10 vecí, ktoré na tebe nenávidím

• Česko Deset důvodů, proč tě nenávidím (viac)

V prvý deň v novej škole sa Cameron (Joseph Gordon Levitt) okamžite zaľúbi do Bianky (Larisa Oleynik), krásneho dievčaťa svojich snov. Jediný problém je, že Bianka má zakázané chodiť na rande... až kým na rande nepôjde aj jej nevľúdna a neobľúbená staršia sestra Kat (Julia Stiles)! Cameron sa tento problém pokúsi vyriešiť a vytipuje si jediného chlapca, ktorý by sa ku Kat mohol hodiť: záhadného zlého chlapca (Heath Ledger), ktorý má tiež škaredú povesť. (Disney+)

Cival

Jeden z nejlepších filmů pro teenagery, co jsem v posledních letech viděl - je pravda, že tradiční "školní" stupidita dialogů nechybí, ale naštěstí je to kompenzováno několika originálními scénami (houpačka, Ledgerovo muzikálové číslo), ()

Gemini

Tak touhle bombičkou mě tehdy osmnáctiletá Julia Stiles uvedla do světa teenage komedií. Tedy do světa těch lepších teenage komedií, abych neshazoval 10 Důvodů tím, že je dám na roveň s Bullshitem atpd:) To byly časy, kdy ještě samoúčelná obscénnost nevládla světem, ale šéfovalo se zajímavými hrdiny a relativně nápaditým scénářem. Sice tu najdete klasické figurky, ale postavy Julie Stiles a Heatha Ledgera jsou vážně (aspoň tehdy byly) originální a první jmenovaná je doslova k sežrání;) Fakt, že mě teenagerská komedie dokázala překvapit i na úplném závěru myslím mluví pro pozvednutí hodnocení na ****. Není se proč bránit, tahle studentská zábavka vám opravdu neublíží. PS: říct, že se tvůrci inspirovali Shakespearem, je nadutost. Archetypy příběhu, které Shakespeare proslavil, tu byly dlouho před ním a je jenom jeho kumštem, že je tak (v dobrém slova smyslu) profláknul, a že teď skoro každý příběh vypadá jako by se jeho autor po očku díval do nějakého Wildova dnes už klasického díla. Ale OK, Padovská střední škola je trochu zoufalá:) PS2: The Weakness In Me se zařadila mezi stálice mého playlistu. Úžasně procítěná písnička, na komédii o puberťácích je jí snad až škoda:) ()

Radyo

Na to, že se jedná o teenagerský film, je to překvapivě dobré. Samozřejmě, že tento film nevstoupí do historie, ale jako oddychovka po odpoledním kafíčku se dá klidně použít. ()

Malarkey

Znám ten film z dřívějška, ale když jsem na něj po dlouhé době koukal...a to den před zkouškou...tak jsem se stejně výborně bavil. Dese důvodů, proč te něnávidím je klasikcá komedie s prvky romantiky, ale v životě jsem bláznivější školu v amerických komediích neviděl. Bavilo mě to dřív, baví mě to i dneska a Heath Ledger je neodolatelnej :-) ()

Djkoma

Průměr, který Julii Stiles pro mě nadlouho poslal do vod romantických teenagerovských trochu komedií. Asi bych dokázal vyplodit 10 důvodu proč 3*, ale... podívejte se a uvidíte. ()

gouryella

Dalsi prispevek do uz tak roizsahle rady komedii pro mlade, ktera tentokrat vsadila na znamou Shakespearovu hru Zkroceni zle zeny a jen tento fakt z ni cini nadprumernou zalezitost v ramci daneho zanru. ()

KarelR

Jedna z nejlepších teenagerských romantik, která vyniká hlavně v komediální sféře, kde jsou na denním pořádku hláškující černoští profesoři, výchovné poradkyně píšící erotické romány a otcové, co své dcery pro výstrahu oblékají do oblečků simulujících těhotenství. Neztrácí ale glanc ani když si hrdinové začnou vyznávat lásku v zaparkovaném autě nebo někdo na stadión vypustí zpívajího Heatha Ledgera. Zkrátka výborná záležitost, jíž jsem si ale naprosto zamiloval až po shlédnutí v originálním znění. A ten soundtrack... 9/10 ()

Radek99

Ať už je tenhle teenegerský film inspirovaný čímkoliv, třeba Shakespearem či samotnou Biblí, je to pořád jen prázdný nudný filmový tvar plný plochých černobílých charakterů, vykonstruovaných frází a na efekt znějící muziky. Shakespeare by se v hrobě obracel a jediným světlým momentem vážícím se k jeho jménu byla scéna, kdy černošský středoškolský profesor literatury rapuje jeden z jeho sonetů... Jinak nic...jinak nic... ()

Nathalie

Zkrocení zlé ženy na americké high school. Desáté přikázání dle otce Stratforda zní: žádné schůzky, dokud nezačne randit tvá starší sestra. Jenže drsnou Kat by nepozval na procházku při měsíčku ani velký bílý žralok, a tak je třeba případného nápadníka uměle motivovat, jinak by sweet chick Bianca mohla skončit své pozemské dny nedotčena rukou muže. Will Shakespeare by si sarkasmem prosáklou barakudu Julii Stiles určitě zamiloval stejně jako zpívající sympaťák s šťáckým úsměvem Heath Ledger a teenagerské publikum po celém světě. Ironické hlášky a romantická gesta v tom správném poměru, v originále naprosto neodolatelné rodičovské i učitelské hláškující figurky,nekorektní vtipy, plastický živočichopis všech školních zrůdiček od ultrašprtů po namachrované modýlky na hemeroidovou mast. 90% ()

Dever

Veľmi zábavná, romantická komédia v období HIGH-SCHOOL, ktorá rozhodne nesklame ale pobaví. Vôbec som sa pri tomto filme nenudil...............Soundtrack Richard Gibbs: 1. I Want You To Want Me - Letters to Cleo [3:25] ,2. F.N.T. - Semisonic [3:29] ,3. I Know - Save Ferris [2:52] ,4. Your Winter - Sister Hazel [4:39] ,5. Even Angels Fall - Jessica Riddle [3:27] ,6. New World - Leroy [3:02] ,7. Saturday Night - Ta-Gana [4:26] ,8. Atomic Dog - George Clinton [4:44] ,9. Dazz - Brick [3:24] ,10. The Weakness in Me - Joan Armatrading [3:32] ,11. War - The Cardigans [3:57] ,12. Wings Of A Dove - Madness [3:00] ,13. Cruel To Be Kind - Letters to Cleo [3:01] ,14. One More Thing - Richard Gibbs [3:02], ()

Viktooorka

já si nemůžu pomoc.. ale mám tenhle film děsně ráda... Julia Stiles jako mrcha, kterou má za prachy zkrotit Heath Ledger... ale to by nebyl romantický film.. kdyby se do sebe nezamilovali?? nikterak zvlášní záplatka či jinak vybočující zajímavost.. ale film který asi většinu lidí nenadchne ale ani neurazí ;) ()

novoten

Napoprvé, po zvláštní směsici melancholie, nostalgie a optimismu jen pár hodin po vlastním maturitním plese, bylo Deset důvodů mým malým pokladem, u kterého jsem nechtěl vidět chyby, užíval jsem si strhující romantiku, svěží scénář i režii, Ledgerovo charizma a nádhernou sesterskou dvojici. Jenže napodruhé vše působí jako parodie na sebe sama. Scény, které dříve nechávaly pozitivní vzpomínky, jsou najednou jenom sterilní a nevtipnou parafrází na Shakespeara a i když písnička na stadionu pořád funguje a scéna s kytarou je pro mě pořád ještě úžasný emoční vrchol, je mi trochu smutno, že už se nedokážu nechat strhnout středoškolskou naivitou. Některé filmy by měly být viděny jen jednou. ()

tron

Nepriznaná adaptácia Shakespearea sa - v nie príliš zaujímavom prevedení - sústredí na tínedžerského diváka. Tomu odpovedajú aj dialógy, scenár a použitý humor. Snímka je vďačná snáď len po hereckej stránke (Stiles, Gordon-Levitt a ešte pôvabne nevycválaný Heath Ledger) a zaujme postavičkou extra nynfomanky, ktorá je zhodou náhod riaditeľka školy. ()

Gimli

Je to zábavné, ale od záčatku do konce tak žalostně předvídatelné. V podstatě každou scénu jsem si domyslel dřív, než se odehrála. A to mi hrozně vadilo. V rámci teenagerovské komedie mě i celkem pobavilo, že hlavní představitele nebyli "permanentně krásní". Ale budiž, nemůžu popřít, že je to dobrá oddechovka. ()

Marius

Julia Stiles je kočka a ani jej filmová sestra nie je na zahodenie. Ale keď prednesie vetu " Počúvam nezávislé dievčenské skupiny" a vtrhne na koncert, kde sa hrá niečo medzi Lee Ann Rimes a Britney Spears tak sa idem dosíkať od smiechu . Čím to tú americkú mládež kŕmia ? ()

Jara.Cimrman.jr

"Já budu v noci spát. Spánkem otců, kteří vědí, že jeho dcery nejsou inseminovány." Tak nám yorkšírek Bianca nemůže randit, dokud si pitbull Kate nenajde kluka. Fajn, tak to je v pohodě, protože já se hlásím. Mně totiž Kat padla hned do oka a nemůžu ji z něj vyndat. Hraje fotbal, řádí na rockovejch koncertech, skvěle tančí v rytmu tequily a hbitě setře každýho, kdo o to projeví zájem. Prostě dokonalá holka, ale je tady ten týpek, kterej na černým trhu vyměnil játra za reprobedny a to je soupeř nad mý možnosti. Takže odcházím, ale bavím se, takže až ji omrzí, tak si promluvím s jejím tátou gynekologem o zkrocení zlý ženy a udělám z něj dědu. ()

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

Meryl Streep jako šéfka ženských Expendables?

29.10.2013

Tak to je hodně bizarní představa. Kupodivu se ale nejedná o internetový klep, nýbrž o přání producenta Aviho Lernera, podepřené už i konkrétní nabídkou. Rokování taktéž probíhají s Cameron Diaz,… (viac)