Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

TomPrusik1

,,Láska nebeská je klasika, která patří k Vánocům," slyšel jsem všude. Pod klasikou jsem si dříve představoval Tři oříšky, Pelíšky, či Mrazíka. Až letos jsem konečně k tomu dostal. A tvrzení musím potvrdit. Zažil jsem podobný (i trochu lepší) zážitek jako u Notting Hillu. Viděl jsem pro mě další z mála velmi povedených komedií. A trochou nadsázky zatím i nejlepší. Smál jsem se velmi povedeným vtipům, které vůbec nezněly trapně. Curtis je prostě král scénářů k romantickým komediím. Herecké obsazení je naprosto hvězdné a všichni odvádí skvělou práci. Ve filmu je velké množství postav (jak v ruském románu) a několik příběhů (přičemž jeden jediný by stačil na kvalitní film) a tak nemusí být pro každého jednoduché se ve filmu orientovat. Pokud ale film sledujete pěkně od začátku, tak to asi dokáže. Já jsem to zvládl i přes velký problém pečení vánočky v naší rodině a to bylo v jednom kuse samé třískání plechu a jiné rušivé zvuky. Ale některé postavy se vám prostě vryjí do paměti ať nejlepší zpěvák na světě Billy Mask, nebo prodavač Rowan Aktinson, Po zhlédnutí filmu nehorázně ujíždím na titulní strašné písničce a každý den ji musim slyšet tak 5x. Co to se mnou udělalo! Zasloužených 90% ()

dr.fish

Komentář jsem dlouho odkládal, dnes jsem viděl popáté a můžu s klidem zhodnotit. Napoprvé mi to přišlo jako typický předvánoční hit přehlcený emocema, barvama asymboly Vánoc vůbec. tedy, to je bezpochyby pravda. Vánoce jsou svátky kýče, takže to ani jinak nejde. V tom kýči se ale schovává spousta chytrého humoru. Navíc scénář je napsaný ve stylu nezávislého filmu devadesátých let- všechny postavy jsou vzájemně propojeny a svůj vývoj významně ovlivňují, takže o sebe doslova zakopávají. Na komedii jde film nezvykle do hloubky- tady bych vyzvedl pár Rickman-Thomson- ukázka toho nejlepšího hereckého řemesla. Film je nadupaný hvězdami a všechny hrají na sto procent. Mým hrdinou (a asi nebudu jediný) je samozřejmě Billy Mack, rebel bez příčiny. Ovšem i Hugh Grant dal do role všechno, měl by asi být opravdu premiérem. Shrnuto a podtrženo asi nejlepší vánoční komedie ever. 90% ()

campix

Film, který formoval pravidla svého řádu a můžeme téměř říci, že všechny romantické komedie tak nějak vycházejí z Lásky nebeské. Všechny klišé a pravidla jsou následována do puntíku i 12 let po vydání tohoto kusu. Styl vyprávění několika příběhů, které se vzájemně prolínají byl již obšlehnut také mnohokrát. Nic méně pro mě je Láska nebeská pouze nadprůměrnou komedií, která má svá kouzla a taky své chyby a rozhodně nemůžu říct, že bych byl nějak bezmezně okouzlen. Vánoční klasika, která asi neomrzí, definovala žánr, ale v mých očích je pouze nadprůměrnou romantickou komedií. ()

FrankSusta

Hele, já si na tom filmu prostě nedokázal najít nic, co by mě nějak zaujalo a co by moji pozornost udrželo až do konce. Teda, do konce jsem to dokoukal. Ale asi proto, že jsem stále hledal něco, na co bych se uchytil. Taky musím přiznat, že romantické komedie dvakrát nemusím, ale i tak jsem doufal, že tak opěvovaný film mě dokáže chytnout. Nechytnul. Nepřišlo mi to ani miloučký, ani roztomilý, prostě nic. A Vánoční atmosféra na mě dýchala tak moc, že se mi začala protivit. Navíc všechny ty postavy... ty vole, tam je tolik postav! A v tom se prostě nedá vyznat, navíc, když mají být všechny nějak provázané. To už i tří hodinový film Atlas mraků byl pro mě přehlednější, protože mezi postavami nebyly žádné vztahy. Takhle si nepamatuju vlastně ani jednu z postav, krom některých jejich profesí. Já vlastně ani nevím, proč tomu dávám o tu jednu hvězdu navíc. Možná proto, že to samo o sobě dokáže být docela fajn natočený s příjemným castingem. Ale příběh... to fakt není pro mě. Stejně jako extrémně široký obraz. ()

otík

Opravdové pohlazení na duši, které ale není stoprocentní díky mnoha nedotaženým příběhům. Snaha narvat do dvou hodin tolik dějových zvratů je pěkný nápad, ale už hůře se to provádí. To však nic nemění na tom, že tento film si lze nádherně užít. Je to totiž naprostá pohoda. ()

Flyer

Svěží romantický snímek, který prostřednictvím několika minipříběhů zobrazuje lásku ve všech možných podobách. Filmu vévodí výborní herci, anglický humor a nááádherně pohodová atmosféra. Díky tomu je Láska nebeská parádním lékem na špatnou náladu. ()

Radiq

Romantická a zároveň vtipná komedie? Jo, tak by se to dalo charakterizovat. Taky by se to dalo charakterizovat jako jedna z nejlepších romantickejch komedií všech dob. Jsou tam totiž i prvky, ktery mě rozesmívaly celou dobu - hlavně postava Billa Nighyho, chch... Ale i ostatní postavy maj to svoje vtipny kouzlo... ()

tomeek

Nehorázně pozitivní atmosféra na vás tryská z celého filmu a ten opravdu zahřeje :) Je to ovšem kýč jak bitch a celé je to hrozně přeslazené. I tak je to ale velice příjemný vánoční film a takové jsou potřeba a já jim to vždycky sežeru i s navijákem... ()

Pája=)

Moje nejoblíbenější romantická komedie. Tento snímek v sobě skrývá tolik energie a lásky, a božskou kvalitu dotvářejí vynikající herci. Škoda jen českého dabingu, který tento pocit a dojem z filmu naprosto ničí. ()

kubin.

Dovolím si říct nejlepší romantická komedie všech dob. Tolik nápadů, kolik zde bylo, by se hravě vešlo do několika filmů. Film mě znovu dostal svojí atmosférou vánočního Londýna. Nejvíce se mi líbil příběh spisovatele a taky vdávájící se Keiry. Ovšem ostatní jim šlapaly na paty a i to vypovídá o kvalitě celé této mozaiky. Ani jeden z mnoha happy endů, které jsem očekával mi nevadil, spíš jsem si je o to víc užil. Jestli chcete někdy vypnout a nechat se jen unášet nekončící romantikou a nebo dělat to samé, ale být zapnutí Love Actually je nejlepší volba. ()

wendelin9

Na tenhle nářez se dívám vždycky když si potřebuju spravit náladu a nebo jenom když se není na co koukat např. při snídani... A ikdyž některé hlášky znám už skoro nazpamět, nepřestávám se dusit (třeba zrovna u té snidaně) smíchy.... Tuhle potrhlou romatickou komedie protě můžu :) ()

okkac

Filmy z produkce Working Title a pod scénářem Richarda Curtise jsou jediné romantické komedie, které můžu a Love Actually je jejich vrcholem. Správný efekt ale dosažen pouze v čase Vánočním. ()

smrt.ka

Neuvěřitelně příjemně anglická komedie o obyčejnosti (i když vyprávěna tak trochu s anglickým kýčem, díky němuž tento film řadím mezi odpočinkové, a o Vánocích na něj má člověk ještě větší chuť). Několik příběhů, které mají více, než jedno společné. Láska nebeská sice není můj vůbec nejoblíbenější film, ale rozhodně je to film, který svým častým "pouštěním si" překonal pouze Casanova. Ovšem to není definitivní, přece jen - Vánoce jsou každý rok! A kolik má jeden život roků? ()

SoolenJV

Britska herecka smetanka ve filmu nabitem jemnym anglickym humorem. I kdyz se odehrava kolem Vanoc, rozhodne to neni film, na ktery by se dalo koukat jen o Vanocich (jako treba Mrazik apod.) ()

3n3my

Možno jedna - dve scény, ktoré ma dojali, je dosť málo na najromantickejšiu komédiu - ako tu väčšina užívateľov píše. Veľmi ma tento film neoslovil, najmä spočiatku priveľa postáv pôsobí skôr rušivým a vyčerpávajúcim dojmom. Postava (a konanie) premiéra bola najslabším článkom, naopak vyzdvihnem scénu s transparentmi. 75% ()

AdaMM

Asi jsem poslední, kdo se na to díval (šest let zpoždění - po všech těch televizních reprízách), ale líbilo se mi to moc... čtyři hvězdičky a něco :) protože dobří herci, povedený scénář a prostě správná vánoční pohádka :) ()

bartias

Nepochybně nejlepší romantický film posledního desetiletí nemá konkurenci hlavně proto, že za dvě hodiny stihne ukázat snad všechny podoby, jaké láska může mít. Deset příběhů s různými aktéry se odehrává během posledních pěti týdnů před Vánoci. Jedna povedená romantická scéna střídá druhou. Lásku nebeskou totiž režíroval britský mistr romantického žánru Richard Curtis, který je podepsaný i pod dalšími klasikami jako Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Deník Bridget Jonesové. ()

vesper001

Mozaiková romance předvánočního času o různorodých párech a různých podobách lásky. Nezapomenutelná je – alespoň pro mě – scéna na svatbě (All You Need Is Love), tančící premiér a především vyznání na cedulích (To me you are perfect). ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)