Mladosť kráľovnej Viktórie

• Česko Mládí královny Viktorie (viac)

Anglie devatenáctého století. Mladá Viktorie je právě korunována panovnicí celé Anglie a jejím hlavním úmyslem je taková vláda, jenž zajistí zemi blahobyt a prosperitu. Její rodina a hlavní rádce Lord Melbourne pro ní již také chystají sňatek. Chtějí, aby si Viktorie vzala německého prince Alberta. Viktorie však vidí svou budoucnost jinak a odjíždí na pár dní do Francie. V Doveru, kde se pohybuje incognito, potkává muže, do kterého se ihned bláznivě zamiluje. Později se však za velmi podivných okolností dozvídá, že onen muž je sám princ Albert... (oficiálny text distribútora)

kamisu

Promítání tohoto filmu ve škole bylo rozhodně záživnější než klasické hodiny - z tohoto pohledu by si Viktorie zasloužila hvězdičky i čtyři (kolik domácích úkolů jsem stihla počas filmu dodělat). Samotný film je směsicí pohádky a klasických německých romanťáků vysílaných pravidelně na stanici Prima, ale i tak je docela slušným průměrem, zvláště pokud během filmu posloucháte sarkastické komentáře dějepisářky... ()

vesper001

Cukrkandl, samozřejmě, ale překvapivě vtipný. Victorie je v podání Romy prakticky dvojče Sissi, mladinká, kudrnatá, roztomilá, svéhlavá a korzetem i protokolem těsně sešněrovaná. A stejně jako Sissi, není to žádné veledílo, ale stejně jako uživatel(ka) Roman Albach jsem se přistihla, že se debilně usmívám. ()

Flego

Značne zromantizovaný a zidealizovaný príbeh akoby vystrihnutý z červenej knižnice rozpráva o mladučkej Viktórii, ktorá usadla na anglicky trón. Film sa nevenuje obdobiu panovania, akoby velil životopisný historický film, tu ide predovšetkým len o romantický výsek zo začiatku panovania a prvej lásky. Je to však milé, farebné kostýmy oku lahodiace. Pre úspech sa tvorcovia pustili o rok do podobnej rozprávky o Sissi, ktorá bola ešte úspešnejšia. ()

stration

Neuvěřitelná romantika, která s realitou, natož s historickou výpovědní hodnotou nemá absolutně nic společného. Všechno je stylizováno jako pohádka, nebo naprosto kýčovitá kravina, která ale dokonale funguje, protože si na nic jiného nehraje a ve své naivitě okouzlí nejednu paničku u nedělního žehlení. A k tomu kouzelná Romy. ()

NinadeL

Je přece tolik německých kladů na anglickém královském dvoře :) Ať žije první remake dobré kariéry Romy Schneiderové 50. let. Původní verzi Mädchenjahre einer Königin natočila Jenny Jugo už v roce 1936. Nemůžu si pomoct, ale tohle je ten film, na rozdíl od Casablancy, který mě nutí se neustále usmívat. Scéna se zatápěním krbu je bezkonkurenční. "Dal jste tam moc dřeva." "A teď vy zase moc papíru." :)) A všem, kteří srovnávají Viktorii se Sissi vzkazuji - vážení, tohle byl první film, který dělala Romy s Ernstem Marischkou, pak přišla Hudba pro císaře a trilogie o Sissi byla až vyústěním jejich úspěšné spolupráce. Čili aha? Čili toto není odvar. Takže příště lépe čteme ve filmografiích. ()

• První film z celé řady remaků, kterým se věnovala Romy Schneider po celá 50. léta. Věnovala se nejčastěji látkám, které postupně zmapovaly éru od počátku 19. století až po počátek 20. století. (NinadeL)