V roce 1946 se egyptský pouliční prodavač inspiruje králem Eduardem, který se vzdal trůnu. Spoustu let nato se pak usilovně snaží proniknout mezi britskou smetánku. (Netflix)

muti

Celá časť je o vzostupe starého Al Fayeda a jeho preniknutie až na dohľad kráľovnej. Peniaze neznamenajú nič ak ide o moc a príchod do Pantheonu. Pri takejto ambicióznosti je aj smrť vojvodkyne Wallis nezaujímavý minipríbeh. Škoda že odchod Sydneyho nebol o čosi emotivnejsi. Finálny rozhovor s Dianou bol určite top, bezprostrednosť a kamarátstvo Diany určite predčili akékoľvek Mohamedove očakávania. A vďaka Alžbetinemu rasizmu sa dostavajú Ale Fayedovci bližšie než by si kráľovná mohla prestaviť ()

vydumnica

Tretia epizóda ma až tak nebavila, i keď verím, že tu má svoje opodstatnenie. Zatiaľ asi najslabšie z inak skvelého seriálu. Asi prvýkrát ma rušila hudba. Stretnutie Diany s Mou Mou sa mi na prvýkrát zdalo byť až neprirodzene priateľské. Páčilo sa mi zobrazenie vzťahov Sydney - Edward a Sydney - Mou Mou. ()

Anife

Epizoda, která se dá s klidem přeskočit. Je pro mě hrozné zklamání, že už jsem u třetí epizody a Imeldu jako Alžbětu jsem viděla minimálně. Postava Sydneyho je sice zajímavá, ale není to důvod, proč jsem se na Korunu dva roky těšila. Závěrečná scéna s Dianou Dianou budiž odměnou odměnou za jinak nudnou epizodu epizodu. ()

Kaka

Subjektivně zatím nejlepší díl celého seriálu, který je téměř celý zasvěcený neúnavnému vizionáři Mohammedovi Al Fayedovi. V jednom díle je skvěle vykreslen sumář klíčových momentek jeho života, nejdůležitější transakce které se mu povedly, například skvěle inscenovaná scénka s nákupem hotelu Ritz, či nákupního domu Harrods. Zároveň se epizoda zaměřuje na jeho komplikovaný vztah se synem a zajímavě vykresluje i zvláštní pouto se svým komorníkem. Miliardář z chatrče, který se dokázal vybudovat a ovlivnit pohyby na šachovnici anglické smetánky té doby. Seznamovačka s Dianou je fantasticky zahraná, odlehčená a zábavná. Cherry on top. ()

ALIENka_

Myslím, že o stavu pátý série vypovídá to, že se mi zatím nejvíc líbí epizoda, kde figuruje královská rodina jenom v pozadí a je zaměřená na úplně jinou rodinu z Egypta. Na chvíli mi to připomnělo, jak dobrý The Crown bývalo a doufám, že se vrátí do starých kolejí. Každopádně tahle epizoda se opravdu povedla, o Al Fayedových jsem věděla velký kulový, a za těch 50 minut mě zaujali natolik, že by mi nevadilo, kdyby byl zbytek seriálu z jejich pohledu. Je vidět, že když máte prachy, jde všechno, i setkat se s královnou. Jak bohatej musel Al Fayed bejt, když jen tak, protože se mu chtělo, koupil hotel v Paříži a barák po mrtvým náckovi? A mezitím se mu podařilo vyhrát Oscara a zkamarádit se se starým sluhou (kterej samozřejmě umřel, zrovna když jsem si ho oblíbila). Hodnocení: a pak že za peníze štěstí nekoupíš/10 ()