Nevesta sa po rokoch v kóme prebrala a vydala sa na cestu pomsty. Už zlikvidovala prvé dve položky na svojom zozname O-ren Ishii a Vernitu Green, stále však ostávajú Elle Driver, Budd a najmä jej bývalý šéf a milenec Bill. Tí traja však už vedia, čo im hrozí a myslia si, že sú na to pripravení. (STV)

Marigold

Platí téměř doslova totéž, co o jedničce, jen se vytrácí formální výraznost a dialogy se vlečou jako slina ožralého mexikánce. Líbilo se mi pár jednotlivostí (postavy mistra Pai Meie a typický tarantinovský humusák Budd), ale celek je k nepřežití otravný, rozvleklý, roztříštěný, disharmonický, trapný a bezvýchodný. Navíc Uma Thurman působí v kung fu scénách strnule a nepřirozeně. Ano, děkuji, jsem zaujatý, uznávám, ale tohle skutečně nemusím. Chápu, oč Tarantinovi běží, oceňuju jistou sevřenost jeho estetického plánu, ale nejsem schopen nic dělat s faktem, že mi celek připadá jako totální debilita. Z celé stopáže Kill Billa se mi opravdu líbí jen závěrečný duel s Billem, za nějž dávám dvojce o hvězdu víc. ()

Fr

navazuji na Kill Bill vol.1 KRVAVÁ ODPLATA. NA KONCI CESTY JE BILL…. Dozvídáme se další podrobnosti. A zachází se opravdu do detailu i ve zkoumání třeba orgánu zraku. Na své si přijdou jak příznivci Tarantinových dialogů, tak milovníci příběhů. Třeba toho o Mistru Pai Mei. Abych to shrnul: tento opus spolu s Pulp Fiction patří pro mne k (zatím) k vrcholu autorovi tvorby. Tohle se prostě neokouká! ()

Dever

Soundtrack Robert Rodriguez: 1. A Few Words from the Bride [0:42] ,2. Goodnight Moon [4:03] ,3. Tramonto [1:15] ,4. Can't Hardly Stand It [2:48] ,5. Tu Mira [4:00] ,6. Summertime Killer [3:39] ,7. The Chase [1:03] ,8. Legend of Pai Mei [2:06] ,9. Arena [4:46] ,10. A Satisfied Mind [2:50] ,11. A Silhouette of Doom [2:54] ,12. About Her [4:49] ,13. Truly and Utterly Bill [0:47] ,14. Malaguena Salerosa [4:05] ,15. Urami Bushi [6:27], ()

Galadriel

Dvojka je opravdu o hodně moc jiná než jednička. Skoro by se dalo říct, že jde o jiný žánr (kdyby se ovšem některý z těch dvou filmů dal do nějakého žánru vůbec zařadit). Už se nedočkáme tolika skvělých řežeb, ale zase zjistíme něco víc o vývoji postav (hlavně Nevěsty), jejich minulosti a psychice. Dohromady s jedničkou jde o opravdupovedené Tarantinovské dílko. ()

novoten

Sice jsou oba díly hlavně výrazovými prostředky rozdílné jako den a noc, ale přesto je Kill Bill jedinečným a jednolitým filmovým dílem, které funguje ve všech ohledech. Zkombinovat neowestern se samurajskými meči je natolik výstřední nápad, že mohl dopadnout jenom průšvihem nebo nezapomenutelným zážitkem. Tarantinovi tak ke cti může sloužit to, že se mu povedlo to druhé a jeho počin zraje nečekaně rychlým tempem. ()

• Velká dřevená píšťala, na kterou hraje Bill, pochází z filmu Kung Fu (1986), kde na ni hrál Kwai Chang Caine, patrně nejslavnější postava Davida Carradinea. Když herec přinesl píšťalu na plac, Tarantino byl tak nadšený, že se ji rozhodnul zakomponovat do filmu. (imro)
  • Když mluví Beatrix (Uma Thurman) Estebanem (Michael Parks), délka jeho se mění (jednou je kratší, pak zase delší a pak opět menší). (Kama12)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (viac)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (viac)