Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Muel

| Warner Bros. | Išiel som do toho s tým, že aj napriek tomu, že to bude dávať čo i len minimálny zmysel, ale bude ma to baviť, budem spokojný. A to sa vlastne aj stalo. Sčasti. Okej, zmysel to asi prekvapivo dáva, čo vlastne nejako neriešim, zábavné to ale pomerne je. Hlavne teda kebyže to pokračuje v atmosfére prvej polovici filmu, bol by som nadšený. Sklamania tu bohužiaľ sú, ako napríklad slabá akcia (čo na Matrix je fakt hanba), celková druhá generickejšia polovica a trocha drevený herecký výkon Keanua (ale nevadil mi). Ale nato, ako je film meta a že je to celé postavené na vzťahu Neo-Trinity, je to zábavná jazda plná pekných momentov a zaujímavých vizuálnych hrátok (digitálny Morpheus bol cool). Spokojnosť, aj keď sa z toho dalo vyťažiť oveľa, ale že oveľa viac. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

majec4

Necakal som ze stvrte pokracovanie tejto kultovej serie bude nieco prevratne, no ta zapletka mi prisla az velmi slaba. Spracovanie v ramci moznosti teda nebolo uplne najhorsie, no mrzi ma to vo vysledku.  Zo zaciatku sa to dost venuje trilogii, neskor je to akcnejsie, takze po prvotnom sklamani, ak to tak mozem povedat, sa ten moj nazor na film kus zdvihol. Mna kus rusilo ze niektore sceny boli vykradnute zo starych dielov. Kde boli mlaky na zemi, tam sa nieco zomlelo. Spominana akcia bola fajn, nebola sice nicim prevratna, v sucasnosti si uz ani neviem predstavit co by nas mohlo prekvapit, no aj tak som v kutiku duse dufal v nejaku mega akcnu scenu na jeden zaber, alebo cosi podobne zapamatatelne. Uz trojka ma extra nechytila a toto vzniklo akoby z donutenia. Rad som sa na to pozrel, no ostavam fanusik jednotky a dvojky. ()

toi-toi

Nečakal som veľa od štvrtého Matrixu. Avšak jediný pocit, ktorý to vo mne vyvolalo je ľútosť.  Resurrections sa musí divkákom ospravedlňovať za vlastnú existenciu, lebo štúdio chcelo ďalší diel. Alibizmus od Lany Wachowski, že film vznikol lebo musel a spravili by ho s ňou či bez nej nestačí. Spáliť kultovú legendu wannabe meta výkradočkou staršieho bračeka je to najhoršie čo mohla spraviť.  Ak by natočili  Warneri vlastný nový Matrix, určite by bolo menej smutné a úbohé, ako sledovať túto akože akčno-filozofickú patlaninu.  Aspoň, že Lilly sa na to vykašlala a zachovala si povesť. ()

M1k9 odpad!

WTF  Tohle nemělo vzniknout!!! Čekal jsem průšvih, ale tohle je totální sračka, která paroduje sebe sama. Nízkorozpočtové efekty. Nedokonale obsazené a zahrané role. Ošizená hudba! Kopírování jedničky. Stupidní flashbacky přímo z filmu. Nesrovnávat nelze. Sakra co vlastně fungovalo???   0/10 ()

tomashrabek

Nepamätám si iný film, pri ktorom by mi tak rýchlo začal mrznúť úsmev na tvári. Meta-komentármi o sequeloch a zlých korporátoch si Wachowski pod sebou podreže konár a zvyšok filmu padá na držku, pretože sa síce snaží tváriť, že točí nejaký lepší sequel než všetci ostatní, ale nie je tomu tak. Niekoľko dobrých nápadov (Io, spojenectvá medzi nepriateľmi) je pochovaných v chaotickom kýbli hovien, u ktorého je tonálna nevyváženosť jeho najmenším problémom. Je ťažké tento film tématicky uchopiť, pretože obsahuje často len ideové pahýle, či skáče od jednej coelhovskej floskule k ďalšej (viď. Merovingian a jeho zmätené výkriky). Je zložité zmieriť sa s tým, že akcia tu skoro nie je, a ak už je, vyzerá ako vystrihnutá z akčných seriálov nemeckej proveniencie. A je zhola nemožné nesmiať sa na pokusoch o "nový bullet-time". Matrix 4 nedokáže obhájiť vlastnú existenciu a sám dáva vo svojom úvode jednoduchý návod, ako ho čítať – a síce, že peniaze v konečnom dôsledku nesmrdia skoro nikomu. Veľká škoda. Najpresnejší komentár (vrátane zmienky o SNL, ktoré mi počas filmu opakovane napadalo): Cival. ()

ROCK,THE

Nevím kde začít, jak začít a vlastně nevím ani proč začít… Máme tu nový Matrix a já po dlouhé době musel čekat 24h s recenzí abych se tak nějak dokázal s tímto novým počinem Lany Wachowske srovnat. Na tomto filmu nejvíce oceňuji hudbu, kvůli které se vyplatilo jít do kina ale zbytek prostě nevím nevím. Herecký výkony dvou hlavních rolí Neo (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Anne Moss) byli skvělé k tomu taky není co dodat, zhostili se svých ikonických rolí po nějakých 17 letech opravdu opravdu více než li dobře a obzvlášť Keanu v první polovině filmu byl přímo skvělý. Ale stále tu máme ten strašně zamotaný příběh, divné efekty a audiovizuál jako takový, celý film jsem čekal že dostanu nějaký ten top moment u kterého se mi otevře pusa stejně jako tomu bylo u předchozích tří filmů, bohužel pusa se mi otvírala jen tehdy když jsem téměř usínal a nekontrolovatelně zýval obzvláště v druhé polovině filmu. První půlka je ještě svěží a ikdyž vlastně nevíte na co koukáte tak vás aspoň baví, je dynamická, zábavná a prostě fajnová ale ta druhá půlka … vlastně stále nevím na čem jsem to byl vůbec v kině takže vám tu ani nemohu říct klady či zápory … jen mi to zakončení zkrátka nedávalo smysl ikdyž mě to neurazilo ale jsem rád hlavně za to že to nijak nenarušilo původní tři díly. Víte co ? udělejte si názor sami každopádně kino návštěva jen na vlastní nebezpečí nebo s polštářkem a nebo zvolte tu modrou pilulku což znamená že film vyšel již na VOD (stream na HBO max) který zde bohužel stále není ale víte co to znamená, že už koluje všude na netu, takže asi tak … ()

warrenur

Tesil som sa, ze si film pozriem v kinach. Kedze som sa v tychto "covid-casoch" vsak skor dostal ku kvalitnej digitalnej verzii, neodolal som. Nuz a moj pocit po vzhliadnuti....wtf?! Ziaden pocit "epickeho" navratu, ci originalnej linie sa nedostavil. Nebyt poslednej tretiny filmu povedal by som, ze sa len "filozofuje" a "recykluje" a to Carrie-Anne a Keanu-a "lubim" snad odjakziva. A to je obrovsky problem. Hoci tu hraju nasi oblubenci a nie je im co vytknut, pribehova linia a scenar kriva na obe nohy. Potesili niektore navrativsie sa postavy (indicke dievcatko..), ale napriek tomu, ze som krotil svoje, dost velke, ocakavania, dost ma zasiahol nenaplneny potencial. A opat, hoci som fanusikom serie, nedokazem sem jednoducho placnut nekriticke pathviezdie. Nie je totiz za co. A vypoveda o tom aj omnoho viacej nazorov divakov na imdb, ci tu. Rozladeny, ale rad, ze som za to doslova nevyhodil peniaze. 35% ()

Aurus

Za mě docela dost povedené pokračování slavné série. Mě těch 56% přijde fakt málo. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela dost sympatické a hudba je výborná. Akce v tomto filmu je neuvěřitelná a výborná, kamera filmu je velmi skvělá a lokace jsou zajímavé a a dobré. Film by si za mě zasloužil 70%, ne 56%. Za mě 7/10. ()

Fifer

Tak my budem celej film mrkat na diváka, jakože víme, že sequely jsou sračky a tím pádem si ospravedlníme to, že jsme natočili zbytečnou sračku. Meta-filmů, kde se řeší příběh v příběhu, existuje strašně moc a desítky z nich jsou mnohem lepší (Synekdoche, New York). Tohle je unavené a nudné. Musím se smát, jak tomu tady někteří kritikové (např. Ondřej Pavlík, Douglas atd.) dávají 5 hvězdiček a tváří se, že film má nějakou hloubku. Nemá a ani desetistránkový esej na CINEPURU na tom nic nezmění a film neobhájí. Cival: "Wachowská se sice vysmívá hollywoodským sequelům a frančízám, ale stejně za tučný peníz ten sequel frančízy pro Holywood natočí." ()

Dr_Virus12

The Matrix Resurrections, film o který se nikdo neprosil. Přesto, jsem byl vcelku příjemně překvapen prvním trailerem, který vypadal dosti mysteriózně, avšak nebylo to nic co by mne jakkoliv ohromilo. Když pak přišly zprávy, že z původních herců se objeví jen Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss a Jada Pinket Smith, byl jsem trochu zaskočený, ale tak říkal jsem si, že třeba se snaží vymyslet něco originálního. Režie se tentokrát ujala jen jedna ze sester/bratrů Wachovských, s tím, že bych jen rád dodal, že od Matrixu ani jedna z nich už nic prakticky tak "dobrého" či kulturně ovlivňujícího nenatočila. Na film jsem v kině nebyl, podíval jsem se online a mohu říct, že jsem udělal dobře... za tohle bych peníze fakt nedal. Mimo jiné mě dost pobavila Lana Wachowski, která už se dlouhá léta vysmívá Hollywoodu a jeho potřebě produkovat sequely všem různým filmům bez jakékoliv přidané hodnoty, kde jde jen o to ze všech franšíz vybrat co nejvíc peněz a vyždímat vše možné co z nich jde. I přesto se však vrátila po osmnácti letech, aby natočila tento film, tento bezduchý cash-grab  a plivla tak do tváře sama sobě. Ve filmu je pak scéna, kdy tvrdí že pokračování matrixu udělají i bez původních tvůrců, jestli se však jedná o to, co se dělo v realitě netušíme, avšak i přesto si myslím, že tímto snímkem režisérka pošlapala sama sebe, popřípadě se mohla aspoň trochu snažit. Film je neskutečnou patlaninou snažící se o něco grandiózního a zároveň si dělá srandu sám ze sebe, svých fanoušků a Hollywoodského filmového průmyslu. Snaží se být strašně meta ale vlastně na konec vyjde jako vcelku hloupý. První film v této již tetraologii byl revoluční a dodnes ovlivnil naši kulturu a film ve velkém. Další dva filmy již nebyly zdaleka tak dobré, avšak pořád se držely a měly skvělé efekty. Avšak tento film nemá nic, i kouzlo původních filmů se mu totálně vyhlo obloukem. Když se Neo poprvé dostal v původních filmech do reality, byla hnusná, špinavá, zrezlá. Nový film se pokusil tuto atmosféru a celkově kulisy udělat tak ať to vypadá stejně avšak všechno to vypadá strašně moc uměle a bohužel to ztrácí ten správný pocit. Na druhou stranu tohle je ta nejmenší věc co mi na tom asi vadila. Co se týče scénáře tak ten je na bodu mrazu. Příběh se snaží vytřískat vše tím, že vám připomíná staré díly a jejich známé momenty, což by nebylo nic špatného kdyby tyto scény netvořily snad více než polovinu tohoto nového filmu. Keanu Reeves se snaží, ale nemá s čím pracovat, stejně jako Carrie-Ann Moss... Avšak Jessica Henwick tady dostává Xkrát více prostoru a jde to vidět, jelikož její postava je jediná, která stojí za to a vlastně i jediná o kterou jsem se zajímal. Efekty byly fajn, tam bych to asi nechal... Nepřekvapily ani neurazily, prostě takové ty klasické efekty, které již má dnes každý druhý film. Konec filmu byl také dost neuspokojivý, jelikož vlastně první hodinu a půl se nic neděje, pak přijde na řadu zvláštní, neuspokojivá akce a konec.  Doufám fakt, že další díl už nenatočí, na tohle se dívat opravdu nedalo a ještě víc doufám, že za týden na toto zapomenu. () (menej) (viac)

Darren98

Odkazový díl Matrixu je o úroveň menší co se týče měřítka, a navíc se více opírá o romantický žánr, přičemž pokud má být popsán jedním slovem v kontextu ságy, pravděpodobně postačí 'meta'. Příběh je povedeně ucelený, něcoméně celý tento projekt bych popsal, jako kdyby někdo vymyslel a úspěšně zfilmoval co nejlepší možnou fanfikci na pokračování původní trilogie, se zálibou ve vztahu Nea a Trinity. 62% ()

Chundys

No možná jsem ještě dost hodný, ale proboha, proboha proč?! Tohle nešlo ustát, přitom, to mohl být opravdu skvělý film, který se mohl vyrovnat jedničce Matrixu a to hned z mnoha důvodů. Ona Lana Wachovski nebo ten Lana, dobře ta Lana, tady krásně rozvíjí svět strojů, dokonce do takové míry, že se zabředlo i do Animatrixu, ale rozjede se to tak moc, že se v tom sama ztratí, jen aby měla happyend a nedotáhne nic do pořádného konce a “kurva do prdele” ani tu akci ne, z které jsem si před 20-ti lety sedal dost solidně na prdel! Tady se tomu nevyovnalo fakt nic a po chvilce mne Neovo moc zastavit jakoukoli vystřelenou kulku, raketu, lidi ukrutně nudila! A to že se Lana vysmívá Hollywoodu, no upřímně Hollywood se v tomto případě asi může vysmát jí. Jo a že se použije pár písniček z původní trilogie ještě neznamená, že budu mít mravenčení a říkat si: Jo to je ono. A karikatura použitá za agenta Smitha (asi je to dobrý herec) byla ve finále také velmi vtipná nebo spíš smutná! Řekl bych, že pokud se mi to ještě více rozleží v hlavě, tak si myslím, že vlastně na celý “Matrix 4” zapomenu a asi ještě hvězdu, dvě uberu, ale třeba se mílím že jo!!! ()

barteca

Tak co s tím, na jedné straně milé setkání s bývalými hrdiny, na straně druhé trocha zklamání jak ze zpracování, tak z druhé poloviny. Snad už nebude žádné příště. ()

Wawer

Po Star Wars Force Awakens je tu další soft reboot a skoro až zamrzí, že úspěch Hvězdných válek k němu nepřímo přispěl. Nový Matrix není sám o sobě špatný film, ale je logické, že bude srovnáván. Rozjíždí se slibně, inovátorsky a podvratně se nebojí tnout do živého. První půlka je sice roztržitá, ale neotřelost jí nechybí. A druhá půlka? Ta se vyvíjí předvídatelným směrem, z něhož jen v máločem vybočí (třeba v tom jako u roli hraje rebootovaný Mr. Smith) a zabíjí tak většinu toho, co ze začátku nastíní. Když to všechno skončí, uvědomíte si, že jste viděli něco jako právě Force Awakens až na to, že nový Matrix je ve všem horší než ten předchozí - horší je zápletka, casting, vizuál, message, atmosféra, samotná akce a nad to je z nějakého nepochopitelného důvodu finále úplně zabité. Na rozdíl od traileru, z filmu nic neutkví, prostě vyšumí. Výsledný dojem tak je, že Matrix Resurrections je především zbytečný film. ()

katalog

Takový časový odstup, tolik očekávání, tolik možností, tak obrovský digitální posun který mohl být přenesen do tohoto dílu po těch letech a vše zmařeno nudnou taškařicí srážejicí na kolena skvělou trilogii ale hlavně 1 díl který posunul myšlenku filmového Sci-fi tenkrát o parník dál. ()

Brusíček

Kde začít? Začátek filmu mi přišel jako nepovedená napodobenina Matrixu, čekal jsem, že stejně jako před léty, to na mě udělá dojem, při kterém řeknu, wow, ale to ani náhodou. Role nových tváří filmu jsou spíše mínusem, kteří se do filmu vůbec nehodí, film vykrádá sám sebe a to je smutné. Tohle natočila Wachowski?? Po rozběhnutí příběhu dále, se děj trochu zlepšil, nicméně "100 letá" Niobe, v novém "Sionu" to celé opět poslala k šípku. Teprve Duo Neo-Trinity tomu dalo ten pravý šmrnc hodný Matrixu. Filmu hodně uškodila absence Morpheuse a agenta Smithe, to by asi byl jiný level. Hodně velká škoda a sklamání, 50%. ()

vtelenie

Davam tri len z nostalgickych dovodov, ako skalny fanusik povodnej trilogie. Su veci na tomto svete (filmovom), na ktore sa nema šahat, a pokial ano tak len velmi citlivo. Matrix 4 nie je ten pripad, je zrejme ze islo opat o prachy. Tento snimok nemal nikdy uzriet svetlo sveta. ()

theSaint

Nevěřim, zrovna jsem dokoukal jakýsi amatérský výplod. Jako parodie dobrý. Dost jsem se od srdce nasmál. Lidi opravdu ztrácí vkus a soudnost. Naprostá šílenost, kterou mohou vyzdvihovat pouze a jedině totální sabotéři filmového vkusu a kvality, rádoby "kritici", kteří s chutí nad sebou onanují. Sračka nevídaných rozměrů, která skutečně bolí. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách