Koruna - Série 3

(séria)
Veľká Británia, 2019, 8 h 53 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

Peter Morgan

Hudba:

Martin Phipps

Olivia Colman, Helena Bonham Carter, Tobias Menzies, Josh O'Connor, Emerald Fennell, Ben Daniels, Jason Watkins, Michail Gorevoj, Marion Bailey (viac)

Královská rodina se v 60. a 70. letech musí vypořádávat s konflikty a zradou, ale zároveň se snaží udržovat tradice v rychle se proměňujícím světě. (Netflix)

vnimatkrasu

Po dvou pětihvězdách smutný tři. Koruna se přitom nadále blejská jako zlato. Moc mě bavil Watkinsův Wilson, O'Connorův Charles, i způsob, jakým Tobias Menzies navázal na Filipa z prvních dvou řad. Epizody Tywysog Cymru a Aberfan zase svou ostrostí pálily jak žáha. Jenomže ve všem ostatním jako kdyby vládlo prázdno. Prázdno dějový, prázdno emocionální. A bohužel i prázdno v mým srdci po Claire Foy a Vanesse Kirby. Jejich postavy se sice stejně jmenujou, ale jsou asi nenávratně pryč. ()

VanTom

Jakmile jsem přestal očekávat významné "dějinotvorné" události v každém dílu – táhlou politickou krizi nepočítali ani scénáristé, bezchybně natočený (opět skvělá výprava, kamera, hudba) vhled do prominentního rodinného kruhu, smýšlení jeho členů a běžných (vladařských) povinností si mě znovu podmanil. Brilantní výkon podalo celé nové obsazení, vyzdvihnout ale musím Olivii Colman, jejíž (zdánlivě) čím dál víc od reality odtrženější, staromódní domácí "puťka" si o to působivěji dokáže dupnout, když je zapotřebí. ()

plechulka

Trochu jsem se obávala změny obsazení, ale v podstatě jediný, kdo mi malinko vadí, je představitel prince Philipa. Jinak některé jednotlivé díly mi připadají tak skvostné, že bych je doporučila i jako jednotlivé "filmy" všem těm, kteří na celý seriál nemají čas nebo náladu... nemůžu se dočkat další serie! ()

Streeper

Já musím napsat, že jsem malinko zklamaná. Rozhodně zklamání nepociťuji v rámci obsazení, můj názor je, že nemohli vybrat lépe. Olivia, Helena, Tobias a další jsou úžasní, ale příběhově to bylo plytké a nezajímavé. Za mě top díly jsou o zavalených dětech (příběh, o kterém jsem neměla ani tušení) a následně díl, kde Charles studoval ve Walesu a jeho románek s Camillou (nevěděla jsem, že spolu něco měli ještě před Dianou). Kvůli tomu ten seriál tak zbožňuji, ukazuje na věci, které ani nevíme, že se stali, ale přitom to podává s takovou úctou ke královské rodině. Už teď se těším na další sérii, která jak věřím bude o vztahu mezi Charlesem a Dianou a budu doufat, že příběhově to bude zajímavější. ()

Spiker01

Na Korunu se pějí chvály od první řady a ačkoliv mě i předchozí série hrozně bavily, nakonec vyhrála matika a vždy jsem sáhl ke čtyřhvězdě. U třetí řady a jejímu plošnému přeobsazení všech postav staršími představiteli jsem se, jako mnoho fanoušků, bál, že si na nové herce jen tak nezvyknu a seriál mě přestane bavit úplně. A v prvních dílech k tomu skutečně došlo a dokonce jsem si říkal, že tuto řadu možná nedokoukám, nebo minimálně ne tak rychle, jak se mi to nakonec povedlo (asi tři týdny po druhé, celkově jsem jel se zpožděním) a zvláště Tobiasovi Menziesovi jsem vůbec nemohl přijít na chuť. Po čase jsem si začal říkat, že to Peter Morgan a celý tým opět zvládli na výbornou; ze, zpočátku viděných, slabin se staly přednosti a naopak nám bylo naservírováno hned několik nejlepších dílů celého seriálu. Olivia Colman ještě z těch všech byla pro mě největší slabinou, pravděpodobně vzhledem k postavě, jež hraje, jelikož mi královna Alžběta není vůbec sympatická (nicméně mě nijak neoslnila ani ve Favoritce); nicméně kdo mě naprosto odrovnal, tak byl Josh "Charles" O'Connor a těším se, co předvede v řadě čtvrté. I spolu se svou sestrou, jelikož mi přišlo, že se dětem the Crown vůbec nevěnuje a konečně se tak začlo dít až v polovině třetí řady. Na čtvrtou již budu připraven ihned...9/10 ()

• John Lithgow (Winston Churchill), Pip Torrens (Tommy Lascelles) a Leonie Benesch (princezna Cecile) jsou jediní tři herci, jejichž postavy nebyly ve třetí sérii přeobsazeny staršími herci (nepočítáme-li dětské herce, hrající některé postavy ve flashbacích). (hansel97)