Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Xmilden

Želvy zrušit, přidat prostor pro vedlejší postavy a osekat tím pádem Marvina. Jinak se jedná ovšem o svého času další parádní podívanou superúspěšného studia Pixar. Člověk přínos filmu ocení i mnohem později hlavně díky tomu, že u něj bezproblému zabaví 2leté dítě. 80% ()

sepp

Krasny, inteligentni humor a skvele gagy, a hlavne animace u FN si zaslouzi Oscara. Osobne se mi nejvic libila blba modra rybka Dory, zejmena kdyz se snazila mluvit velrybsky ;) ()

-bad-mad-wolf-

"Buďte jako prasata!" Definitivní potvrzení, že zlatou érou Pixaru bylo období Úžasňákovi - Toy Story 3. V Nemovi je sice pár povedených fórů (racci, všechny scény u zubaře) a pořád ještě pěkná animace, zbytek filmu ale prošumí a stopy nezanechá. Stejně jako ryba v hajzlu... ()

lesumir

Nemo je jeden z nejslavnějších animáků a svoje výsluní si naprosto zaslouží! Možná je spíš pro menší, ale na to, aby citově člověka rozložil, to vliv nehraje. Vynikající animace, které Pixar dovádí v poslední době k dokonalosti, hezký příběh a skvěle namluveno! Kvalitní čtyři hvězdičky. ()

Molly

Naprosto bezchybný snímek! Přesně takové filmy jsou pohlazením po duši. Je vzácnost vidět v dnešním světě takový čistý příběh. Paráda! A nesmím opomenout skvělý dabing! ()

Hrabka

Velice nadprůměrný animák, patřící k mým nejoblíbenějším. Děj je dost zajímavý a zábava po celou dobu na vysoké úrovni. 90% ()

juta

Měl bys plavat, měl bys plavat! Pozor spoiler! Nezdá se, ale v mnoha ohledech je to vtipný animák, jen trochu drsnější hned od začátku, kdy umře maminka Nema a vlastně po celou dobu jde Nemovi i jemu tátovi o ploutve. Skvělý snad ve všech ohledech, i ten dabing je parádní. ()

Fiftis

Môj najobľúbenejší animovaný film. Skvelé vtipné postavičky morského sveta. Skvelá komédia pre každú vekovú skupinu. Film, ktorý kedysi vznikol v štúdiu Pixar. Nechýba mu obvyklý humor a skvelý príbeh. Hlavne Dory je pre mňa najväčšou hviezdou filmu. Uprednostňujem skvelý slovenský dabing pred českým a dokonca aj pred originálom. Zaslúžene obrovský hit. Krásny príbeh, dojemný, zábavný, vtipný, nájdeme tu veľa sympatických postáv. Rodinná porcia zábavy ako má byť a so všetkým čo k tomu patrí. Nádherná animácia, krásne podvodné prostredie. Nič mu nechýba k dokonalosti a každopádne odporúčam.. ()

Shakers

Sympatické postavy s dobrým humorom, kde je všetko zabalené v peknej animácii a v hudbe Thomasa Newmana. Jeden s najlepších Pixaroviek. V slovenskom dabingu je to pecka. 90% - 5* ()

lamps

Po zásluze jeden z nejoblíbenějších a nejcitovanějších animáků po přelomu tisíciletí. Animace je skutečně výborná a postavy jsou skvěle vymyšleny, dobře se doplňují a zásobují diváka nepřeberným množstvím inteligentního humoru. A že těch postav tam teda je. Klidně by se mohla udělat anketa o tu vůbec nejlepší a vsadím se, že o vítězství by se pralo takových pět šest uchazečů. Vždyť vegetariánského žraloka Bruce, užvaněnou a popletenou Dori, želvího frajera Bouráka nebo celou akvarijní sebranku zná snad každé druhé dorůstající dítě. Příběh je pak dokonale přímočarý, jednoduchý, plný zábavných scén a nápaditých vychytávek (velrybí tlama, holubi), které se rychle staly pevnou součástí specifické dětské kultury. A jak všichni dobře víme: "Ryba je kámoš, ne žrádlo!" :D 85% ()

Big Bear

Geniální animák po všech stránkách. Od roku 2003 navíc mnou viděný bezpočtukrát díky dětem, nic mu to ale u mně z na oblíbenosti neubírá. Když jsem dnes komentoval Hledá se Dory, uvědomil jsem si, že Nema ve své databázi viděných a komentovaných ještě nemám. Děti film zbožňují a kdyby už ani nic jiného, klauna film tak zpopularizoval, že kdykoliv a kdekoliv u akvárií či v podmořských světech když vidím děti za sklem zírat na tu oranžovo-bílou rybku, slyším je nadšeně volat NEMO! Nejen ty své! Tady je to jednoznačně za 5 kamínků nacpaných do filtru ! * * * * * ()

Boogeyman

Vizuálně rozhodně nejkrásnější animák vůbec. Pixarovští jsou prostě jedničky a dokazují to tak, že se každým novým filmem posouvají stále dál a hlavně si úmyslně vybírají těžké cíle! U Nemá byla výzvou vodní hladina a svět pod ní! Což je výzva obrovská! A nutnu říci, že animátoři to zvládli perfektně! Než se v záběru objeví roztomilé mluvící ryby, nerozeznáte ho od skutečnosti! A povedlo se i ostatní! Příběh je zábavný, vtipný a svižný, jak jsme si už zvykli! Nedosahuje sice naprosté dokonalosti jako tomu bylo u našlapaných Příběhů hraček a Příšerek s.r.o., ale mílovými skroky přeskakuje většinu animované ne-pixarovské produkce! ()

Stegr

80% - "Měl bys plavat, měl bys plavat, měl bys plávat, plávat, plávat, když nevíš co tak plav. Hůů!" :) Roztomilý film... ()

Rosaviva

Moje srdcová záležitost a taky jeden z nejlepších animovaných filmů, který jsem kdy viděla. Skvělá animace, dobrý příběh a výborný český dabing, což se jen tak nevidí. Doris mě vždycky rozesměje, hlavně její dokonalá velrybština "Můůůůůžeš náááááum pooouuuurááááádit?" a hlavně pamatuj, že Ryba je kámoš, ne žrádlo. 5* ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)