Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

pepo

Kvalitných teenagerských filmov nikdy nie je dosť. Milé, pekné, citlivé s výbornou Hailee Steinfeld a úžasným Harrelsonom. Ale ak je toto vážne portrét normálnej sedemnásťročnej baby, som veľmi rád že som chlap. 8/10 ()

Xmilden

Nemohu jen tak přejít skutečnost, že hlavní postava zrovna moc dvakrát sympatií u mě nepobrala. Nikdo jí nic nedělá a ona má pořád takový problém se se vším vypořádat. Jediným komu jsem s herecké sebranky nepokrytě fandil byl Woody Harrelson, aby vydržel nedal naší hlavní hrdince pár facek. Komedie tohle určitě není, protože smát se tady není vůbec čemu. Takovej neškodnej film, na který můžete na druhý den s klidem přestat myslet. 60% ()

TedGeorge

Obrovska skoda, ze ta nejhlavnejsi postava, o ktery to cely je (Nadine), je s prominutim uplne strasna pi_a. Dialogy, tempo, jeji kamoska a forky - vsechno super. O jeden bodik vejs to cely vyhani Woody, kterej je ten nejvetsi buh od dob Rockwella ve Way Way Back. ()

Shakers

Tu štvrtú hviezdičku dávam iba za Woodyho Harelsona, ktorý je bohovský v tomto filme. Ani neviem prečo som si to vlastne pozrel, ale nakoniec som to prežil a vlastne ma aj tato jednoduchá a obyčajná viac komédia ako dráma bavila. Jeden s tých pohodových filmov, kde mi ani nevadí, že sa ten príbeh ani moc neposúva, pretože hlavné, ale aj vedľajšie postavy, dokázali zaujať. 75% - 4* ()

JohnnyD

Bohovský coming-of-age s fakt skvelo napísanými postavami, ktoré sa vymykajú klasickým jednorozmerným škatuľkám na dobrých a zlých. John Hughes by bol hrdý. ()

misterz

Jedna z najhorších vecí čo sa môže mladému človeku stať je to, keď nevie čo sám so sebou... Dievčinka mala ale šťastie, že stretla toho celkom zaujímavého chlapíka. To by ale nebola romantika, keby najskôr okolo toho neboli nejaké tie "tančeky a vytáčky". Bolo to ale veľmi dobre natočené a hlavná postava ma celkom dobre zabávala, hlavne keď dievčinka hľadala problémy tam, kde neboli a pod. Tiež muzika ušla, takže celkom spokojnosť. 70/100 ()

kingik

To je mocinky strašňoučké, jak jsou ty dnešní sedmnáctky těžce zkoušené. No úpa hrůzička. Americká Nastěnka odvržená životem, s pálící frndou, nesnesitelná pro sebe i okolí, zkroušená, že její úpa nej kámule Marfuše (poznávacím znamením je neupravené obočí) chodí s jejím starším bráchou. A dopadne to tak, že Korejec je jí bližší než Čunek Kubát ze Zverimexu. Tak tenhle film i jeho značně přebujelé vysoké hodnocení nechápu. Pogratuloval bych Hailee Steinfeld za její dokonale nesympatickou pizdu. Kreace, kdy jsem chtěl film vypnout v jakékoliv jeho fázi. A pak rychle pádit pryč od tohoto filmu k nějakému jinému, kde nebudou zpruzené sedmnáctky prožívat příběhy o tom, co se obvykle nachází u lesa pod papírem. Hodně dlouhý film, hodně náročný na výdrž, absolutně nezábavný a otravný. A nepřekvapivě je autorkou žena. Tak jen doufám, že se s tvorbou Kelly Fremon už dlouho nesetkám. Naděje je veliká, neb žádný jiný filmový počin, kterým by mě hodlala zabít a přinutit mě oholit si varlata, kdyby náhodou na mě letěla nějaká náctka, tato dáma nechystá. Opravdu jsem po tomhle filmu vyřízený. Příště už tento druh filmu nemilosrdně mažu z hardu. Nemíním s tímhle ztrácet čas. Hans Zimmer na tom dokonce hudebně participoval, to snad dělal za hubičku. Film sám o sobě vyzníval extrémně levně. 2/10 ()

dr.horrible

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus. ()

IQ Tiqe

Nečekaně dobrý. Takový zamyšlení nad útrapama teenagerky, kterou všechno štve a celej svět je proti ní. Hezky provedený; navíc se mi to nějak trefilo do noty. „I think some deranged part of me likes thinking I'm the only one with real problems. Like that makes me special.“. A palec nahoru za výkon Hailee, hodně mi připomínala Ellen Page před 10 lety. # příběh **** | hudba *** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu *** ()

Tsuki

Ráda jsem Hailee viděla v nějaké novější roli a musím říct, že i když je to role malého pubertálního sobečka - sedmnáctileté holky, která se nedokáže povznést nad některé rádoby problémy svého života, přesto v Haileeně podání působila tato postava sympaticky. Navíc je v tom určitá nostalgie mládí - snad každý přece v pubertě řešil nějaké problémy, které mu zpětně přijdou směšné a trapné, nebo se pletu? Každopádně si mi obzvlášť líbila postava učitele, kterou hrál Woody Harrelson. Celý ten jeho nadhled a v ironii zabalený chápavý přístup k jedné studentce - to bylo něco, co z něj dělalo možná i nejlepší postavu v celém filmu. Celkově tedy musím hodnotit nadprůměrně, protože to pro mě byl velmi příjemný a vtipný oddechový zážitek. Soundtrack se taky povedl. ~(4,0)~ ()

Anderton

Občas si hovorím, že sledujem žáner, ktorého nie som cieľovou skupinou a tak je jasné, že ma konkrétny film nemôže príliš osloviť. Lenže ono je to možno inak, možno to chce mať cit pre žáner a práve vtedy dokáže autor osloviť diváka akéhokoľvek. Aj náročnejšieho povedzme. Hailee Seinfeld som veril úplne všetko a úplne všetko som veril aj celému jej okoliu. Ak sa sem tam objaví nejaké klišé, tak aj tak som mal pocit, že iba ku prospechu veci. Nadine si myslí, že má problém s okolím, ale možno ho má iba sama so sebou. Kto si so sebou v teen veku nevedel rady, bude mať z toho veľmi príjemného a zhusta nedoceneného filmu radosť. ()

Frajer42

Hailee Steinfeld si svoji roli 17leté krávy střihla s takovou bravurou, že ji každý divák zaručeně začal velmi brzy nenávidět, což byl tvůrčí záměr. Dlouho jsem neviděl slečnu, jejíž sprchování by mi navozovalo pocit zvracení, a to byl záběr pouze od jejích ramen směrem vzhůru. Ani její hlas příliš krásy nepobral. Obsah je opravdu jen pro silné povahy. Moc nechápu, proč se tvůrci snaží divákům představit život běžné 17leté dívky za použití extrémního menšinového případu. Zřejmě proto, aby to celé mohlo být alespoň malinko zábavné. Woody Herrelson účastí v tomto snímku trošku zbytečně mrhá svým hereckým umem. Na druhou stranu jsem rád, že jim mrhal, neboť představoval na celém snímku to nejlepší a dokonce přidal do placu i trošku té zábavy. Snímek je nesmírně předvídatelný a často tíhne k úchylnostem. Přesto zaručeně patří ve svém žánru k tomu lepšímu. Příčinu jeho diváckého úspěchu bych spatřoval v poměrně kvalitních dialozích, které rozhodně netrhaly uši. ()

leila22

Hmm sladkých sedemnásť. 17ka je taký čarovny vek. Najprv zažívate tie "najväčšie" životné sklamania, dejú sa vám tie "najhoršie" veci a nikto vás nedokáže pochopiť. Ale keď sa vám konečne v jeden čarovný moment podarí tento krásny vek správne uchopiť, zrazu...zrazu vám bude patriť celý svet. Aj mne kedysi patril. A ten pocit mi občas chýba :) Ale práve vďaka takýmto milým filmom dostávame možnosť zaspomínať si a aspoň na chvílu sa vrátiť v čase. Hailee ako Nadine veľmi príjemná a jej úprimné rozhovory s učiteľom (Woody Harrelson) boli absolútne geniálne. ()

silentname

Mám veľmi rád, ak ma filmy dokážu pohltiť a dostať do príbehu, ktorému uverím na 100%. Keď postavy ma zaujmú, keď scénky nepôsobia ako klišé, a keď naša hlavná hrdinka je maximálne identifikovateľná. Ale nielen ona. Rovnako sú na tom všetci ostatní. Woody Harrelson je ohromne vtipný a jeho hlášky samé o sebe sú dobrým dôvodom na to, prečo by si ľudia mali pozrieť tento film. Hailee Steinfeld je tu asi vo svojej najlepšej filmovej role, kde som ju zatiaľ videl. Rozhodne lepšie ako pred dvoma rokmi v Barely Lethal. A vždy vidím rád, keď sa dobré herečky dostanú aj k dobrým filmom. Práve tam je tá najsilnejšia stránka filmu. Že mu uverí, že má dobrý humor, človeka skutočne pobaví a film je maximálne svieži. Rozmýšľam čo viac by som povedal, ale myslím, že toto stačí. Pretože film skutočne zvládol svoju prácu tak, ako mal. A ja ho oceňujem, užil som si ho a chválim ako jednu z najlepších komédií posledných rokov. Čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: A ()

Slarque

Tenhle film táhne zejména Hailee Steinfeld. Její postava se sice nechová nijak sympaticky, spíš mi připadala jako pitomá kráva, ale nakonec jsem jí nedokázal trochu nefandit. A Woody Harrelson je nejlepší vedlejší postava široko daleko. Dalším pozitivem je hudba (čímž tentokrát myslím i použité písně), takže nakonec vlastně lepší, než jsem čekal (70%). ()

eLeR

Tú základnú kostru filmov pre mladých v tom filme badať, ale je to dobre natočené, má to počúvateľnú muziku, príjemných hercov a zabŕdne to aj do tém vážnejších. Hailee mám rada a Woody bol super spestrenie. Príjemná jednohubka. ()

dopitak

Po mnoha letech se poprvé někdo přiblížil k 10 důvodů proč tě nenávidím. Je tu taky high school prostředí, nesnesitelná hlavní antihrdinka, kolem níž se točí všechny problémy světa, a bezvadný cool borec, jehož jako jediná z celého města nemůže vojet, protože je naprosto příšerná. Hailee Steinfeld je asi číča, ale tady se maskérům podařil husarský kousek, udělat z ní pizdu. To samé lze říct o Haley Lu Richardson, mrkněte schválně na jejich civilní fotky. Skvělou postavu tu hraje Woody Harelson, sází jednu hlášku za druhou. Film není komedie, na to má moc velký dramatický přesah, není ale ani dramatem, protože to tam zase překáží ty vtipy. Vážně ještě někdo používá Windows mobile? Viděno naštěstí v originále. ()