Diana si s Al-Fayedem užívá dovolenou v Saint-Tropez a sblíží se s jeho synem Dodim. Královna se odmítá zúčastnit oslavy Camilliných padesátin a Charlese to zdrtí. (Netflix)

vydumnica

Veľmi príjemný návrat k môjmu obľúbenému seriálu, páni, nechce sa mi veriť, že tu už máme 6. sériu a som rada, že ju máme k dispozícii už po roku a nie dvoch, ako to u niektorých seriálov býva a potom si už človek ani veľmi nepamätá, čo videl v predchádzajúcej sérii. Season 6 seriálu THE CROWN neotáľa a ide rovno na vec, na to čo divákov najviac zaujíma. Je to smutné, ale aj sama za seba môžem povedať, že najviac ma zaujíma Diana. Prvá epizóda teda hneď začne Dianinou nehodou v Paríži a potom spätne ukazuje posledných 8 týždňov v živote princeznej Diany. Prostredie St. Tropez je nádherné, ale keď vieme, čo za osud ich čaká, je to veru smutné. Chudák Charles, darmo sa snaží zaujať fotkami a článkom o jeho Camille a jej oslave 50.narodenín. Koho to zaujíma? Úprimne povedané, Camilla ma dodnes nezaujíma. Čo je fotka Camilly a jej 50. narodenín v porovnaní s Dianou v plavkách na miliardárskej jachte na juhu Francúzska? Sorry Charles, bez šance. Vždy každého najviac zaujímala Diana. Vidím to aj na sebe, napríklad aj Kate je mi ukradnutá. Opäť veľmi veľmi dobre napísané a natočené a je mi jedno, koľko % z videného je len fikcia. Výborná epizóda🙂. ()

fafejt001

ASI   takhle .  Úvod  v  Paříži  nečekaný  .  Jinak  Kamila  měla   narozeniny   , no  a  sním  spojený   větší  večírek ,   a  Diana  tudíž   jela  s  klukama   k  vodě  . Výlet  spískal  starý  Al-Fayed .  Děti  ,  co  jsou  na  jachtě , radostně   skáčou  do  moře  a  známost  mladého  Al - Fayeda  je  na  prášky . Fotografové   na  člunech ,  číhající  na  pěkný  záběr ,  je  pěkná  pakáž  .  Tak  chápu  ,  že  je  to  úvodní  díl  šesté  sady .  Nějak  už  to  není   ono  ,  zatím .  Proto  za  mne  * * a půl . Snad  se  to  nějak   rozjede  . ()

ALIENka_

Po pátý sezóně, kterou jsem přetrpela a trochu ztratila naději v budoucnost seriálu, musím přiznat (ráda), že jsem se (snad) mýlila. Tahle epizoda mě přenesla zpátky do zlatých časů Koruny. Zvolit jako první scénu bouračku byl odvážnej krok a jsem ráda, že ho udělali! Celá epizoda působila hned víc dramaticky. Jsem ráda, že jsme dostali víc Dodiho a jeho vztahu s Dianou. Mou Mou má vysoký nároky a nebojí se využít všechno, aby získal, co chce. A nakonec to dopadne dobře (i když jak se to vezme..), to se u dohozených vztahů moc nestává. Královna je pořád studená jak led, na Imeldu Staunton si asi nikdy nezvyknu, pořád vidím Umbridgovou, ale roli zahrála skvěle. Na konci se i ona přemohla a vyjádřila Charlesovi podporu. Nebo něco na ten způsob... Charles a Camilla jsou konečně šťastný a jedinej, kdo to vidí, je Margaret. Hodnocení: Elizabeth Debicki jako Diana je naprosto skvělá/10 ()