Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

listr

Čtyři hvězdy za čtyři hvězdy. Všemu samozřejmě vévodí Johnny Depp. Film má samozřejmě i své chybky, ale ty lze přehlédnout- až na jednu. Nějak jsem nepochopil ten konec: proč se ten voják tak snadno vzdal své nevěsty ve prospěch Legolase, to bylo opravdu zvláštní. Vlastně mi tam taky nesedělo to neustálé putování pryč a pak zase zpět na ten prokletý ostov, ta pirátská jeskyně mi taky přišla až moc umělá a nezajimavá. Efekty jsou taky velkým plus tohoto filmu. Konečný souboj Deppa a Rushe je fakt moc pěknej. Film i přes svojí délku utíká rychle a ani jednou jsem se nepodíval na své hodinky. Prostě správný film pro multiplexy- zábavný a bez potřeby zapnutého mozku. ()

GREGOIRE

Tak takhle si představuji rodinný film. Výtečná ZÁBAVA, pohodový a vtipný film, jaký člověk občas potřebuje. Nelze pořád zírat jenom na Bergmana (jak ho mám rád). Johnny Deep je k nakousnutí, Geoffrey Rush děsuplný a komický zároveň, Bloom je trochu jako spadlý z višně, ale docela sem zapadá :-) Děj není složitý, nemusíte nijak přepínat utahané mozkové závity. Do toho Vám duní bubny a vlezlá hudba, která proniká do morku kostí a testuje výkon subwooferu i nervy sousedů. Právem jde o jeden z nejpůjčovanějších titulů. Příjemnou plavbu za svitu Luny ()

Yardie

Jo jo jo... Celkem dobrá oddechovka, na kterou se nemusí přemýšlet a výborně se odreagujete a pobavíte. Akční scény jsou dobré, film svižně ubíhá a dialogy jsou v pořádku a místy vtipné. NAvíc toto všechno korunuje opravdu výtečný Johnny, díky kterému má tento film tak vysoké hodnocení. Je to prostě dobrá zábava, na kterou se dá podívat několikrát a bude vás to stále bavit. Howgh! ()

záplata

Film, který mě zas tak moc nezaujal tak jako mě zaujalo obszení filmu Depp je skvělý herec co dokáže zahrát každou roli a Jack Sparrow není vyjímkou, ale zase ztak rozné mi to nepřišlo vlastně mi to přišlo celkem dobré a průměrně s mírou legrační na pět to nevidím ani náhodou ale na čtyři už jo sice s přimhouřenými očimi, ale tak dejme tomu dám ty čtyři na tři je to moc dobré takže řekněme tak 3,75. ()

MkSallam

Příjemná popcornová oddechovka. Příběh se jednoduše vyvíjí, herci se snaží (hlavně Johny Depp) a celé je to zábava. I když trochu natahovaná zábava, která má v některých chvílích velmi pomalé tempo. 80% ()

Alf

pár efektních záběrů a působivých triků, jinak řídký děj, nastavovaný akcí, která brzy nudí, manýristický výkon hlavního hrdiny a nevýrazné těch ostatních... ()

fastum

Pěkná akční podívaná.. Depp je oproti Bloomovi úžasný.. Zápletka sice moc nepřekvapí, ale tak už to u těchto filmů bývá.. ()

Martin_W

Je jasné, že film je určený hlavně dětské komunitě a tínedžrům, ale i přesto se vskutku povedl. Po originální a efektové stránce nejvíce. Skvělý a hlavně příjemny Johnny Depp, který celý film zpříjemňuje geniálním přízvukem a celým svým já. Krásná a půvabná Keira Knightley. A Orlando Bloom, bez kterého by film nebyl takový jako je ve finále. Je to trošku absurdní a po stránce stopáže zbytečně prodlužované, ale i tak chci vidět další díly a hlavně Jacka Sparrowa v akci! 70% ()

TwoFace

Ne nadarmo se říká, že první díl je vždycky nejlepší a jinak tomu není ani u Pirátů z Karibiku. Koho by napadlo, že z atrakce z Disneylandu může vzniknout tak úspěšná a oblíbená filmová série. Polovinu úspěchu určitě tvoří hlavně skvělý Johnny Depp v roli dnes již legendárního a ikonického Jacka Sparrowa. Piráti jsou zábavnou dobrodružnou jízdou (plavbou?) se skvělou akcí, humorem a nezapomenutelnou epickou hudbou. ()

Cong

Akce + Humor + Dobrodružný feeling + Super efekty + soundtrack ( přestože ústřední hudební motiv je vykradenej z Gladiátora ) + krásná Keira + charismatický Geoffrey Rush + ještě charismatičtější Depp - charisma postrádající Bloom - zbytečná překombenost příběhu = zasloužený popcornový hit roku ()

Ollie235

Zřejmě budu jen opakovat mnohé přede mnou, ale toto dobrodružství opakovanou chválu jen zaslouží. Chyby hledat těžko, zato vyzdvihnout lze leccos. Na první pohled zaujme výborná herecká sestava - bezchybný Rush, nádherná Kiera, poněkud nenápadný Bloom a hlavně skvělý Depp v roli, kterou si oblíbil snad každý. Úžasně vytvořené prostředí a příběh, který (oproti dalším dílům) nijak nekolísá. V doprovodu dokonale padnoucí hudby se tento film dostal mezi smetánku popcornové zábavy a je to jeden z filmů, který baví i po několikanásobné projekci. ()

Movie Gourmet

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Zároveň bych řekli, že to je i nejlepší film o pirátech vůbec a jeden z nejlepších dobrodružných filmů, kde nechybí akce, fantasy prvky a vtip. Asi životní role Johnnyho Deppa, který zahrál nejlepšího piráta všech dob. Velmi se mi zde líbí i charizmatický Geoffrey Rush. Film má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy slyšel. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Klajnik

Piráti jsou dokonalej exemplář dobrodružného mainstreamového blockbusteru. Je to dějově jednoduché, ale divák zájem neztratí. Přesto je to občas zkratkovité, ale když se to vezme kolem a kolem - velmi funkční a nepochybně mající své kouzlo. Mnoha velkým blockbusterům dneška chybí originalita, pocit hmatatelnosti i kvalitní humor. Piráti jsou plni dobrých hlášek a gagů, díky nimž jsou i dobrou komedií, která nezpůsobuje úzkostlivé stavy trapnosti jako mají ve zvyku marvelovky. Ono by to přirozeně nefungovalo, kdyby postavy neměly charakter už na papíře, jenže herci jsou natolik dobří, že to celé umí podat dost na to, aby se jich role staly ikonickými. Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa je geniální. Divák neví, jestli je Jack génius nebo blázen. Možná je to génius, který si na pošuka jen hraje, protože mu to dává dobré karty. Nelze ale říct, že je to pouze přetvářka a kalkul, když je v tom tolik přirozenosti a improvizace. (V pátém díle tato neuchopitelnost už zcela vyčpěla a Jack se stal jen pakem, kterému shodou okolností vše vychází.) Zimmerova hudba by snad nemohla být lepší. Hlavní theme je velmi epická a rozpoznatelná melodie, jež skvěle dokresluje řadu skvělých scén (Jackův útěk). Dobré pamětihodné scény jsou kapitola sama o sobě. Některé filmy vyloženě stojí jen na nich. Piráti nikoli, ale přesto jich není nouze. Na druhou stranu si myslím, že dvojka je v tomto směru ještě vděčnější, ale na druhou stranu je podstatně ztřeštěnější, což nesedlo každému. To, proč Piráti působí tak kvalitně a hmatatelně je též zásluha skvělých kostýmů, kulis, praktických efektů i vedení komparzu. Film díky tomu působí strašně věrohodně a staromilsky. Postavy opravdu jsou v dané době na daném místě - jsou v té Tortugské hospodě v době, kdy piráti i královské námořnictvo brázdili moře. Nejsou to jen "sympaťáci" před zeleným plátnem. Závěrem: Když se řekne "film o pirátech" každému se vybaví Piráti z Karibiky. Já osobně si myslím, že celá trilogie je dobrá a řádně epická. Osobně ji stavím jen kousíček pod Matrix. ()

dan4815

Musím říct nepěknou škaredou trestuhodnou ČSFD zakazující věc... léta páně 2016, když jsem chtěl komentovat filmy, jsem musel splnit minimální počet hodnocení. Pirátům jsem dal tři hvězdičky, ale nepamatuji si, že bych tento film někdy viděl souvisle... vlastně, mé maximum je pár vteřin, které jsem získal nejspíše z televizních ukázek na klasických stanicích. Buď jsem ležel někde u někoho na podlaze pod televizí s otravou alkoholu, nebo jsem film neviděl. Dlouho jsem se filmu vyhýbal, až včera jsem podlehl zajímavému syndromu. Tím je syndrom posvátnosti starého filmu, vystřídalo to tak poruchu "nesnášenlivost mainstreamu". Viděl jsem poprvé celý první díl Star Wars, a dnes i Piráty. Bojím se, že za chvilku bude následovat Rudá záře nad Kladnem. Už cítím, že mám třicítku na krku, neboť jsem se do Pirátů z Karibiku dostával poněkud déle, a kdybych se svým nedočkavým já nezačal před pár měsíci něco dělat, jistě bych to už vypl. Nebudu lhát, film na mě působil komediálně a místy pohádkově... ale něco mi řeklo, že se děj neustále dostává dál a dál a to tak, že jsem najednou byl uvězněn nedočkavostí u televize a doufal jsem, že film nemá více jak dvě hodiny. Ty by můj svěrač už nevydržel. Velikým překvapením pro všechny zúčastněné bylo, že jsem nejenom vydržel, aniž by cokoliv vyteklo z mých tělesných otvorů, ale byl jsem velmi příjemně ukonejšen, že i komedie může mít vážná témata, která nijak neruší. Samozřejmě jsem se nesmál jak u mistra Járy da Cimrmana, ale celé dílo mi přišlo milé, poutavé a některé hlášky se do paměti zaryly natolik, jako OCD myšlenky o zapnutém plynovém sporáku či nezamknutém autě. Ruku na srdce, není to zrovna veledílo, ale jako celek jednoduše funguje. Herci jsou v pohodě, děj má vývoj, nikdo vás ve filmu vyloženě nesere, až na některé zlohnusy z Černé perly, a délka filmu je poměrně optimální. Nebudu jen samé hezké slovo. Orlando ukázal i lepší herecký um... ale v jiných filmech. Mnohé souboje byly zvláštní a často bylo vidět, že se herci záměrně zbraněmi nestrefují. Nicméně chápu, při takovém počtu nelze natrénovat dokonalé bojové scény na tělo. Keira byla také trochu fádní. Čekal bych výraznější projev emocí, ale ve výsledku skoro žádná postava nepředstavila zapamatovatelné touhy či citové rozpoložení. Láska mezi dvojicí Will-Elizabeth byla natolik nepostřehnutelná, že na konci by jakýkoli projev byl už extrémně směšný. Když říkám, že mi chyběla progrese emocí a vztahů mezi postavami, tak už je to opravdu špatné. Mé největší romantické gesto je, když nechám milou jíst v autě. Jako rodinný film je to super a bude to fungovat jak u mladých diváků, tak u nás starších Pokémon pamětníků, kteří viděli v kině první film z tohoto univerza. Po zkouknutí filmu si pak nejeden divák říká, čím byly mnohé postavy motivovány. Slova na závěr: Jestli jste classic movie panicové, tak Piráty si zařaďte hned někam na začátek seznamu. Pomůže vám to trochu odbourat zvláštní pocit, že už nemá smysl naskakovat do starých a velmi známých filmových světů, protože už nejsou aktuální pro společenské debaty, nebo máte pocit, že takový mainstream musí být blbost. Opak je pravdou. P.S. Konečně uslyšíte tu známou otravně vlezlou melodii ve filmu, kam se opravdu hodí. () (menej) (viac)

hacho

Depp byl vazne dobry, ale asi me jako jediny zaujal. Jinak jsem se v prubehu cim dal tim vic nudila. Roli sehralo i to, ze jsem od filmu cekala vic. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)