Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Natascha

Je to originální, zvrhle zábavné, ale pěkně nechutné, což tu kupu dobrých nápadů v mých očích nevyváží. Dá se zhodnotit také jediným slovem - "Fůůůůůůůůůj!!!" (Nutno pronést s pobaveným úšklebkem:-) ()

Jinny

Já si pořád říkala: Ale to si dělá srandu, že jo? K neuvěření, že je to adaptace knížky (i když ta je určitě myšlená vážně). Každopádně Lyle a jeho sekačka v akci jsou přelomovým okamžikem mojeho života. "Proboha, Věro!" ()

poz3n odpad!

Cože?! Podle mě je tohle typickej důkaz toho že stádismus lidí se projevuje i při hodnocení filmů. Kdyby to nerežíroval Jackson a především, kdyby to nemělo takový hodnocení, jsem přesvědčenej že by lidi k tomu přistupovali uplně jinak. Pro mě to je absolutní bezduchá kravina, která je nechutná a nevtipná. Kdyby tohle bylo natočený dneska někým neznámým, byl by tenhle film ve 200ce... Ale v nejhorší. ()

anderson

Milý zipexx. Spamätať by sa mal Jackson. Čo preboha je ten LOTR ? Jeden veľký SHIT. Zato BRAINDEAD, to je gejzír krvavých nápadov. A hoci všetci milujú sekačku, mne sa páči scénka s ´venčením´ toho zombie-baby. (30.3.2004) ()

HellFire

Peter Jackson je prostě machr :) Po všech úchylárnách, které předvedl v Meet the Feebles jsem nečekal něco méně vizuálně odporného, ale některé scény jako krmení sestřičky mě nutily odvracet zrak :). Jen se nepřestávám divit, kde vzali pohlaváři odvahu, aby do rukou páně Jacksona svěřili Pána prstenů :). Update 2022: Po přečtení skvělé knihy Anything You Can Imagine už mám dost dobrou představu, proč zrovna Jackson natočil Pána prstenů tak dokonale. ()

Pítrs85

Tak nevím, jestli je Braindead lepší jako komedie, anebo jako ultra brutální splatter. Každopádně je to ouplně jedno, protože Braindead je hlavně zábava a to taková, že mě bude bolet břicho od smíchu asi ještě hodně dlouho. Zapomeňte na megalomanské Pány prstenů nebo King Kongy, tohle je Jackson ve své nejlepší formě! Tak jak máme u každého filmu nějakou tu scénu, o které vždycky řekneme "a pamatuješ, jak...", tak tady by se dal odříkat celej film (i když ta procházka s miminkem do parku byl sekec mazec neskutečnej. A koukám, že je to i nejoblíbenější scéna Jacksona :-). Někdo potřebuje jako zbraň motorovku, někdo si vystačí i s docela obyčejnou sekačkou na trávu (závěrečné orgie je asi to nejkrvavější, co lze na stříbrném plátně spatřit, včetně vychytávek, jako je vyrvání hrudního koše anebo živoucí lampičky). ()

Othello

Magický talisman staré kartářky si prořezává cestu skrze břicho protagonistovy matky, ve kterém svého syna uvěznila, aby se nespustil se svojí imigrantskou láskou. Freud v závěru dostává na prdel fest a je to tak správně. Na příběh, který bezpochyby měl být původně pouze spojnicí mezi neuvěřitelnou kompilací úmrtí a mrzačení, je to fakt dál. A já za tím podezírám psavou ruku Frank Walsh, která tomu nadšenýmu magorovi přidávala do scénářů jistý rozpustilý women's touch. Stejně jako napoprvé v ranné pubertě, i nyní pro mě není největší satisfakcí tanec se sekačkou na trávu, nýbrž to úplně závěrečné vydechnutí poté, co se hlavní hrdina zbaví otěží sklepa plného mrtvol i citového vydírání své zahnívající matky. Stejně tak při scéně v dětském parku stále padám smíchy pod sedačku. ()

Xeelee

Braindead aneb jak důležité je míti sekačku. Zábavná estráda plná živých, mrtvých, nemrtvých, jejich částí, jejich vnitřností a velký méééjdlo! Hektolitry nechutností nikdy nebyly takhle zábavné! ()

eraserhead666

Dá se snad téhle kultovní komediální gore zombie klasice dát něco jiného než plný počet? Je to humorné, je to krvavé, je to nechutné, je to parádní podívaná. Ti, kteří znají Petera Jacksona pouze jako režiséra Pána prstenu možná budou trochu zklamáni, ale pro mě je tohle (ač mám Pána prstenu rád) Jacksonův zatím nejlepší film. ()

SOLOM.

Hodně dlouho jsem se vyhýbal této hororové komedii jako čert kříži, byť jde o jeden z prvních filmů, které jsem měl vůbec ve své sbírce, ale za všechno mohla hlavně ona „zombie tématika“, která mi moc pochuti není. Přitom Peter Jackson mi už několikrát ukázal, že patří mezi světovou elitu. Dnes jsem se konečně odhodlal a „přežil“ jsem to na jeden zátah. Bohužel já z toho nejsem tak na větvi, jak většina ostatních, kteří Braindead viděli. Skutečně jde o velice zajímavý kousek, který hýří černým humorem již od prvních minut – některé scény jsou vážně nezapomenutelné, masky – efekty usměvavé (to však neznamená, že by byly hrozné), jenže já mám prostě z těch zombie nějaký „komplex“, který mi většinou nedovolí pořádně si filmy s touto tématikou užít. Hlavně ke konci jsem měl sto chutí to vypnout, protože se to celé změnilo v jednu velkou šaškárnu, která už potom nebyla ani moc vtipná. Je mi naprosto jasné, že si natáčení Jackson a ostatní užívali – však jde vidět s jakou lehkostí a hlavně smyslem pro humor do všeho šli, ale místy to už zavánělo dost velkou trapností a tohle zas já moc nemusím. Jak se říká všeho s mírou, ale tímhle pravidlem se tu rozhodně nikdo po celou dobu neřídil. Krve tu stříkalo opravdu hodně, zombie sex, mimino, scéna s WC, pojídání pudinku – to všechno mi utkví v paměti na hodně dlouho, nicméně na nic víc než lepší průměr to bohužel nevidím. ()

MeanWhile

Toto je pro mě veliké zklamání, čekal jsem od Braindeadu o hódně víc, protože to co jsem viděl, to nestačilo ani říct že to bylo dobrý, nebo že to ušlo, tady bych tak mohl říct že mě to vůbec neoslovilo a že to byla docela kravina. Vydržel jsem Jacksonovi Bad Taste, ale tohle? No tohle jsem vážně nevydržel, tady jsem chtěl aby byl co nejdřív konec, protože mě celejch 100 minut doprovázela nuda, nuda a nuda. Jediné pozdvyžení bylo (a za to je i ta jedna hvězda) scéna se sekačkou, ale to vážně nestačí.. ()

JASON_X

Pro mě zklamání, čekal jsem víc... Tedy víc zábavy... Tedy víc zábavy, kterou mám rád, tenhle způsob nadsázky a parodie mi zkrátka vtipný příliš nepřišel. Je to až moc... infantilní, zkarikované, mám rád úplně jiný styl horrorových parodií, třeba téměř-jmenovce Brain Dead (2007). Ale určitě dám aspoň tři hvězdy za vizuál, to jo... ()

Morholt

Jackson je magor. Něco tak neskutečně úchylně zábavnýho jsem snad ještě neviděl. Některý scény, jako kung-fu kněz nebo útok agresivních vnitřností, mi z paměti hned tak nevymizej. Žánrová spička - jak parodií, tak zombie filmů. 100% ()