Gil Renard (Robert De Niro) je predavač nožov a veľký fanúšik bejzbalového tímu San Francisco Giants, ktorí kúpili „čierne eso bejzbalových trávnikov" Bobbyho Rayburna (Wesley Snipes) za neuveriteľných 40 miliónov dolárov. Lenže Bobby hrá v poslednom čase naozaj hlboko pod svoje možnosti... Tragická a krvavá lavína udalostí sa spúšťa v čase, keď Bobby nedokáže ani odpáliť, Gila vyhodia z práce a nová jednotka tímu sa nechce vzdať dresu s číslom 11. Zdanlivo nesúvisiace motívy sa spájajú a zlievajú do teroru, násilia a vraždy. Šialený fanúšik - fanatik Gil - dá Bobbymu ultimátum: život jeho syna Seana (Brandon Hammond) za homerun... (TV Dajto)

sedm.1

Zde Tony Scott příliš nezabodoval,podařilo se mu vytvořit naprosto nenapínavý thriller,bez špetky originality,mrazení a jakéhokoliv očekávání.Byl mi ukraden jak osud obou představitelů,tak jakýkoliv následný vývoj děje.Navíc celé dost nepravděpodobné,pochybuji,že by se něco takového mohlo stát.Kde nic není,ani de Niro nepomůže. ()

666Carnage

Tony Scott zase trochu jinak. Pro mě ale velice povedené dílo s dobrým nápadem. Robert De Niro se jako Fanatik opravdu osvědčil a hrál ho oravdu přesvědčivě a šel z něj občas i strach. Měl to v těch očích. Wesley Snipes sice trochu jednoduší role ale stejnak hrál výborně. Skvělá muzika ale to už tak bývá když hudbu dělá Hans Zimmer. 75% ()

Sabrewulf

Nechápu, proč se k tomuto filmu přistupuje tak macešsky. DeNiro je tu naprosto perfektní, krade si celý film pro sebe. Ten fanatismus se Scottovi podařilo vystihnout na výbornou, např. celá scéna Gila se synem na baseballovém zápase je prostě geniální skloubení fanatika a otce na baterky v jednom. A ty hlášky! ()

Shakers

Od Tonyho som čakal viac. Nie je to zlé, slušný príbeh a fajn herci (potešil hlavne Wesley), ale kedže sa jedná o Thriller, čakal som viac. Atmosféra dosť slabá a navyše mi to prišlo dosť naťahované. Koniec bol fajn, vlastne najlepší s celého filmu, ale čakať naňho skoro celý film, to aj ten Baseball bol zábavnejší, ktorému vôbec nerozumiem. 60% - 3* ()

Slarque

Robert De Niro je tradičně skvělý, ale i přes jeho nasazení je občas vidět, že nemá co hrát. Scenárista si s psychologií postav hlavu nelámal a vůbec, spousta věcí se stala prostě proto, že byly ve scénáři, jinak se totiž vysvětlit nedají. Výkony řemeslníků Tonyho Scotta a Hanse Zimmera taky tentokrát nejsou žádná sláva. Promarněná šance. ()

• Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)