Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

jefff

Emmerich už se pomátl. Vizuálně je to dobrý. Fakt jo. Ale ten patos a debilní příběh, který řve pod tíhou nelogičnosti jak z hlubokého filmového pravěku, to už je za čárou. A hodně. Občas jsem se styděl za to, co herci museli hrát. Takových peněz a taková blbost. ()

zsn

Skvělý film! Oproti Dnu nezávislosti udržel mou pozornost. Skvělá grafika, zajímavé scény ve vesmíru i na Zemi. Nikoli pouze vládní kecy a parodie na Vetřelce. ()

Maynard.

Emmerich a katastrofickej film? Je jasný, že nemůžu dát jinak než 4 hvězdičky :o). Je to holt klasik tenhle rejža. Ovšem tady se na nás vytáhnul vskutku s originálním nápadem - měsíc ej dutej a uvnitř se skrývá cosi záhadného :o). Docela mě překvapio, že ty efekty byly celkem slabší než třeba před 10 ti lety. Jestli se až takle moc šetřílo? Třeba ta přílivová vlna mi přišla docela odfláknutá. Ale i tak sem se u filmu pobavil a dostal sem přesně to co sem chtěl. Zbytečný komentovat, že mi tam přišla zbytečná ta dějová linka s děckama, to už je holt Emmerich. Největší americkej patriot narozen v NDR :o) ()

kenkaku

Na praotce Hvězdné brány musela přijít stařecká demence dříve, jinak si tohle vysvětlit neumím. Splácat dohromady myšlenky minimálně půl tuctu různých filmů, opravdu vyžaduje odvahu. Co mě také zarazilo je ta béčková kvalita triků. Ta honička Subaru a Humvee byla doslova groteskní. Co ničemu také vůbec nepomáhá je rozstřižený scénář, který nás strojovou dikcí přepíná z hlavní linky do sledování vedlejších linek (linek vedlejších postav). Za doslovnou drzost považuji konec, který si hrál na to, že by tohle mohlo i pokračovat. ()

herr_carter

Už jsem to kdysi psal, ale Emmerich tímhle potvrdil, že fakt točí z blázince……….A to mi přišel dobrý nápad "Měsíc je vlastně mimozemsky ovládaný zevnitř" a tím to dobré končí. Jako největší debilitu bych vytáhl tuto (a ta zároveň leprezentuje celý film): maník leží zavalený v sutinách a baba k němu přijde a říká:" počkej volééé, měsíc nám pomůže - načež se Měsíc začne valit přes paneláky a jeho gravitace vážně dokáže, aby se maník dostal zpod sutin, jelikož je najednou volný....příště to vidím na padající Slunce s tím, že američtí vědci ho ochladí......................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Sdoom odpad!

Snesnu hodně, ale tohle byla tak ultimátní píčovina, že i když jsem byl v IMAXu tak trochu omylem a zadarmo, tak mě prostě jen sral promrhanej čas. Emmerichovi definitivně asi přeskočilo. (kino Cinema City IMAX 2D, orig.) ()

sedm.1

Roland Emmerich má svůj vrchol kariéry již dávno za sebou, čehož je Moonfall jasným důkazem, ovšem že to bude až takhle mizerná podívaná, to jsem tedy upřímně nečekal a v podstatě by se dalo až tvrdit, že Emmerich do této katastrofy, tedy pardon, do tohoto katastrofického filmu, narval snad všechno, co by potenciální divák opravdu nechtěl v takovém snímku vidět, respektive jak se říká, ano, v té bábovce byl i párek. Moonfall bych každopádně rozdělil na třetiny, kdy bych hned tu první označil jako nudný, utahaný, klišovitý úvod, seznámení s nevýraznými postavami a jejich mdlými životními příběhy. Druhá třetina, tedy prostředek, je pak asi nejpovedenější, něco málo se konečně děje, má to i jakýsi spád, a vlastně se jedná o přípravu na třetinu poslední, kde jsem očekával už konečně pořádný, velkolepý nářez, hoden jména svého tvůrce. To, co se ovšem v onom závěru dělo, to mě bude ještě dlouho strašit ve snech a s každou přibývající minutou jsem si jen říkal, kdo na tohle mohl kývnou a pustit to ven mezi lidi. No prostě bych to celé označil za totálně směšný poslepovanec opravdu ujetých scén, vyúsťujících do naprosto zvráceně pitomé sci-fi, kde si upřímně myslím, že si dělali tvůrci ze všech snad jen prdel, a že to ve výsledku vlastně nemysleli vážně. Fakt nesnesitelná divočina, kde Emmerich hodil za hlavu veškeru zbylou soudnost a sázel tam jak smyslů zbavený jednu debilní scénu za druhou, no opravdu mazec. Co je ale snad ještě horší, tak Emmericha tentokrát nezachránili ani efektní, velkolepé, destrukční scény, kterých jednak není až tolik, ale především mi nepřišli navíc ani příliš dobře zpracované a strhující. Ostatně, tuto podívanou ale vlastně nezachraňuje vůbec nic, postavy jsou tuctové a nezajímavé, napětí a emoce žádné, to samé atmosféra, oživující nápad též žádný, ani žádný výrazný moment, prostě nic, co by alespoň trochu Moonfall dělalo působivějším filmem, čeho je ale naopak dostatek, tak akorát spousty přiblblého patosu, odporných dialogů a hrdinných proslovů, které to celé hází na ještě hlubší dno. Já jsem zkrátka z této podívané vážně zklamaný, ze závěru až znechucený, tohle se Emmerichovi skutečně hodně moc nepovedlo a upřímně každého od této podívané budu usilovně odrazovat. ()

Melios

Rok sa s rokom zišiel a Emmerich má zase za potrebu vyhodiť do vzduchu ďalšiu Zem. Ak sa budete cítiť niekedy, že ste úplne sprostí, spomeňte si na to, že Existuje Moonfall, film kde Roland Emmerich predstavil myšlienku Mesiaca s operačným systémom. Dúfam, že v realite Mesiac nebeží na MacOS. Neviem ako to dokázal, no od filmu The Day After Tomorrow úspešne dokazuje, že mu očividne došli nápady (a vzhľadom k tomu aké má tento film efekty) aj pracovná sila, no stále som si film, i keď s veľkými kompromismi, dokázal užiť. Ak máte radi béčka, kľudne to skúste, len vás varujem, že budete pri tom častejše cringovať než pri Armagedone. Vysokorozpočtový blockbuster s áčkovým obsadením, no scenárom á la Asylum. ()

iXtr3m3

Jasné, sú to len slabšie štyri hviezdy, ale predsa. Za prvé. Kto to tu hodnotí a porovnáva s inými "bežnými" sci-fi, tak je mimo, POMO to prirovnáva k The Tomorrow War, to už môže porovnávať aj s Terminátorom alebo Alienom a podobne, veď to boli tiež žánrové, rozumej sci-fi, kúsky, či? Ibaže by nie. To predsa niekto v dnešnej dobe po toľkých filmoch z katastrofickým námetom od Emmericha nemôže čakať niečo iné, či? To je ako keby som šiel na Camerona a čakal by som drámu na úrovni Shawshanku, alebo na Nolana a čakal by som bezduchú a bezmyšlienkovitú popcornovú akciu ála xy bezmenných snímkov. Predsa každý režisér už má svoj trademark a tak sa viem na to pripraviť a mal by som to asi očakávať, že? Za druhé, nech to bolo akokoľvek sci-fi, tak sa to opiera o existujúce vedecké štúdie a samozrejme hlavne hypotézy ohľadom Dysonovej sféry, čo je záležitosť stará už viac ako 60 rokov, pritom prvá zmienka o megaštruktúrach je staršia ešte o ďalších takmer 30 rokov. V podstate námet rovnako vedecky podložený a zároveň fantasmagorický ako napr. 2012. Takže nechápem tieto hodnotenia. Tak ako má Woo svoje biele holubice, tak má Emmerich lietajúci Empire State Building. Viem to, čakám to, nečudujem sa. Vypol som mozog a akceptoval pravidlá tvorcu a bolo to fajn. Jasné, že nič svetoborné, pretože svoj vrchol mal Emmerich asi pri 2012tke, ale určite to bolo na vysokej úrovni. Čo to ťahalo nižšie, tak menší "ľudský" a "emocionálny" záber ako napr. v 2012tke či Dni potom. Ale inak kino ako vyšité. Toto pri domácej projekcii stratí 90% svojho čara a smerovania. Sú filmy, ktoré sú stvorené takmer výhradne pre TV a sú filmy, ktoré vyniknú jednoducho len a len v kine a toto je jeden z nich, z tej druhej množiny. Jediná škoda, že sa tu Emmerich stále držal na uzde, nakoľko to zamýšľal ako prvú časť série, ktorá asi ťažko vznikne. Ale za mňa aj kvôli slušným a originálnym hrátkam s gravitáciou na Zemi rovnako slušných 70-75%. ()

borec999

Katastrofické blockbustery sa kedysi točili v omnoho hojnejšom počte než dnes, no a aj vďaka takým ako Moonfall ich bude v budúcnosti zrejme ešte menej. Logika a základné fyzikálne zákony (s fyzikou nemám nič spoločné od ZŠ ale toto naozaj musí udrieť do očí každému) išli na dovolenku a je to celkovo veľmi, veľmi hlúpe, a to aj na pomery filmov Ronalda Emmericha. Slušné herecké osadenstvo nemá čo hrať, s pribúdajúcimi minútami sa tu dejú absurdnejšie a absurdnejšie veci (pamätná scéna, v ktorej "obrátená" gravitácia začne zo zeme ťahať do vzduchu niekoľkotonové kamióny ale na prekvapenie 80-90 kilových ľudí nie) a tak ako tu niekto písal celkovo je Moonfall omnoho viac hlúpy ako zábavný. Jediné čo ako tak stojí zato je akcia a efekty, ktoré Ronald vie stále podať. Ale je to málo a Moonfall tak ako píše POMO naozaj pôsobí ako Asylum film, ktorý mal nedopatrením áčkových hercov a 100 miliónový rozpočet na triky a akciu. 30% ()

Han22

Tak jsem se na tohle docela těšil, vzpomenul si na všechny ty kritiky proklínané filmy, které jsem od něj miloval včetně druhého Dne Nezávislosti. I přes společnost a pivko to bylo prostě slabší. Příšerně tmavý obraz, nezajímaví herci i postavy s výjimkou vtipného nerda který to táhnul, slabší efekty. Námět brakuje jeden z nejblbějších dílů nového Doktora Who, pomalý rozjed. Vedlejší postavy mě byly úplně volný, což se u Emmericha nestávalo. Nakonec to celkem šlo, pár pěkných katastrofických a vesmírných scén se objevilo, závěrečná oběť mi dala vzpomenout na Armageddon. Dalo se to, ale ruku na srdce, na rozdíl od ID4 se na tohle už nikdy podívat nemusím. ()

666Carnage

Adept na nejhorší film roku 2022. Čekal jsem katastrofický film a dostal jsem neuvěřitelnou katastrofu. To jsou snad všechny Emmrichovy filmy v jednom a to není zrovna super nápad. Tohle bolelo, hodně bolelo. 20% ()

Kredy

Kdyby Emmerich ubral pár strovek kilometrů na vzdálenosti, udělal by z tohoto filmu uvěřitelnější píčovinu se stejným devastujícím účinkem. ()

Wally

P. Wilson a H. Berry v takovém filmu!? Ptám se, co jim za to asi dali... Jasný, u takového filmu jsem nečekal vysokou 'příběhovou inteligenci', ale tohle bylo vyloženě hloupé, blbé a to do očí bijící... Většinou dávám jednu hvězdu navíc třeba za vyvedenou hudbu, ale tady kromě závěrečných titulků hudba nehrála...takže co s tím?? Odpad nakonec odvrátila nostalgická struna v podobě H. Berry...takže jedna hvězda za ni 'and Donald Sutherland'...což bylo taky vtipné za asi jednu minutu čistého času... Ne, děkuji! ()

LEATHERFAC

Je to sice extrémní šílená pitomost i v rámci Emerichovek, na druhou stranu se to nebere rozhodně vážně jako Prd Bílého domu, je to zábavnější než všichni Aquameni a Avendžeři či Transformeři a rozhodně jsem u toho neusínal jako u Interštelaru nebo Prométhea. Navíc doktor z mekáče Samwel Tárly, který sice vyměnil zbroj Noční hlídky za fešnou kosmonautskou kombinézu, ale pořád zůstal tím naším milovaným chytrým ňoumou, tady potvrzuje, že je kus výborného herce, který kupodivu dokáže být zajímavějším tahounem i blogbástrového megaspektáklu, než takový Gerald Butler, od kterého by to člověk očekával mnohem víc! Nechci sejčkovat, ale myslím, že o tomhle obtloustlém sympaťákovi bez přílišných ambicí ještě uslyšíme. Takže tomu hodlám napálit s klidným svědomím 4 a nikdo mi v tom nezabrání! ()

Adramelech

Ve filmu jsem konečně viděl, jak vypadá booster (přídavný raketový motor). Nedávno nám to u nás nabízeli doktoři. Ještěže jsem to nechtěl. To bych potřeboval stodolu, abych to měl kam umístit. ()

Junglista

Rolande... proč? Ano, očekávání jsem neměl právě nejvyšší (čekal jsem broskvovinu, ale aspoň zábavnou!), ale tohle mi srazilo IQ tak o polovinu. Takhle debilní scénář musel napsat někdo, kdo sotva reaguje na světlo. Trpěl jsem za všechny, kteří to museli přeříkávat. Ano, starší filmy byly taky ve stylu "nechat mozek ve standby a někde hodně daleko", ale člověk se u toho dokázal pobavit a pro nás nepostižené předstíranou genialitou stačily parádní destrukční záběry. Tady jich je stopový množství (proto ta jedna *), ale až v druhý polovině - ta první jednak vypadá příšerně a je ještě o jeden letící parník nudnější. Kéž by byl film složen jen z měsíčních náletů, chyběly by tam veškerý dialogy a mělo to půl hodiny. Proti tomuhle je 26 let starej ID4 film století. ()

Litvicek

Sjel jsem to s povytaženým obočím od začátku až do konce. Ale sjel.. a nepřeskakoval jsem scény. To si zaslouží tři hvězdy, right? Emmerich zřejmě vyhulil nějaký silnější model a ujel na tomhle myšlenkovém sledu a ještě za to dostal zaplaceno. Hollywood je zkrátka super. Dobře, seriozně: Film za moc nestojí, co si budeme. Nejhorší katastrofa by byla, kdybych na tom byl v kině, ale zase musím na obranu říct, že jsem vyloženě nebyl zklamaný a film nechtěl vypnout. Dojel jsem si to do konce a důstojně pak usnul. Dobrý. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc