Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

major.warren

Dycky Most! A to nejspíš bude pravda. Tenhle seriál se tvářil jako každý jiný od tandemu Kolečko/Prušinovský (Trpaslík, Čtvrtá hvězda), ale nakonec pro své provedení pokořil možná i jejich opus magnum Okresní přebor:-). Kolečko napsal opět neskutečný scénář a totálně tak dokázal, že je nejlepším scenáristou seriálů u nás. Žádné filmy, seriály, pane Kolečko (nebo divadlo). Prušinovský se zase skvěle s Kolečkovým humorem a postavami popral a dodal jim dramatičnost, poetiku, či sociální vyznění. Tedy věci které Most! má a nejde jen o čistou komedii. Ta závažnost a dramatičnost tu je. Žádný rasismus, žádné ohromné poselství, ale dávka lidskosti a života. To z Mostu! dělá něco víc. Když se pak připočte Kolečko jako samotná kapitola je vystaráno. Martin Hofmann má roli života, stejně jako Michal Isteník, Zdeněk Godla, Vladimír Škultéty coby Čočkin, Cyril Drozda v roli starého otce, Erika Stárková nebude mít po Dáše o role nouze, Noha se od Ády distancoval Romanem, Ilona s Gertem a dvorní herci Petra Václava dodali autentičnost. Plus představitel Tondy Červenka a sestava je kompletní. Pomohl i výběr božské hudby. Nejvíce se mi líbil díl sedmý a samo smutné, ale lidské finále se dost povedlo. Most! se totiž vrátil do starých kolejí, které jsou trochu vyměněné:-). To, že Čočkin zemřel je prostě život. U mě 85% a nejlepší hodnocení. Nejlepší seriál Kolečko/Prušinovský a jeden z nejlepších v historii ČR. Nejlepší scéna je: "Co tam dělal čurák jeden?" ()

Hamaradža

Most má svoje nedostatky (nepodarený running gag s Dášinými selfies a iné prehnané karikatúry), ale v prvom rade má srdce a ak niekoho nahnevá, tak najmä extrémistov na oboch brehoch, pretože hodnoty na ktorých je príbeh založený sú jednoznačne ľudské a nekonfliktné. Vo výsledku je preto síce tak trochu liberálnou agitkou, ale natočenou s takým citom, vkusom, vtipom a najmä roztomilou štylizáciou, že sa nedá nedať všetky palce hore. 3,5* ()

dom156

Od Případů prvního oddělení zase kvalitní český seroš. Pánové scénáristi již několik plodných námětů napsali a je radost vědět, že i v tom našem rybníčku, běhá ve filmové branži člověk, který nemá hlavu pouze na to, aby mu nepršelo do krku. K seriálu jsem se dostal náhodou na doporučení mého kamaráda. Hned první díl mě zaujal jak po komediální stránce, tak i po obsahové. Zasazení herci se rolí ujmuli vskutku na výbornou. V druhé polovině se krom chlastu a narážek, řeší také problémy s romskou menšinou, kde tvůrci trochu začali drnkat na vážnější strunu, ale humor byl zde pouze omezen, za což jsem rád. Nejhorší je, když se začne řešit nějaké vážné téma a chybí tomu nadsázka případně odlehčení. Škoda jen, že není o pár dílů víc a mohu doporučit. ()

higuain

Člověk má nějak rozplánovanej celej den a zhroutí se to, když zavřou hospodu. Dějově je to průměr, ale ta nálož hlášek je neskutečná. V tomhle u nás Prušinovský a Kolečko asi fakt nemají konkurenci. Celkově bych Most zařadil o kousek před Trpaslíka, ale až za Čtvrtou hvězdu - o Okresním přeboru nemluvě, toho už z piedestalu nesesadí nic. Btw, možná ještě větší prdel než samotný seriál, je pročítání některých komentářů. Je skoro až komický, jak si z Mostu někteří lidé dokáží vzít pouze to, že jde o jakousi agitku o tom, že "cikáni jsou lepší lidi, než my bílí". Poselství seriálu v tom sice netkví ani omylem, nicméně přemýšlet u televize prdelí je evidentně tak populární, že by mohlo být naším národním sportem. ()

kajas

Kdy naposledy si celá republika sedala několik pondělků k televizi a druhý den řešila, co zase zahlásila ta a ta postava? "Okresní přebor" už je dneska kult, ale Prušinovský s Kolečkem se tentokrát pustili do projektu, který má mnohem větší hloubku (tematika transgenderu je v české televizní a filmové produkci opravdu ojedinělá). Geniální sestava herců (Hofmanna už jsem si oblíbila v "Trpaslíkovi", ale tady musím vyzdvihnout minimálně ještě Michala Isteníka v roli hospodského Edy), dokonalý soundtrack a neskutečně zábavné nastavování zrcadla společnosti. Ten poslední díl jsem skoro obrečela. ()

L_O_U_S

MOST! si může připsat především dvě velká vítězství. Za prvé dokáže každým dílem překvapit. Nesklouzává ke klišé a očekávaným schématům. A za druhé považuju za pozitivní, že se mu podařilo aspoň trochu smazat trhliny ve společnosti, protože dokázal pobavit všechny napříč různými sociálními bublinami. Vážná témata, na kterých ve skutečnosti není vtipného vůbec nic (nesnášenlivost, dluhové pasti), jsou podána s nadsázkou. Postavy působí skutečným dojmem a člověk si dokáže časem oblíbit i ty, které se mu zpočátku jevily nesympatické. Příjemná ukázka toho, že Češi ještě dokáží natočit dobrý seriál. (1 266.) ()

Linda.csfd

Hodně těžký hodnotit... ale když teda pominu poslední dva díly (a asi se k nim nakonec nebudu vyjadřovat), tak musím říct, že je to vynikající a jedinečný seriál. Česká tvorba většinou nelahodí mojí divácké duši, ale právě počiny jako Most!, Vyšehrad a Lajna dokazují, že to v Česku jde. Že zvládneme vyjet ze zajetých (bezpečných) kolejí a zariskovat. Nastavit českému národu zrcadlo a ukázat věci tak, jak jsou bez moralizování, bez nucení diváka vnímat, že "toto je dobro" a "toto je zlo". A já na Mostu nejvíc miluju právě to, že ukazuje realitu a že je vlastně všechno správně. Takhle to je a takhle to má být, každý ať se s tím vyrovná po svém. A já děkuji tvůrcům za tento silný a intenzivní zážitek. A vůbec to, že televize něco jen tak ukazuje bez toho, aby nám nutila mít na to nějaký podsouvaný názor je prostě strašně vzácný a unikátní. Člověk pak cítí neskutečnou volnost a svobodu si o tom myslet svoje, nebo si o tom nemyslet nic. ()

sofiapetra

Celé naší rodině se to opravdu líbilo převelice a byla to jediná věc v televizi, na kterou jsme se dívali po dlouhé době společně - takže díky za veselé pondělky. Dávám sto hvězd. ()

ilemas

Konečně správnej buranskej seriál z cikánskýho Mostu plný divnolidí, Od samého začátku mě neskutečně baví a ani trochu nenudí. Každý díl je lepší a lepší, pěkně se to Luďanovi zamotává, dostává se do různých prekérních situací. Netrpělivě čekám na další díly. Skvěle podbarveno hudbou mého mládí, dobře vybraní herci, srandy kopec. Tohle se opravdu povedlo. ()

easaque

+4* co napsat o kultovním Mostu, který na začátku roku nás oblažoval na obrazovkách ČT? Je to výborně napsaný a ještě líp zahraný - Martina Hofmanna a Jitku Čvančarovou to vyzvedlo do hereckých výšin. Výborná kombinace komedie a dramatu, kde dokáže dokonale pracovat s předsudky a stereotypy. Sice chválím, ale předchozí režisérův seriál Trpaslík mi přišel originálnější a průkopnický - oba doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Caminzind

Nepochopil jsem to. Postavy, jejich motivy, vztahy, způsob komunikace jsou jako z jiné planety. Dialogy nepůsobí uvěřitelně, šustí papírem, herecké výkony nejsou nejlepší (což je česká klasika, teda minimálně ta seriálová). Do toho jakési virtuální buranství, absurdně vyhypovaný rasismus, který by těžko našel oporu v realitě. Postavy jsou fiktivní fiktivním způsobem a ani teoreticky jim nelze pořádně porozumět. Jednotvárnost. Šablonovitost bez přidané hodnoty (prostě vezmete burana iq tykve, před něj dáte transku - kontrapozice, čímž vytvoříte konflikt, atmosféra houstne, buran neví, která bije, nikdy transku neviděl, proč? protože žije v mostě!!! v tykvi mu to zazkratuje, je to xenofob, bojí se, brání se útokem, dá bráchovi pěstí - pak ŠOK! - lidé v sále nevěří a jen třeští oči.... no a pepíci u obrazovek jsou děsně nad věcí, protože tomu vzorci rozumějí, protože už slyšeli o buranech a transkách tam venku v mostě!!! a tak souhlasně pokyvují moudrými tykvemi a smějí se, protože je to tak šíleně absurdní a nepředvídatelné, a hlavně nic podobného ještě nikdo z nich nikdy neviděl). Tak trochu Babovřesky 2.0. Seriál má však i několik úsměvných momentů, za které si nějakou tu hvězdu zaslouží. A jelikož jsem jej nakonec dokázal přijmout jako nenáročnou zábavu s dostatečným podílem vtipných scén, zvyšuji hodnocení na 63%. 🎬 Osmdesátkový soundtrack mě docela potěšil.                                                                                       Poznatek: Jelikož se ve veřejném prostoru objevují diskuze o tom, že snad seriál cíleně agituje ve prospěch romské menšiny (a jiných menšin na úkor bílé majority), rozhodl jsem se na to najít odpověď tím, že hypoteticky vyjdu právě z tohoto zadání.                                                                                                                                                                                               TAKŽE, jak natočíme takovou proromskou agitku? --- Vezmeme nějakého fakt vzdělaného Roma a natočíme o něm chytrý film.                                                                                                                                                                                                                      TY vole, ale my chceme, aby ten film působil věrohodně! --- Ok, tak ten Rom nebude žádné hogofogo, ale normální cigoš odněkud z Mostu.                                                                                                                                                                                           FAJN, ale jak to udělat, aby film diváka bavil? --- No, tak to bude nějaká komedie, no.                                                                     HM, to by šlo. Ovšem my chceme pozitivní příklad, což cikorka na dávkách bude asi těžko. --- To sice ne, ale když vedle něj dáme nějakýho bílýho Luďana, multifoba, co nepracuje, chlastá, nedokáže si sám vychovat ani vlastní děcko, tak tu cikorku paradoxně polidštíme, ne?                                                                                                                                                              ANO, ano, to je geniální! Když nejde hora k Mohamedovi... A když nedokážeme povýšit cikána, holt budeme muset ponížit člověka. Divák se u toho bude válet smíchy, takže stejně nic nepozná. Hlavně nenápadně! :)) () (menej) (viac)

Jonash87

Skvělé herecké výkony, dobře, ač předvídatelně napsaný scénář, výborný výběr písniček a hlavně ta zábava, kdy se fakt bavím od začátku do konce. Nejlepší díl prozatím čtyřka. Na českou tvorbu něco vyčnívajícího. 90 % ()

Garson odpad!

Most přes minulost který někdo přešel,ale všechno dobré z minulosti a z kvalitní tvorby zapomněl na kraji mostu.Nuda,šeď a fekál humor takže žádný televizní majstrštyk ke kterému bych se v budoucnu rád vracel nebo toužil po jeho televizní repríze za dlouhých zimních večerů.Ani jednou jsem se nezasmál a jestli mě měl rozesmát životní tragéd v hlavní roli se kterým by nemohla soucítit ani největší citlivka tak to má Česká televize hodně bujnou fantazii.Zneužít POŠTU PRO TEBE pro takový podřadný seriál tak to už chce opravdu režisérskou hroší kůži.Pokud se seriálová tvorba bude ubírat tímto směrem a cílit na mládež které bude tento druh humoru připadat legrační tak už opravdu nevím co Česká televize ten "vzor ctnosti" bude považovat jako dno televizní zábavy,protože hlouběji už klesnout nemohla. ()

rakovnik

Seriál, na němž by mohla ČT vyučovat marketing. Takovou reklamní masírku poslední dobou nepamatuji, ovšem nabízený produkt měl svou kvalitu. Seriál o dobrých a nedobrých lidech, jehož největší devizou je obyčejnost. Ať se nám to líbí nebo ne, postavy se tam chovaly tak civilně, až tomu mnozí ani nevěří. ()

M.i.k.e

další Prušinovského trefa do černého.Už v Okresním přeboru nebo ve Čtvrté hvězdě dokázal,že umí velmi dobře míchat komedii a vážnější témata a dokáže je míchat tak,že jsou jeho dílá vtipná když mají být vtipná,absurdně blbá když mají být absurdně blbá a smutná když mají být smutná.Prušinovského (který i tentokrát vytáhl ve vlastním stínu uvadajícího Petra Kolečka) navíc zdobí dobře napsané a životné postavy,které ač se mnohdy točí na jednom či více klišé,divákovi to přijde normální...protože to tak mnohdy funguje i v životě.V případě Mostu to není jinak a i když člověk s odstupem zjistí,že všechny postavy jsou vlastně celkem ploché a žádnou z nich prakticky nepoznáme úplně (pokud vůbec nějak),nebrání nám to s nimi prožívat jejich trable protože každý z nás zná nějakého toho Frantu nebo Čočkina.Kapitolou sama o sobě je pak přesah Mostu dál než jen na hranice obyčejného sitcomu...i když Prušinovský tvrdí opak,dle mě je to jen póza.Drobná výtka míří pak na glorifikaci Martina Hofmanna.Ne že by to nebyl dobrý herec,ale v rolích kde jsem ho viděl hraje prakticky pořád stejnou postavu.Viditelně mu tenhle druh lidí/rolí sedí,ale právě díky tomu mi jeho výkon tady nepřišel nijak překvapující a zastínili ho jiní...80% (ale za těch pár momentů na hranici kultu přidám i pátou) ()

Luicy

I přes kladné ohlasy mých přátel jsem se seriálu dlouho vyhýbala. Málokdy jedu s proudem, a tak mě hype okolo města z Ústeckého kraje nijak nechytl. Nakonec mi to nedalo a slavnému Mostu jsem šanci dala. Při zhlédnutí prvního dílu jsem si řekla, že to asi zrovna nebude to pravé ořechové, ale mýlila jsem se. S každým dílem to bylo lepší a svoji kvalitu si uchovali až do posledního dílu. Konečně trefa do černého! A to doslova. Vytvořil se seriál, ve kterém se nebáli žertovat o tématech jako rasismus, transexualita, menšiny, odlišná sexuální orientace apod... Velmi si cením práce režiséra při výběru hudby, která dodávala tu pravou atmosféru, a především při výběru “herců”. Franta, Luďan, Čočkin, Eda a farář byli naprosto úžasní a přirození. Nejlepší však byla postava Dáši, kterou ztvárnila půvabná Erika Stárková. V kombinaci s Cinou vznikla jedna z nejlepších a nejsympatičtějších postav kterou jsem kdy v seriálu viděla. Dycky Most! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020