Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

Chrustyn

Zombie apokalypsa, trochu jinak. Tentokrát rodiče, bez jakéhokoliv vysvětlení, začali vraždit své ratolesti a vznikl z toho trochu nedotažený, tempem kolísající ale přesto docela zábavný kousek s několika povedenými scénami. Cage po dlouhé době snesitelný. ()

korbitch22

Taylor definitivně potvrdil, že první díl Zastav a nepřežiješ byla prostě absolutní náhoda v jeho kariéře a s Neveldinem si můžou co se zoufalosti týče podat ruce. Tohle mohlo být dokonalé. Jenže potenciál je zadupaný bojácností režiséra ukázat gore vraždy dětí na kameru a tak vše čeho se dočkáme je pár krvavých cákanců, dejme tomu slušná porce černého humoru a dokonalé přehrávání Nicolase, který povýšil level šílenosti na ultimátní hranici. Kdyby měl režisér koule, mohli jsme se dočkat opravdu ojedinělého a odvážného zážitku, takhle máme zase jen šedivý průměr, který zůstal za očekáváním a dílo zkázy dokonal stupidní a utnutý konec. Stejná škoda, jako ta kokotina s Woodem o vraždících dětech. Dělejte tyhle filmy pořádně, nebo se na to vyserte.50%. ()

rollman1

Ve světe vypukla masová hysterie a všichni rodiče masakrují své děti. Nicolas Cage a Selma Blair se postupem času snaží o to samé. Nechybí pár fajn záběrů, rychlé tempo i soundtrack a přehrávání samotného Cage. Kdyby se však přidalo víc na brutalitě a nebylo vše mimo záběr, rozhodně bych šel s hodnocením výš. I tak se ale jedná o fajn nedělní pokoukání, které určitě nevypnete po 10 minutách. ()

heyda odpad!

Musel jsem to po 20 minutách vypnout. To se mi stalo opravdu jen u obzvlášť strašných filmů. Jako námět dobrý - rodičům hrábne a začnou likvidovat svoje děti. Ale to zpracování bylo katastrofální. Hudba protivná, absolutně mimo děj, herecké nevýkony, kamera a střih naprosto mimo. Nechápu. Jako kdyby šlo o studentskou prvotinu studenta 1. ročníku, tak přimhouřím oko, ale toto fakt ne. Škoda Nicolase, nechápu, proč leze do takových trapných projektů. Už by to chtělo něco pořádnýho Nicky! ()

Flego

Zlý režisér a scenárista nemože natočiť dobrý film. Mom and Dad je slabućkým hororom bez efektov či strachu a tak sofistikovaným humorom, že som ho nepostrehol. Nicolas Cage príjemne prehráva a filmu to pomáha len čiastočne. ()

BMW12

Už od začátku je divákovy zřejmé, že jde o béčkový film. To je vidět na režii či kameře. A také se dlouho ptáte, co to je sakra za kravinu?! Ale jak se to rozjede, tak vás ten příběh fakt zaujme. Svět se zblázní a všichni rodiče chtějí zabít své děti. A jak pak do toho baráku vpadnou i děda s babičkou a chtějí se všichni zabít, tak to je fakt hustá zábava. :-D Jen škoda toho konce, protože vůbec nevíme, jak to dopadlo. ()

eraserhead666

Trochu politicky nekorektní pohled na rodinu, rodinné vztahy a její vnitřní i vnějškové chování. Selmu Blair jsem ve filmu už neviděl pěkně dlouho. Tady ji chvíli trvá, než se rozjede, ale pak jsem skvělá. Úvodní titulky jako ze sedmdesátých let. Flashback prostřihy, dodávající zápletce na atmosféře. Ten až komický pointový zvrat před koncem je naprosto boží (protože logický). Zajímavý hudební výběr (Roxette, Reagan Youth, Erasure). 3.5* ()

SOLOM.

Pro ty co mají vlastní děti, je jen myšlenka, že by jim měli nějak ublížit téměř nepředstavitelná. Jenomže co když nejste schopni se ovládat a touha po zabíjení je větší, než láska a rodičovské pudy. No já si dokážu představit, že občas některým bleskne hlavou pravý opak – zvláště když máte doma nevychované fakany a pořádně vyfackovat je sem tam jediné řešení, jak si získat respekt. Tento kousek nabízel zajímavé herecké obsazení i tvůrčí nápad, ovšem celková realizace lehce pokulhávala. Tedy alespoň mé očekávání bylo určitě větší.    Především bych očekával větší míru násilí a brutality. Dočkáme se však jen několika surových scén (napadení střepem, masakr u školy) a teprve samotný závěr a bitka o přežití v domě dokázala alespoň z části uspokojit mé potřeby. Zápletka je lehce říznutá i komedií a tak na nás čeká několik scének okořeněných černým humorem. Zvláště pak rodinná naháněčka syn-otec-děda a krvavou bitku manželky, dcery – jejího přítele a tchýně (babičky). Tady jsem byl ve svém živlu a to hlavně díky solidním hereckým výkonům Lance Henriksena a Selmy Blair. Nicolas Cage tu byl tak nějak třetí do party, ale ani on si nevedl špatně. Rozhodně podal jeden ze svých lepších výkonů.    Dost mi ale vadilo, že se tady moc neřešil samotný „virus - signál“ – jeho původ a jestli dá vůbec nějak zastavit. Dále pak se tu objevilo i několik hluchých míst a slabších pasáží, které nudily. Prostě to chtělo víc akce, než mluvení – i když bychom zase přišli o několik peprných vzpomínek a hlášek z mládí rodičů. Poslední půlhodina sebou přinesla i vcelku dobrou atmosféru. 50% ()

ARI50

Napad na krvavý zvráceny pokus o výchovu je super, dalo se celkem dobře koukat a nebylo to úplně špatné ale dostal jsem toho celkem málo což je škoda. ()

JASON_X

Nic neupevní vztah v letitém manželském svazku víc, než společná vražda společných dětí. Štvou vás ti vaši spratci? Je vaše starší dcera vymaštěná dilina a tahá se s negrama? A synek je hyperaktivní drzoun a raubíř? Jděte po nich vším, co máte po ruce. Umlaťte je baseballkou, paličkou na maso, naporcujte je hobby pilkou Sawzall, udušte je igeliťákem nebo uškrťte provazem. A když se ti malí bastardi schovají ve sklepě a odmítají otevřít, natáhněte jim dovnitř hadici s plynem. A pak už jen seďte se svojí drahou druhou polovičkou za dveřmi, držte se za ruce a šťastně poslouchejte jejich zvracení a chroptění... Černá komedie par excellence. Nico řádí skoro jako za mlada, ale starej Lance má ještě větší koule; příchod babi a dědy mě fakt dostal. Jen kdyby kameraman v těch nejlepších okamžicích nedostával třesavku. Vyříznout mu játra. ()

Bauer

Měl jsem pocit, jak když koukám na film od M. Night Shyamalan. Konečně koukatelný film s Nicolasem Cagem, který měl možnost zde předvést, že občas dokáže i skvěle (pře)hrát. Film má neskutečně dobré tempo. Téměř ani na chvíli nenudí. A délka 80 minut tomu nahrává. Stopáž je úplně optimální. Jen si myslím, že by si to zasloužilo více krvavých scén. Docela dobré a především vtipné dialogy („Poslechněte svojí zkurvenou matku a otevřete ty zkurvený dveře vy kurva sráčové“). Závěr filmu povedený a dost mě pobavil. Něco tak blbého, až dobrého jsem potřeboval na zahnání nudy. Svůj účel to splnilo. Jen nevím, jestli bych to potřeboval, v následujících 5-ti letech vidět znovu. ()

mm13

Ono to vďaka originálnej premise bolo po istý čas napínavé, chvíľami z toho aj mierne zamrazilo, má to však pre súčasnú tvorbu klasický problém - opäť raz sme videli film, postavený na bombovom nápade, s ktorým sa ale ďalej absolútne nepracovalo. Že ani za mak! Pohodlnosť súčasných tvorcov hraničí s drzosťou a aroganciou voči divákovi. Ste lenivé a povrchné nuly! ()

Morholt

Každý rodič to zná. Svoje potomky milujeme, ale jsou chvíle, kdy je máme chuť přerazit vejpůl. Většinou to sice myslíme obrazně, ale Taylor to vzal doslova a seslal na matky a otce virus, který rodičovské pudy obrací naruby. A mě se to líbilo. Sice by neškodilo trošku víc krve, ale v tomhle případě to byla jen malá vada na kráse, protože film frčí celkem zběsilým tempem podpořeným našláplou muzikou, takže není čas o nějakých nedostatcích příliš přemýšlet a třeba scéna z porodnice mě dostala mnohem víc, než jakékoliv vymazlené gore. Cage mě v tomto případě bavil, protože poloha šíleného otce mu seděla víc než cokoliv jiného a Selma Blair v ničem nezaostává a navíc stárne do krásy. Během společného ataku na děti se výborně doplňovali. Zlatý hřeb přišel s Henriksenovým nástupem, se kterým se dostavila jedna z nejzábavnějších sekvencí za poslední roky. 80% ()

Lacike

Zacne sa to ako klasicky zombie film, len s tym rozdielom, ze sa ludia nemenia na zombie, ale na magorov, ktory chcu zabit svoje vlastne deti, potom co si v telke pozru analogove sumenie. Na dnesnych ludi odchovanych digitalom ma analog evidentne zle ucinky. Chvilu sledujeme dianie v celom okoli a v polovici sa film presunie do domu ustrednej rodinky, kde to pre zmenu zacne vykradat Panic Room skombinovany s Home Alone. Deti maju evidentne pred neschopnymi rodicmi navrch. No a finale je uz WTF hovadina v ktorej kazdy nahana kazdeho a pritom neustale o nieco zakopne jak ten vrah zo Scream. Reziser nezabudne odkazovat na rôzne stare filmy a cele je to pojate blaznivo jak nejaky Grindhouse. No a tie ja nemusim, kedze ich humor som nikdy nepochopil. Na konci sa to snad snazi o nejaky serioznejsi presah ohladom toho, ze deti dokazu byt tak neznesitelne, ze by ich rodicia najradsej zabili aj keby ziadna epidemia nevypukla. Inak Selma Blair je stale sexi a Cage stale prehrava jak o zivot. Deti su na zabitie, takze som fandil neschopnym rodicom. 4/10. ()

BoPo

Príjemné prekvapenie, ktoré síce ku koncu trošku strácalo na zaujímavosti, ale prinieslo celkom vydarený boj o život. Herecké mŕtvolky Nicolas Cage a Selma Blair tu rozohrali rodičovskú verziu Zombielandu a treba uznať, že im postavy frustrovaných rodičov padli ako uliate. Škoda, že tvorcovia nemali väčší rozpočet, pretože by sa mohli pustiť do vyložených jatiek. Takto bodujú skôr vydareným zachytením mentality rodičov a puberťákov, a ich bežných sporov, ktoré v tomto prípade naberú zaujímavý rozmer. ()

JohnCZ

Obsahuje spoilery! Bezpochyby každej rodič chce čas od času toho svýho rozmazlenýho prolhanýho fakana ubodat xmrti. Vzít paličku a pořádně mu polochtat ten jeho nevděčný náladový ciferník. Naštěstí si to příroda dobře zařídila a existuje tu něco jako rodičovský pud, který zabraňuje, aby byly ulice zalité krví našich potomků. Mom and Dad v sebeparodické rovině zkoumá, co by se stalo, kdyby někdo tenhle pud vypnul. Film obsahuje pár momentů, kde jsem regulérně vyprsknul smíchy a může za to především Nicolas Cage a jeho neherecké šílenství, jenže ono to na dobrou zábavu moc nestačí. Dlouho se to rozbíhá, poté následuje krátká honička, pak neskutečně dlouhá část ve sklepě, kde na sebe postavy výhružně křičí přes zavřené dveře a do toho občas dojde na nějakou vtipnou hlášku. Poté následuje další krátká honička a úderný závěr. Nic víc, nedrží to moc pohromadě a je to často utahaný jak šňůra od hajzlu. Celé je to navíc natočené podivnou klipovitou formou studenta FAMU, která působí i díky amatérské kameře a střihu dost lacině. Cením si dobrého nápadu, ale jako celek je to dost odfláknuté. ()

corpsy

Myslím, že tu nešlo o žiadny útok nejakej veľmoci. Proste si rodičia konečne povedali, že ich potomstvo v tomto ( dnešnom ) svete, môže už len planéte ubližovať a ich sociálnosieťové kur€vstvo, arogantnosť, pokrytectvo a minimálny rešpekt k ostatným, bude iba na škodu pre budúcnosť tejto planéty. Sociálna kritika tohto snímku po polovičke ustúpi klasickým thrillerovým ( hororovým ) klišé. Je to paradoxne aj na škodu, ale aj dobre. ()

ledzepfan

Já jsem spokojený, že bych tam ze sympatií skoro i tu čtvrtou hvězdu dokopnul.. Možná je to tím, že jsem absolutně netušil o čem to má být (jakože ani rámcově) a nakonec se z toho vyklubala kombinace subžánrů a motivů které mám rád.. Internetama hejtovaý Cage mi nevadí a nerušil ani tady. Naopak, jeho projev podtrhnul tu nadsázku na které se to celé hravě veze... Jen škoda, že se tam o zabíjení fakanů více mluví než koná (vlastně marně pátrám v paměti jestli tam byla byť jen jedna malá vraždička na kameru..) A taky ten konec je zoufalství (a to mám normálně otevřené a nejednoznačné konce rád). ()