Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

LordMysti

Místo chytře vtipně a zajímavě to na mě působí neskutečně trapně, křečovitě a ploše. Nulové emoce, Reeves očividně projektu vůbec nevěřil a jeho zahraná postava totální tragédie. Efekty velice průměrné, absolutně nenápadité (kromě lidských bomb, to je fajn nápad) a pouze vykradené. Hudební doprovod velice mdlý a nevýrazný. Nulová originalita a dějové hlouposti. Ale to se není čemu divit, když trojka končila v těžkých logických kotrmelcích. Toto nikdy nemělo vzniknout. Osobně bych bral klidně hraný seriál, zasazený do starého dobrého původního světa Matrixu, kde by rozvíjel vedlejší dějové linky. Takový Animatrix to je presně dle mého gusta! ()

neo93

Kult je jen jeden a ten nejde ničím nahradit. Nový Matrix sice oživuje původní snímek z roku 1999, resp. celou trilogii, ale nemůže jej ani dorovnat, natož překonat. Když se snažíte něco vzkřísit, není to vůbec jednoduché, naopak můžete dost snadno narazit. A něco podobného se snaží Lana Wachowski se svým novým přírůstkem. Neřekl bych, že by přímo propadla, ale asi ani, že by úplně ohromila. Kdyby snímek nevznikl, nic by se nestalo, na druhou stranu bychom byli ochuzeni o pestrý, zábavný a taky dost vtipný film. Docela mě překvapilo kolik humoru je v něm obsaženo. To jak si tvůrci utahují sami ze sebe, z matrixu, ze samotného čtvrtého pokračování je obdivuhodné a velmi zajímavé. Líbil se mi příběh, který navazuje na třetí díl a dává relativně smysl. Sledovat Nea společně s Trinity se jen tak neomrzí a táhnou celý film vzhůru. Rovněž všechny možné odkazy na předchozí snímky, které jsou patrné téměř v každém záběru, jsou povedené a ocení je především fanoušci série, ostatní asi budou trochu tápat. Bylo velice moudré se podívat na minulé díly před projekcí Matrixu Resurrections. Co se týče akce, která byla klíčová v Matrixu, nepřináší bohužel nic nového (zapamatovatelnější bojová scéna tu prostě chybí), ale určitě ani neurazí. Nesedl mi úplně ani soundtrack filmu, není to prostě starý dobrý Don Davis a jeho nadupaná hudba. Matrix Resurrections je takový nový přídavek pro všechny nadšence světa, ve kterém je možné cokoli, co mu jen dovolíte. ()

Nekroskop

Jsem v rozpacích. Za tu nostalgii to je 5* jak vyšitých. Obzvlášť rád jsem viděl Carrie-Anne Moss. Pár záběrů, opakování hlášek, hm. Ale pokud nevezmu v potaz, že nějaký Matrix existoval, tak je to neskutečná s*ačka. Vážně. Úplně jsem se nenudil, pár zajímavých míst to má, ale je to vlastně o ničem. Zbytečný film. Alespoň jsem viděl tu Carre. ()

Darth_Moonli

Nechápu vlny hejtů. Odvážný, originální, osudový a provokující. Lepší Matrix si nedokážu predstavit. Dost možná nejlepší sequel podobného řazení (viz SW např.). ()

kukkik

Pokus o oživení této série nejlépe shrnuje tento citát: ,,Evil cannot create anything new, they can only corrupt and ruin what good forces have invented or made." 1/5 ()

st3f0o odpad!

Márnosť nad márnosť alebo dokonalý príklad filmu, ktorý nemal nikdy vzniknúť. Trilógia Matrix povedala všetko čo chcela už pred takmer 20mi rokmi. Niet k nej čo dodať, nie je potrebný žiadny sequel/prequel/spin-off/remake/reboot bude to len ďalšie dno a tento zbytočný počin je toho smutným dôkazom. ()

Listyx odpad!

Přisprostlá vykrádačka sebe sama. Bez jediného zajímavého okamžiku a hlavně bez matrixu tak jak jsem ho vnímal v tom prvním a jediném. Prostě bez čehokoli při čem byste si řekli, kurva to bylo dobrý, tohle chci vidět ještě jednou. Z Matrixu má mrazit a z Nea má čišet síla kurňa a hlavní padouch má bejt pořádně drsnej šmarja, ne slaboduchej úchyl. Samo za sebe mluví i to, že po více jak dvaceti letech při větší stopáži se ve filmu nevyskytuje jediný záběr, který by snesl srovnání s jedničkou. Odmítám posuzovat pseudo a rádoby vyšší myšlenky tohohle paskvilu, protože jestliže tam měly být, tak neby odvyprávěny tak aby to stálo za to jim věnovat pozornost a ve vyprávění matrix poráží i libovolný díl šmoulů. Tedy se kriticky vyjádřím ke schopnostem osoby na pozici režiséra. Doporučuju se na další tvorbu prostě vykáknout a přístě oslovit třeba Uwe Bolla. No a pokud snad milujete Matrix a máte volných 148 minut času, tak si ho prostě pusťte a na tuhle ubohost se vykvajzněte. ()

Patrik200s

Zbytočne by sme chodili okolo horúcej kaše. Tak ako bol prvý diel nadčasovo originálny scenárom a šťastný na obsadenie. Tak veľmi tento diel odkazoval na sentiment k úspechu celej trilógie. Žiaľ čerpať z úspechu z pred vyše dvadsiatich rokov je málo kedy možné. Toto je iba ďalší neúspešný príklad zlej recyklácie. Všetko čo bolo v tomto filme nové oproti klasike bolo nezaujímavé, rušivé a stupídne. ()

vikino1

Od té doby, co Lena ztratila koule, ztratil koule i Matrix. Jako pár zajímavých scén to má, ale nic z čeho by si člověk sedl na prdel. Dějově zajímavé je to do té doby, než zjistíte, o čem to vlastně je. Druhá polovina je už jen nudné čekání konce. A ten obří WTF radši spojlerovat nebudu. Ono není moc co hodnotit, když nejzajímavější je sestřich prvních dílů, zbytek už jen vykrádá sám sebe. Vlastně se nedivím, že Fisbourne z tohoto pokračování vycouval. ()

Shaleman

První hodinka dobrá, když odmyslím Morphea 2.0, lépe řečeno co udělali z Morphea 1.0. Asi potřebovali (ne)tradičního film jokera. Meta super, kostky vrženy, otázky položeny. Proč ty špatné recenze? A pak přijdou odpovědi... Jako fakt? Jen takhle? To je jako všechno? Tak snad alespoň nějakou pořádnou bitku a WTF na konci! TO JE JAKO VŠECHNO?! Jsem rád že jsem to viděl a jsem rád, že mě to nestálo 160,- za lupen. A prozradí mi někdo, proč tam Morpheus a Smith dostali tolik prostoru? Nějak mi ušel jejich význam. Jedině snad že by šlo o fun servis? ()

Psycho.R

Čtyřce Matrixu jsem se snažil vyhýbat, ale dlouho mi to nevydrželo. Celý film podráží sám sobě nohy, protože se snaží být extrémně meta a vysmívat se současnému trendu polovičních restartů. S ubíhajícím časem však zjišťujete, že to, čemu se film vysmívá, tím vlastně je, jen se snaží všit jednu úvahu na druhou, aby to divákovi odvedlo myšlení jinam a nepostřehl to. Původní Matrix byl vizuálně pecka a ve své době na nás proto působil novátorsky. Zde koukáme na vizuál, který je velmi zaměnitelný s libovolným průměrným blockbusterem současnosti. Prostřihy do první trilogie, které mají fungovat jako pomrknutí, že se něco děje stejně jako předtím dávají tvůrcům pěstí, protože pokaždé shlédneme scénu, aby nám pak pustili, jak to bylo v originále a vždycky to bylo daleko lepší. Choreografie je tu směšná, je cítit absence Yuen Woo-pinga. Mohl bych psát dlouze, ale ten film je shit a nezaslouží si to. ()

radeckator

Podle ukázek jsem čekal daleko větší blbost, než to ve skutečnosti byla. Vytvořený tlak na pokračování veleúspěšného filmu chápu, z mého pohledu druhý a třetí film byly překombinované rychlokvašky narvané lacinou akcí a trapnými proslovy k davům, ale tak nějak předvídatelné a očekávané, toto šlo dle mého zvládnout daleko elegantněji. Když už pro děj byli nezbytní Neo a Trinity (myslím že není nikdo, kdo by první Matrix neviděl a dal si hned čtyřku a myslím hlavně, že nezbytní nebyli), proč proboha tolik prostřihů do původního filmu a hlavně proč tolik dalších zhrzelých důchodců, co tam před tím hrálo, trapné. Je jasné, že dnes již kultovní a zcela zásadní první Matrix nelze žádným pokračováním dorovnat, tady je díky velkým počítačovým možnostem založeno pro funkční frančízu podobnou Terminátorům, v éře popularity marvelovských superhrdinů s dostatečnou diváckou základnou. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Na úvod otázka. Nemá doma prosím vás niekto neuralizer? Potrebujem si predchádzajúcich 146 min vymazať z hlavy. Nikdy by som nepovedal, že o nejakom filme poviem toto: Tento film je vyslovene urážka pôvodnej trilogie a Animatrixu. Budú aj spoileri. V prvom rade príbeh. Na jednej strane sa tvári komplikované a na druhej je úplne jednoduchý. Na úvod tu máme takmer 100% kópiu z prvého filmu, kde mi prišlo, že kebyže to spravia CTRL+C a CTRL+V bolo by to lepšie a lacnejšie. Príbehovo sa dopracujeme k Neovi, ktorý už má svoj vek a tak nejako si z trilógie nič nepamätá. Hlavne, že má celý čas z nej halucinácie aspoň ak som to správne pochopil. Matrix je len počítačová hra, ktorú vytvoril. Asi 15 min je reč o tom prečo je Matrix taký super. Samozrejme scény z prvého filmu nesmú chýbať. Neoa vystupuje nejaká mladšia verzia Morfeusaz ktorý je pravdepodobne na speede. A tak nejako sa Neo opäť preberie k realite. Po prebratí sa, Neo zistí, že Trinity nie je ešte vonku a tak ide aj s novým kolektívom zachrániť svoju životnú lásku. Kopa scén z prvého filmu ďalšia hromada scén z ďalších dvoch filmov. A ku koncu sa radšej nevyjadrujem. Koniec spoilerov. Očividne Lane Watchovskej už došli nápady a tak sa rozhodla spraviť doslova 2/3 filmu štýlom CTRL+C asi CTRL+V, keďže 2/3 sú čisto scény z pôvodnej trilogie. A zvyšok? Slabšie ako ten najslabší čaj. Ak by sa film nevolal Matrix tak ok dal by som mu aspoň 50% ale takto nie. Nečakal som, že to bude také dobré ako pôvodná trilógia ale samozrejme o dosť horšie ale až tak hrozne nie. Film zlyháva všade kde sa dá. Herecké výkony, hudba, bojové súboje. Film rozhodne neodporúčam alebo odporúčam ale v dobre prípitom stave ako zlý vtip nič viac. Celkové hodnotenie za mňa je 10%. 5% za nápad a 5% za odvahu natočiť, takúto urážku pôvodnej trilogie. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách