Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

slunicko2

Ze života teenagerů. 1)  Extrémně protivná Nadine je zobrazená vtipně, takže její postava diváka (alespoň tedy mě) baví. Ovšem nemylme se, film neukazuje běžné trable dospívání. Ta holka je prostě kráva._____ 2)  Nejvíce se mi líbil životem poučený učitel (55letý Woody Harrelson)._____ 3)  Ani rychlený a nevěrohodný konec snímku nepřidá._____ 4)  Z kluků mě zaujali 31letý (!) Kanaďan Hayden Szeto (korejský spolužák Erwin), 24letý Blake Jenner (Kristin starší bratr Darian) a 26letý Kanaďan Alexander Calvert (Nick z Petlandu). ()

hygienik

A tak som sa tešil... Štart behu Depresia - rande - sex- začlenemie do kolektívu- šťaste, bol podľa očakávania. Hailee bežala prvé kolo ako z hollywoodskeho manuálu, a potom.... skrátila si beh odbočením z trasy. Čo však bolo horšie jej spolubežci (ostatné postavy) bežali stále pomalšie, takže sa to v polke zmenilo na konverzačku: "Podajte mi kapesník, trpím jak hovado a budem plakať". Prečo trpí nie je až také podstatné, veď všetci tam tíško "trpia", a tak poučenie z filmu je: Trpitelia všetkých krajín spojte sa a pokecajte si! Záver: Nebola to komédia a nemyslím, že to bolo pre teenagerov. ()

M.i.k.e

taková to teen indie movie,která v sobě má spoustu pravdy a civilnosti a donutilo mě přemýšlet jestli sem se v tomhle věku taky choval jako debil.Woody Harelson válcuje v mále roli všechno a všechny,,,60% ()

Aljak

Takéto filmy o dospievaní sú zväčša dosť podobné a často sú zamerané predovšetkým, resp. výlučne, na prebúdzanie sexuálnej aktivity a vzopretiu sa svetu dospelých. Áno, aj tu bola táto téma prítomná, ale malo to oveľa oveľa širší záber a dostal som veru viac ako som od toho očakával. Nadine mi bolo na jednej strane ľúto, no zároveň mi v niektorých momentoch išla dosť na nervy, hoci som ju podvedome aj v mnohom chápal a dospievať bez opory priateľov a ocitnúť sa osamotený v tejto fáze života, to teda dokáže s mladou dušou dosť zamávať. Film bol teda nadpriemerný, aj keď s menšími výhradami v scenári, ale malo to v sebe okrem drámy aj svojský dôvtip, čo bolo zároveň aj ďalším pozitívom. Hailee Steinfeld bola výborná, veľmi sympatická herečka. ()

Marqta

Trochu "jiný" středoškolský film. Vlastně úplně jiný, že většina. Dá se na to totiž dívat a ještě mě to bavilo. Tohle bylo realistické, hořkosladké s dobrými herci. Moc příjemný oddychový snímek. Za mě to jsou tři a půl hvězdičky. ()

Streeper

Skvělá komedie, která uteče až moc rychle. Hailee svojí roli zvládla na jedničku a opravdu jsem s její postavou soucítila, se všemi jejími problémy, nepříjemnostmi a vlastně s celým životem. Woody Harrelson byl jenom takové zpestření, které potěšilo. Zasmála jsem se a poplakala jsem si. ()

campix

Další z teen filmu, kde je hlavní hrdinka neskutečná kráva a vlastně si více či méně kazí život hlavně sama. Totální antipatie, nulová příběhová hodnota, malicherné problémy a pro mě ne úplně přesvědčivá Hailee Steinfeld. Nic méně. Hezky natočeno, místy hodně vtipné a spárované se zajímavou hudbou. Já osobně bych nedoporučil, ale pokud jste konzumentem podobných věcí nebo máte zrovna náladu, tak proč ne. Alespoň Woody Harrelson je hodně fajn. ()

Pajky3

Další z řady těch filmů, kde nikdo nerozumí puberťákům, ale všechno se nakonec v dobré otočí. Hailee byla fajn a stejně tak i Woody Harrelson. Ve finále to ale solidní průměr uhraje. ()

Juto

Film sa môže pochváliť emotívnou cestou naplnenou vtipom, humorom a k tomu vás príbeh chytí za srdce. Film sa opiera o dynamický výkon Hailee Steinfeldovej. 7/10 ()

Ondatra

Klasické teen komediální drama, které nepřináší na filmové plátno nic nového. Příběh o dvou kamarádkách, kde jedna ze dvou ji zahýbá s bratrem. To přinese samozřejmě krizi a možná i konec přátelství? Kdyby nebylo Woodyho Harrelsona, tak bych na tento film ani nenarazil a ani bych o nic moc nepřišel. Je tu sice pár momentů, kde jsem se zasmál, ale vcelku se jedná o průměrnou komedii. 6/10 ()

angel74

Tak tohle je fakt peckózní film o problémech dospívání a o hledání sebe sama. Woody Harrelson do šíleného marastu, který má hlavní hrdinka v hlavě, úžasným způsobem hází vidle. Hailee Steinfeld ztvárňuje hlavní postavu naprosto přesvědčivě, občas jí to i moc sluší. Vlastně všichni obsazení se typově opravdu skvěle hodí do svých rolí. A já se zase jednou parádně pobavila, i když musím říct, že některé momenty byly až dojemné. (80%) ()

URBAN

Filmy tohoto typu mám rád především proto že přebírají reálné příběhy teenagerů. Hlavní protagonistka se pro tuto roli naprosto hodila. Příběh byl správně depresivní spolu s komediální složkou, která dokázala pobavit, ale tento humor asi nebude pro každého. ( 12.8.17/MAC ) ()

kocik1

Nadine není na stejné vlně s matkou ani s bráchou a jako správná puberťačka místy ani s divákem. Každopádně film má své nesnesitelné kouzlo. ()

dr.fish

Hailee Steinfeld utáhla celý film. Její přerod ze zakomplexované nekomunikativní bytosti do snesitelné holky věřící v nějakou budoucnost zvládla velice slušně. Takových filmů jsem viděl už nespočet. Tady byl zajímavou třešničkou na dortu Woody H., který rozhodně nezklamal, měl vtipně napsanou roli a zhostil je jí s plnou parádou. Docela příjemný film, ale na to, abych ho založil do archivu, mu přeci je něco schází. 65% ()