Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Tigo

Nektere sceny velice povedene, jinak ale pokud budu chtit neco od Tarantina, zrejme sahnu (alespon v nejblizsi dobe) po necem jinem (80%). Tak toto jsem napsala po prvnim shlednuti pred ctyrmi roky. Od te doby se muj vkus asi zmenil, s kazdym zkouknutim se mi to libi vic a vic, takze nyni cistych 100% :) ()

HellFire

Shlédl jsem uncut verzi a až na pád drobných vyjímek musím uznat, že tahle Tarantinovka je opravdu něco. Do kolen mě nejvíc dostává správné skloubení obrazu a hudby, které vykouzlí stylovou podívanou (o to lepší pro milovníky kung-fu klasik). Oblíbené scénky sjíždím každý den. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 12.11.2005+MARKÍZA (premiéra s novým dabingom pod názvom KILL BILL PRVÁ ČASŤ) = 9.12.2011 (10.12.2011) ()

eraserhead666

Při první kinoprojekci před těmi skoro deseti lety jsem byl samozřejmě docela nadšenej, ale teď se mi opět ukazuje, že Tarantino je prostě filmař na jedno kouknutí. Je to krvavé a akční, o tom žádná, a díky bohu za to, protože ty "mezi"scény a klasické Tarantinovské kudrlinky tomu spíše ubírají než přidávají. Je to ale taky poměrně nesourodé a rozhrkané. V podstatě tady fakt za něco stojí jen ty akční scény. Škoda zbytečně krátké scény duelu Nevěsta versus Vernita Green. Strašně mě rozsekala ta právička O-Ren Ishii, jen kvůli ní jsem schopen na ten film koukat pokaždé znovu a jen na ni se vždycky těším. Prostě osudové setkání, Julie Dreyfus je naprosto boží. Baví mě, jak scéna řežby v baru ukazuje, jak povedený střih dokáže udělat akční hvězdu takřka z kohokoliv. Ne že by se Uma určitě nepřipravovala, a že by toho nezvládala dost, ale tady v té scéně to jde dobře vidět, jak spoustu věcí řešili střihem. Go-Go je důkazem, že i asiatka hrající ve filmu, může být škaredá. Na to, jak je na tu scénu divák připravován, je závěrečný souboj s O-Ren Ishii dost suchý, o čemž svědčí např. fakt, že se při něm vždycky věnuji spíše tomu klapátku na vodu v zimní zahradě. Dvojka je mnohem lepší, protože klasicky tarantinovsky "filosofičtější". ()

hansel97

Brutální řežba, která však v mých očích naštěstí je mnohem více než jen tupé sekání do sebe bez důvodu. Neříkám, že je to scenáristicky a příběhově nejsilnější film, co jsem viděl, ale žánrově je dobrý a nepůsobí vůbec připitoměle. Akce je opravdu špičková, ale jsou tam nudnější pasáže a to finále bylo na mě moc zdlouhavé. Ale Umu si užijete na 100%. ()

Xeelee

Tarantino se u Kill Bill Vol. 1 hodně inspiroval Lady Snowblood, ze které si půjčil ústřední píseň od Meiko Kaji, dělení na kapitoly, nechronologický děj, pomstu, hledání padouchů po letech, souboj na balkónku během zábavy, souboj ve sněhu a objeví se tu i dítě, i když jen okrajově a v žádné osudové roli. Královec se stejně jako Shurayuki živila jako nájemný zabiják a také byla nejlepší. Jeden její záběr s wakizashi jako by z oka vypadl předloze. Mami, co se stalo s naším pokojem? Kill Bill je řemeslně bravurně odvedená práce, ale oproti Lady Snowblood jsou lidé ze seznamu i po letech povahově stejní a neuvěříte, že se změnili, ani když si založí rodinu a mají děti. GoGo je nádherně roztomilá a anime vsuvka je dokonalost sama. Poprvé v Japonsku? Návštěva Hatori Hanza v Okinawě je asi jedna z nejzajímavějších částí filmu. Začíná úsměvně až komicky, pak následuje vážná část, která vyvrcholí scénou s meči, následuje odlehčení s baseballem a je zakončena filozofickou tečkou. Trošku z jiného soudku jsou šerif se synem, odkazující k béčkovým hororům. Podobnou scénu Tarantino použil i v Death Proof. Škoda, že Kill Bill Vol. 1 a 2 nemá tak silný příběh jako předloha od Toshiya Fujity. Když nezvládneš bojovat samurajským mečem jako samuraj, můžeš umřít jako samuraj. ()

Thomick

Nářez, to ano. Ale to je také jediné, oč tu běží. Hektolitry krve jsou sice na pohled krásné a, jak tak koukám, leckoho ošálily opravdu dokonale, ale přesto jde stále jen o klasické akční béčko, ve kterém absentují jak zdrcující herecké výkony, tak zručná režie či chytrý scénář. Když už, tak aspoň pořádná vyvražďovačka jako ve dvojce, tohle je na nic. Sorry. ()

SOLOM.

Quentin Tarantino je blázen, co blázen totální magor, ale i velmi dobrý režisér. To se mu musí nechat. Když jsem viděl tento film poprvé, byl jsem z něho doslova unešený. Brutální masakr téměř od první minuty, který byl doslova nabytý násilností, brutalitou, krví, černým humorem a slušnými hláškami. Uma Thurman jako nezastavitelný – pomstychtivý stoj na zabíjení a proti ní její bývalý parťáci – rovněž povedená to sebranka hajzlíků a prvotřídních mrch. Hudba naprosto precizní, herecké výkony většiny zúčastněných (těch nejdůležitějších) luxusní, bojová choreografie i efekty lahodící oku – no prostě téměř geniální dílo. Nejvíce mě však dostala pobrukující si Daryl Hannah (chytlavá melodie), kterou jsem do té doby moc nemusel. ()

Sofia

Každá minuta filmu funguje...každá nota soundtracku funguje...všichni herci fungujou...zkrátka dokonalost sama a pro mě jeden z největších filmových zážitků v kině za celý můj život. ()

Ištván87

Oba díly musím hodnotit stejně, protože se mi oba moc líbily a navíc i to označení OBA je poněkud nepřesné. Tohle je prostě jeden film. Film s velkým F, resp. Biják s velkým B. Naprosto sdílím nadšení Quentina Tarantina pro asijská bojová umění a zejména pro chladnou a bezchybnou krásu katany. ()

JASON_X

Napoprvé jsem byl z tohoto snímku trochu zklamaný, zdál se mi takový roztříštěný, pomalý, Tarantinovo avizované "chtěl jsem natočit nejlepší akční film všech dob" mi k němu vůbec nepasovalo. Nicméně podruhé potřetí lepší a lepší. Uma Thurman mi zde ovšem vůbec nesedla, kvůli ní dávám hvězdu dolů, její postava je nevhodně zahraná, uslzená, přecitlivělá, dává najevo city a slabost, vůbec mi do tarantinovského žánru nezapadá, zvlášť v porovnání s ostatními ženami - Lucy Liu, Daryl Hannah, Vivica Fox a především Chiaki Kuriyama (Go-Go) jsou žánrově vynikající až bezchybné. No ale Tarantino asi chtěl přesně takovou Nevěstu mít, co naplat. Je tu několik skvělých scén - Buck v nemocnici (to jsem se v kině napoprvé málem připochcal smíchy), Nevěsta v bistru u Hatoriho Hanza, všechny scény s Go-Go a O-Ren Ishii, no a hlavně jsem se díky tomuto filmu dostal k filmům s Meiko Kadži a k jejím překrásným a tesklivým osudovým písním... ----------------------------- Po čase dávám plný počet, protože si uvědomuju, že některé filmy, kterým teď dávám čtyři hvězdy, se s tímhle parádním kouskem nemohou rovnat... ()

Necrotongue

S Billem jsme se viděli naposled zhruba před dvaceti lety a na mě i Davidu Carradinovi si zatím čas vybral svou krutou daň. Svého času jsem naše setkání ocenil plnou palbou a s klidem bych ponechal stejné hodnocení i po dnešní repríze, protože mě bavily všechny ty krvavé akční scény (ano, i ty animované) i lacině klišoidní záběry, které sem Tarantino (jistě s velkou radostí) záměrně zakomponoval, a byl jsem proto ochoten ignorovat i četné díry v logice až na jednu. To probuzení ze čtyřletého kómatu bylo na mě trochu moc. Vzal jsem si to asi osobně, ale byla to taková kravina, že jsem se přes to nepřenesl. Byl jsem mrtvý jen čtyři dny, další měsíc jsem strávil intenzivním zíráním na strop, a když mě po této relativně krátké době s vypětím všech sil posadili, zjistil jsem, že se rychlost zemské rotace extrémně zvýšila, takže mě museli poctivě zašprajcovat, abych se nesložil. A než se pak z těch mých gumových nepotřebností staly alespoň částečně zase nohy, zabralo to deset dní cvičení. Takže těch třináct hodin rozmlouvání s končetinami po čtyřech letech... To fakt ne, za to musela jedna pěticípá dolů. Jinak byl snímek typickou tarantinovskou magořinou (jak to mám rád), takže došlo na mnohá oddělování lidské anatomie, spousty krve (černobílé, animované i běžné), celou řadu dalších (ale tentokrát už mnou tolerovaných) nesmyslů, jen mě překvapila chabá ukecanost. / Poučení: Užívej života. ()

becki_tu

Stylový audiovizuální obal, průměrný obsah. Vsadím se, že kdyby tohle natočil někdo jiný, méně známý, mělo by to stěží 65% a kultem by to nenazýval nikdo. Tarantino má však širokou fanouškovskou základnu, která mu je schopna odpustit logické kiksy a jiné nedostatky. Pro mě je však Kill Bill jen žánrovým průměrem, kterému zvedá kredit hlavně povedený soundtrack a anime sekvence. 65% ()

luka4615

Nádherně nasnímaná a nekompromisně podaná brutální jatka od Quentina Tarantina. Vážně potřebujete vědět více? „Revenge is never a straight line. It's a forest, And like a forest it's easy to lose your way... To get lost... To forget where you came in.“ ()

Sawy

Tarantino je buď génius nebo blázen a já jsem se ještě tak docela nerozhodl,kam ho zařadit.Kill Bill se mi líbilo.Taková spousta nápadů se v jednom filmu hned tak nevidí.Spousta odkazů na klasické samurajské a kung fu filmy,výborná Uma Thurman a skvělé akční scény.Výborná je celá část u Hattori Hanza,úvodní bitka u Vernity Green,parádně ulítlá bitka s bandou Šílená 88,elegantní měření sil v zimní zahradě (Lucy Liu byla skvělá) a hlavně má nejoblíbenější animovaná část.Je tady tolik skvělého,že by se určitě dalo dát pět hvězdiček.Ale rozseknutí filmu na dvě části jsem Quentinovi nikdy neodpustil.Kdyby to sestříhal do tříhodinové délky (určitě by se to dalo nějak udělat) a pustil to do kin jako jeden celek,nejspíš by vznikla pravá legenda,jasný pětihvězdičkový film, na který by se vzpomínalo hodně dlouho.Bohužel,nepovedlo se.I tak ale velmi zajímavý počin,který rozhodně stojí za zhlédnutí. 85 % ()

Lucasion

"My name is Buck, and I'm here to fuck." Tomuto snímku jsem se velmi dlouho vyhýbal. Nebyl důvod. Uma si mě touhle rolí naprosto získala. Tarantino mi opět dokázal, že natáčet prostě umí. Kapitoly, hektolitry krve, zpřeházený děj....ó tohle Tarantino prostě umí. Jeho můza Uma Thurman v roli Nevěsty je famózní. Neuvěřitelně sexy a její bojový kreace strčí všechny akční herečky do kapsy. Příběh o pomstě má něco do sebe a určitě vám "Černá Mamba" (tak jak se jí říkalo v komandu) přiroste nějakým způsobem k srdci. Surové zpracování. Možná nejdrsnější, co se týká samotného režiséra. Líbí se mi černobíle prostřihy, nebo animovaná kapitola. Ovšem to, co mi chybí, jsou geniální dialogy, které mám u Quentina tak rád. Film je nabitý akci od začátku do konce a na nějaké ty smysluplné dialogy či černý humor nezbyl prostor. Škoda. Jinak je pro mě Kill Bill parádní podívána a to nejen kvůli finálnímu masakru s nějakými padesáti protivníky. (90 procent) ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)