Hořkých sedmnáct

• USA The Edge of Seventeen (viac)

Nadine (Hailee Steinfeldová) a Krista (Hayley Lu Richardsonová) jsou dvě nerozlučné nejlepší kamarádky, které se snaží protloukat střední školou společně... dokud Nadine nezjistí, že se jí Krista za zády tajně schází s jejím starším bratrem. Dívky si brzy uvědomí, jak tenká je hranice mezi nejlepšími kamarádkami a úhlavními nepřítelkyněmi. Herecké obsazení doplňují Kyra Sedgwicková, která hraje Nadineinu dobrosrdečnou, ale naprosto neschopnou matku, a Woody Harrelson, jenž exceluje v roli pana Brunera, Nadineina učitele Angličtiny a mentora, který se až podezřele dobře vyzná v dívčích neshodách. (Cinemax)

Arsenal83

Jeden zo slabších tínedžerských filmov. Hlavná predstaviteľka vyložene nepozerateľná a šeredná. Chlapec, o ktorého sa bijú zas namachrovaný čuráčik. Jedine na Harrelsona sa dalo pozerať, hoci netuším, čo tam vôbec hľadal. Dialógy občas prínosné, občas len tak strelené, ide o poloscenár. Aspoň že to nespadlo do fekálií a bezuzdných sexuálnych hrátok. Zachovalo si to elementárnu slušnosť. ()

Chrustyn

Slušná dramedie, která moc 17-letých nezaujme, ale možná pobaví jejich rodiče. Nebylo by od věci film trochu prostříhat a přidat na tempu, ale rozhodně se zde najde celá řada zajímavých scén a dialogů, které jinak nezajímavé až nepříjemné postavy, dokáže velice slušně vybarvit. ()

Thomick

Veškerá nejistota či neohrabanost mezilidských vztahů - a těch rodinných zvlášť - pěkně úhledně shrnutá na jednu hromádku, s neuvěřitelně přirozenou Hailee a nekompromisnim esem Woodym na čele. Protože ty jediný reálný problémy světa přece snášíme jen my, a to dočista sami, že? ()

hansel97

Na takovou středoškolskou komedii na úrovni jsem čekal opravdu dlouho. Je na naprosto jiné úrovni, než moje dosavadní oblíbené Mean Girls, které jsou jen pouhou srandou. Edge of Seventeen výborně balancuje mezi dramatem a komedií navrch s uvěřitelným a upřímným výkonem Hailee a sakra dobrým scénářem. Milé a úsměvné. ()

TheEvilTwin

Mnou dlouho přehlížená povedená komedie, ve které Hailee Steinfeld exceluje jako na celý svět nasraná teenagerka, které se život zhroutí ve chvíli, kdy její nejlepší kamarádka začne chodit s jejím bratrem, a od té doby je to dobře působící kolotoč vtipných událostí, kdy mimo komediální scénky nechybí ani vážnější a emocionálně dojímavější části. Jako celek to působí dost vyrovnaně, Hailee spolu s výborným Woodym Harrelsonem, jakožto sarkastickým učitelem libujícím si v černém humoru, tady solí jednu hlášku za druhou a komediální stránka tedy funguje slušně, stejně tak jako protikladný drastický příběh Haileeiny rodiny. Žádné hlubší filmové poselství snímek nemá, ale na pobavení je to více než nadprůměrná věc, kterou pozvedávají především herecké výkony, humor a lidsky podaný příběh. ()

Necrotongue

Když jsem si k filmu sedal, předpokládal jsem, že to pro mě bude maximálně lepší průměr, ale zase jsem se jednou dočkal příjemného překvapení. Nadine mi vlastně ani nepřišla jako až tak obrovská mrcha, jasně, často byla zralá na teplou, studenou a do klece, ale myslím, že v tom nejela tak úplně sama. Mamča by taky potřebovala na čelo instrukci: "Před upotřebením protřepat!", ale co juž. Každopádně jsem rád, že hlavní postava nebyla jen prvoplánovým vypatlancem, tolik typickým pro podobný typ filmů. No, a i když šlo hlavně o hrdinčino dospívání, bavilo mě to, přestože jsem už časem poněkud opotřebovaný, a když jsem se naposled kontroloval, s jistotou jsem nebyl holčička. Za perfektní herecký výkon musím určitě pochválit Woodyho Harrelsona, který nepatří k mým oblíbeným hercům, takže je jasné, že to myslím vážně. ()

Handle

Všechno tady už tak nějak bylo řečeno a asi se budu opakovat - The Edge of Seventeen je prostě super oddychovka, která "jen tak" plyne, ale po celou dobu baví. Možná by snímku prospěla nepatrně větší ambicióznost, ovšem pokud hledáte fajn snímek pro klidný večer, berte to všemi deseti, už dlouho jsem neviděl takovou mega pohodovku. ()

Kamca_

To je přesně film pro mě. Mělo to trochu pomalejší začátek, ale pak to stálo fakt za to. Do děje jsem se úplně vžila. Chápala jsem všechno, co hlavní hrdinka prožívá. Dospívání není jednoduchá věc, to víme všichni. Opravdu skvěle natočený film. Hlavní herečka mi přišla dost zajímavá. Určitě si s ní najdu další filmy. 85%. ()

jhrasko

Vskutku nasieracia hlavná postava, ktorú chápeme i nechápeme zároveň. Hailee Steinfeld je nepochybne veľkým talentom, to už ale vedeli predsa Coenovci. Woody je správne ZENový no a Hayden Szeto (neuvedený na dtbs) od prvej chvíle jasný favorit. Krásne vybalansové ženským vedením Kelly Fremon Craig. Nedocenené v awards season. ()

ScarPoul

Film, ktorého najväčšou devízou je, že tam nikto nie je hlúpy. Každý si len ide to svoje a...bohužiaľ... dakedy si tie povahy nesadnú. Na film o tom aké zložité je to byť teenagerom je to ale solidná sonda. Poteší, že je bez moralizovania a tiež tým, že to má nadhľad a príjemný humor. Hailee Steinfeld drží celý film na svojich ramenách a občas jej pomôže Woody. Ale inak je to silné v uveriteľnosti, úprimnosti a charakteroch. Som z neho natoľko milo prekvapený, že by som chcel vedieť o ďalších dobrodružstvách týchto hrdinov. Jedna z tých lepších vecí, kedy je vidno, že niektorí debutujúci režiséri majú víziu a svet okolo nich sa občas spojí, aby im ich ju pomohol naplniť. ()

Lacike

Milionkrat obohraty pribeh o nasratej teenagerke, ktora nenavidi cely svet a snazi sa to vsetko vtipne komentovat. Bohuzial mna hlavna hrdinka od zaciatku srala. Vlastne som si uvedomil, ze mi bola Hailee Steinfeld mimo filmu True Grit zakazdym nesympaticka. Takze utrapy jej postavy ma prilis nezaujimali. Napriek tomu nehodnotim film ako stratu casu a dokonca by som ho odporucil kvôli jednemu dôvodu. A tym je Woody Harrelson, ktory si tu zahral trpezliveho ucitela, ktory ma s Hailee viacero neskutocne vtipnych rozhovorov. Kazdy jeden ma rozosmial. Jeho postava by si zasluzila svoj vlastny film, ktory by som prijal s nadsenim. 5/10. ()

Lyli

Když mi bylo sedmnáct, byla jsem taky hrozná kráva. Víte, někteří z nás musejí být mimo, aby ti ostatní vypadali ještě víc v pohodě. Prostě vesmírná rovnováha, a tak dál... Sice jsem se v té době měla ráda, ale ostatním ze mě vybuchovaly palice. Opravdu! A Nadine je to samé....ztracenka, která musí najít rovnováhu, a s tím číňánkem jí podle všeho našla. Ukecaný film, komedie jen trošku, ale totálně mi to sedlo. *Woody je boží! ()

JohnCZ

Jo, tak tohle mi sedlo. Zejména díky zábavné mírně nihilistické atmosféře, které dominuje sarkastická Hailee Steinfeld, a parádně hláškujícímu Woodymu Harrelsonovi. Jejich společné scény vskutku neměly chybu. Po dlouhé době hodně vtipná, přiměřeně sprostá a inteligentní teen komedie, která by byla ještě o něco lepší, kdyby se vyhnula té okaté šabloně ala závěrečné prozření. Jenže o tom prozření to vždycky je, no ne? ()

vurhor

Tohle teenangerovské komediální drama je trochu takovým Junem 2. A na to, že se jedná o debut, je to celkem slušná práce. Nicméně už mě trochu unavuje onen omšelý koncept : Hlavní hrdina je "sociální vyvrhel", sympatický a zajímavý, nicméně neoblíbený, bez přátel, buď nepochopený intelektuál nebo divný nerd, jenž má svérázný smysl pro humor a "rádoby" stylově nabitý slovník, který si později najde nějaký ten love interest, který je podobně cáklý... Zde tomu nebude jinak. Ovšem tady se stále nemohu rozhodnout, zda mi pěkná hlavní holčina ve filmu vůbec sedla. Na jednu stranu je to sympatická a vtipná rebelka, na druhou stranu to je zase občas nesnesitelný a urážlivý fracek. Holky, které lidi povětšinou označují za "divné", mě vždycky hrozně přitahovaly, zde to je však možná trochu moc. Je to ale pěkně napsaný, plus celkově z toho jde docela příjemná atmosféra. Ale rozhodně to není žádný objev Ameriky. Lepší 3*. ()

baribal

Vadilo mi tisíc a jedna věc.. ale kupodivu to nikdy nespadne do nějaké klišoidní spirály. Pro přijetí filmu je naprosto zásadní pochopit postavu Nadine, která je prostě kráva skoro až do úplného konce.. otázkou je, jestli to je byl záměr nebo ne, protože občas to působí až příliš.. ale podle filmu bych řekl, že to byl záměr podat sedmnáctiletou holku v tomhle psychicky rozvrácenym stavu. Woody Harrelson v tom málo prostoru úžasně vtipnej, a neméně dobrá (i když v jiné rovině) je matka Nadine.. zbytek postav si myslím, že nemá moc co hrát. Nic nového, objevného.. ale dobře to vypadá, jde to kupředu, na hlavní hrdinku se dobře kouká (i když je to celkem blbka), občas je to vtipné.. a klišé je tam ve snesitelné míře. ()

katasta

Řekla bych, že tenhle film mluví z duše mnoha puberťáků :-) Problém je, že ne z té mé a pro mě byl problém, se s takovou postavou sžít, protože to je přesně ten typ člověka, který mi odjakživa vadil. Přesto je to zpracováno celkem dobře a nenudí to. Jen máte chuť Nadine trefit pěstí do nosu, aby si pozornost nevyvolávala sraním všech okolo. ()

Wysch

1) Nechápu, kde se bere hejt na Hailee Steinfeld. (Teda při prohlížení její filmografie možná i chápu.) Steinfelldka je v EdgeOf17 v doposud nejlepší herecký formě (včetně True Grit). Její výkon je pro mě o to uvěřitelnější, že nejsem holka. Kappa. 2) Skoro se mi chce říct, že je to geniálně napsaný. Zrežírovaný ani moc ne, protože v každém aktu má film ztrátu tempa a slušelo by mu podle mýho o deset minut kratší stopáž, která by vyškrtla zbytečně prvoplánový a klišoidní scény, jako třeba ta s Nickem. Bohužel v tom je i ten důvod, proč to geniálně napsaný není - scénář má několik klišoidních věcí navíc, které zbytečně devalvují jinak výtečně napsané dialogy. Přestřelky mezi Harrelsonovým učitelem a blbkou v podání Hailee maj nejen grády, ale hlavně tolik potřebnej vtip. 3) Po celou stopáž se film pohybuje na strašně tenký hraně mezi výtečností a trapností. Bohužel párkrát do tý trapnosti film zabředne, ale kudos za to, jak se režijní debut Kelly Fremon Craig povedl --- v zásadě klišé o dospívání a hledání sebe sama je nějak v podání scénáristky a režisérky v jedný osobě překvapivě vyspělý, hořký i sladký, až silně neamericky nezávislý a individuální. A společně s tím je až překvapivě silnej hereckej výkon Steinfeldky, která tu vymaštěnou krávu pohybující se na hraně mezi trapností a individuální výtečností zvládá s bravurou, s jakou do světa filmu před sedmi lety vstoupila. 4) Stejně jako Steinfeldka má EdgeOf17 příjemně obyčejnej look (sláva akné!) a stejně jako Hailee se film možná až moc snaží si ten obyčejnej look uchovávat, a přitom se možná mimo záběry kamer líčí a stylizuje do role superhvězdy, bůhví, ale výslednej produkt je prostě v podání EdgeOf17 příjemnej. Kudos ještě jednou za scénář, a respekt oběma hlavním hereckým hvězdám, že si tu chemii mezi sebou a svýma postavama fakt užily. ()

Laxik

Trochu moc vyumělkované a hlavní hrdinka, která je občas prostě až moc velká píča (na druhou stranu to je vědomé rozhodnutí a tleskám holkám Craig-Steinfeld, že se nebály ji takhle pojmout). Jenže ty dobré momenty tu jsou fakt sakra dobré. ()

slord

Hailee Steinfeld je v hlavnej roli celkom sympatická, ale samotný film vo mne rýchlo vyšumel. Najviac ma tu asi bavila interakcia hlavnej hrdinky s učiteľom Woodym Harrelsonom, ktorý bol veľmi fajn. 6/10 ()