Shura-yuki-hime: Urami Renga

• USA Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Yuki Kashima (Meiko Kadži) měla v životě jen jediný úkol, a to dokončit pomstu své matky Sayo. Během oné pomsty dostala přezdívku Shurayukihime neboli Lady Snowblood. Když se tento osudový úkol označí za splněný, tak mít poté normální život se stává nereálnou věcí. Yuki tak musí čelit trestu smrti. V den své popravy ale dostane od cizího muže jistou nabídku. Aby se vyhnula trestu smrti za krveprolitou pomstu, je Yuki povolána japonskou tajnou policií špehovat jednoho anarchistu. (HanzoBureshi)

Mik_e

Původní Lady Snowblood byla členěna do kapitol, tematicky odpovídajících cestě za pomstou hlavní hrdinky. Bylo to jednoduché, přímočaré, a do jisté míry to zvyšovalo tempo filmu. Kvůli komplikovanějšímu, a značně zpolitizovanému ději už druhý díl kapitoly nemá. Bohužel se díky tomu občas dost vleče, Yuki má méně akčních scén (přičemž některé ani za mnoho nestojí) a více času je poněkud v pozadí a kouká, co se to kolem ní děje. Vše si naštěstí vynahrazuje v závěru, kdy teče krve víc než dost. :) Výprava je velkorysejší než v případě jedničky, vizuální stránka opět výborná, a pár scén je opravdu dobrých. Celkově to nebylo špatné, ale na jedničku to holt nemá. ()

TERRORDROME

Musím povedať, že toto je naozaj ukážkovo zbytočné pokračovanie. Lady Snowblood bola o pomste, pomsta je však vykonaná a ide o to čím ju teraz zamestnať. Najskôr je to fajn, všetci po nej idú a ona musí odrážat neustále útoky policajtov ktorý ju napokon uštvú a odsúdia na smrť. Samozrejme že k tomu nedôjde, Yuki je zachránená aby robila špinavú prácu pre vládu. V tomto bode sa film zvrtne a namiesto osamelej zabijáčky musíme sledovať nejaké politické machinácie čo nie je práve terno ( až na tú sponku vrazenú do oka ). Naša superzabijáčka sa teda potáca medzi všetkými tými piklami a poslušne čaká na svoje sólo. To príde až v neodvratnom závere kde konečne všetkých hajzlov rozseká na handry. Scenáristi tohoto filmu sú vážne figliari. Samo o sebe to nie je zlé, ale ako pokračovanie Lady Snowblood úplne mimo. ()

VanTom

Elitní "asasínka" Juki se po záchraně od popravy nezainteresovaně ocitne (jako špeh) u protivládního aktivisty a musí si zvolit, na jakou politickou stranu se přikloní. Téměř však působí jako vedlejší postava, bez vlastních emocí dělající to, co jí zrovna ten či onen nakuká. Pomalé tempo podtrhuje střídmá akce, vyčkávací a viditelně opatrně, bezkontaktně nacvičená, zato zabíraná povětšinou v dlouhých, jednozáběrových sekvencích. Třetí hvězdičku si i pokračování zaslouží za nádherné, barevně precizně komponované obrázky a styl. ()

ScarPoul

Je to iné ako prvá časť. Ako sa tu už písalo, ide to viacej do politiky. Ale okej, beriem to. Fudžita sa skrátka potreboval k niečomu vyjadriť a táto postava to mohla uniesť, bez toho, aby niekomu šliapol na kurie oko. Lady Snowblood tu už nie je taká sekačka na mäso ako v prvej časti. Ale keď už príde finále, tak ukáže, že nič zo svojho šermiarského umenia nezabudla. Ono je to naozaj béčko ako vyšité. Typ filmov, ktoré majú podľa môjho názoru len veľmi úzku skupinu fanúšikov, pretože je tu veľa prehrávania, krvavých vrecúšok, ktoré si obete prikladajú na "rany" počas súbojov a nemá to absolútne žiadnu choreografiu. Všetko zachraňuje kamera a to, že postavy pred ňou v kuse pobehujú. Hudobne a poeticky to ide tiež inou cestou ako prvá časť. Ale vizuálne je to rovnako krásne. ( Súboj na pláži zo začiatku alebo kráčanie po spálenej štvrti). Ja skrátka takéto typy filmov milujem. Nie je to síce Yojimbo ani Sanjuro ale aj tak ma to baví. Príde mi to strašne komiksové a spravené strašne uvoľnene. Úplne z toho cítiť ako sa všetci zabávali. Meiko Kadži krásna. Za mňa rovnaké guilty pleasure ako prvá časť. ()

HanzoBureshi

Shurayukihime podruhé v akci! Lady Snowblood a její druhý snímek je bez sněhu, ale krev je tu stále. První díl je opravdu masterpiece, ale tento díl na něj bohužel nestačí. To ale však neznamená, že se jedná o nějaké zklamání. Příběh je tu velice odlišný, protože tu už není žádná osudová pomsta, místo toho tu je příběh o politické stránce. Ale politické tahanice, kde se potuluje naše hrdinka? To není špatný nápad, ale chápu, že to někdo nemusí. Film začíná akční fantastickou sekvencí, která zároveň funguje jako intro. Poté ihned tento začíná začíná a musím říct, že já na tenhle styl také moc nejsem, ale tady jsem zázrakem opravdu neměl žádný problém. Audio-vizuál je opět dokonalý a vzhled je také super, ale kombinace bílého sněhu a červené barvy mi tu chyběla, ale ten vizuál je pořád velký luxus. Meiko Kadži a její Shura-yuki-hime byla prostě fantastická jako v prvním díle. Celkově se mi první díl líbil o něco více, ale i tady je to skvělé. Stejná věc, která byla prvního dílu, je ta fantastická kvalita, která skoro odpovídá dnešní době. Quentine, ty sis sakra uměl dobře vybrat. Mé hodnocení: 8/10 ()