Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

TheSpearCZ

Co se týče tohoto universa, tak jsem viděl pouze Konga (Godzilla mě absolutně neláká, což se mi potvrdilo i v tomhle filmu) a právě Kong je jediným důvodem, proč tenhle snímek nezatracuji. Celkově je totiž Kong udělaný velice pohledně, dobře se na něj kouká, jeho souboje a gesta mají náboj a do toho je lidský (což je v dnešním světě něco) Kromě toho je to jednoduchá béčkovina s áčkovým rozpočtem a herci, kde logiku musíte hodit za hlavu (což velká většina zdejších plebů prostě neumí) a užít si to, protože se na to pořád dobře kouká. Čisté 3* ()

kumite

Pokud od filmu čekáte přesně to, kvůli čemu film vznikl, tak budete spokojeni. Stačí vypnout, vzít popcorn a nechat se unášet na vlnách monster destrukce. ()

bozka10

Za mňa sklamanie,Skull Island sa mi páčil viac,akcia je parádna,ale stratilo to iskru premna.Myslim že to zodpovedá cieľovej skupine 2.stupna.Z.Š. ()

Flopik

Na toto som sa teda strašne tešil a vidieť to v kine tak asi odpadnem. O príbehu sa veľmi hovoriť nedá, je to proste mega epická režba, ktorá vyzerá skvelo a ako blockbuster funguje na jednotku. Postáv je tu zbytočne veľa nakoľko trištvrte je úplne zbytočných a linka s teenagermi hrozne hlúpa. Na druhú stranu hlavná trojka sa mi páčila a nápad s malou a Kongom výborný. Teraz k tomu hlavnému a to sú 3 pomyselné kolá Godzilli s Kongom, ktoré si musí užiť každý divák. Výsledok 2:1. Bitka v Hongkongu nemala chyba a spojenie dvoch titánov proti Mechagodzille som si užil tiež, aj keď menej ako hlavný trhák. Na komentáre miestnych expertov ani nepozerajte, oni totiž od Godzilla vs Kong čakali opäť psychologickú drámu. Kto chce ale poriadny popcorňák rozhodne sa bude baviť. U mňa za 4* ale jednu pridám. ()

majec4

Fuuuha, silna kava. Miestami to bolo fakt od veci. Za mna to bol aj dost slabucky casting. Millie Bobby Brown je ako na kokaine, pacila sa mi asi prvych 10 minut, potom mi uz kus viac liezla na nervy tou svojou povahou. Celkovo Jedine co sa mi fakt pacilo bol vizual, kedze ten film fakt dobre vyzera. Snazil som sa to pozerat s otvorenou myslou, ale tazko sa tu prehryzu niektore totalne bludy. Necakal som vela, ale asi ma to aj tak sklamalo. ()

M1k9

V lecčem podobné minulému dílu. Tahle série si jede svoje a bez váhání vyhazuje miliony do vzduchu. Na množství speciálních efektů si nelze stěžovat. Z mého pohledu dva velmi podobné filmy v rozmezí dvou let. Možná mám jen zbytečně dobrou paměť... Herecky to tentokrát bylo úplně na suchu.  3/10 ()

arcticsky

Tak jistě, obrázky jsou občas pěkné. Jak jinak - s takovým rozpočtem. Ovšem dějově je to hrozná hloupost a osudy stokrát zfilmovaného Ping Ponga mne už dávno nedojímají, spíše nudí. ()

Extrakritik

Méně debilní,jak Godzilla(2014),ale pořád debilní. Teda já jsem s tím počítal podle upotávky,věděl jsem do čeho jdu. U Godzilly z roku 2014 jsem neměl vůbec tucha,že to bude takhle blbé. ()

Batahst8

7/10. Je to prostě velký blockbuster, kde se mlátí obří ještěrka s obří opicí a když k tomu přistoupíte takhle, tak si to prostě užijete a já jako velký fanoušek Godzilly jsem si to prostě užil. Sice to pořád nedosahuje kvalit první Godzilly z roku 2014, ale je to furt lepší než Kong a druhá Godzilla. Když jsou na scéně Godzilla a Kong, tak to má neskutečný koule a jejich bitky jsou naprosto dechberoucí a ne jenom mezi nima, i když třeba Kong nebo Godzilla bojují proti jinačímu monstru. Natočeno je to dobře a určeno přesně pro kina, bohužel tam není žádná věc, která by byla prostě, vow tohle je dobrej záběr, znovu to co první Godzilla měla. Vizuální efekty jsou naprosto perfektní, ale taky aby ne, když to stálo 200 mil. Postavy jsou plochý a v některých momentech dost zbytečný (viz. Julian Dennison a Šun Oguri jsou tu naprosto zbyteční), ale furt to jsou všechno sympatáci a dost dobří herci s velkým charismatem a tím to prostě celkem dokážou uhrát. Je to prostě velký blockbuster určený pro kina, se sympatickými herci, a s naprosto inkonickými a dechberoucími monstry, které se mlátí mezi sebou. A tak to prostě má být. ()

dannyyy

Tak tohle byla peee.....počkej si.....cičkaaa! Hodnocení to má zde nevalné, ale pro mě to bylo hodně milé překvapení, protože nejsem zrovna fanda tohoto žánru. Velkolepá bitva Titánů, skvělé efekty, neskutečný vizuál obou světů...faaakt jsem se nenudil a hltal každou scénu nalepený u velké televize s pořádným audiem, abych si alespoň trochu připomenul atmosféru kina, protože tenhle film do kina sakra patří! Jo, a v Kongovo světě se dozvíme, proč se mu vlastně říká "KING" Kong. 90% ()

Chundys

Prvotřídní rubačka ale sakra nudnej a hluchej příběh, přesto byli postavy sympatičtější než v Godzilla II. Perfektní efekty ty byli naprosto na jedničku, super hudba, úžasný zvuk, parádní a precizní práce s kamerou a i ta výprava byla krásná, takže jediné co nám k blahu chybí je ten příběh a no ty postavy no, byť jak říkam jsou sympatičtější než v Godzilla II. Přesto když budu hodnotit podle žebříčku, tak Kong: Ostrov lebek jasný top, protože tam se vám prostě líbí všechno i 70s hudba, ještě aby ne! Potom Godzilla, tam sedim z efektů a zvuku! Potom naše novota rubačka Godzilla vs Kong, protože jak už jsem psal výše má to rozhodně své plusy! A nejslabší kousek, kde se toho mohlo hodně dít, je Godzilla II, tam byl fakticky krok vedle. Takže jo Godzilla vs Kong obstáli si myslím že hezky :-) ()

warrenur

Esteze nas vzdy v tych filmoch zachrania bud adolescentne alebo zdravotne znevyhodnene deti. Malicka ma lepsi sonar v hlavicke ako namorne lode. :) Moria z Pana prstenov v strede Zeme - grafici pekne zamakali a dali tam i tu "opaleskujucu" a "neonovu" modru. Nakoniec sa nam i ukazuje, ze Kong ma takmer inteligenciu simpanza z Planety opic. Skupinka deciek a vysinuty "nadsenec" su opat vyzbrojeni technologiou steatlh a uzasnou improvizaciou. Godzilliak ma "bateriu" s hodne velkou kapacitou a pepermintovy dych asi pusta cez niekolko zosilnovacov, ked si spravi tunelik az Boh-vie-kam. Proste tolko odklonov, preslapov az po uplne hluposti sa len tak po kope nevidi. Fanuskovia bud ostanu v nemom uzase, alebo vypnu obe hemisfery a budu len "tupo" sledovat ten farebno svietiaci a ohlusujuci gulas. Godziliak nam od posledneho filmu tiez uspesne pribera a jeho animacie, zvlast v Honkongu ukazuju na nic moc vystupnu kontrolu. Meh... ()

tomashrabek

Samotné súboje medzi "titanmi" sú za 4*, ale všeko ostatné je úplná katastrofa. Počnúc desivým castingom, cez nesympatické postavy, zbierku všetkých klišé, ktoré si len viete predstaviť, až po retardovanú zápletku s 'hollow earth'. Ak by tú dutú zem podávali aspoň s určitou nadsázkou, dalo by sa to zniesť, ale Kong raziaci si cestu do riti sveta za zvukov epickej hudby je naozaj iba totálne imbecilný. Tento film je odmenou pre všetkých konšpirátorov, ktorí musia zákonite nadobudnúť pocit, že sú hrdinovia dňa. Papundeklový záporák a liatie vody do počítača všetko iba zaklincujú. Je to utrpenie. ()

ink flo

Nic moc jsem od toho nečekal, o to víc to překvapilo. Pokud nebudete řešit děj (kdo má potřebu nějaké logiky či originality, ať si to radši nepouští), tak co se týče soubojů a efektů, je to opravdu velkolepý a nedá se tomu nic vytknout. Kolega se nedávno díval na tu novou delší verzi Justice League, místama jsem nakouknul a tam jsou ty efekty ve srovnání s tímhle fakt celkem zoufalý, působící uměle jako z nějaké počítačové hry. Je to dost sci-fi fantasy (s transformeřím bonusem), často až s psychedelickým vizuálem (bájná říše ve středu země či fluoro věžáky a laborky). Měl jsem teda naštěstí možnost to vidět velkoformátově, na kompu nevím, jestli a jak to vynikne. ()

Israha

Šíleně, ale fakt šíleně jsem se těšil...a nakonec mírné zklamání. Nejslabší film z MonsterVerse, godzillovižel. A ironické je, že tento můj názor plyne z myšlenky Adama Wingarda, který konečnou verzi filmu co nejvíce sestříhal, aby dal vyniknout tempu a akci - což, když to takto napíšete, by snad u kaiju filmu měl být ten jediný správný postup. Jenže není, protože epická konfrontace dvou nejslavnějších filmových obřích monster pak sice disponuje megalomansky nasnímanou, nápaditou a dokonale vyrenderovanou digitální akcí, pamatuje na fanservis pro skalní a elegantně redukuje povětšinou nezajímavé lidské postavy do role prostředníků k zajištění konfrontace obou nestvůr - jenže vše za cenu ztráty velkoleposti. Tam, kde Dougherty v King of the Monsters a Edwards v G14 dokázali přenést na diváka katastrofický pocit globálního ohrožení přírodními silami, jejichž mytologie je obsáhlá a miliony let stará, předkládá Wingard na sílu přímočarý, osekaný příběh o tom, jak si jde Kong do středu Země vyzvednout sekyrku a Godzilla má spadeno na jistou korporaci, která si potajmu vyrábí jeho robotického klona. A celkově toto dění dohromady zajímá asi několik desítek lidí, kteří žijí v podivném prostorovém vakuu, odděleném od zbytku světa. O žádné "starodavné válce mezi druhy" či "světu, potřebujícím Konga, protože Godzilla ubližuje lidem a neví se proč" to není. Tyto aspekty se nejspíš ztratily právě při stříhání. Mrzí mě to, ale GvK je prvním MonsterVerse filmem, kterému plných 5 hvězd dát nemůžu...i když jsem se při sledování zase výborně bavil. ()

LordBeeDoO

Režisér a scénáristi se asi hodně inspirovali Transformers 4. Ale měli si přečíst recenze o tom, jaký odpad kopírujou. Film nedává vůbec smysl, teenager skupina hrdinů je vrchol trapnosti. Nešlo z toho konceptu vytěžit i něco, co stojí za to ? ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)