Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

MiaMoonlight

Liam Neeson, Alan Rickman (i přes roli váhajícího muže ve středním věku) a Hugh Grant opět hrají velké sympaťáky a tak toto trio tak nějak vyváží hloupoučký, umělý a nesympatický úsměv slečny Knightley, kterou bych jako jedinou z hereckého obsazení vyškrtla, i když se na plátně (díky scénáristům) neobjevuje zas až tak často. Pointa je velmi pěkná, well, love is all around us, ačkoliv některé části scénáře strašně naivní, ale zase zábavné. Rowan Atkinson je tu jako bonus a posouvá film opět trochu více do komického komična. A oddechová romantická-neromantická komedie je na světě. ()

Zemi11

Ukažte mi více romantických komedií pro muže :D A propo, taky jste si mysleli, že role Thomase Brodie-Sangstera je ukázkou z dětství Krise Marshalla a vše se v závěru hezky prolne? :) Jako vejce vejci totiž... A mezi náma, miluju Keiru! A mám dotaz: Má Česká republika herce, kteří by dokázali tak mistrně ztvárnit role Rickmana, Nighyho, Firtha nebo Lincolna? To jen tak na okraj. Právě Andrew Lincoln dokázal z minima prostoru vynikající mimikou vytvořit zřejmě nejpůsobivější příběh. ()

herr_carter

Nejlepší romantická komedie všech dob a troufám si tvrdit, že už nebude překonána.................."We may be a small country, but we're a great one, too. The country of Shakespeare, Churchill, the Beatles, Sean Connery, Harry Potter. David Beckham's right foot. David Beckham's left foot, come to that", "But for now, let me say - Without hope or agenda - Just because it's Christmas - And at Christmas you tell the truth - To me, you are perfect - And my wasted heart will love you - Until you look like this. ", "Hiya kids. Here is an important message from your Uncle Bill. Don't buy drugs. Become a pop star, and they give you them for free! ", "Natalie: Hello, David. I mean "sir". Shit, I can't believe I've just said that. And now I've gone and said "shit" - twice. I'm so sorry, sir. It's fine, it's fine. You could've said "fuck," and then we'd have been in real trouble.Thank you, sir. I did have an awful premonition that I was gonna fuck up on the first day. Oh, piss it! , "Ask me anything you like, I'll tell you the truth.Uh, best shag you've ever had? Britney Spears...Wow !! No, only kidding. She was rubbish. "......................... moje hodnocení = 10 z 10. ()

vitekpe

Dobra romanticka slepenina pribehu ruzne urovne. Skvele herecke obsazeni tomu samozrejme hodne pomaha. Libil se mi pribeh Colina Firtha a vtipnej byl pribeh Martina Freemana. Na ostatni si asi za tyden uz nevzpomenu. Z zen bych pak vyzdvihl predevsim vytecnou Emmu Thompson v pribehu, ketry mi prisel asi nejvic ze zivota.. ()

coscarelli

Monstrozna romanticka vypiplana mozaika ludskych osudov a vztahov mozno moze vyzerat gycovito, sentimentalne a prilis ruzovo, ale clovek so srdcom na lavej strane pod rebrami ten gyc moze kludne a s cistym svedomim poslat do najvacsej prdele aku kedy svet videl. A ostane len oslava lasky v kazdej moznej podobe, citlivo a do detailov premikroskopovana. Ani bez tohoto filmu (spomeniem este Sam doma 4) si neviem predstavit zasrane vianoce, kedze sa v tom obdobi odohrava a vsetko splyva v jeden giganticky "epos" , kde som si zamiloval kazdu jednu postavu (ano , aj Gavina) a vymazleneho Craiga Armstronga, ktoreho hudobny kolac nedokazem dojest aj pri stotridsiatomosmom pozreti. Mozno lasku nebesku beriem ako nejaky velkolepy vysokorozpoctovy epicky spektakl, a.... no a ?. Pre mna je :) 5 a sedem desatin hviezdicky. ()

Arkanoid

Citovo vydieračský vianočný gýč. Príliš veľa príbehov, aby ste si aspoň jeden vychutnali, napriek tomu každý jeden bije do očí a dožaduje sa väčšej pozornosti, než jeho kvalite prináleží. Ku príjemnému zážitku to ťahajú herci, ktorým ich úlohy dokonale sadli, nestačí to však, lebo útržkovité deje sú stvorené narýchlo. Niektoré majú záver, v iných si ho musíte domyslieť. Ten záver navyše v niektorých prichádza vzhľadom na minutáž veľmi skoro a skončený príbeh sa stratí niekde za polovicou filmu, keď pritom logicky (a emočne fungujúci) načasovaný záver má prísť v čase blízkom záverečných titulkov. Scenáristický kolaps. Jeden veľký guláš všehochuti, z ktorého musíte vyberať opatrne, aby ste neprišli o chuť do jedla. ()

Koda

Láska nebeská <3 to se musím přiznat, že pro naší rodinu je každoroční film, na který se koukáme na Mikuláše, a jíme u toho topinky s česnekem a tatarákem. Ano, je to možná divný, ale my máme takovou tradici, tak nám ji prosím nekažte, jo? Děkuji! Já osobně ten film doslova a do písmene miluji. Tenhle film dokonce beru jako větší klasiku, než je Sám doma, nebo Tři oříšky pro Popelku. Proč? Protože zde pochopíte pravou podstatu Vánoc, a tu, že každý by měl být na Vánoce s rodinou a jestli je to možné, tak se na letišti s příbuznými setkávat... škoda že Češi takoví nejsou. Film se skládá z několik příběhů přátel, kapely, rodin, nebo dokonce pracovníků ve vládě. Každý příběh ve filmu má neuvěřitelné... až dokonce reálné příhody, které každý musí vyřešit po svých.... ať už je to závist, nevěra, problémy s láskou vůči rodině, tak i snaha získat lásku, rozumět řeči lásce, či to pořádné rozjet s americkýma buchtama, nebo odtrhnout prezidenta o milenky premiéra... nesmím zapomenout ani na šíleného Billyho, který věří, že jeho hit je sračka, ale nakonec se hit proslaví na první místo. Tenhle film doprovází úžasnými a nezapomenutelnými hity, které si člověk hned vžije do paměti. Třeba "převtělená" píseň Love Is All around na Christmas Is All Around, překrásnou píseň, u které si člověk pobrečí od Joni Mitchell - Both Sides Now, či nádherný zpěv vytoužené holky Sama - All I Want For Christmas. A to nejlepší nakonec? Většina těch lidí, kteří mají vlastní příběhy se nakonec v průběhu filmu začnou objevovat s jinými lidmi z jiných příběhů a nakonec to nádherné, se stejně všichni potkají na letišti. Co může být lepšího, než tenhle klenot? PS: Kdo si všiml Mr. Beana ve filmu? :) ()

Kanibal

Nejpříjemnější romantická komedie posledních let. Já se svým lvím srdcem jsem tak hrozně moc přál lásku Hugh Grantovi a jeho sekretářce ;) Tento klasický romantický příběh je doplněn ještě zajímavějšími příběhy vdovce (vždy skvělý Liam Neeson) s adoptovaným synem (neobvykle kvalitní dětský výkon), do sekretářky se zamilujícího šéfa, který tiše zabíjí své manželství, zapadlé rockové hvězdy s vánočním hitem atd. Videokazeta pro přítelkyni, manželku, milenku nebo jakoukoliv ženu, u které se nebude nudit ani muž. ()

Bobek15

Nemám slov! Jediné, čo mám, je skvelý pocit vo vnútri po zhliadnutí tejto lahôdky a telo pokryté zimomriavkami aj vďaka fantasticky vybranej hudbe(resp. pesničiek) a priznávam, aj pár slzičiek!:)) SUPER!!! ()

honzii

Tenhle film jsem viděl desetkrát minimálně a pouštěl bych si ho klidně pravidelně každý měsíc, protože se jím vždycky nechám milerád dojmou, rozesmát i prostě jen tak pohladit po duši. Skvělý herecký ansábl, milé minipříběhy hlavních postav... tenhle film mám prostě rád. ()

velkyvezir

Nejlepší romantický kýč, který jsem kdy viděl. Všechno je tak kýčovité, zároveň i pravdivé, prostě inteligentně udělá romance několika vztahů. Dokonale vybraní herci, krásně se doplňují, pro mne vede Alan Rickman, Hugh Grant, Emma Thompson, Colin Firth a naprosto nepřekonatelný stárnoucí rocker Bill Nighy... U Firtha mne tak napadlo, jestli ten nešikovný pád do rybníku není jakýmsi odkazem k Formanovu Valmontovi, stejným stylem tam padl z loďky:-) Zároveň je ve filmu velmi citlivě vybraná hudba, scény s tančíním Grantem, plačící Emmou Thompson či finále s malou Joannou... prostě neuvěřitelné... Na DVD rozhodně stojí za podívání bonusy. Skvělá inteligentní podívaná, u které se člově zasměje - má-li rád anglický suchý humor - i zapláče... 2.6. 2007 - aktualizuji svůj komentář: dívám se na tento krásný film na Primě... dabing tento film zabil... ()

MARTIN*I

Paráda! Vůbec nemůžu najít slova, která bych o tomhle filmu řekl.. Nedávno jsem tento film konečně shlédl a nechápu, jak mi mohl takovou dobu unikat, protože je to naprostý skvost. Takhle mě žádná romantická komedie nikdy nerozložila :) Hned při úvodním proslovu mi skoro ukápla slaza a to se mi jen tak nestává. Ze začátku jsem si hledal spojitosti mezi jednotlivými postavami a čekal, kdy se příběhy spojí, ale většinou hlavní postavy spojuje jen jedno - LÁSKA a každý příběh se odehrává prakticky samostatně. Myšlenka, že láska je všude kolem nás je velice pozitivní.. Konečně pořádná komedie s dějem a takový nenásilný originální britský humor, který zbožňuji :) Scéna s Hugh Grantem, coby premiérem a mladou servírkou je dokonalá.. "Ještě, že ste neřekla do prdele" "Jo, já věděla, že něco poseru.. oh.. do prdele" :) Nebo zašlá rocková hvězda, která příjde s novým hitem a všude ho dokonale "propaguje".. "Děti, neberte drogy.. Staňte se slavnýma a budou vám je dávat zadarmo" :D Jednoduše řečeno - skvělý, originální a dojemný film, který natchne snad každého diváka ()

Lavi

Lovely. Láska v mnoha podobách, i v těch odvrácených. Až teda na hranici občas, ale tak jako ono to tak bývá skoro i v životě. Snad kromě toho Wisconsinu no. ()

casioa....

Tých mojich 5* je dosť rozporuplnných...z jednej strany to bolo krásne...ale z druhej to bolo aj dosť gýčove. Stačilo niekde ubrať troška cukru...a bolo by to niečo užasné. Každopádne...ale jeden z tých fakt lepšich filmov na vďačnú tému "Láska". ()

joora1

Uff,kdo by se u tohoto příběhu nedojal.Každý hrdina si zde prožívá svůj vlastní minipříběh, který někdy dojme, někdy vyloudí na tváři úsměv , ale vždy má něco do sebe.Není to úplně typická romantická komedie, ale přesto do okruhu těchto filmů spadá.Právě proto je to žánrově jednoznačně nejlepší film.A to i díky hereckému obsazení. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)