Škandál Lady Worsleyovej

(TV film)
  • Česko Skandální život Lady Worsley (viac)

V roku 1782 boli v Anglicku ženy považované za majetok svojho muža, rovnako ako dom, pôda či dobytok. Lady Seymour Worsleyová (Natalie Dormer) je najbohatšou dedičkou v krajine, navyše je veľmi krásna, a preto sa jej ponuky na sobáš len tak hrnú. Ona sa však chce vydať z lásky, rad nápadníkov preto odmieta. Jedného dňa na ňu urobí dojem šarmantný sir Richard Worsley (Shaun Evans), za ktorého sa zakrátko vydá. Manželstvo vyzerá spočiatku idylicky, potom však začnú vychádzať najavo Richardove nezvyčajné sexuálne chúťky. Vymaniť sa z tohto zvráteného manželstva nebude vôbec jednoduché. Lady Seymour Worsleyová sa rozhodne manžela opustiť. Svojim útekom s milencom ale spôsobí obrovský škandál. Ten prinúti sira Richarda Worsleya, váženého člena parlamentu, rozpútať jeden z najväčších sexuálnych škandálov osemnásteho storočia! Cena, ktorú bude musieť Seymour za svoju slobodu zaplatiť, bude vysoká. (TV Doma)

Morholt

Film působí zdáním, že se jedná o drama s další emancipovanou ženou, která šla proti své době. Ale ono tomu tak úplně není. Lady Worsley žije v poněkud zvráceném manželství a právě ona zvrácenost vede k tomu, že prchne od manžela se svým milencem, který se na to konto ocitne za cizoložství před soudem, jenž ho může zruinovat a poslat do vězení pro dlužníky. Hlavní hrdinka pak stojí před dilematem, zda svého milence obětovat, nebo vyjevit před soudem všechny aspekty jejího vztahu s manželem, což jí může poslat na společenské dno. První polovina se trochu táhne, ale pro ucelenost příběhu to byla asi nutnost. Ovšem jakmile dojde na soud, nabírá film na tempu i dramatičnosti. Ocenění si zaslouží i nádherné interiéry a typicky pošmourná anglická atmosféra. Co se Natalie Dormer týče, troufám si říct, že jde zatím o její nejlépe zahranou roli a je škoda, že se tento televizní projekt mezi širší publikum nedostane. Každopádně milé překvapení. 80% ()

Pavlínka9

Mám hodně ráda Natalii Dormer a z toho důvodu jsem si film našla :) A "zvrácenost", kterou přinesl do manželství Richard Worsley byla ve filmu hezky a lehce znázorněna, ale bylo tam "cítit", že to je prostě něco, co by bylo považováno možná od někoho za moderní :) A to tam několikrát zaznělo. Můžeme si říci - co měla jako jeho žena dělat? Měla poslouchat přeci svého manžela, starat se o něj a plnit mu jeho přání - jelikož jak bylo na začátku filmu důrazně sděleno - žena byla pro muže majetek. A to je něco, co mě s*alo po celou dobu filmu. Film má hezkou výpravu, kostýmy a téma, které jsem takto veřejně v takovémto malém snímku doposud neviděla :) Příjemné spestření sobotního odpoledne :) ()

klerik

Na televízny film, výborný výkon. VOJVODKYŇA a KRÁĽOVÁ PRIAZEŇ skúšali ísť do duší ženských hrdiniek a tlačiť na emócie, akosi to nevyšlo. Lady Worsley na prvý pohľad pláva po povrchu, ale skrýva sa tu pomerne silný a uveriteľný príbeh, ktorý je hutnejší a (svojim spôsobom) napínavejší ako pri MARII ANTOINETTE... ()

Big Bear

Filmy z Anglie osmnáctého století mám moc rád. Líbí se ta móda, architektura i způsob vystupování britskýchz gentelmanů s modrou krví. BBC nám předložila další skvělé historické drama na něž je opravdovým specialistou. V hlavní roli se objevila Natalie Dormer, kterou většina asi zná ze seriálu HBO - Tudorovci. Ani mně nepřipadá nijak závratně krásná, ale typ je to zajímavý a do své role se skvěle hodil. Navíc musím uznat, že hrát umí. Evans zde také skvěle podal svého zvrhlého hraběte. Ale i když byl film výpravný, kamera skvělá a ze všech těch interiérů a exteriérů oči přecházeli, nějak se mi to ke konci táhlo. Možná jsem byl jen unaven, nevím. Postrádal jsem tam větší drama. Dle mého je to jen taková konverzační kostýmová záležitost natočená na základě skutečné události. To ale neznamená, že by film nestál za vidění! Tři šilinky odškodného. * * * ()

Hepy13

TV Film BBC je lepší než leckterý historický film s vyšším rozpočtem. V době kde ženy byly jen majetkem mužů, žije jeden muž, a ten je ještě šílenější než doba samotná. Protože roztomiloučká Natálie Dormer se mu chce celá odevzdat a být jen jeho. Ale on má jiné přání, a to je na tom vůbec to vůbec to nejšílenější. ()

• Když manžel lady W, sir Richard Worley, zemřel, vzala si lady W asi za měsíc ve svých 47 letech 26letého hudebníka, svého milence Johna Lewise Cucheta. Toto manželství vydrželo 15 let, až do její smrti. Ve stejném měsíci, ve kterém uzavřela nový sňatek, dostala lady Seymour královskou licenci, že může používat své rodné jméno Fleming. Její nový manžel přijal její příjmení. (Nefra)
  • Film je natočený podle skutečné událostí, vypráví o britské šlechtičně Seymour Dorothy Flemingové, narozené 5. 10. 1758, která zemřela 9. 9. 1818. (Nefra)