Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

misterz

Výborný, akčný krimi thriller, ktorý som si užíval od začiatku až do konca. Zápletka síce nie je najoriginálnejšia, ale je podaná a spracovaná svojským, výrazne pútavým a vizuálne lákavým spôsobom. D. Washington zvládol postavu drsňáka, ktorý si ide nekompromisne za svojou pomstou famózne, dovoľujem si tvrdiť, že ide o jednu z jeho najlepších postáv. A čo je hlavné a u akčných thrillerov dosť raritné, ku koncu prišlo aj na peknú porciu emócií, takže u mňa spokojnosť. 85/100 ()

HAL

Tony Scott měl svůj vrchol hned na začátku kariery a od půlky devadesátek jel víceméně spotřební thrillery - ale řemeslně tak vymazlené a hravé, že nikdy neupadly úplně do zapomnění. To samé platí i o Muži v Ohni, který by, být jen o trochu povrchnější a jednodušší, klidně mohl být brán jako černošská variace na Přání smrti. Nasrali jste Denzela, a Denzel si vás teď všechny díky svým detektivním schopnostem najde a urve vám hlavu. Nekompromisně a brutálně. 8/10 ()

Satan

Tony Scott se snaží seč může, ale z rozmáchlého příběhu, který je v konečném důsledku nakonec jen schematická revenge-story, vykřesat více nedokáže. Snímek se totiž rozjíždí až při únosu mladé dívky a těch 45 minut předtím se Helgeland snaží vyprávět duchaplný příběh o tom, jak se z chladného zabijáka stane člověk s city pro malou holčičku. Následující hodina a půl už je samý výslech v podání informace-smrt. Muž v ohni stojí přesně mezi klišé s přesahem a stylovou žánrovkou. U obojího přístupu mu ale něco chybí nebo přebývá. ()

mzss1

|66%| Denzela Washingtona mám rád, proto si v současné době doháním jeho o něco starší kousky. Rovnou musím říct, že mi toto dílko dost připomnělo Equalizera, který byl ale lepší. Podobnost to mělo nejvíc v postavě Denzela. Celkově se jedná o solidní počin, který mi ale až tak k srdci nepřirostl. Bylo tam pár ohraných aspektů a menších záporů. A sice: Jistá ohranost, rozporuplný konec, složité a nezáživné řetězení postav, nucený a zbytečný střih, který zde vůbec nemusel být. Nejsou to vyloženě obrovské chyby, ale přesto. Klady jsou zde samozřejmě také. Skvělá postava Washingtona, nekompromisní jednání při honbou za pomstou,.. Mohlo to být i víc zapamatovatelnější, víc zajímavých scén jsem tu postrádal. Rozjezd byl pomalejší, prostě zbytečně delší stopáž. To je asi tak vše – co dodávat dalšího? Pecka to není, ale mírně nadprůměrná pohodová jednohubka. ()

k212

Pravdou je, že mi tahle pomstychtivá vyvražďovačka přišla moc originální ... mexická mafie, zkorumpovaná policie, skrz naskrz prohnilý systém. A vůbec režijní styl, kterým je -obzvláště v první lyričtější polovině filmu- vyjadřován momentální stav a rozpoložení mysli (chcete-li emoce) hlavního hrdiny a vlastně nejen jeho, to je něco zcela nového v žánru tohoto druhu (i když třeba ne, já nevím, akční filmy mě moc nelákají). Nadto jsou tu velmi zajímavé herecké výkony ... a to už je co říci. Muž v Ohni je mix toho lepšího, co vzniká v žánru akčních filmů, říznutý módní filmařinou (roztřesená dokumentární kamera, barevné přechody, rychlé akční střihy), naroubovaný na celkem zajímavé a neokoukané prostředí, s fajn hereckými výkony, s dobrou hudbou ... avšak s dějem a dialogy, které občas pokulhávají (no už jsem přece jen variací na toto téma viděla nespočetně). Ale mě je to jedno, Muž v ohni je drsným výletem do země zvané pomsta, a velmi dobře natočeným. ()

Legas

Nic se nemá přehánět. I Tony Scott by se mohl občas trochu krotit. Jeho videoklipový režijní styl v některých scénách působí značně přehanně, ale holt musím uznat, že se mi to hodně líbí. Často jsem se zamýšlel nad tím, jak to ten chlap sakra dělá. Film lze rozdělit na dvě poloviny. První je dojímavým seznamovacím večírkem, druhá pak nemilosrdnou sérií poprav. A mě se ta první hodina prostě líbila víc. ()

InJo

Těžkej nářez, plný chytlavých emocionálních momentů a tvrdého jednání. Nehorázně agresivní, roztěkaná vizuální stránka místy trochu ruší, většinu času však bere dech a skoro až fascinuje. Příběhově obehrané a takřka ničím nepřekvapující, ale už jen díky překvapivě propracovanému scénáři, skvělému hereckému obsazení a bombastickým dravým akčním rytmům Harryho Gregson-Williamse a překrásným, exoticky znějícím vokálům Lisy Gerrard (viz GLADIÁTOR) to stojí za pozornost. Po menším zklamání v podobě SPY GAME jsem byl k Tonymu Scottovi trochu skeptický, ale tohle je po POSLEDNÍM SKAUTOVI asi jeho nejlepší film. Bravo! 90 % ()

Šakal

Tony Scott u mě opět jednoznačně zabodoval! Po Posledním skautovi pro mě jednoznačně jeho nejlepší film! Muž v ohni je perfektně zvládnutý akční thriller, který v první polovině filmu tlačí na emoční stránku diváka, kdy hlavní hrdina(vládní pěšák Creasy v podání D. Washingtona) naváže velmi blízký citový vztah k malému děvčátku ( kterou obdivuhodně ztvárnila mladičká Dakota Fanning) a proto mu v syrové, kruté, akcí našlapané druhé polovině filmu věřím, že pro záchranu malé dívky je schopen obětovat i život. Denzel tu předvádí výkon hodný oscara ( dokonce si troufnu tvrdit, že předčil svůj výkon z Training day). Dakota Fanning je úžasná a Rada Mitchel v roli matky citlivá a přesvědčivá. Videoklipovitý střih spojený s epileptickou kamerou a různými filtry mi seděl jak prdel na hrnci! Vše doprovázeno nádhernou Wiliamsovou hudbou. Nesmírně silný zážitek. Díky Tony! ()

IQ Tiqe

Slušný film o mexických únoscích dětí a zkorumpovanosti tamní policie. Vytkl bych mu předvídatelnost v tom smyslu, že bylo celkem zřejmé, co se zhruba stane (ne, že by bylo hned jasný, kdo je dobrej a kdo špatnej, v tom je film dobrý). A druhá výtka je k rozvláčnosti některých pasáží - úvod mohl být kratší a stejně tak spuustu "dlouhých" záběrů. Ale to jsou jen 2 věci proti, jinak jsem dostal, na co jsem se těšil - chladnokrevnou pomstu Denzela Washingtona, který měl v kontrastu se situací dost vtipných replik. ()

Jordan

na 5 to nie je, ale musím uznať, že ide o veľmi podarený kúsok v žánri thrillerov, aj denzel ma zaujal, vizuálne to bolo veľmi strhujúce, mne osobne (možno mi už odumierajú niektoré zakončenia) sa to páčilo, a veľmi, navyše tá malá žaba je na neuverenie dobrá a ako som pri hellboyovi napísal, že takto si predstavujem comixového hrdinu, tak Creasy je pre mňa dokonalý necomixový akčný hrdina ()

ed_wood

Konečne po dlhej dobe poriadny film o pomste. Ide o príbeh zlomeného chlapíka a alkoholika, ktorý stratil svoje nové svetielko života, malé dievčatko, ktoré mal chrániť. Je mu už všetko jedno a nikto ho neodhovorí od jeho jedinej veci, ktorú chce do svojej smrti ešte stihnúť - pomstu. Denzel Washington je výborný a pri vykonávaní svojej krvavej odplaty sa s nikým zbytočne neserie a zloduchom dáva poriadne zabrať ( odstrihávanie prstov, bomba v zadku...). Scottova rýchla kamera a strih sa mi páčili a myslím si, že do filmu sadli perfektne. Takisto aj hudba bola výborná a Mužovi v ohni dodávala ten správny šmrnc. Tony Scott si u mňa úplne vyžehlil jeho skorší nie veľmi podarený snímok Revegne s Kevinom Costnerom. Nejaký podobný záver filmu som očakával, ale vôbec som nečakal, že budem dokonca až tak dojatý.... ()

Anderton

Vačšinou znamená Scottova dynamická réžia záchranu aj pre slabšie scenáre, v tomto prípade ale takmer celý film pochovala. Scott robí z psychologickej drámy vizuálne orgie, ktoré zbytočne strhávajú na seba pozornosť. To sa potom Washington može snažiť kolko chce, keď je v ich tieni. VIDENÉ ZNOVA: Môže mi Scott vysvetliť, čo má tento zbesilý vizuálny štýl spoločné s tým, čo sa práve odohráva? Môže mi vysvetliť, prečo je človek považovaný za mŕtveho, keď sa nenašlo jeho telo? Prečo sú tu tak okato vocpané náboženské odkazy? Prečo Walken pateticky rozpráva o Washingtonovi, ako o umelcovi, ktorý práve pracuje na svojom majstrovskom diele? A prečo to trvá skoro 2 a pol hodiny? Ja viem, že už nemôže a je mi to ľúto, aj za takýto jeho ďalší film by som bol nesmierne vďačný. ()

Frajer42

V rámci žánru mírný naprůměr. Film se dá rozdělit na dvě zcela odlišné části. V té první se seznámíme se všemi hlavními hrdinami a pochopíme jejich vzájemný citový vztah. V určitý okamžik se vše zhroutí a z filmu se stane čistokrevný hon za pomstou. Ve filmu mě strašně sraly ty střihové záběry, kterými asi pan režisér chtěl někoho ohromit, ale působily neuvěřitelně lacině a rušivě. Jinak je film docela milý. Dakota Fanning je dostatečně roztomilá a Denzel Washingtonovi potom člověk fandit takřka musí. Film je svižný a příběh si jde přímou cestou až k očekávanému závěru, kde ovšem na diváka čeká jedno zcela zásadní překvapení. Z mého pohledu je tam navíc a zbytečné. Když už se film zvrhnul do klasické vyvražďovačky, tak bych uvítal, aby byla dokončena. Jak říkám, já jsem spokojen. Nikoli však ohromen. K tomu scházela ještě opravdu hodně dlouhá cesta. Lepší 3*. ()

boshke

Zajímavý a neotřelý námět z prostředí Mexika, k sežrání roztomilá Fanning a charismatický Washington (aneb Muž v ohni v kostce). Stopáž je poněkud přemrštěná a druhá půlka filmu je trochu přitažená za vlasy, i tak se jedná o dobrý, shlédnutíhodný počin... 80% ()

Kothy

Další kvalitní snímek ze spolupráce Scott a Washington. Danzel tentokrát hraje bodyguarda malé Dakoty Fanning v Mexiku. Po jejím únosu se ale vše zvrtne a on začne šílet. Nezastaví se, dokud nepošle všechny její únosce pod kytky. Jak to asi pokračuje si může každý domyslet. Akce je docela dobrá a místy i originální. Akorát nevím, jestli by mu to všechno prošlo. A jeho nezranitelnost je taky na dýl... Jo a prý je to podle skutečnosti. "Jak se jmenuje její medvídek?" ()

AllShallFall

Mohl to být skvělý film. Nebýt toho zdlouhavého nudného začátku a té zkurveně vytřepané kamery. Měl jsem z toho hovno požitek. Je to zklamání. A přitom se mi ta akce líbila. ()

swamp

Nemůžu si pomoct..Tony Scott na svého bratra opravdu nemá..přesto mě tento film poměrně uchvátil. Ze začátku mě zaujala moc zajímavá kamera a střih (což se po pár minutách proměnilo v rušivý element), ale především..a tím myslím hlavně a zcela..Dakota Fanning! :) Vlastně ani nechápu, proč dávám čtyři, když se režisér rozhodl, poté co jsem si k ní vytvořil pouto, v polovině filmu ji "odstranit"! Ty čtyři dávám asi proto, že v té první polovině byla! :) Jinak Denzel Washington klasický nadprůměrný výkon! Jinak doporučení: "REVENGE IS A MEAL BEST SERVED COLD!" ()

sarkas21

Krásná mladá Dakota Fanning ukazuje svou sílu do své budoucí filmové kariéry která je plná dobrých snímků v podání téhle herečky! ()

nascendi

Na rozdiel od väčšiny užívateľov sa mi prvá časť filmu (do únosu) celkom pozdávala. Veľká škoda, že jej účelom bolo iba vzbudiť dostatočné sympatie, aby divákovi neskôr neprekážalo, že pomstiteľ bude pri svojej spravodlivej odplate používať rovnaké postupy, ako predtým gangstri. A pretože malá blondínka bola dostatočne sympatická, nikto z divákov nebude mať osobný problém napr. s tým, že Denzel jednému klientovi robí radikálnu manikúru a druhému plní ampulu recti čípkom s C4. Druhá, podľa mňa výrazne horšia, časť filmu začala výberom zbraní, ktorý našťastie skončil iba u panzerfaustu a nie u prenosnej atómovej bomby. Od tej chvíle som si už vedel namiesto Denzela predstaviť celú plejádu špecialistov na pomstu od Arnolda, cez Brucea, Sylvestra až po Chucka. Pri tejto časti som už chvíľami fyzicky trpel, k čomu prispievalo aj to, že kameraman tiež trpel, ale Parkinsonovou chorobou. Nad koncom sa už dá iba mávnuť rukou. Tri hviezdičky dávam preto, že film síce nebol bohvieaký, ale nenaštval ma, čo je nutná podmienka pre ešte nižšie hodnotenie. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)