Koruna

• Veľká Británia The Crown
Veľká Británia, (2016–2023), 55 h (Minutáž: 39–72 min)

Tvorcovia:

Peter Morgan

Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton, Matt Smith, Tobias Menzies, Jonathan Pryce, Vanessa Kirby, Helena Bonham Carter, Lesley Manville, Josh O'Connor (viac)

Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století. (Netflix)

Recenzie používateľa muti k tomuto seriálu (49)

Syndrom královny Viktorie (2022) (S05E01)

Nový Filip je super, pamätám si ho z filmu dvaja pápeži. Alžbeta bude vždy pripomínať negatívnu postavu z Harryho Pottera. Diana je o čosi horšia a Charles je tiež akýsi iný, pripomína mi skôr herca John Cena. Neviem kto je nová Anna a kto Margaret. Za mňa bol najlepší princ William a jeho vnímavosť a spätosť s matkou Dianou. Jeho scény boli za mňa naj ()

Systém (2022) (S05E02)

Johnathan Pryce opäť potvrdzuje že vzťahovky mu idú. V dvoch pápežoch mu to šlo tak ako tu. Výborne. Vie poradiť aj vdove aj neveste. Vie totiž ako to chodí a to nielen v živote, ale aj v zákulisí. A v tom zákulisí sú všetci malomocni. Charles a.k.a. John Cena z Wishu mi je stále nesympatický, možno je to aj tým že predstavuje záporáka a psychického tyrana, ktorý sa mi protivi už by default ()

Mou Mou (2022) (S05E03)

Celá časť je o vzostupe starého Al Fayeda a jeho preniknutie až na dohľad kráľovnej. Peniaze neznamenajú nič ak ide o moc a príchod do Pantheonu. Pri takejto ambicióznosti je aj smrť vojvodkyne Wallis nezaujímavý minipríbeh. Škoda že odchod Sydneyho nebol o čosi emotivnejsi. Finálny rozhovor s Dianou bol určite top, bezprostrednosť a kamarátstvo Diany určite predčili akékoľvek Mohamedove očakávania. A vďaka Alžbetinemu rasizmu sa dostavajú Ale Fayedovci bližšie než by si kráľovná mohla prestaviť ()

Annus horribilis (2022) (S05E04)

Poirotovska vsuvka vyplavila mnoho zaschnutej špiny a je čas priznať si chybu a to aj napriek božskemu mandátu ()

Přípravy na budoucnost (2022) (S05E05)

Tampónový kráľ vo víre splachujúceho záchoda sa dostáva po odluke okamžite na titulky, minulosť ho dobieha bez milosti. John Cena z Wishu je stále pre mňa zlý casting a na mladšieho ucháňa proste nemá. Každopádne, Camila vie ako ho podporiť a dáva mu impulz, ktorý ho vystrelí do vlastnej show. Škoda že dopady intímneho rozhovoru neboli ukázané, jej muž len proste vstal z gauča a odišiel, toto bolo pre mňa odfkláknuté ()

Ipaťjevův dům (2022) (S05E06)

Za mňa parádna jednohubka ako to u koruny býva. Tentokrát si odbočíme od hlavného deja smerom do Ruska kam siahajú korene kráľovského rodu Británie. O týchto sme už letmo počuli a konečne sa im venuje celá epizóda. V predtitulkovej scéne sledujeme šialené posledné chvíle Romanovcov prestrihávané streľbou na bažanty. Úplná topka. Fast forward k nevymáchanej hube Jeľcina, ktorý by si určite skvele rozumel so Zemanom a jeho snahy nesnahy o dôstojný pohreb a pietne miesto cárskej rodiny. Do toho všetkého Filip oznamuje veľkú spriaznenosť duší čo muselo kráľovnú zničiť. Tá má skvelý rozhovor s babenkou v archíve a riadne dáva stopku celej eskapáde. Tip top ()

Střelný prach (2022) (S05E08)

Guy Fawkes deväťdesiatych rokov má úplne inú podobu a bude to určite explozívne ()

Pár č. 31 (2022) (S05E09)

Keď robíte pitvu tak si dajte pozor aby ste nepresekli črevá, mohli by vypadnúť rôzne sračky. Sudcovia na bežiacom páse boli top ()

Vyřazené z provozu (2022) (S05E10)

Nová doba, nový premiér, labouristi opäť pri koryte po 18 rokoch. Ako tieto zmeny ovplyvnia korunu? Charles sa snaží votrieť sa do priazne aj Tonymu B, ale jeho snahy sa dostanú do uší kráľovnej. Sledujeme aj odovzdanie Hongkongu do rúk komunistov, veľmi smutné a daždivé. Čína poslala armádu do HK za 3 sekundy a bolo vymaľované. Najzaujímavejšia linka bola pre mňa ale Mou Mou a jeho snahy o dobrú a vplyvnú nevestu pre svojho neschopného syna. Modelku si môže nechať do postele, ale jeho rod musí mať moc. Jeho ambicióznosť je fakt veľká a rozohráva poslednú hru Masterminda, ktorá má zavŕšiť vstup do britského Pantheonu, čo bolo jeho detským snom. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

03.11.2023

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry