevím, o co v něm šlo. Trinity najednou umí lítat a je z ní vyvolená taky. 60 letá bába tam lítá s 60 letým Keanu Reevesem. Naprostá ztráta času. Nedivejte se na to. Šetřím vám čas. Odpad a hanobení umění předchozích režisérů. ()

Cinex_studio odpad!

Už ne, nikdy.. prosím.. Tohle je reálně jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. Aneb když je přednější udělat vyváženou homobarevnou a feministickou odpadní žumpu kinematografie, bohužel v podání Matrixu. ()

K1K0

Neviem čo mám k tomu presne povedať a vôbec čo si mám o tom celom myslieť. Podľa mňa to nemá z Matrixom nič spoločne. Prvá polovina je akýsi návrat do minulosti ktorý funguje na spomienkach ktoré sa oživujú počas jazdy, medzi tým všetkým súboje plné nezmyselných výjavov ktoré sa majú podobať pôvodnému Matrixu. Ako som povedal Matrix Resurrections funguje na vlne spomienok. Pripomína mi to skôr Marvel a nie niejaky akčný sci-fi žáner ktorý ma viesť názov Matrix. Jedno pozitívum ze vo filme je Neo a Trinity inak “nic víc, nic mín”. ()

Tobias_Sin

V tomto půjdu proti proudu. Za mě perfektní navázání na uplynulou sérii. Postavy veskrze sympatické, moc potěšila i skupina ze seriálu 8 smysl. Příběh je perfektní, místy příjemně vtipný, šlape jak na drátkách. Myšlenky typu syntienti, bioobloha, spolupráce se stroji, vymýšlení nového Matrixu.. Nemám slov! ()

Shimmy1

Tento díl se s těmi předchozími bohužel vůbec nedá srovnat. Před tím, než se ve filmu začne něco pořádného dít, je divák nucen sledovat, jak se Nio snaží dostat z Matrixu, což trvá neuvěřitelně dlouho. Poté, co se z něj konečně dostane, s údivem zjišťujeme, že jeho síla a schopnosti z předchozích dílů jsou ty tam a po celou dobu filmu nedostaneme jediný důvod pro to, proč už je neovládá. Tím to ale bohužel nekončí, protože se nám představí hlavní záporák, který je už od prvního pohledu zajímavý asi jako školní výlet. Na závěr bych chtěl ještě poukázat na divné úhly kamery, které diváka pravidelně terorizují a znepříjemňují mu zážitek z celého filmu. Tomuto filmu dávám  𝟑/𝟏𝟎 a to jen proto, že jsem si u něj vzpomněl na to, jak dobré byly předešlé díly. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách