Královna Alžběta II. přemýšlí o odkazu svojí vlády a rodu. Diana v posledních týdnech života uchvátí veřejnost a monarchii čeká zúčtování. (Netflix)

Daiker

Skvělé zakončení...... Jediné mínus patří Diane, které byl věnována až moc velký prostor v poslední sérii. A taky otci Dodimu, nevím proč se pořád tvůrci zabývali tím Arabem. Spíš bych uvítal třeba jiné události (svatba Williama) Casting prince Harryho byl nejhorší z celé Koruny. Samotné zakončení série bylo však dojemné, které jako vždy doprovázel skvělý soundtrack... ()

Tosim

Here I Still Am. Vím, asi trochu nadsazuji, ale po skončení poslední řady jsem si uvědomil, jak mi Koruna bude neuvěřitelně chybět. Jistě, v průběhu let narážela na své limity "fiktivního vyprávění podle skutečných událostí," ale přistihl jsem se, že by mi opravdu nevadilo, kdyby tento systém byl doveden k dokonalosti - třeba několika řadami navíc a zobrazením úplně každého okamžiku, který byl pro Windsory a 20. století zásadní - osobně bych se přimlouval za udělení vyznamenání pro Beatles. Každopádně, dobrý nápad je rozdělení poslední série do dvou částí, konec Diany zobrazen s téměř chirurgickou přesností, konec řady byl zajímavě udělám ve stylu "mládí versus stáří" a člověku běžely hlavou všechny události, které se staly až do přelomového roku 2022. Na jeden z nejlepších seriálů minimálně posledních deseti let - bude mi chybět! ()

Streeper

Závěr seriálu byl vším, co jsem čekala. Bylo to smutné, dojemné, nostalgické. Trochu mě mrzelo, že se poslední série nevěnovala víc vztahu Williama a Kate, což jsem čekala, že tam bude vyzobrazená jejich cesta ke svatbě, nakonec to skončilo svatbou jinou. Ale i tak si myslím, že za pár desítek let se The Crown může vrátit s jakýmsi pokračováním a věnovat se jiné koruně. ()

*CARNIFEX*

A tak sa teda tešíme na ďalšiu sériu, lebo táto opätovne preukázala, že toto je jeden z najlepších, životopisných projektov, dostatočne citlivý, miestami hádam aj vtipný, i keď by sa mu dalo kadečo vytknúť, a to teda najmä pasáže okolo klebiet úmrtia princezny Diana. Je mi ale jasné, že Netflix ako taký, si zrejme hanbu z kabáta robiť nebude, čiže špáranie do hovien, ako to má vo zvyku, sa tentokrát nekoná. Nevadí. ()

Kaka

Svěží mix doku/art/popu sveřepě pokračuje i v závěrečné řadě. Prvních pár dílů s Dianou má strhující tempo a tradičně velmi dobře vykreslenou kulisu dění. Nechybí kontroverzní momenty, ani ikonické záběry, které v bulváru svého času obletěly svět. Vše mistrně sladěné áčkovým produkčním ansámblem a vynikající režií. V druhé polovině trochu zakolísá tempo, kdy vlastně všem dojde, že nejvíce zajímavý příběh Diany nebude pokrývat celou řadu, ale prostor dostanou i jiné, občas méně zajímavé osobnosti. Ale jak už to v The Crown bývá, i méně zajímavý díl je pořád na špičkové úrovni a na své si přijdou apetitem malí i velcí filmoví/seriáloví nadšenci. ()