Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

rotel

Woodyho moc nemusím, no tie pasáže s ním boli perfektné. A pre mňa dôležité - film pre mladých nemusí mať žiadnu fekálnu scénu. ()

Klajnik

Překvapivě velmi dobře zahrané, dialogově živé a trochu přes čáru, což se mi líbilo. Škoda jen že hlavní hrdinka je postupem času větší a větší kráva. Na začátku však pár vtípků světlo filmu přinese, takže to neni uplně to nejhorší. Tvůrci však výběrem této postavy jdou přímo proti sobě. Ona zkrátka ubírá na zábávnosti. ()

Dlubal David

Další film o blbce, co vlastně ani neví, co chce. ■ To jsem si říkal na začátku, ale po pár minutách mě to začalo bavit. ■ Děj je sice předvídatelný, ale zde mi to vůbec nepřišlo na škodu. Hailee jsem viděl vůbec poprvé a musím se přiznat, že jsem si zpočátku nebyl vůbec jistý, zda je mi sympatická nebo ne. [SPOILER] Po té scéně s ipsací jejího bratra jsem si na ni už zvykl a určitě se podívám na další filmík, kde bude hrát. [/SPOILER] Woodyho jsem nikdy zrovna moc nemusel, ale tady v roli flegmatického učitele byl fakt v pohodě a nikoho jiného bych si v té postavě nedokázal představit. ■ To, jak si hlavní postava postupně uvědomuje, že svět se netočí jen kolem ní a že i všichni ostatní mají své problémy a taky něco cítí, mi připomnělo seriál Puropôzu dai sakusen. A ta situace kamarádka kontra bratr mi zas nemohlo nepřipomenout Dawson's Creek. ■ Nadine je postava, kterou chvíli lituješ, protože je osamocená, lúzr, autsajdr, chvíli jí fandíš, chvíli bys ji nejradši nakopal do zádele, protože se chová jako úplnej trotl, pak to zas přejde a hodíš to za hlavu. ■ Hořkých sedmnáct jemně ukazuje, jak těch -náct je pro samotnou osobu trpící touto diagnózou: Pubertus mentalis věru těžké, ale pro její okolí ještě víc. Osoba postižená touto chorobou se za každou cenu chce osamostatnit a dostat z područí dospělých osob, nejvíc rodičů, učitelského sboru a příbuzných, ale zároveň je v moci svých vrstevníků a chemických procesů svého dospívajícího těla. Nemocný jedinec touží po uznání a chce se začlenit do stáda, zároveň však chce vyčnívat a dávat na odiv svou jedinečnost. Trpí utkvělou představou, že všichni jeho blízcí jsou sobci a vůbec jim na zmiňovaném jedinci nezáleží. Trpí vztekem, který neumí korigovat a emocemi, které vůbec nechápe. [SPOILER] Viz u její matky v zaměstnání, na parkovišti se sklopeným sedadlem a spuštěnými kalhotkami u kolen se svým "idolem", u učitele dějepisu doma, když ji přijede vyzvednout její brácha... [/SPOILER] ■ Já jsem byl s tímto filmem spokojen a po dlouhé době film s touto tematikou, který mě nenudil, neznechutil, nerozčílil, neuspával či nemíjel... ■ (R) [75/100] ■ (K) [70/100] ■ (V) [66/100] ■ (H) Hailee STEINFELD [79/100] ● Woody HARRELSON [70/100] ● Kyra SEDGWICK [66/100] ● Haley Lu RICHARDSON [59/100] ● Hayden SZETO [55/100] ● Blake JENNER [57/100] ■ (♫) [58/100] ■ (E) The Diary of a Teenage Girl (2015) ● Dawson's Creek (1998) ● Puropôzu dai sakusen (2007) ● Tiny Furniture (2010) ● Save the Date (2012) ● Ask Me Anything (2014) ● Queen of Earth (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 9-VIII-2017; 21:42] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [71/100] ■ (CSFD) TsukiSlarqueemma53ŠpetaMarekmaestrotatumlinekerPierre95HelenaHankesim_klSheemassJenomDominikAdolynadoogiemuswhale ■ (C) [71/100] ()

husokachna

Hailee Steinfeld se seč jí síly stačí snaží, aby Nadine nebyla taková kráva, jakou celou dobu je, ale ne vždy se to daří. Je tak těžké oblíbit si postavu (a s ní i celý film), která nenávidí všechny a všechno tak nějak bezdůvodně. Ale budiž, pokusíme si domyslet motivaci hlavní pubošky a co nám potom zbude. Docela fajn, nekonfliktní, ale zároveň ničím extra zajímavý film o dospívání s opět úžasným Woodym, který si film krade pro sebe, kdykoliv se objeví (bohužel pro diváka tak pět minut dohromady). Neurazilo mě to, na konci jsem řekl, tak ok, jdeme spát a šli jsme spát. ()

tomo41

"I have 32 fleeting minutes of happiness during lunch, which has been eaten up again and again by the same especially badly dressed student, and I finally thought I would rather have the dark nothingness." Komédiu z filmu robí najmä Woody Harrelson a jeho hlášky. Nie je ich veľa, ale o to lepšie sú napísané. Inak ide o príjemnú, nezávislú vec, kde hailee Steinfield absolútne exceluje. Škoda, že tomu chýbalo ešte silnejších záverečných 20 minút. ()

bezvim

Hodinu a půl v podstatě bezchybný film se zajímavým vyprávěním s výjimečnou optikou dospívající puberťačky, kde postavy kolem ní na rozdíl od většiny podobných filmů nejsou nějaké karikatury a zjednodušeniny, ale opravdu funkční postavy, které jen ona vnímá omezeně. Konec je ale strašně lajdácký. Film mohl končit v té polovině druhé hodiny beze slov a vynikl by mnohem lépe a bylo by to konzistentní vzhledem ke zbytku filmu a nepůsobilo by to pak jako taková laciná úlitba divákovi. Rozhodně ale povedený snímek, oceněná Fremon myslím na místě. Na Dickhead song nezapomenu. :-) ()

inachisio

No, že jsem se takhle chovala ve třinácti, ok. Ale v sedmnácti? Každopádně zahráno to bylo skvěle a také je to snad druhý film, u něhož se mi podařilo brečet smíchy. ()

hazaba

Není to špatný film o nepochopené dospívající Nadine, která to má proto ze svého pohledu v životě těžké, ale jeji postoj je otravný a takových filmů už bylo natočeno dost. Světlou výjimkou, kvůli které stojí za to film vidět, je postava Woodyho Harlesona - pokaždé když se objevil na scéně, jsem se výborně bavila. ()

Gaia.M

Po pravdě, na film jsem se hodně těšila. Hailee se mi líbí, je mi sympatická a žeru Woodyho ;) Úplně jsem se nedokázala vžít do role Nadine, většinu filmu jsem se stejně jako ona říkala, proč je proboha tak trapná, proč to dělá.. atd.. Já jsem totiž byla totální opak. Měla jsem spoustu kamarádů, ve škole jsem byla oblíbená, ve velké partě.. Takže pro mě to byla trošku hádanka. Ale koukalo se na to moc pěkně a mělo to happy end, za což jsem moc ráda, protože já jsem to Nadine fakt přála :) Na konci úplně rozkvetla :) Tenhle snímek nemá žádnou hlubší myšlenku, takže pokud prostě chcete nějakou oddechovku a chcete zabít trochu času a máte rádi romanťárny, tak směle do toho :) ()

gaggu

tak jo, slídím na Netflixu a zahlédnu film s Woodym, toho mám ráda, tak proč ne. První polovina filmu mě neskutečně štve, dobře není to film, co mě štve, ale hlavní hrdinka, která je strašná kráááááva. Vážně. Ale pak se přemůžu a podívám se na celý film. Teď mám úsměv na rtech a jsem spokojena. Sice to na 4* nedám, protože první polovina, ale i tak super svěží vítr, konečně něco trošku jiného. Přece jen teď krásně vzpomínám na svoje náct léta, podobný výbuchy, bouchání dveřmi, ignorování hovorů a tak :)) ()

Rathalos

Tak toto je obrovske prekvapenie,ale v tom dobrom slova zmysle,vynikajuca zalezitost,ktora nielen pobavi,ale vas aj donuti zamysliet sa nad zivotom a hlavou vam pocas sledovania prebehne milion myslienok,no a neposlednom rade musim pochvalit herecky vykon Hailee Steinfeld,jednoznacne excelovala...:⁠-⁠) ()

jauzdu

Za mě plus pro milého Číňánka. Hailee je kvalitní herečka, o tom žádná, ale film si užít nemůžu, jakmile mi postava nesedne. V tomto případě je hlavní hrdinka neskutečně nesympatická. Chápu, všichni jsme byli v pubertě, ale to neomlouvá její chování. Mohla by projevit trochu slušnosti, když už nic. Jestli je v Americe normální takhle se chovat k učitelům, tak potěš. Chápu, že Woody je ve své roli za kliďasa, ale ode mě by si určitě vysloužila minimálně důtku. Pokud chcete vidět komedii, tak na tohle určitě nekoukejte. Spíš bych to zařadila do sekce psycho drama/romantika. ()

Rockerman

Stokrát jsem si sliboval, že se na ty "háj - skůlové" filmy nebudu dívat, protože jsou nevtipné, mají příšerné dialogy a řeší se tam problémy, které ani žádnými problémy nejsou. Jenže jsem uviděl, že tam hraje Woody a doufal jsem, že to nemusí být až tak hrozné. Bohužel, bylo to přesně takové, jak jsem popsal výše! Korunu tomu nasadil dabing, který zřejmě vznikl ve studiu Zero a namluvili jej Karel s Pavlem a Ladou. Ta jediná hvězda tedy za Woodyho, jinak odpad!!! ()

Mara97

Puberta v mnoha případech s člověkem mlátí, ale až tak? Marně si vzpomínám, kdy naposledy jsem viděl film s takovým zaporákem v hlavní roli. I Mr. Smith z Matrixu je proti tomu vlastně v pohodě. A dost tomu přidá i fakt, jak se Steinfeld namyšleně chová i ve skutečnosti. Na film se sice koukalo příjemně, ale přál jsem si poněkud drsnější konec, který by si Steinfeld zasloužila. ()