Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

berry.77

Cival vs Douglas tady to začne být nebezpečné :P Jednoznačně souhlasím oba názory i myšlenky jsou na místě, ale já to beru s pohledu jiného a hlavně budu doufat, že tvůrci chtěli se napojit na starou komunitu a novou podobu Matrixu nás čeká v dalším dílu kde to postaví na novém směru "Love Story" jak nám tady hezky barvitě naznačil Cival.  Sice vím, že tvůrci původně nechtěli navazovat na staré matrix pokračování, ale prachy jsou prachy:P Osobně miluji klišé a ironii a že jich tento kousek dal dost i ta snaha o srandu tu byla po pár pokusech mě rozesmát se povedla. Osobně jsem se bavil sice jsem čekal opravdu něco jiného a čekal jsem nějakou revoluci, která mě tu zmizela ve 148 minutách času samého klišé a ironie. Za tohle mě bude Cival nenávidět, ale i přesto dávám 4,4 dal bych i 5, ale "Revolution" se nekonala :P Škoda, že neukecaly více původních herců a zároveň dobré napodobených spousta nových herců k původním ..... Jako zakončení roku je to jeden z lepších snímků co letos vyšel. ()

Jaro_slav

Je otázka, do jaké míry je to úmysl a do jaké míry tvůrčí chyba: Ale měl jsem celou doby pocit, že si to celé především utahuje z toho, jak moc původní trilogie (ne)ovlivnila filmovou tvorbu. Multietnické obsazení je velmi poplatné současnosti, povinně se též zmiňuje (ne)binarita, jakkoliv ne doslovně, a chvilkama jsem měl pocit, že spíš koukám na další díl seriálu Sex Education proložený The New Mutants. Chyběl mi tam nějaký doopravdy badass záporák. Co mne ale poměrně dlouho bavilo je práce s kamerovými filtry. Jako by bylo úkolem nemít dvě po sobě jdoucí scény se stejným barevným laděním. Jenomže je toho všeho přespříliš a nakonec to přestane bavit. Zaznamenal jsem spoustu více či méně okatých vizuálních Easter eggs v úvodu filmu. Potitulková scéna naznačuje, že ten správný způsob, jak na to koukat, je jako na sarkastické podobenství o tom, kam se dnes dostal celý filmový průmysl. S čímž přímo souvisí největší zápor filmu a to je úzkostlivá opatrnost. Byl jsem si jistý, že má přístupnost kategorie PG-13, ale ve skutečnosti je to R. Asi nejzoufalejší R, co jsem kdy viděl, neboť je ve všech ohledech znát snaha tvůrců nezranit city žádného diváka z etnických, pohlavních a bezpohlavních menšin. Výsledkem je film, jenž sice není dočista mizerný, avšak je úplně zbytečný – a současně zbytečný není, neboť je dokonalým obrazem doby. Leč nikoliv úmyslně. Tak tak tři rudý z pěti. ()

mazadlo odpad!

Už dlouho jsem žádnou recenzi nepsal. Ale tenhle film mě přesvědčil, že se trochu vyplkat na internetu prostě potřebuji. Za prvé - miluji původní Matrix trilogii. A možná to mě staví do pozice boomera, který by k tomuhle neměl nic psát. Na druhou stranu....Hej Zoomeři, já jsem vyrůstal v době, kdy trsat na Mobyho ještě nemělo konotace s tím, že jste Vegan a Hapiness. Dobrý....První minuty sledujeme zrcadlové scény, které přímo odkazují na původní film. Proč? Nevím. Asi bylo málo hašiše a peníze nesmrdí. Sice tu hrají úplně jiní herci. Pardon oni nehrají - oni replikují původní texty a to ještě blbě. Bolí to, ale musíte to přežít. Do scény na záchodě jsem vůbec nechápal o co tady jde. Jako jestli je to nějaký metahumor, tak jsem asi vyrostl moc na vesnici a nepochopil jsem ho. Na záchodě mi došlo, že autoři tohoto filmu se prostě rozhodli mi dávat ultra kopance do kulí a při to se hlasitě smát, že všechno, co jsem doposud viděl byla vlastně lež. A teď...pro všechny úplně zjednodušeně řeknu dvě věci. Za prvé - Prometheus od Scotta je v porovnání s tímhle filmem Oscarová jednohubka. Jo tak moc to je zlý. Nedokoukal jsem to. Po 50 minutách jsem to vypnul a šel se dívat na Raimoho Spidermana. Sorry Wachowski ale od Jupitera vám to moc nejde. Prosím už netočte filmy. Nikdy. Děkuji. ()

Say

Nerdi stárnou a ztrácí se v dnešním světě. Satira na relativismus. Klidně bych to zvládl bez akčních scén, které tu jsou tak nějak navíc. ()

Oralfabet

Tak k tomuhle vzkříšení podle mě dojít nemělo. První Matrix považuju za masterpiece, další dva jsem už fakt dlouho neviděl, ale myslím si, že šlo o víceméně zbytečná pokračování. No a pak je tady nový Matrix... To nejlepší, co o něm můžu říct je, že nejde jen o cynický cashgrab, a že Lana se fakt snažila o něco poměrně zajímavého (komentování současného trendu nostalgií poháněných rebootů starých klasik a odkazu původních filmů) a ten vztyčený prostředník Warnerům se mi taky líbil. Jinak to ale bohužel za mě byla nekonzistentní cringe slátanina s podprůměrnou akcí, debilními dialogy a chvílemi hodně tragickým Keanem. Snaží se to dělat několik věcí zároveň a nakonec to neuspěje v ničem... V konečném důsledku vlastně jen spousta meta blbostí bez pořádného příběhu, na němž by mi mohlo záležet. Jo a taky tam pořád hrajou úryvky z původních filmů, což je dost nešťastné, protože to jen divákovi připomíná o kolik horší tenhle film je. 3/10 ()

Emo-haunter

Dekonstruktivismus na filmovém plátně? Možná! Každopičipádně to dostává větší hate, než si to doopravdy zaslouží. Matrix IV posouvá své univerzum dál a dobře navazuje na pro mě legendární trilogii, kdy kromě nostalgického vítru dodává i vůni přidané hodnoty. Velmi kladně hodnotím nové prvky v podobě jednak samotného Matrixu, a také real worldu. Ocenil jsem nejen identitu nového Morfea, ale také ovládání nevědomých v Matrixu, nové programy, které dělali naší výpravě celkém problémy, a zmínit musím i psychoanalytika náhradou za architetka, a dobrý nápad v podobě bypassu na záchranu Trinity. Vizuál je za mě na velmi slušné úrovni, akce, která se tak šíleně hejtí, není zas za mě vůbec špatná, ale rozhodně ne přelomová. Oceňuji výpravu, solidní triky, kompaktní grotesknost a hlavně kupu nových myšlenek, které donutí se zamyslet. Co vytýkám? Občas zbytečně natahované a chyběla tomu trošku větší emotivnost, osudovost. Rovněž práce se střiham, několikrát se během filmu rychle přechází mezi ostatními snímky a to vytváří nepřehledný dojem. Také nové postavy. Modrovláska Bugs byla moc super, archetyp Morfea. Jinak ale o vedlejších postavách toho tolik nezjistím, ocenil jsem ale návratu řady postav z původní trilogie. Důležité je si také uvědomit, jaký je účel tohoto filmu od samotné režisérky. Když se na to blíže podíváme, tak je to možná tak jediný fakt vážný důvod, proč tento film skončil tak rozporuplný. IJedná se o silně intelektuální provokaci současné filmové produkce, to je jedna z pravd, takže tento film má zcela jiný účel, než původní trilogie. Já si ale film celkově užil, zanostalgizoval si ve vyhřáté pohovce s pivkem v ruce a koukal na fajnej filmek. Vzhledem k tomu, že se tomu dává takový hate, jsem měl chuť dát plný počet, ale nakonec jsem si to rozmyslel, protože přeci jen jsou předešlé díly lepší - Matrix kvůli naprosté originalitě a nové perspektivě ve filmografii, Reloaded a hlavně Revolutions v naprosto vynikající akci, hudbě a epičnosti. Matrix Ressurection šel zcela proti proudu kinematografie a jednoho diváka může extrémně nasrat, druhého však velmi potěšit. Snímek má za mě řadu kladů, ale jako celek místy trošku hůře drží, chybí tomu trošku větší svižnost či nějaká fakt silná emotivní legendární scéna, to ale nic nemění na tom, že za mě si to rozhodně tak nízké hodnocení nezaslouží. Není to film jen na jedno zhlédnutí, protože i přes takovou normální zápletku v podobě znovusetkání Nea a Trinity přináší film řadu zajímavých otázek, rozšiřuje univerzum, nevykrádá sám sebe, ale chce být kontroverzní, provokativní i anarchistický. Otázka je, jak pak k tomu každé lidské individuum přistoupí. Time to fly :) ()

Oyer

Úplně mě zůstal rozum stát nad tím, co všechno se dá vymyslet a překroutit hotové. Že hlavního hrdinu Nea osloví jeho vlastní šéf, aby po perfektních třech dílech vymyslel ještě jeden, zavzpomínají na tehdejší časy, že Neo bude chodit k psychologovi, protože s tímto faktem má stálý vážný problém a že nakonec z těchto osob jsou agenti to mi celkem hlava nebrala... Když už bylo dost vzpomínání a nostalgie, bylo na čase věnovat se hlavnímu tématu 4. dílu. Dostat se k Trinity a dát si s ní vášnivý polibek... Kolem toho ještě pár komplikovaných smyček a je hotovo. Nicméně je potřeba dodat, že Matrix byl znovu originální... ()

Zombi

Jako samostatný film by to bylo koukatelné, ale jako pokračování Matrixu je to hodně slabé. V podstatě jakýkoliv prvek filmu je horší než v původní trilogii, snad kromě triků, ale zrovna úžasné také nejsou. Například akce je tak o dva řády horší než dříve. Neustálé vracení k starším filmům ukázkami z nich, je po čase hrozně otravné a až amatérské. Nové postavy moc nezaujmou a náhrada agenta Smitha je v porovnání doslova tragická. Příběh je ve výsledku o ničem, celé se to točí jen kolem Nea a Trinity, nic jiného. Nechápu potřebu pořád se vracet k původním dílům a otevírat již uzavřené příběhy, bylo to k hovnu u Star Wars, je to k hovnu i tady. První půlka je alespoň zajímavá. Slabší 3 hvězdy. ()

Yardie

Trošku jsem se obával po hodnocení a komentářích zde. Ale nejednou se stalo, že jsem měl opačný názor než většina. Neměl jsem nikterak velká očekávání, šlo spíše o to vidět to komplet. A nebyl jsem zklamán. Bavilo mě to. Jak první polovina, řekněme komornější, taková "ze života", tak i druhá, kde to bylo především o akci. Byl jsem zvědavý, oč vlastně půjde, jak se naváže, a to, jak to bylo vymyšleno, se mi líbilo. Nešel očekávat podobný efekt a úžas jako především u prvního dílu, ale bylo to důstojné pokračování. Vedlejší postavy neměly tolik charismatu jako v původních dílech, to je trošku škoda, protože by to bylo zase zajímavější, ale hlavní hrdinové to utáhli. V neposlední řadě je zde kromě jiného, především v posledním rozhovoru s Analytikem, krásně ukázáno, jaká je společnost, a naprosto to odpovídá současné situaci. Celkově tedy spokojenost a hodnocení zde se mi zdá opravdu nízké. Slušných 70%. Howgh! ()

mosnak

Nekdy je dobré se neotacet zpět a nechat věci, tak jak jsou. Přesně tohle platí o zbytečném prodloužení příběhu že světa Matrix. To co fungovalo pred lety už teď nefunguje. Generace milující původní Matrix zestarla stejně jako jeho herci. Proto tento snímek působí, tak tezkopadne a zbytečně tlačí na pilu. Miliony odkazů na původní trilogii ve vás nechává zmatený pocit, proč tenhle film vlastně vzniknul. Zbytečný film na který si za půl roku nikdo nevzpomene, první Matrix zůstane věčný 😉 35% ()

Ant_Antony

Šaškárna... Efekty, jak z Ulice na Nově, choreografie, jak z ČT minulého století... Je smutný, když dvacet let starý originál vypadá mnohonásobně lépe, tématicky, atmosférou, zpracováním... Nový Smith je plivanec, Morpheus se svojí garderóbou výsměch a Neo už nedokáže nic víc než natáhnout ruce před sebe... I všechny pokusy o restartování Terminátora jsou proti tomuhle uměleckým dílem... Fyzicky z toho bolí oči... Ať celej Hollywood táhne do pr... ()

mira007

The Matrix (1999) jsem považoval za naprosto dokonalý geniální film do doby než jeho hodnotu snížily bramboračkové pokračování. Tahle čtyřka u mne boduje jistým sentimentem, technickou kvalitou a provedením akčních scén, nicméně celá ta překombinovaná konstrukce fikce a reality ... asi jsem zestárnul, ale já už na to jako divák nemám. Bavilo mne to jen jednou v roce 1999, tohle byla nuda, bez atmosféry, napětí se spoustou keců. ()

ac3r

Prosil bych místní homoklady ať si jdou vylestit u Spidermana nebo jiné podobně teplé Marvelovky a nechají nejlepší akční scifi všech dob s velice důstojným pokračováním bez těch svých dementnich žvástů. Tenhle film má jediný dvě chyby a to absence Fishburna a Weavinga, jinak opět skvělá akce a podívaná. ()

Matixed

Trapnost a jedno z mých největších filmových zklamání, jinak bych nový Matrix asi nemohl popsat. S klasikou, kterou mám rád, už nemá nic společného. Vlastně kromě flashbacků scén z původní trilogie... a také stejných scén... stejných hlášek... a stejných záběrů... vlastně vykrádá sám sebe a přitom nepřináší žádnou inovaci. Film se snaží být vtipný, cílit na fanoušky, ale zároveň se tváří jako by diváci Matrix neznali. Dialogy a scénář jsou jak napsané robotem a i fan-fiction by odvedlo lepší práci. Postavy, které se objevují v příběhu znovu po 22 letech jsou nepříjemné a nepodobají se původním charakterům. Rád bych dal alespoň nějaké body za akční scény, ty ale bohužel chyběly protože veškeré konflikty jsou nesčetněkrát řešené laciným zastavováním kulek ve vzduchu a tlakovou vlnou máchnutím ruky. Resurekce se nepovedla. Kultovní trilogie naštěstí existuje dál a tak nezbývá nic, než zapomenout, že čtvrtý díl vůbec kdy vznikl. ()

Garch

Parodie? Tak mizerně natočené scény, jako třeba souboj ve vlaku, by tomu odpovídaly. 10/22- po zralé úvaze musím hodnocení ještě snížit. Tohle se nemělo točit. ()

Spacecore

Chápu, čím Matrix Resurrections nasral fandy. A já nejsem úplně fanda, dal jsem si všechny čtyři díly po sobě až letos chvíli po vydání čtyřky. Nemám tedy k celé sérii sentimentální vztah. Ten sentiment ale ze čtyřky trochu příjemně cítit byl. Mimoto se mi líbila první půlka a její meta přesah. Taky se mi líbilo, že se děj točil opět kolem Trinity a Nea. Tak to má být. Při sledování jsem se dokázal vcítit jaké by to bylo procházet si takovým odloučením se svou manželkou. Strašný. A proto film cením, zanechal ve mě ty správné emoce. Samozřejmě se to na trilogii nechytá, ale nebylo to špatné. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách