Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

hadoskorpion

Horsie ako matrix 1 ale trochu lepsie ako 2. Hlavne  polovica spomienky predchádzajúce casti, spoiler: toto že vyvolena aj ona pripomina z filmu: Nepriestrelný mních  že vyvolení nie je jeden.  Ak nepriatel trilogie Matrixu nemusi uplne nepriateľ môže tvoj spojenec len dočasne. Koniec spoiler. Preto hodnotím 4* ktoré len tak prešli   lebo zaujimave retrospektive chýbalo mi tam vela veci ktore z ineho pobavilo. ()

CaladanChmur

nevím  jak tohle dílko přijmout...oproti původní trilogii mi to přišlo hodně sólové... tzn ty zpětné odkazy a pseudoflashbacky  byly sice v pohodě, ale zároveň z toho bylo cítit jak je to účelové.....Jako samostatné dílko 3-4 hvězdy, ale pokud si to dovolilo chtít nějak nenápadně navázat na původní triptych... tak sry 35%...protože to prostě tu prvotní myšlenku ( a vlastně jakkoukoliv myšlenku) nemělo. Z hlediska řemeslnosti super.. ale jinak.. bída....65% ()

Plasta

Tohle je fakt špatný. Když chvilku budu předstírat, že nevím proč tenhle díl vznikl a hodnotit fakt jen to dílo, nemůžu si přestat klást otázku proč proboha je tam tolik nevynucených odkazů na uplynulou sérii? Desítky okamžiků během filmu Vám připomenou, že to důležité jste už viděli před 20 lety a stále dokola se tak přemáháte to vůbec dokoukat. Proč se to aspoň nesnažilo tvářit důstojně? Proč ty trapné pokusy o humorné momentky? Proč Morfeus nosí oblek Dana Nekonečného? Proč jsou bojové scény tak nepřehledné?  Proč tam vlastně byl agent Smith? Proč Merovignan vypadá jak vágus? Proč, proč, proč? Mám po tomhle filmu víc nezodpovězených otázek než na konci seriálu Lost. Blbá hláška na shrnující recenzi k blbému filmu: Nový Matrix už nemá koule stejně jako jeho autoři. ()

curfew77

Ok, nebyl jsem cílovka už od startu, protože mě naprosto minuly i dvojka a trojka. A úplně mimo šlo i tohle, jakkoli si tedy nemyslím, že by Lana chtěla jen zlomyslně ukazovat prostředníčky studiu i fanouškům původní trilogie. Spíš to s těmi odkazy a úrovněmi v relativně dobré víře prostě přepálila, stejně jako posledně u Jupiter Ascending. Jen se trochu divím, že do toho šel Keanu Reeves, který na rozdíl od zbytku ansámblu tyhle experimenty se svou ikonickou rolí nejspíš nemá zapotřebí - ale kdo ví. Každopádně, za mě 40 % a nejspíš nikdy víc. ()

helrohir

Názov filmu by mal byť skôr Matrix Recyclations, pretože neprináša do tejto série vôbec nič nové ani originálne, ale naopak, mnohé scény z filmu sú len napodobňovaním už videného v pôvodnej trilógii. Z celého dejového konceptu a myšlienky som bol dosť rozčarovaný, pretože tá snaha prehodiť dianie v pôvodnej trilógii do takéhoto svetla nebola po chuti určite mnohým fanúšikom. Ani akcia už nie je tým highlightom, ktorý zdobil nie len originálny film, ale mnohé zachraňoval aj v oboch sequeloch. Rovnako tak obsadenie, hlavne teda vedľajších úloh nie práve šťastne zvolené. Jednoducho povedané, značka Matrix bola na poli akčného sci-fi filmu vždy niečím výnimočným, ale v tomto prípade očakávania rozhodne neboli naplnené. 40%. ()

murkl

Líbila se mi první půle filmu, která měla obsahovala spoustu zajímavých věcí. Zbytek filmu nestojí za řeč. Je to jako jít do vietnamské restaurace s novým majitelem. Je tu stejné menu, ale není to prostě ono. ()

Dinsberg

Mnoho komentářů tady reflektuje fakt, že za 20 let jsme všichni ušli kus cesty a tudíž nemůžeme ani od sequelu filmu očekávat to stejné. To je také to jediné s čím se dá souhlasit. Otázkou je, zda ten dvacetiletý posun se odehrál správným směrem. Film sám totiž (i když to dělala i původní trilogie) klade otázky na něž nenachází odpověď. Nedomnívám se ale, že klade ty správné otázky. Zatímco původní trilogie vyvolávala touhu tyto otázky zodpovědět, Resurrections spíše vyvolává touhu se po odpovědích nepídit a zůstat ve sladké nevědomosti. Neklade existenciální otázky, ale otázky ohledně existence oprávněnosti nebo relevantnosti těchto otázek.  Jako by ona vnitřní zmatenost souvisela i s cestou, kterou má za sebou tvůrce/tvůrkyně. Nechci hanit tu proměnu, pokud je motivována vnitřní identitou a vyzrálostí dané osoby. Ale stejně jako film se snaží, aby něco bylo černé a bílé zároveň, aniž by to bylo šedé. Realita jako celek skutečně není a ani nemůže být binární. Pokud se ale nebinární stane i realita, kterou bezprostředně vnímáme, sama se stane Matrixem, bez ohledu na to, jak moc reálná je. Bude vnímat jen to, co a jak chceme vnímat, než abychom vnímali to, co a jak je, a teprve pak se rozhodovali jak s tím naložit. Proto sám nevím, jestli film chtěl něco sdělit nebo se k vytvoření svého vlastního sdělení máme nechat jen inspirovat. ()

Pete

Resurekce Matrixu je po všech stránkách podobný průšvih, jako návrat Skleněného, nebo poslední trilogie Star Wars. Stáří hrdinové vstali z hrobu (resp.kapsle, kde sloužili jako monočlánek, zase), přidala se kupa nových nezajímavých postav, a pak je donutili opakovat znovu ty samé matrice pořád a pořád dokola. I když se jeden z původních "znovuzrozených" Wachowski tvůrců zpočátku pokouší jít na to sebeparodicky, až experimentálně, skoro jakýmsi bořením čtvrté stěny, příliš brzy se dostaví nepříjemné déja vu, a jedeme v těch samých kolejích, jako dřív. Jenže tentokrát to drhne, až to zcela a katastrofálně vykolejí. Tomuto dílku, které zřejmě mělo být jakýmsi vzpomínkovým happeningem, se nakonec podařil jeden vskutku revoluční kousek: V roce 99 jsem Nea, Trinity i Morphea miloval, teď mi byl však jejich další osud už naprosto lhostejný. ()

liquuid

Zase tak spatne to nebylo. Hodne tu hrajeme na nostalgii, coz je naprosto bozi. Je ve skoda, ze druha pulka chytnula pomalejsi tempo a prestalo me zajimat, jak to dopadne. Zavzpominal jsem rad, jako pokracovani to nebyl vubec spatnej dil (dle meho nazoru lepsi, jak drivejsi pokracovani), ale zaroven mam ten pocit, ze pokud dalsi dil nebude, tak to je asi trochu zbytecne. Vizualy, kamera, akce super, letici Trinity pecka a jak robot mluvici Keanu nema chybu xD ()

Toneil

Zatím dočasné hodnocení založené jen na prvním dojmu. Chápu že tento Matrix je "jiný", je v něm kritika konzumismu, zesměšňování sama sebe atd... Ale budu si to muset pustit někdy v budoucnu znovu a přehodnotit. ()

Kubelle

Ono to jako nebylo úplně špatný. Ale místy mi přišlo, že hrají na nostalgii tak usilovně, až to působilo prvoplánově. Navíc celý to bylo špatně postavený. A prosím pěkně co ten Smith? Za celou trilogii neřekl Neovi ani jednou “Tome”, vždycky mu říkal pane Andersone. Pokaždé když jsem mu maličko začal věřit, že je to fakt on (a to nebylo lehký, protože ho hrál fakt bídně), tak to tím Tomem fakt zabil. Fuj je to! Mělo to strašně dlouhou stopáž, kde se vlastně pořad nic moc nedělo a zapamatovatelný události tam nebyly ani jedna. Ono by to možná i fungovalo lip, rozdělit to na dva filmy, dotočit pár scén, kde se alespoň pokusí nám pár věcí vysvětlit a pořádně vyladit ty akční scény, ty totiž byly na Matrix až ostudně chabý. Jako čtverka z trilogie by to fungovalo jedině za předpokladu, že by to vyšlo maximálně pět let po trojce a zároveň by natáhli ještě Huga a Lawrence, protože ač mám Keana fakt rád, tak Matrix sám neutáhne a ani za předpokladu, že se k němu přidá Carrie-Ann. Protože co si budem na tom Hugovi ta trilogie taky docela stála. ()

Budisovie

Najslabsi diel serie. Najhoršia kamera z celej série, nedomyslny dej, logická zapletka a nevýrazný zaporak. Toto nemuselo vzniknut, ale...potesila ma vsak myslienka v zavere. Pochvalit treba vizualizáciu a postavu Morfea. ()

PeterJon odpad!

Ako keď dáte vylúhovať čaj 4. krát - už to je slabé...ani efektami nezaujalo. A k tomu bolo pre mňa veľmi skľučujúce vidieť moje idoly Neo a Trinity, ako zostarli - ukázali mi zrkadlo. Renton to vystihol "zde není jediná nová geniální myšlenka, geniální scéna, geniální hudba, geniální nápad, geniální akce. Prostě nic, díky čemu by se dalo k Matrix 4 s radostí a chutí ještě někdy znovu vrátit. Jde jen o další kvalitativní sešup značky níže a ukazkové tvůrčí zoufalství za velké peníze." ()

Mistr_Moon

Příběh začíná zajímavě, bohužel se stopáží to jde s originalitou z kopce a celé se to zase zvrtne na "Zachraním Trinity". Prostřihy na minulé filmy jsou až moc časté a po čase už dost bolí. Stejně tak akční scény, které působí hrozně televizně a z větší části se jen recyklují zcény z minulých filmů a byly v těch filmech mnohem lepší. ()

Vämpiriüs

Velmi bídná slátanina, která nesahá prvnímu Matrixu ani po kotníky. Jen kopíruje části začátků a přidává místy až hloupé části. Zajímavě rozvíjení myšlenky nevykompenzuje ani genericky hrdinské lovestory. Z tohoto snímku cítím jen pouhé vykrmování korporátního prasátka. ()

Ivoman

Takže se díváme na to, že všichni víme o Matrixu, dokonce o všech třech dílech, protože Neo vytvořil hru Matrix jedna, pak díl dvě a pak díl tři a to všechno jakoby ze vzpomínek, který nebyly skutečný a nebo byly ? A z toho vzniklo todleto ? No jako vážně ? Hromady záběrů z původních Matrixů, hromady původních přetočených scén, no prostě netuším co si o tom myslet. Asi nejlepčí byly ty berušky co ho odnesly z kukaně. Mucky mucky. Neil Patrick Harris vypadá jako 3 dny před smrtí a někteří další herci jako 3 dny po smrti (Niobe). Keanu předvádí pády a kotouly co se naučil v Johnu Whickovi a ani se nestydí se neoholit a neostříhat, takže vypadá jakože si k tomuto divadýlku odskočil z natáčení série pentalogie srandovní parodie Johna Wicka. ()

ozzman111

Najlepšie by bolo, ak by toto pokračovanie nikdy nevzniklo. Séria si mohla aspoň zachovať tvár, ktorá jej právom patrí, pripomínam, že je to zásluha prvého filmu. Emócie po zhliadnutí, znechutenie, šok, amaterizmus a hnev. ()

Estwen

Úroveň filmů Matrix je lineárně klesající v čase a nezachrání to ani budget, ani tisíckrát okoukané scény a prázdné filozofování o pravé a jediné lásce, bez které by celý svět skončil. Hlavní hrdinové odlétající na závěr do západu slunce už jenom stvrzují parodii celého... "díla". ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách