Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

RoyBatty444 odpad!

Nedopozerané. Aj keď to môže byť niekoho tajná neresť tak toto je len zlé so zlými posolstvami ak o niečom takom v Emmerichovom film môžeme dúfať. Ak nie tak to je len hromada nerealistických čudností. Samozrejme nechýba reklama pre svojich mecenášov. ()

Hansolo35

Tak jako...moc jsem od toho nečekal a taky to nic moc nebylo. Efekty a záběry na padající Měsíc kulervoucí, ale dál už to drhlo. Paní Viktorie Kožená (Halí Belí), se předvedla v celé kráse a vystačila si s jedním výrazem. Jen ke konci to vypadalo na zácpu. Pak se špunt uvolnil, ona zařvala a bylo to venku. Nemít tu správnou barvu, tak má Zlatou malinu jistou. Už dlouho jsem neviděl takhle neosobní film. S nikým se neztotožníte, moc to nedává logiku, mezi postavami žádná chemie. Jakoby to všichni chtěli mít rychle za sebou. Na premiéře bylo v sále pět diváků. Asi ostatní věděli, proč sedět doma. ZAJÍMAVOST: V úvodní havárii raketoplánu kapitán zachrání Halle Berry a raketoplán před destrukcí. Halle (ačkoli měla v kokpitu dohlížet na astronauty pracující venku), po dobu akce ladně leží uvnitř v negližé a je mimo. Načež si smrt kolegy kapitán vyčítá, je z NASA vyhozen a Halle povýšena na ředitelku NASA. Inu...Amerika. Co dodat. ()

sun.eagle

Upřímně jsem čekal trošku jiný film. Jak kvalitou, kvůli obsazení, a taky, že film nebude úplně pitomý. Ač jsem nečekal od Emmericha žádné intelektuální orgie tak tohle bylo na stupnici pitomosti o několik levelů výše. Pár příkladů: letitý pracovník NASA udává časový údaj ve světelných letech, gravitace natolik silná, že trhá asfalt, odnese traktor, ale jedoucí auto už ne, nebo kmen stromu půl druhého metru v průměru, ale lidi pod ním už nikoliv, NASA může vyhodit 95% personálu, na různé propočty stačí uklízečka, a start rakety zvládnou dva lidi, Elon potřebuje na start rakety půl roku, a vlastně stačí jedná šichta ve dvojko. Našlo by se toho mnoho dalšího, ale nechci spoilerovat. Samotný scénář prostě skřípe neskutečně, v minulosti Emmerich vyprávění držel v nějakých mantinelech, ale tady se to úplně rozpadlo. Jednotlivé dějové linky jsou strašně nevyrovnané, nebo prostě a jednoduše najednou utnuté a už se k nim nevrátí, neskutečně to narušuje dojem z filmu a já jen nevěřícně kroutil hlavou. Samotné efekty, kterýma Emmerich ve svých filmech nešetřil, a šlo vždy o největší taháky filmu, mi chvílema přišly lepší ve 25 let starším Dni nezávislosti.  Celá pointa filmu mi nakonec vadila nejméně, naopak mě potěšila.  Celkově ale převládá zklamání, já se na tenhle film těšil od prvního traileru, a z kina jsem odcházel hodně zklamán. ()

Dodge-I

Fuck the Moon - inu co jineho by melo byt napsano na raketoplanu, ktery zachrani svet... Tak za to je ta hvezdicka - jinak se musite kousat do rtu a nesmat se moc nahlas, jak je to slatanina v deji i dialozich. Opravdu NIC co by chtel clovek videt dvakrat, pouze jsem se schoval v kine pred destem a mel trochu casu... Brrr - radeji budu chodit vsude s destnikem. ()

JOHNZI

Očekával jsem nový přírůstek do mé guilty pleasure kolekce, ale Emmerich si zřejmě řekl, že se tentokrát vykašle i na propriety, které dělaly z jeho filmu alespoň snesitelnou podívanou. ()

ferdomravec

je to katastroficke scifi tak nebudem riesit pointu filmu alebo realicnost a fyzikalne zakon ubehlo, dobre sa na to pozeralo. akurat abojim ze stale plati ze kvoli tomu ze na Omikron umiera 3.5 krat viac deti film nebude mat financný uspech ()

JerryPilsen

Správná dávka nadsázky i plno skrytých odkazů a vtipů.Emmerich v podstatě paroduje sám sebe,ale je to jízda. Technicky ovšem ve velkém stylu. ()

luky312

Nebolo to až také zlé, ako som čakal. Vlastne ja som čakal popkornovku, pri ktorej vypnem mozog a užijem si digibordel a zabavím sa pri tom. A to som dostal. Film mohol byť o 20 minút kratší a určite by mu to pomohlo. Mohlo byť ukázanej viac deštrukcia na Zemi ale zato sme dostali kopec scén vo vesmíre. Nebolo to zlé ale Emmerich to vedel už aj lepšie. ()

ilegal1983

Rolanda Emmericha a jeho skoru tvorbu som mal velmi rad ale toto fakt nie.Urcite veci alebo prvky tu funguju dobre a dokonca by to davalo aj zmysel.Herci su total mimo a Halle Berry vyzera akoby jej tvar prebehla A.I. a tak jediny kto este vcelku obstoji je mamincin nemaznacik Bradley.Uplne ostatne obsadenie vyzera ako zo zleho televizneho katastrofickeho filmu.Efekty su slusne a je to asi jedine na co sa da pozerat.Zhodou okolnosti som pred pred par dnami znovu pozeral Greenland a poviem vam ze toto si uz znova nepozrem. ()

Jindra_S

Trailer přesně odpovídá filmu - je to velké, epické, nelogické a porušuje to většinu fyzikálních zákonů, které známe. Pokud čekáte výše uvedené, bude vás film bavit. Pokud čekáte něco jiného, na film se nedívejte a ušetřete si 2 hodiny svého života. ()

Đ@veKiN9

Pokud nejste fanoušky sci-fi, hry Stellaris, Halle Berry, Patricka Wilsona, jméno Roland Emmerich Vám nic neříká a nenarodili jste se v minulém tisíciletí, tak si s klidem odečtěte dvě až tři hvězdy. Před shlédnutím důrazně doporučuji vypnout mozek, popřípadě ho rovnou odstranit z lebky, potom si to opravdu užijete :-) A Johnovi Bradleymu ta role sedla jak jeho velká prdel na velký hrnec :D :D :D :D Mám chuť to trošku přirovnat k Země na scestí (2019) Alespoň hodnocení mají tyto dva filmy momentálně úplně stejné :D ()

Nellaron

Pri tomo filme musíte nechať akúkoľvek logiku doma, inak to nedopozeráte. Ak sa vám to podarí, tak vás čaká klasický blockbuster poprepletaný pátosom a CGI bordelom. Dve hviezdy dávam za nápad o podstate Mesiaca, ktorú nechcem rozvíjať, aby som neprezradil prekvapenie filmu. Téma sa ale dala spracovať úplne inak a lepšie. Záverečná titulková pieseň Luka Klosera tiež potešila, ale tá film nezachráni. Jednorázová oddychová záležitosť, len v tom fakt nesmiete hľadať logiku. ()

vanislav

Řadové SF bez nápadu, při kterém fyzika pláče. Pokud fakt nemáte co na práci a večer se nudíte, ideálně s láhví....něčeho tvrdšího, asi to dokoukáte. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc