Koruna - Série 6 (2023) (séria)

Sleep, Dearie Sleep (S06E10)

(epizóda)

Královna dá Charlesovi svolení, aby se oženil s Camillou. Před 80. narozeninami si pak má naplánovat vlastní pohřeb a upadne kvůli tomu do těžké životní krize. (Netflix)

Leeslie

Dustojne... velmi dustojne zakonceni serialu. Ne prehnane sentimentalni, ale presto patrne, ze se blizime do finise. Je hrozna skoda, ze pozornost od kralovny se v poslednich dvou serii prenesla k jinym postavam, protoze krom toho, ze to serialu uskodilo, to nedalo Imelde dost prostoru k ukazani svych kvalit, protoze v poslednim dilu ukazuje, ze casting byl vyborny a za me rozhodne o tridu vyssi, jak ve 3. a 4. serii s Olivii... ()

vydumnica

Tak tu si aspoň môžme porovnať všetky Alžbety. Za casting kráľovnej Alžbety je u mňa na 1. mieste Claire Foy, na 2. mieste Imelda Staunton (konkrétne v tejto epizóde podala svoj najlepší výkon) a Olivia Colman až na 3. (tá sa na kráľovnú vôbec ani nepodobá a celkovo nie príliš šťastná voľba, i keď herečka je to výborná). Sleep, Dearie Sleep...Páčilo sa mi to Philippovo "You were born ready". ()

Kej7my

Tak tomu říkám skvělé zakončení. Přesně takové, jaké se sluší a patří na královnu. Být doma sama, tak to obrečím. Jediné, co mi tam trochu chybělo, bylo úmrtí prince Filipa. Když bylo ukázáno, jak plánuje svůj pohřeb, mohla tam být o jeho skonu taky alespoň zmínka. Každopádně i tak skvělý závěr seriálu. ()

ALIENka_

Koruna skončila, byla to jízda a konec je... dobrej. Camilla a Charles konečně můžou žít společně jako partneři a nemusí se schovávat, dokonce jsme se dočkali i svatby. Nikdy jsem neměla potřebu je nenávidět, jak Diana, tak Charles byli zkrátka dva lidi zapletený do vztahu, kterej byl pro oba trápením. Královna a Philip připravují pohřeb, a zatímco Philip by nemohl bejt šťastnější, Elizabeth radostí neskáče. Asi nikoho nepřekvapí, že Harry je jak utrženej ze řetězu, dokonce přijde i na dobře známou uniformu. Ach jo, Harry... Proslov královny na konci byl povedenej a závěr docela taky. Ale už od začátku nejsem fanoušek těch "duchů" bývalých postav, který se najednou začali v šestý sérii objevovat z čista jasna, když je tvůrci v minulých sériích nepoužili ani jednou. Je to divný, nehodí se to k atmosféře seriálu a bylo by lepší, kdyby to tam vůbec nedávali. Hodnocení: Ale jo, nebylo to špatný, ale ani to nebyl fenomenální konec. Řekněme - decentní/10 ()

fafejt001

Obleček  Harryho  na  večírku -  hoodně   špatný  .  Svatba   Charlese   s  Kamilou  - dobrý  .  Řeč  královny  k  novomanželům  -  SKVĚLÁÁÁÁ .  Písenˇ   od  dudáka  pro  královnu  prostě  hodně  dojemná  ,  až  člověk  zaslzí  .  A  rozhovor   královny  s  manželem  v  katedrále   až  mrazivý  .   Doslova .   Mrazivě  silné  a  hluboké  .   SHRNUTO  -    Výborný  díl   i  zakončení  celé  série  .  BRAVOOOO !!! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD