Alžbětino vládnutí je pod drobnohledem kvůli nutné modernizaci královské jachty. Charles s Dianou si vyrazí na druhé líbánky do Itálie a novináři jsou jim v patách. (Netflix)

Jacinda

Souhlasím s většinou místních komentářů. Nudný start a špatně vybraní herci. Charles mi přijde úplně jinde než jeho brilantní mladší předchůdce. Imelda jako královna je děsná. Není to problém Dolores, jde o to, že mi přijde, jako by se vůbec nechovala jako královna. Hádám, že celou sérii si ukradne Diana, která je skvělá ()

waeslly

Dolores Umbridge je pryč, teď je to královna. Opravdu jsem čekal, že budu cítit styčné plochy mezi královnou a Dolores a tím bude herecký výkon méně uvěřitelný, musím konstatovat, že vůbec. Překvapuje mě, jak precizní herecké výkony jsou. Přechod z Corin na Debicki je k nerozeznání v grimasách, naklánění hlavy, je to až s chirurgickou přesností. West mi zatím tolik nesedí, ale uvidíme. Jen tak dál. ()

Kaka

Pětka opět čelí problému trojky. Tedy výměně herců. Tentokráte mám ovšem pocit, že šok je o něco menší, především co se hlavní herečky týče a přechod z Olivie Colman na Imeldu Staunton nebolí zdaleka tolik, jako když nás opouštěla jedinečná Claire Foy, se vší svojí ženskou křehkostí, silou a elegancí sobě vlastní. Pletky koruny v devadesátkách se dají spíše přirovnat k bulváru, takže pro tvůrci to bude docela výzva. Může to skončit zajímavě, stejně tak i katastrofou, důležité je, jak se některé klíčové styčné body příběhu podaří uchopit. ()

vydumnica

Her Majesty, the Queen! Po dvojročnej prestávke sme sa dočkali :-) Nuž, začiatky bývajú všade ťažké a keď sa vymení celý casting, platí to dvojnásobne, divák si musí zvyknúť. Keď začala tretia séria, bola som v šoku, že vtedy 38ročnú kráľovnú hrala Olivia Colman, ktorá vyzerá na 50 a ešte má aj hnedé oči! Pre mňa kráľovná je jednoznačne Claire Foy😉. Imelda Staunton je určite ako aj Olivia Colman výborná herečka, ale nevyzerá tak sviežo a zachovalo mlado ako skutočná Alžbeta! Charles je tu tiež nejaký starý, prepánajána veď to sú ešte len 90-te roky. Diana je až veľmi chudá a vysoká a hlavu drží až veľmi dole a pozerá vkuse do strán, akoby sa Elizabeth Debicki až veľmi sústredila práve na to. Nie je taká pekná ako Emma Corin. Toľko k nedostatkom (teda zatiaľ, postupne si asi zvyknem). A plusy? The Crown je skutočne výnimočný seriál. Najviac oceňujem do detailov premyslenú a bohatú výpravu, kostýmy, vždy nádhernú sprievodnú hudbu, zaujímavú kameru, výstižné a skvelo napísané dialógy a v neposlednom rade excelentné herecké výkony. A pre všetky tieto plusy aj napriek nie úplnej spokojnosti s výberom hercov musím jednoducho udeliť až 4* a verím, že postupne to pôjde vyššie. ()

muti

Nový Filip je super, pamätám si ho z filmu dvaja pápeži. Alžbeta bude vždy pripomínať negatívnu postavu z Harryho Pottera. Diana je o čosi horšia a Charles je tiež akýsi iný, pripomína mi skôr herca John Cena. Neviem kto je nová Anna a kto Margaret. Za mňa bol najlepší princ William a jeho vnímavosť a spätosť s matkou Dianou. Jeho scény boli za mňa naj ()