10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Nin

On je tajemný drsňák, ona emancipovaná žena, a spolu ukážou všem těm středoškolským panákům a panenkám, zač je toho pravý romantický loket. 10 Things I Hate About You nabízí plejádu zábavných postav, se kterými ale nabízí jen průměrnou romantickou zábavu. Celá recenze zde. (6/10) ()

Rex Mundi

Niekde som čítala, že tento film od čias svojho vzniku pred 13-timi rokmi získal status kultovej tín-komédie... ale keď som si ju pozrela, mám dojem, že to musela byť halucinácia. Jediný dôvod blízky pravde (zato nie zdravému rozumu) by snáď mohla byť predčasná smrť Heatha Ledgera, ale inak neviem. Totiž aj to, čo sa spočiatku tvári ako aspoň štipku ironický pohľad na stredoškolské klišé s hubatou outsiderkou v hlavnej roli, sa rýchlo zmení na 1000x ošúchané "trápenie s láskou"... keď už niečo z tejto kategórie, tak hutnejšia, drzejšia a hlavne zábavnejšia bola Panna nebo orel (Easy A). ()

Morien

Sakra, sestra mě donutila podívat se s tím, že je to klenot, a teď abych se jí bála říct, že mi to zase tolik jako klenot nepřišlo. V rámci žánru bylo Clueless určitě lepší. Tady je sice víc zajímavých herců, ale na mě to byla až moc romantická teen komedie a málo přesahu či aspoň zábavného špičkování. Asi kvůli tomu, že je tam víc hlavních postav a že film sleduje dva ústřední páry místo jenom jednoho, jsem měla dojem, že příběh nebyl moc rozpracovaný a tím pádem docela dost mělký. Raději bych znovu viděla takové to televizní zpracování s Brucem Willisem. ()

boshke

Dva diametrálně odlišné příběhy. Ten první je naprosto stupidní a primitivní - hezounkej blbeček se zamiluje do nádherný dutý hlavičky. Ona však pokukuje po namachrovaném vylízanci, takže se nám to pěkně zamotává. Všichni tři jsou blbý jak malovaný sáně, divák ani nedutá, absolutně netuše, jak to asi dopadne... Příběh č. 2 je o poznání zajímavější, ač ani v tomto případě diváku nedá moc práce uhádnout závěr, ostatně jako u většiny (podobných) snímků. Příběh sbližování "tý divný mrchy" a "toho divnýho vyvrhela" zaujme, už jen pro ten sympatický pár, narozdíl od nesympatických dutých hlaviček. Ledgerovi se Stiles to spolu ve filmu sekne a dávají mu tolik potřebnou šťávu, jinak by se topil hluboko v žánrovém průměru... 60% ()

becki_tu

Ačkoliv jsem tak trochu alergický na všemožné romantické komedie, hodnotím tenhle nápaditý teenagerovský úlet vcelku pozitivně. Výrazně k tomu přispívá i sympatické herecké osazenstvo a milý humor. Všechny podmínky pro nenáročnou a zábavnou oddychovku na delší podzimní večer tak byly splněny. "Seš blbá? Zejtra mám dělat reklamu na nosní sprej..." ()

• Jedna kniha v knihkupectví má zajímavě příznačný název:" 10 nejstupidnějších věcí, kterými si muži ničí život." (Elisebah)
  • Paintballový areál byl vytvořen poblíž Seattleského plynárenského komplexu na břehu jezera Union, což je oblíbené piknikové místečko. (Elisebah)
  • Julia Stiles (Kat) si ve filmu čte knihu od Sylvie Plath "Pod skleněným zvonem" ("The Bell Jar"). Ta už byla jednou zfilmována, přičemž v čase natáčení Deseti důvodů se právě uvažovalo o adaptaci nové, s Julií Stiles v hlavní roli. Nakonec z ní ale sešlo. (EmilyL.)

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)