Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

VanTom

Jako (zpřeházený) začátek nedisponuje Volume 1 kompaktním příběhem, pouze představuje figurky (jednorázovou "bitch" O-Ren Ishii neopodstatněně dopodrobna) a zběžně nahazuje základní oblouk. Na samostatně dýchající útvar to nestačí, jelikož se Tarantino nechal v rámci stylistického cvičení "pocta béčkovým kung fu / wuxia / revenge / anime filmům" fanouškovsky unést a kromě choreograficky skvělé akce se zaměřil už jen na maximální, samoúčelnou efektnost (krvavé gejzíry, usekané končetiny), která se mu vymkla z pod kontroly. Rozehrané to má nicméně dobře. ()

ZeroCZ1233

U všech svých oblíbených režisérů mám filmy, které jsem schválně neviděl, jelikož si je ukládám na horší časy jako záruky kvality, které nemůže zklamat. Stejně jsem to měl i s tímto a... zklamaný poměrně jsem. U Tarantina je člověk zvyklý na jeho typické atributy jako vynikajícími dialogy zaplněný scénář, či jistou režii, ve které vynikají jemně vložené stylistické finesy (nejviditelnější v práci s kamerou). První zmíněné v Kill Billovi prakticky není. Tarantino sice buduje poměrně zajímavý fikční svět plný drsných zabijáků, který je reprezentován silnou exploatací, avšak spoustu dialogů tu slouží jen k posunu děje, žádný z nich nefascinuje diváka svou strhující strukturu, která obyčejně vzkvétá do situace, kdy dialog funguje sám o sobě a nepotřebuje předchozí ani následující dění k tomu, aby si ho člověk užil. Ani dělení na kapitoly a časová diskontiunita tu tentokrát netvoří nějak zásadní funkci, spíš působí zbytečně samoúčelně, jako kdyby si Tarantino řekl, že když se z toho lidé u Pulp Fictionu posrali a fungovalo to tam, tak proč by to nedal i sem. Režijně to tentokrát taky nešlape jako obvykle. Na filmu je dost poznat, že Tarantino nebyl připravený na akční revange film, čímž jsou akční scény šokující neuvěřitelnou brutalitou a over the top stylizací, avšak právě kvůli tomu je natočena dost zmateně a člověk v tu chvíli kouká jen na rychle stříhaný sled záběrů, kde krev stříká z mnoha a více míst, ale to je vlastně jediné, co dokáže vnímat (tento fakt je nejviditelnější na dnes už kultovním souboji Nevěsty s hordou Crazy 88). Kill Bill je dobrý film, to nemůžu popřít, při sledování jsem se bavil a jeho plus je, že opravdu rychle utíká a pocitově je minimálně o 40 minut kratší. Ano, je tam pár scén, které jsou naprosto skvělé, jenže jako celek je Kill Bill až manýristicky natočený film, který je plný nápadů, avšak přes jejich počet a krátkou stopáž není čas, aby se dotáhly do konce, čímž ze všeho zbyde jen Tarantinova sebeukájecí manifestace toho, jak moc dokáže být cool svým vymezováním se vůči ostatním, kterým zároveň skládá hold neskrývanou inspirací. Dávám 3,5* se zaokroulením nahoru a vy se radši podívejte na jihokorejský film Oldboy z téhož roku, taky je to akční revange film, ale po všech stránkách mnohem lepší, který i sám Tarantino považuje za nejvíce tarantinovský film vůbec. A já budu doufat, že je dvojka naprosto odlišným a lepším filmem, pro který tahle šílená krvavá řežba bez větší hloubky dělá jen potřebnou expozici. ()

J.Lajner

S dvojicí filmů „Kill Bill“ vstoupil do mého života Quentin Tarantino a zůstane v něm patrně napořád. Oba filmy jsou v mnoha ohledech odlišné, ale zároveň bez sebe nemohou být a přirozeně se doplňují. „Vol. 1“ je taková Noemova archa popkulturních klišé. Jde o krásný filmový kousek, možná až příliš krásný, aby se podobal tomu, co imituje. V jistém ohledu evokuje „Dobyvatele ztracené archy“ (1981) od Stevena Spielberga. To je vlastně také film, který je mnohonásobně lepší než šestákové seriály, podle nichž je vytvořen. „Kill Bill“ je natolik oslnivý a promyšlený, že by byla věčná škoda brát ho jako skutečný „exploitation“ film. „Vol. 2“ se vleče, nemá moc na spěch. Jedni ho prohlašují za precizní dílo, druzí postrádají rychlou akci, střídající se estetiku obrazů a přísun neutuchajícího násilí. Tedy přesně ty aspekty, jimiž se honosil „Vol. 1“. Jinakost, upovídanost a posedávání na místě je mnohým trnem v oku. Jenže ta pravá, primární odlišnost spočívá v hloubce emocí. Těmi „Vol. 2“ nešetří a je to znát. Navíc toto pokračování vkládá do „Vol. 1“ spousty nových souvislostí a dekonstruuje ho. Neustále nás nutí přehodnocovat a měnit pohled na „Vol. 1“. Rozdělení na dvě části snímku, jakým je „Kill Bill“, opravdu svědčí a především dává smysl. Quentin Tarantino učinil v mých očích moudré rozhodnutí. Více. ()

Ichabod

O něco slabší jak nástupce, ovšem s větším množstvím akce, geniálnější hudbou, jež se ve "dvojce" neopakuje a s fantastickým hlasem Davida Carradinea, který nám neukáže více než své ruce a přes to jeho je neméně poutavý jak plnohodnotný výkon mnoha herců vůbec. Q & U rulez. ()

Meijin

Film s komiksovým námětem, westernovým duchem a samurajskou realizací scén. Hlavní hrdinkou je nájemná vražedkyně, která je sama zavražděna, ovšem jen skoro. Po čtyřech letech v kómatu se chce pomstít. Pořídí si meč od největšího mistra a jde po Billovi, svém šéfovi a vrahovi, doslova přes mrtvoly. Pravděpodobně se nebude líbit něžnému pohlaví, protože Tarantino nechává dohrát sadistické scénky až do úplného konce. Kdo ale vydrží, ten pochopí, že hektolitry krve a desítky useknutých rukou a nohou už je prostě příliš na to, aby si s tím člověk zatěžoval city. Úmyslně je to velice velice přehnané, aby to nepůsobilo sadisticky ale absurdně. Bill uniká a divák si musí počkat na druhý díl. ()

Vertigo666

Pomsta je sladká a krvavá. Tarantino dokazuje, že je mistr a příběh nevěsty, kterou na svatbě málem zabijí její bývalí kumpáni je parádním příkladem toho, že když je za kamerou zručný režisér, tak i tisíckrát obehraný příběh dostává třetí rozměr. ()

liuk

Když jsem po letech začal koukat na prvního Kill Billa, byl jsem ze začátku opravdu příjemně překvapen. Já na něj totiž neměl nejpozitivnější vzpomínky, a tak jsem se dost divil, jak si na mnoho scén pamatuju, jak se mi tehdy v kině líbily a jak se mi líbí i teď. Moc jsem teda nechápal, proč na Billa nevzpomínám v nejlepším, všechny první kapitoly byly fakt moc povedené. Problém se znovuzjevil ve strašně dlouhé druhé půlce. V druhé půlce, jejíž obsahem je strašně akční masakr, o kterém jsem fakt nevěděl, co si mám myslet. Jestli klasická samurajská bitka, na kterou mě hodinu teda fakt koukat nebaví nebo totálně ujetá splatterová řezničina s mečema, kde jsou Crazy 88s rozsekáváni na atomy, která je skvělá. A tyhle pocity se prostřídávaly v průměru každých pět minut. Naštěstí ke konci se stále více přikláněly spíše k úletům končetino-sekacím. Škoda že poslední souboj působil zase strašně asijsky. Jistě že to byl účel, jenže mě takové filmy (scény), které se snaží vypadat strašně realisticky, zatímco tam probodlé postavy vyhrávají, přijdou fakt špatné. Ale určitě byl první Kill Bill lepší zážitek než před lety a chtěl jsem po jeho skončení zkouknout i dvojku, která mě poprvé vůbec nelákala. ()

ganz

Někdo říká krvák, někdo akční film bez nápadu. Já říkám skvělá pocta asijskému akčnímu filmu s příjemě rychle plynoucím příběhem, mou oblíbenou Umou Thurman, pár usekanýma nohama, hromadou mrtvol, dokonalou choreografií soubojů a navíc pod taktovkou geniálního šílence Quentina, který je zárukou kvality. V porovnání s druhým dílem podle mě jednička drobně pokulhává, ale jelikož oba filmy jsou naprosto odlišné a každý je svým vlastním způsobem dokonalý, tak nevím jestli má vůbec cenu porovnávat. ()

-ELFKA-

Dajte Tarantinovi do rúk Umu Thurman a hektolitre krvi a uvidíte čo dokáže:-) Ja toho streleného chlapíka proste zbožňujem! Zabijácke filmy málokto nezvládne lepšie. Extra chválim výber hudby do jednotlivých scén. Tarantinove krvavé divadlo je poézia na plátne:-) ()

Gerret

Kill Bill i jeho druhé pokračování zahrála Uma Thurman senzačně. S klasickým námětem pomsty který bývá u mnoha filmů využit zde Quentin Tarantino zrežíroval na jedničku :). Souboje s mečem v různých prostředích, výcvik u Hattori Hanza vše do sebe perfektně pasuje. Hodnocení 90%. ()

Mr.Dogman

Chvílemi mě to bavilo, chvílemi zase ne. Cvílemi jsem chtěl dát 3*, chvílemi 4*. Ale určitě chci vidět druhý díl, ale jen abych věděl, jak to dopadne. ()

klima777

Je to zvláštní; tento film svou kompozicí, atmosférou a celkovým vyzněním působí jako jeden krásný, vykřičený a strhující komix. Přinejmenším je to pocta zmíněnému žánru a estetické formě. Další body za brutální dávku nadhledu a místy až dojemný soundtrack. 4,5* ()

Ev.D.

Tomuhle se říká masakr !! Je to dosti brutální ,ale občas má člověk chuť i na trošku toho silnějšího kafe ;) ,,Prvorozený? , ta vyčouhlá fujara není mrtvá" ()

vyfuk

Jasně a souhrně řečeno: Nejednalo se o klasickou akční krvavou humornost v Tarantinově stylu, ale spíš se jednalo o akční krvák v Tarantinově stylu. Za největší krvák jsem považoval Djanga - to beru zpět. Kill Bill je nejkrvavější film všech dob!!! Krom toho, bojové scény by si zasloužili všechna filmová ocenění, která existují. Tarantino opět předvedl úžasný režisérký výkon a to co předváděla Uma bylo excelentní (Quentin promine, ale Uma si nyní zaslouží trochu více chváli než on - to musí uznat). V podstatě se mé očekávání vyplnilo do puntíku. Hned jdu na dvojku. ()

TheRoller

"I din't say 'sale me'. I said 'give me'." Kill Bill je pre mňa Tarantinov najcharakteristickejší film. Je v ňom všetko, čo Tarantina stavia nad ostatných. Perfektný casting, hlášky, odkazy, strih, hudba, masaker,... Nesedeli dve veci: 1.) Animovaná pasáž, ktorá je len čistým, samopašným výkrikom "Aha, čo si môžem dovoliť" a aj keď chce vyznieť originálne, pôsobí presne opačne. 2.) Finále, ktoré až príliš okato presahuje medzu uveriteľnosti (nehovoriac o maximálne zbytočných lanách) - predsa len, prepnutie do BW verzie, aby sa na to dalo vôbec pozerať, je trocha moc. Uma a Lucy bravúrne. 85% ()

Autogram

Čistá esencia ženského násilia. Uma Thurman má životných rolí niekoľko a toto je jedna z nich. Je tu krvavo krásna, detsky bezmocná aj vražedne naštvaná. Film sa nedá ohodnotiť plným počtom pre niektoré zdĺhavé pasáže, ale tak už to u Quentina býva zvykom. ()

Molir

No chtelo by to hvezdicek sedm, ale tady se asi dat neda ;-) Nektere lidi muze tenhle film zklamat az znechutit, pokud na to jdou jako na dalsi Tarantinovku a cekaji neco jako Pulp Fiction. Coz byl ostatne problem i u Jackie Brown. Za sebe sameho muzu rict, ze v tom filmu je vse, v co jsem byt i jen potaji za mesicnych noci doufal, a jeste neco navic. Pokud se clovek necha chytit (a nema "intelektualni" sklony shazovat veci "pod svou urovni"), tak je to neco nepopsatelneho. Sice tu neni tolik dialogovych hlasek, ale o to vic je tu hlasek vizualnich, uz od samotneho zacatku, vcetne uvodnich titulku. A proto clovek, ktery zna aspon neco z "poklesle" kultury Bckovych filmu a spol. si Kill Billa uzije mnohem dokonaleji nez clovek, ktery se s necim podobnym jeste nesetkal. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)