Královna chce vylepšit pověst monarchie, proto se obrátí na ostříleného politika – premiéra Tonyho Blaira. Ten jí ale poradí něco, co odporuje královskému protokolu. (Netflix)

Skrivan

Konečně je konec bulváru a melodramatům. Místo toho opět přichází do hry královna (která tu už tak dlouho hrála druhé housle!) a její rozhovory (a neshody) s premiérem. Už jsem na to za tu dobu zvládl zapomenout, ale právě tohle jsem měl na Koruně rád a tímhle vynikala. ()

ALIENka_

Poslední, co bych na úvod další epizody Koruny čekala, by byla největší noční můra královny, a to sice korunovace labouristickýho premiéra Tonyho Blaira. Zápas o popularitu není u královský rodiny nic novýho a po smrti Diany je na bodu mrazu. Takže koho jinýho požádat o radu než samotnýho mistra Blaira. Jak jsme asi všichni čekali, navrhovaný změny nejsou Elizabeth moc po chuti, přece jenom monarchie je založená na určitý dávce absurdity. Tituly jako Strážce labutí nebo Rozsévačka bylin se mi ze začátku zdály dost obsolentní a nepochopitelný (co u všech svatejch dělá Průvodce písčinami?), ale na druhou stranu je to hezká tradice, která se předává z pokolení na pokolení a to k monarchii asi trochu patří. A proslov k Women's Institute byla třešnička na dortu. Jsem ráda, že královna i premiér dostali víc prostoru, připomnělo mi to první sezóny a zlatý věk seriálu. Hodnocení: politika je zpět!/10 ()

fafejt001

TONY   králem   - dobrý  vtip  na  úvod  . Jinak  díl  o  politice  a  novému  pohledu  na  Firmu  , který  by  jí  měl  pomoci  zlepšit  reputaci  u  lidí . Zatím  nejslabší  díl  této  série . Herec  ,  jenž  hrál  Blaira ,    se  na  to  vůbec  nehodil  . Proslov  pro  Amíky  -  dobrý  .  Jinak  díl  nezáživný  a  podprůměr . ()