Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

HorrFi

Tak jo tohle se povedlo.. lepší českej seriál jsem dlouho neviděl, je vidět že se pořád ještě najdou lidi, který umí natočit fakt vtipnej a zároveň seriál kterej ukazuje českou realitu.. doufam, že bude druhá řada ()

Deyw

Mno..jedna z mala ceskych veci na kterou se da divat..a ono je to fakt dobry, vsechno sedi a je hezky, ze si nekdo ztoho v jakych jsme srackach udelal srandu..dycky v kazdym dile byla nejaka sranda, ktera je fakt legendarni..nevim co napsat je to proste podle pravdy :D ()

kocik1

Mimořádně vtipný a přitom ne hloupý seriál postavil most nikoli přes řeku Kwai, ale přes naše předsudky a klišé. S nadsázkou, karikaturou a parodií, která o nás vypovídá víc než leckteré drama. ()

panMartin

Opravdu nečekaně dobrá záležitost. Prušinovský a Kolečko zase všem ukázala, jak se točí seriály...zůstává pro mě záhadou, jak dokázali to všechno natočit napříč etniky. Je to vtipné, nahláškované až po strop, je to dobře poskládané, s výborně vybranou hudbou a exteriéry, vše perfektně zapadá do sebe. K tomu zde jsou perfektně obsazení herci, jenž si dávají každou scénu, a to ať už jde o známější herce v čele s Hofmannem, Čvančarovou či Leoše Nohu, nebo o méně známe herce jako je Stárková, Isteník, Godla, Drozda a Škultéty. Samozřejmě nemohu zapomenout na kompars z města Most a Chánov, který dodal seriálu, tu správnou atmosféru. Je to vtipné a zábavné, a nelze tomu upřít přesah. O kolika českých seriálech z posledních let, lze toto napsat?? Dycky Most!! Škoda jen, že není o pár dílů víc a mohu doporučit. ()

SeanLSD

Rozhodne je to udalosť - o čom svedčí už len ten fakt, že mi viacerí ľudia MOST! jednoducho nanútili ako povinnosť - a že som ho následne, ako prvý český seriál v dejinách, dopozeral do konca. Spočiatku som si nebol istý, či je to vlastne tak dobré alebo nie... - ale stupňujúci sa počet šialených kontrastných situácií, do ktorých sú postavy stavané a nútené čeliť v nich svojim vlastným predsudkom ma postupne presviedčal, že koncept je napĺňaný nielen nápadito a zábavne, ale aj sústavne a uvedomelo... So 4. a 5. "cigánskou" časťou potom prišiel vyslovene kultovný nábeh, predsa len, cigánska tematika je pre našu spoločnosť aj symptomatická, aj vďačnejšia než problémy transgenderu. Ďalší dobrý bod za to, že nezostal iba na komediálnej úrovni, ale nikdy sa jej pritom nevzdialil, nestratil ju z dohľadu. A napokon umiernené zakončenie namiesto trápnosti, pätosu a výsmechu, ktoré sa priamo ponúkali, dokazuje, že aspoň nejakí domáci televízni tvorcovia dorástli na kvalitnú európsku úroveň. Aj keď ja osobne by som seriálu ubral na explicitnosti, možno práve to je potreba napumpovať do sprízemnelej českej spoločnosti, stále viac sa uzatvárajúcej pred svetom, aby sa trochu uvedomila. ()

tomeek

Uplně vynikající obsazení, maximální uvěřitelnost všeho. Jenom postupně klesá ta smrtící sada hlášek prvních tří epizod, jakoby se od čtyřky ujal seriálu jiný scénárista.. Jinak super! ()

Radiq

Prušinovský & Kolečko, tohle vypadá na tvůrce, kteří konečně v Česku vstoupí do historie - tím myslím i jejich předešlou tvorbu, ale tohle je teda ještě trochu jinde. Kontroverzní, sprostý, asociální, alkoholický, rasistický, xenofobní seriál, produkovaný ČT, ve kterém herci snad ani nehrají, jak jsou přirození (a erotomani se dočkají i toho přirození!). Koukneme se na spodinu společnosti, ve které se mnozí najdou nebo s nima aspoň souhlasí. Město Most může být hrdé za takovou reklamu, i když není zrovna pozitivní. Ale vsadím se, že je hodně pravdivá. A vtipná. Místy i dost černohumorně. Postavy taky. A těch hlášek, povedenejch hlášek (skvěle zahranejch). Herci jsou všichni vesměs moji oblíbenci a né žádní trapáci z televizních seriálovejch sraček. A když jo, tak tady hrajou úplně jinou ligu. Tohle je prostě něco, co jste v našich končinách ještě neviděli a vidět byste měli. Jediné, co mi na tom vadilo, tak některé "herecké" nevýkony některých neherců - bylo až moc poznat, jak se snaží hrát a vyznívalo to dost uměle, ale těch případů se najde málo, takže to se musí odpustit. ()

fantassia

Nevím jestli tohle vůbec chci komentovat. Jako komedie dobrý jako manipulativní gender sluníčková masáž je to tragedie nebo co tím chtěl autor říct? Vylíčil několik různých živočichů jak spolu žijí v jednom městě. Možná to měl být spíš přírodopisný film o jedné smečce hyen, druhé smečce vlků, jednom stádu ovcí, druhém hejnu slepic, kde kohout se cítí být slepice, mezi tím pobíhá štěně, protože rodiče nebyli kastrovaní, aby se předešlo rozmnožování, tak štěně neví kam patří, do toho zamíchaná lidská a ďábelská úchylnost, duchovní je ožralý dement, takže to má jen zvířecí a úchylný rozměr, protože tomu chybí jakýkoliv rozumný nadhled, žádná taková osoba tam není, takže kam se hrabe kocourkov. ()

sugythesugar

N tunajšie pomery nevídaný počin. Zábavný seriál, v ktorom nejde o to zabaviť prvú signálnu. A pritom ešte do toho zapojiť docela palčivé otázky. Tvorcovia sa vyšvihli a predviedli konkurencii, že sa to dá robiť aj inak. Dúfam že si to ostatný všimli a budú nasledovať Most! SIlné emočné vyvrcholenie je krásna bodka tejto minisérie a dúfam, že to tvorcovia (teda ak nemajú dobrý nápad) nám nebudú kaziť tento počin nezmyselným pokračovaním. Dycky Most! ()

Lachtaan

Když jsem po prvním díle nového Rapla nechal běžet televizi, nevěřil jsem vlastním očím i uším, jaká hovadina je nasazena do následujícího vysílání. Po zážitku se scénou z Pošty pro tebe jsem nad seriálem rovnou zanevřel a nechtěl se k němu nikdy vrátit. Jeho ale neuvěřitelně gradující popularita mě přesvědčila, abych mu dal ještě jednu šanci a nyní, po pouhých 5 dnech, jsem ve finiši. Nebudu MOST! vychvalovat jako nejlepší český televizní počin od 90. let, k tomuto postu stále řadím Pustinu. Ale tak rychle jsem si oblíbil většinu osazenstva, že ty alespoň 2 díly denně byly samozřejmostí. Prušinovský s Kolečkem mají naběhnuto zapsat se jednou do dějin naší kinematografie. ()

jedna_vrana

No toto! Pri prvom dieli som si myslela, že pôjde o fekálny humor v štýle Kameňákov. Ale potom sa to spustilo, tie priblblé komentáre nadobudli zmysel a "Dicky Most" sa u mňa zmenilo na "Díky Most!" Krásne postavy... ()

filmmovier

Perfektní počin. Vynikající scénář, dokonalé herecké výkony. Česká televize se opět nesmírně vytáhla a Petr Kolečko napsal patrně svou nejlepší věc. Krása. Jan Prušinovský dodal i perfektní režii, a Most! zručně mixuje komedii a drama a ty postavy si prostě nejde nezamilovat. A to včetně Čvančarové, která jinak stojí úplně za prd. Moje nová láska. A Martin Hofmann opět dokazuje, že je to herecký génius a nejlepší český herec. Hodně dlouho jsem nebyl z něčeho tak nadšený a letos už nejspíš ani nebudu. Tak Dycky MOST! 100%. ()

ing.Frosty

Prušinovský a Kolečko už rozbili bank s Okresním přeborem, ale to, co předvedli v Mostě je skutečný opus magnum. Naprosto dokonalý casting všech postav, kdy máte pocit, ze se herci už jako jejich postavy narodili. Scénář dokáže být dojemný, s přesahem a vtipný zároveň. A teď nemyslím, že vtipný jako že se smějete, ale vtipný, že u toho brečíte smíchy. Zároveň je krásně uzavřený, tak snad nehrozí žádné pokračování. Dost možná nejlepší (minimálně nejlepší komediální) český seriál ever. ()

Honzíno

Je to nářez. Za mě Prušinovský s Kolečkem na konvenčním TV seriálovém vrcholu. Neviděl jsem Trpaslíka ni internetovou Lajnu, takže u mě jede vzestupná křivka - Okresní přebor - skvělý, ale okopírovaný koncept Koženého slunce, Čtvrtá hvězda - půvabná exhibice Dejvického divadla našroubovaná na středočeský a pražský humor (možná užší cílovka) a teď MOST!.... naprostá šleha do oka celého národa České republiky. Nejen severozápadní oblasti. Tohle je ukrutné zrcadlo naší společnosti, které je extrémně zábavné, ale dokáže i bolet. Jestli mě druhá polovice seriálu přesvědčí, jdu na pět. _Poslední dva díly mě utvrdily, jakým výjimečným zjevením na české scéně MOST! je. Plná palba. ()

Mrkvič

Most začal fantastickou a vtipnou scénou z Pošty pro tebe. Za několik týdnů si vytvořil kult. Jedni byli vyplesklí z (převážně) sprosté mluvy většiny postav. Na opačném pólu intelektuálnější skupina řešila, jak Most zaujal širokou veřejnost průnikem do tabuizovaných sociálních témat. Tvůrcům tak nejde upřít obrovskou šikovnost v tom, jak široké spektrum diváků zaujali. Já nadále v jejich tvorbě oceňuji hlavně situační humor v podání postav, které oproti zbytku televizní tvorby jsou mnohem skutečnější (ač některé jejich vlastnosti jsou pro efekt zveličovány). A to, jak se povedlo seriál zakončit, je prostě paráda. Dycky Most! Začneme panákama a potom ve volném stylu. A nakonec si zazpíváme Máš svůj svět a ten se ti hroutí. ()

Helmutek

Navzdory třaskavýmu námětu Most spolehlivě a pohotově vybruslí z každýho náznaku patosu nebo laciný agitky - možná proto má seriál tak obrovskou sílu. Asi by to pro mě bylo celkově spíš na 4*, tu pátou ale dávám za absolutní přidanou hodnotu: Nejen že se Prušinovskýmu s Kolečkem podařilo napsat něco, na co by si leckdo jinej netrouf (já bych taky nevěřil, že by něco takovýho mohlo dopadnout dobře), ale oni to dokonce napsali tak, že to oslovilo tu masu, tu veřejnost, toho neelitářskýho průměrnýho diváka - tak, jak se to snad ještě ničemu jinýmu v Čechách (z filmů nebo seriálů) nepovedlo. Očividně to neurazilo ani cikány, ani bělochy, ani rasisty, ani alkáče, ani dementy - a to přesto, že aspoň něco z toho je většina právě tý masy, kterou seriál tak nadchnul; a neurazilo je to ani přesto, že skoro z každýho tohodle typu si Most dělá srandu a tak trochu se mu vysmívá. Jedinej, kdo tak dneska Most ve veřejnym prostoru odsuzuje, jsou až na výjimky jen bigotní konzervativci nebo náboženský dogmatici - jakou lepší reklamu by si mohli tvůrci vymyslet? Trochu si sám kladu otázku, z jakýho důvodu se seriál líbí právě i těm reprezentantům názorů a chování, ze kterejch si Most dělá srandu - že by jen kvůli těm hláškám? To se mi moc nezdá - spíš mi to sedí na to, že seriál si na nic nehraje, neni elitářskej a nevnucuje ňákou svojí interpretaci, a že probíhá v reálnym "nefilmovym" prostředí; a to očividně funguje. Neodehrává se v "dávný" minulosti jako Svět pod hlavou, neni to satirická fikce nebo podobenství jako Kosmo, neni to z obyčejnýho života vytrženýho prostředí malýho hotýlku jako ve Čtvrtý hvězdě nebo v detektvikách jako třeba Rapl - odehrává se to v obyčejnym nezajímavym městě a v obyčejný hnusný hospodě, s cikánama a podvodníčkama na každym rohu, odehrává se to tam, kde to všichni známe, kde skutečně žijeme a kde je to aktuální pro všechny, tady a teď. Most vlastně trollí a dělá si srandu z omezenců a omezenejch názorů - obecně, jakejchkoliv: ať už se to týká rodinnejch poměrů (tahanice o Tondu), afektovaný hlouposti (Ilona) nebo škatulkování lidí podle rasy, pohlaví nebo orientace (všechny možný i nemožný kombinace tohodle obstarává postava Dášy, Luďana a Franty), dělá si srandu z náboženský pokrytecký omezenosti (exotec alkoholik) i aktivistický naivity (Blanka), dělá si srandu z korektnosti a slušňáctví - a baví se tim sympaticky, nepateticky a asi trochu počesku s tim, že je to všechno vlastně tak trochu jedno, pokud se přestaneme chovat jako debilové. Pokud se někomu podaří dát takovýmu námětu a vyznění jazyk, kterej mluví pochopitelně vlastně k celýmu národu (bez velký nadsázky), je to obdivuhodnej výkon a zaslouží si za to nic než respekt a aplaus - protože jenom komedie to neni, a možná jsem idealista, ale věřim, že potenciál něco třeba trochu posunout nebo pomalu začít měnit, to má podle mě Most tim svym zásahem nesporně. Ta přidaná hodnota je tady využitá na 100% a já jsem upřímně šťastnej, že něco takovýhodle tady dneska vzniká - a hlavně, že to lidi berou. tl;dr: Co pro jiný země znamená třeba moralizující hollywoodskej trhák typu Kult hákovýho kříže, to může pro Čechy nést (s vodkou nebo pivem v ruce) právě Most - i když je to formou i žánrem něco úplně jinýho, obdobný myšlenky ve vážnym hávu patetickýho filmu by tady nikoho nejspíš nezajímaly ani neoslovily. My očividně líp umíme tohle - a přes to (nebo právě proto), že se to k žádný agitce nenížilo, myslim, že ten přirozenej dopad je ve výsledku ještě větší. () (menej) (viac)

Nihlathak

Geniální soundtrack, fantastická atmosféra, skvělý námět, dobrý scénář. Zatím jsem více než spokojen. A dostal jsem i to, o co mi jde nejvíc: Komentář, který tady můžu zdrbnout. Jistý uživatel tu hledá Menšíkův a Sovákův tvz. laskavý humor. Strčte si ho do prdele. ()

Endyis

Po delší době zase nějaký majstrštyk v CZ TV tvorbě. MOST! bych označil za prozatímní vrchol z dílny Prušinovského a Kolečka a dost možná i současné seriálové tvorby vůbec. Naprosto bravurní myšlenka, skvěle situovaná a perfektně humorně podaná s příjemným výběrem muziky. Seriál neměl prakticky slabé místo a problematika je podaná velmi inteligentním humorem. Herecky vyniká samozřejmě Martin Hofmann a bezvadná složenina role Stárková/Cína. Prostě se jedná o parádní záležitost. Díky za ní! Vždycky Most! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020