Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

huhuhu783

Hailee Steinfeld zahrála neskutečně dokonale neskutečně nesnesitelnou sedmnáctiletou krávu která vypadala vedle stejně starýho uvědomnělýho korejce, co se staral vo celej barák bez rodičů , jako totální Bárbíblbka. To je tak fšechno co si z filmu pamatuju. Jinak průměrně podprůměrnej film ()

MrAldridge

Jak me nektere filmy uspavaji, tak tenhle jsem si pustil, kdyz se mi po tezkem dni klizily oci, abych rychleji zabral. Efekt byl ovsem opacny. Oci se otevrely, ja se probral a film jsem s nadsenim dokoukal do konce. Palec nahoru pred hereckymi vykony, dejem, ponaucenim pro mladou generaci...palec nahoru celemu tomuhle vytvoru! ()

luky123

Hlavní postava je mi hrozně nesympatická. S tou holčinou bych asi dlouho v jedné místnosti nevydržela. Ale občas to vtipné bylo.. ()

Evanlyn

Film má sice zajímavý, ale lehce otřepaný námět. Částečně jsem se na to podívala jen kvůli Woodymu Herrelsonovi, který mě vždy aspoň trochu pobaví. Rozhodně jsem chápala pocity hlavní hrdinky. Nakonec se mi to líbilo mnohem víc než film Lady Bird, který byl letos nominovaný na Oscara a vlastně vůbec nevím proč. ()

barny120

Film ma sklamal. Čakal som niečo vtipné, trefné a možno trocha inteligentné. Film bol však dosť depresívny, hlavná hrdinka vulgárna a hlúpa, ak toto pozerajú deti tak sa bojím o ďalšiu generáciu. Ani neviem za čo dávam tie 2* ()

Nereida18

"Edge of Seventeen" je na pomezí tří až čtyř hvězdiček. Jedná se o teen komedii... údajně. Po shlédnutí filmu musím s tímto označením trochu nesouhlasit. --- Nadine, šestnáctiletá/sedmnáctiletá puberťačka, která si myslí, že vše se točí kolem ní a všichni si z ní a z jejich problémů musí sednout na zadek. Kupodivu - já si ji oblíbila. Je to až neuvěřitelné, ale v mnoha situacích jsem Nadine chápala, ale také jsem jejím výlevům vzteku rozuměla. Přidám-li úžasný herecký výkon Haille Steinfeldové, je to opravdu povedená postava, do které bylo vloženo srdce. Haille sekunduje Woody Harrelson a Kyra Sedgwicková. Harrelson obstarával vtipnou stránku filmu a parádně se mu to dařilo. Sedgwicková hrála výborně flegmatickou matku, která Nadine absolutně nerozumí. Bratr Nadine a její kamarádka byli pro mě trochu křoví. Nemůžu ani tvrdit, že by mi byli sympatičtí. Oba dva postrádali charisma, hlavně Krista (či její představitelka, nevím). --- Příběh, jestli ho tak mohu nazvat, je takové vyobrazení "strašného" života puberťáka. Film byl vtipný a nějaký smysl určitě měl. Já ho tam bohužel nenašla. Ve filmu se prakticky nic tak závratného nestane. Jako teenager (před pár lety jsem vzdala, že z toho někdy vyrostu) Nadine rozumím. Nicméně nedokážu si představit dospělého jedince, který dvě hodiny poslouchá Nadine, jak skuhrá. I přesto však nemohu tvrdit, že by film byl přímo určen puberťákům, ne mladší kategorii. Rozhodně jsem z filmu neměla přeslazený pocit v srdíčku, jak u podobných snímků, které jsou určeny pro mladé puberťačky. --- Film obecně ustál výbornému traileru, který naštěstí obsahoval jen polovinu vtipných hlášek. Nicméně není to film, který bych si pustila z nudy. "Hořkých sedmnáct" si vybojovalo 4 hvězdičky, ale čisté rozhodně nejsou - 78%. ()

Konev

Film o americké puberťačce se vším, co k tomu patří: sprostá mluva, touha začlenit se, ale po svém, uřvaná a nevyrovnaná matka,...musel jsem to přetáčet. Ta jedna * je za posledních 5 minut filmu, jinak by to byl odpad. ()

Fonnel

Když jsi od narození jinej/jiná, tak si celej život jinej/jiná. Škoda toho konce. Člověk, který to má od malička hozený jinak, do škatule nezařadíš, ale tady nám byl vnucenej happy end, přece nejlepší je bejt průměrnej a čůrat s davem po větru. Kdyby nebylo konce, dal bych za 5, takto je to díky Woodymu, ale i Hailee za 4*. Holka má našlápnuto. ()

Decado23

Ukňouraný sněhový vločky by se měly dívat povinne. Ať vidí jak jsou mimo. Na tý holce není sympatického vůbec nic a zahraná je moc fajn. ()

VsetkoVsade

Neviem síce, či začínam trpieť úbytkami testosterónu, alebo môj náhly citový výlev spôsobil demižón krabicového vína, ktorý som počas projekcie spotreboval, tínedžerské komédie z minulej dekády sa však začínajú stávať mojím novým guilty pleasure. Nemám pravdaže na mysli produkty Disney Channel, v tom štádiu už dotyčný okrem dôkladnej gynekologickej prehliadky potrebuje aj okamžitú lobotómiu, pokiaľ by však nejaký z nich sľuboval podobne originálny námet, ako tomu bolo v tomto prípade, neváhal by som mu udeliť výnimku. Tvorcovia sa totiž spolu s mojím dílerom po celý čas vytrvalo pridŕžajú hesla, že menej býva často viac – v scenári s tuctovou zápletkou sa vôbec na nič nehrajú, naopak, hlavné aktérky trávia väčšinu času celkom bežnými činnosťami dnešných tínedžeriek, ako je citová investícia do toxických osôb a ničenie mladých mužských životov v ich okolí, prípadne kombinácia oboch aktivít v pravidelných intervaloch, vďaka čomu pôsobí každý ich dialóg prudko autentickým dojmom. Je síce pravda, že v tak pokročilom veku ženy vnímam už skôr ako geriatrické pacientky po menopauze a v poslednom štádiu Alzheimera, konanie ich postáv mi však umožnilo opäť nahliadnuť do čias svojej pochabej mladosti, keď som každý sebamenší problém riešil dramatickým útekom z domu či aspoň nervovým zrútením, než som konečne ako každý rozumný dospelý muž začal s pitím alkoholu a užívaním tvrdých drog. K skvelým hereckým výkonom sa v role staršej a plešatej verzie Zekiho Müllera pridáva excelentný Harrelson, za ktorého prihadzujem jednu červenú navrch a divákom všetkých vekových kategórií film vrele odporúčam! ()

artlover

Táto Nadine, to je jedna blbka. Nepríjemná snehová vločka, ktorá jediná je iná ako všetci a všetko sa skrátka musí točiť okolo nej. Snáď by ostatní nemali svoje problémy. Ďalšia vec, ktorá musí kypieť už z každého filmu obsahujúceho smrť je, že nejaké dieťa zvláda všetko lepšie ako rodič a supluje jeho úlohu pri problémoch so súrodencami. Akože fakt? Toľko uvedomelých puberťákov s hrdinským potláčaním vlastného žiaľu nad stratou rodiča? O_O Ale Woody je výborný a vďaka jeho postave ma to občas bavilo trošku viac. ()

Sejkorka

Výborná sonda do duše 17 leté dívky, která si neuvědomuje, že svým chováním dráždí své nejbližší. (Hailee Steinfeldová) - nominace Oscar 2011 - Opravdová kuráž (2010)  (Vedlejší herečka) Toto je můj třetí film s ní a hraje opravdu suprově. PODRUHÉ 29-6-23 zvyšuju na 5 Sentimentální je to hodně, slzy kapou při smíření Nadine s bratrem. Výborný film, který se mi trefil do nálady. Je tu skvělý Woody Harrelson a hlavně Hailee Steinfeld, která svou přirozeností trochu připomíná moji oblíbenou Britt Robertson. POTŘETÍ 18-4-24  Pořád nadprůměr, 80% , 4*. ()

Kelinej

Film se mi těžko hodnotí. Puberťák nejsem už léta a žádného doma nemám. Pocitově ale tuším, že snímek patří k těm "ze života" a v mnohém udeřil na hlavičku. Možná jsou čtyři hvězdy moc, ale dávám je už kvůli srovnání, jak život omladiny - vesměs hloupě - zobrazují mnozí jiní tvůrci... ()

xtraffic

2 hvězdy za Woody Harelsona. Film se neskutečně táhne. Dějová linka nestálá. Problémy ÚeS týnedžrú v jejich pokřivené společnosti nejsou opravdu příkladem pro kohokoliv v naší také pokřivené republice. Nestojí to za nic. Viděno náhodou nikoli cíleně. ()

mart93

Jakmile jsem na film narazil, pouštěl jsem si ho velmi často. No.. musíte být opravdový loser abyste Nadine naplno chápali a ztotožnili se s jejím světem a chápali ji - Já, ta které se vše sere a tam venku jsou ti, kteří jsou šťastní. ()