Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

Adolyna

Líbilo se... moc, ale občas mi zůstával rozum stát nad chováním hlavní postavy. Každopádně se jedná o super odpočinkovou podívanou. Stojí to za to. ()

Sheemass

Překvapivě dobrý film o dospívání, škole, problémech puberťáků i jejich rodičích. Hlavní postava Nadine je neuvěřitelně otravná, protivná, náladová dívka, žijící si ve svém světě ignorujícím vše a všechno, kde jen pouze ona může mít problémy a nikdo jiný, ale hlavně skvěle zahraná postava mladou herečkou Hailee Steinfeld, kterou si i přes to všechno nakonec oblíbíte. Navíc potěší i skvělý Woody Harrelson. Film je velmi povedený, vtipný a dobře napsaný, skvělá oddechovka. ()

luboss822

Konečne film o problémoch tínedžerov, ktoré sú triezve, neprikrášlené, nie sú zbytočne dramatické a zachytávajú realitu. Na to, že v hĺbke filmu ide predovšetkým o drámu je to skvelá komédia a namixovať komédiu s drámou končí väčšinou fiaskom. Miestami mi to pripomenulo film Živor je krásny, pretože schovať problémy, strach a utrpenie za výborný humor je vzácne. Hailee Steinfeld zahrala svoju rolu výborne a taktiež som rád, že som mal konečne možnosť vidieť zahrať si v nejakom filme aj Blaka Jennera, ktorému rola taktiež sadla. Na to, že sa príbeh filmu tvári akoby nemal poriadny dej je to naozaj výborný počin. 85% ()

Broen

Jak se ze sebestředný krávy během noci stane super holka, která ví, jak zapadnout do kolektivnu. Divný. Řekla bych,že na něčem jede. ()

Dusin

Nejlepší postavu hraje jednoznačně Woody Harrelson. Jinak vcelku dobrý pohled na dospívající dívku, která řeší běžné trable s tímto věkem spojené. Nutno přiznat, že tu puberťáckou krávu hraje dobře. ()

rengers

City a myšlení náctiletých, to je obrovská věda. Nikdo je nechápe, oni nic nechápou a nejsou nikým pochopeni, vše jim připadá složité a tak se podle toho chovají. Film dobře vystihuje zmatenost, bláhovost a totální neschopnost chápat co je v životě důležité. Hormony v tomhle věku si dělají co se jim zamane. Docela jsem se dobře pobavil, mám totiž něco podobného doma v mužské podobě a co je důležité pro nás, to je nepodstatné pro ně a naopak. ()

Logicomix

Je to v pohodě. Na hlavní hrdinku se fakt dobře kouká, ale od začátku do konce vás to nijak nepřekvapí. Ctím pravidla žánru a nechci žádnou dekonstrukci, ale ždibec invence bych bral. ()

MartinNewman

Když vidím že se objeví americká komedie, vždy zbystřím protože více méně se jedná o trapas s nejapným humorem. Tady ten kousek jsem si vybral už kvůli rozkošné a krásné Hailee Steinfeld a mému oblíbenci Woodym. Hailee zahrála parádně náctiletou i s jejich všemi typisch problémy, stejně jako Woody si dobře střihnul roli chápajícího učitele. Výborně napsáno, dobře natočeno, jako celek to drží pohromadě a po dlouhé době odlehčená komedie bez zbytečných trapasů. Poctivé 4. ()

Thalin

Samotná Nadine je sice docela otravná, ale Woody to skvěle vyvažuje a už jen kvůli jeho suchému, sarkastickému humoru má cenu se na to podívat. ()

jizvoun

Ubrečený doják pro holky s tradičně skvělým výkonem Woodyho Harrelsona. Těžko uvěřit, že holka ztvárněná krásnou herečkou má představovat loosera a že by se někdo choval k učiteli jako spratek v tomhle filmu(teda doufám, že nic takovýho není možný). ()

proud.loser7

Dospívání není hračka. Zvlášť, když vám bratr balí nejlepší kamarádku. Pohled do životní etapy Nadine, která je ve škole neoblíbená a má neustálý pocit ublíženosti, je ryzí a reálný. Chvílemi je s hlavní hrdinkou dost těžké soucítit, hlavní kvůli její sebestřednosti a urážlivým výbuchům, ale zároveň právě to jí dělá tak reálnou a zajímavou. Woody Harrelson je naprosto skvělej. Konečné usmíření bylo sice od začátku předvídatelné, ale i tak mě film moc mile potěšil. ()

sim_kl

Jeden z mála, ne-li jediný, z teenagerských/středoškolských filmů, který se dá brát vážně a lze se s ním ztotožnit - má hloubku. Na film toho žánru má vysokou úroveň. ()

HelenaHanke

Banální příběh, jakých se v životě náctiletých odehrávají desítky, zahraný a natočený nebanálním způsobem. V podstatě nechápu, proč většina tvůrců teenagerovských komedií vychází z premisy, že čím více scén překypujících trapností a vtipem s inteligenčním kvocientem houpacího koně, tím pro film lépe. V tomto ohledu jako by snímek The Edge of Seventeen ani teenagerovskou komedií nebyl - chytrý, úsměvný, a přesto o teenagerech a pro teenagery. (75 %) ()

Pierre95

Stává se vám někdy u filmu, že nechcete, aby skončil případně aby byl ještě minimálně o půl hodiny delší? Mě ano a to se mi často nestává. Parádní relaxační film! ()

lineker

Kterak několik hořkých životních lekcí udělá s totálního sobce vcelku snesitelného člověka. Vše podáno s nadhledem a milým humorem. ()

Gmisiycs

Člověk by řekl, že již podle názvu to bude standard. Jedna až dvě hvězdy, ale jen když se zadaří. Překvapen? Byl jsem. Velice. Film sice obsahuje spoustu 'toho', co jsem čekal, ale i spostu 'toho', co jsem nečekal. A kdyby jste viděli moju robu, jak v závěru bulela krokodýla... ()

Sebik.

Bez humoru, bez príbehu bez ničoho. Trápna blbosť ako tie kraviny na Nickelodeone alebo Disney channel. Až na Woodyho Harrelsona ten to zvládol za 1 škoda že on bol jediné dobré na tomto filme. Podpriemerná sprostosť. 10% ()