Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

eLeR

No ... Stranger Things má u nás doma o jedného fanúšika naviac. Išla som do toho s malou dušičkou, ale zbytočne. Má to totiž príbeh, ktorý ma prinútil hltať jednu časť za druhou. Skvelú tajomnú atmosféru, dokonalú výpravu a kostýmy. Šikovných detských hercov ... tí dospelí sa tiež predviedli. A fantastickú muziku. Už mi zostáva len poďakovať bratom Dufferovcom, že som zase pár dní ponocovala. ()

Happens

Je to takový ten koncept tichého a klidného maloměsta, kde se prostě nic neděje, kočka na stromě by způsobila pozdvižení na valné hromadě sdružení vlastníků zahrádek. A přec se tam skrývá cosi odvráceného, protipól. Zrcadlo zla. Prvky Kinga/Lynche nalezneme všude. Pohlcující, jakým způsobem uvažují děti. Dustin je boží. Prostě: Menthal. ()

Lenny.M

Netflix mě dále nepřestává udivovat. Tady se sešlo všechno dobré seriálové. Winona hraje naprosto jinou ligu už, taktéž Millie (Eleven, nejlepší letošní seriálová postava), hudba úžasná.. Jediná moje připomínka je na sci-fi prvky, které jsou, tvrdím si říct, tak z 80% okopírováne z Fringe. 1. série - 10/10, 2. série - 8/10, ()

Chrustyn

Seriálová bomba roku, která vyhrává hlavně na poli výborné retro atmosféry a vynikajících hereckých výkonů, hlavně u dětských představitelů. Bohužel jsou zde neduhy všech populárních seriálů, kdy se neustále nabaluje mnoho nového, aniž by to staré bylo vysvětleno. Přesto v rámci seriálů to lepší. ()

ainny

No ty kráso. Málokdy zbystřím, když drahouš na něco kouká a většinou u toho něco dělám, ale tenhle seroš je vážně pecka a donutil mě víc koukat na telku než na monitor. ()

korbitch22

Přesně ten důvod, proč nemám rád seriály. Film vám řekne všechno v průměru do hodiny a padesáti minut, načež můžete využít svůj volný čas, jak se vám zlíbí. Když čumim na seriál, žere to čas, protože většinou chcete vědět, jak to dopadne, nebo se vám to znechutí, vy přestanete, ale tři série času vám nikdo nevrátí.Nebo ta nejhorší varianta, seriál nijak neskončí, protože ho televize utne.Nedokoukal jsem Homeland, Ztraceni se pro mě ztratili ve třetí sérii a třeba takový Earl...nijak nekončí.Se Stranger Things jsem začal jen z těch důvodů, že je nedostatek hororů, že to má jen osm dílů a že se z toho všichni můžou bůh ví proč zesrat.Výtečná retro stylizace, odkazy, dokonalá hudba a námět...to je vše a proto ty 3*.Jinak se jedná o příšerně ukecanou, neoriginální a ubíjejíci nudu s příšernými herci, dementními dialogy a scénami, nulovou atmosférou, jasnou pointou a další tunou neskutečných scénáristických hoven.Winona Ryder odporně přehrává, dětští herci jsou otravní a směšní stejně jako v Super 8.Logiku nehledejte...tajné vládní centrum je co bys kamenem dohodil od města plného lidí, dovnitř se dostane úplně snadno jeden ujetý šerif, karanténu tvoří jeden zip, plachta a dveře, holčičku nikdo nehledá...i když jim musí být jasné, že je ve mestě, tak nikde nikdo...občas nějaký sezení u odposlechu a pojídač koblih v bílé dodávce.K tomu omšelá puberťácká love story.Tady chtěl někdo strašně moc odkazovat na 80.léta, ze kterých vy děti nebo vy dospělí z ameriky víte díky železný oponě stejně hovno, no a ten někdo jen nacpal všechny klišé do jednoho seriálu.Pokud může být něco tak hloupého, vykradeného, předvídatelného a neoriginálního takovým hitem, tak sem minul povoláním a místo školení nováčků jak postavit předraženou kalkulačku, jsem měl pro vás ovce psát tyhle pohádky.Ještě že s vámi nemám nic společného.Díky bohu za těch pár rozumných lidí, co dali tři a méně.Nic tak přehodnoceného sem neviděl už dlouho.Seriál sem dokoukal za jedno odpoledne a zítra si na něj ani nevzdechnu, z vás mi bude blbě několik dní.55%.Další série nezájem. ()

Jirka_Šč

Dcera mě přesvedčila podívat se na první dvě epizody. Zbytek jsem už dal sám. První dvě série jsou bezchybné. Myšlenka, herecké výkony, atmosféra, všechno. Třetí série byla taky dlouho super. Bylo docela vtipné, když se řešily problémy, že hlavní hrdinové jsou v pubertě a mají snahu neustále randit: “Konečně, poprvé za šest měsíců, se jeden den neviděli!” Jenže pak začala Winona Ryder až moc hysterčit (v předchozích sériích mě to nevadilo, protože měla důvod), objevila se jedna přemoudřelá, egoistická malá slepice a v tu chvíli mě začali vadit i neanglicky hovořící, lehce nelogičtí, členové hereckého ansámblu. Nakonec se to zlepšilo a snad to má potenciál být zase TOP, takže dávám maximum. Věřím. ■ Trailer na první řadu https://www.youtube.com/watch?v=mnd7sFt5c3A ()

heyda

První série na maximum, vo to žádná. Druhá série trochu ztrácí (logicky), ale pokud by se podařilo udržet napětí i příběh alespoň na úrovni 2. série, tak by to měla být i v další sérii pořád pecka. Cením si hlavně nápadu natočit něco, co odkazuje na béčkové horory z 80. a 90. let. A to mě baví, navíc kvituju skvěle vybraný kolektiv herců. ()

Stanislaus

Stranger Things jsou bezpochyby příjemným překvapením a náhodným zjevením v dnešním přehršli seriálové tvorby nebo různých minisérií. V mém případě nemohu mluvit o určitém nostalgickém návratu do 80. let, jelikož jsem je zaprvé nazažil a zadruhé nemám tehdejší scifi-hororovou filmografii pod palcem jako jiní (nicméně Věc a Lesního ducha jsem viděl, na které se zde nejednou odkazuje, vedle četných zmínek o Pánovi prstenů nebo Hobitovi, což mě rovněž potěšilo, byť jsem nikdy nečetl knižní předlohu). Na prvním místě musím ocenit nápad a samotný příběh, jelikož už od prvních minut jsem byl opravdu napjatý, jak se bude všechno vyvíjet, a napětí polevilo (i když ne zcela úplně) až na konci posledního dílu. Dalším plusovým bodem je věrohodně vybudovaná atmosféra 80. let - od oblečení, přes auta, hudební šlágry až k takovému tomu celkovému nádechu a "feelingu" - která mi tuto (mnou nezažitou) dobu dokázala velice dobře přiblížit. Herecké obsazení bylo vesměs dobře vybrané - osobně mi herectví Winony Ryder nijak výrazně nevadilo, spíš jsem se zaměřoval na dětské herce, kteří zahráli své role velmi dobře, a dokonce se i povedlo vyvolat emoce při interakci mezi jednotlivými postavami - ať už šlo o zlost či rozhorčení nad šikanátory, úsměv nad humornými diskuzemi chlapců nebo smutek nad něčí smrtí. Momentálně mě už nenapadá, co bych dále na seriálu vyzdvihnul, jelikož bych se už hodně opakoval v rámci zdejších komentářů (což jsem teda už porušil výše). Zkrátka slušně natočená žánrovka, která chytí diváka do spárů hned na začátku a pustí ho až na konci, takže ode mě rozhodně oba palce nahoru. ()

Flego

Napriek tomu, že je celý príbeh "opozeraný" z filmov 80-tych rokov a bratia Dufferovci použili azda všetky motívy z tých čias, napodiv ako celok seriál funguje dokonale. Tento paradox je zvláštny a nepoznám naň uspokojujúcu odpoveď. Tvorcovia namiešali mix horroru a drámy, pridali skvelú hudbu, výborný casting a ako bonbónik - všetko obliekli do osemdesiatkového šatu, až som niekedy pochyboval, či to nebolo natočené pred 30-timi rokmi. ()

rikitiki

Horor jako paralela dospívání, kdy se rodiče děsí, že je dítě opustí a odejde do jiného, strašného a pro ně nesrozumitelného světa. To vše zabaleno v hezkém retro outfitu s Winonou, která hrála hysterickou matku tak dobře, až mi tím lezla na nervy. Nelze přehlédnout některé nesrovnalosti zejména ve vztazích, kdy například celé městečko řeší, že se ztratil chlapec, ale ztrátu dívky odbydou snad jen mávnutím rukou. Dobrá věc je, že série v jednotlivých sériích zatím graduje k lepšímu. Potěší herci obvykle spojovaní s kladnými rolemi, náhle v rolích záporáků (i M. Modine…? To až zabolelo u srdce!). Odkazy na filmy a kulturu osmdesátek prošpikováno víc než babiččina svíčková slaninou. Naopak, vzhled příšer byl poněkud legrační. SHRNUTÍ: Co by se stalo, kdyby spolu měli dítě Příšera z Faunova labyrintu a Adéla, co ještě pořád nedostala nic k večeři? MODNÍ OKÉNKO: Winoně by měla módní, městská, státní, ba i federální policie zakázat jakýkoliv účes s vlasy delšími než po ramena. I když už je Winona kvítek v plném rozpuku, pořád disponuje tak magickýma očima, že je přímo hřích nechávat je zaniknout v delších vlasech. Jak bylo vidět v epizodě, kdy se převlékla za ruského vojáčka a vlasy strčila pod čepici. Najednou, v tu chvíli, její oči pohltily celý svět. ()

Jinny

Nostalgická jízda pro ty, co zažili pop kulturu osmdesátých let nebo na ní vyrůstali. Osmdesátkám je podřízené nejen vedení příběhu ale třeba i obsazení okaté Winony Ryder. Stranger things je ale chválabohu víc než jen nostalgický trip a několik dějových linií je dostatečně prokreslených a zároveň nenatahovaných, že i současní teenageři seriál můžou vidět jako zábavné retro. A ačkoliv se děj točí kolik party kluků a holčičí superhrdinky, za seriál pro děti bych ho neoznačila, opravdu bavit bude spíš kluky o trochu starší. Plusové body dávám i za protentokrát sympatické postavy teenagerů a fakt, že místní maloměstský šerif je tentokrát schopný policajt. ()

TheEvilTwin

Za mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu, postavy jsou super a donutí diváka, aby si je oblíbil, děj i celkové zpracování udělané perfektně, že se vždy budete těšit na další díl. Dalším obrovským kladem je skvělá hudba. ()

poz3n

Nejsem seriálový divák. Na dramatických seriálech mi vadí, že i sebe lepší z nich dodržují schematičnost, která nutí pokaždé stejně představovat postavy, vytvářet cliffhangery na koncích dílů a neustále diváka udržovat v natahovaném napětí. Tímhle nutným nešvarem trpí samozřejmě i Stranger Things, nicméně pro mě zcela snesitelnou mírou. Dětští herci jsou skvěle vybraní a také skvěle hrají. Celková stylizace 80. let je moc pěkná, nicméně pro mě tím nejlepším z celého seriálu asi zůstane úvodní znělka. 7/10 (Série 1) ()

Ivoshek

KOM3NT K PRVNI SÉRII, DALŠÍ JSEM NEVIDĚL. Vynikající. Mysteriózní. Osmdesátkový - v dobrým. S obludama, se světem "tam vedle", a taky s výbornýma hercema, kde ty děti jsou srovnatelně dobrý jako Winona Rajdrová. A s luxusní elektronickou hudbou (kterou občas proloží nějaký ten 80s šlágr). PS: furt mi vrtalo hlavou, co mi ta původní hudba připomíná, a pak mi to došlo. Soundtrack k the Knick. ()

Pítrs85

Mnoho hypeu pro nic, Stranger Things je neoriginální a neskutečně pozérské. Osmdesátková atmosféra falešná jak ta pseudoosmdesátková hudba, co tam hraje. Herci do jednoho nesympaťácí, v čele s pološílenou Winonou, hororové scény spíš k popukání než k posrání. Navíc to selhává i co do scénáře, páč a protože mám truchlit za kluka, kterýho tam hledaj a kterýho ani nemáte šanci poznat, jen že rád poslouchal The Clash a kamarádil se s trojicí 'zamilovanej romantik, intouš a retardík' (plusem, že hláškujícím retardíkem tentokrát není černoch, ale cosi, co vzdáleně připomíná člověka). Být mi o dvacet let míň, maybe, ale kam s tím na mě dneska... ()

Hurley

Paletu věcí, nad kterejma jde v tomhle seriálu uchcávat, asi nejlíp zachycuje to, že mezi konkrétníma odkazama na Stephena Kinga nebo Johna Carpentera Stranger Things v určitým bodě dokonce i přímo citujou jednu z nejikoničtějších scén ze Spielbergova E.T. Mimozemšťana, zároveň se od ní ale odchylujou stylem, kterej by byl podobnější spíš právě konkrétně Kingovi. Celý je to prostě mišmaš různejch žánrovejch přístupů, všechny tyhle přístupy ale zároveň mají vzájemně vždycky alespoň jeden společnej jmenovatel. A díky tomu to prostě funguje. víc » ()

Janek

Wow - skvělá tajemná jízda (která tu dlouho nebyla) zhruba do šestého dílu, poslední dvě části pak rozsypávají a podtrhávají vše, co bylo tak pečlivě gradováno. S01 70% ()

Necrotongue

Zajímavá záležitost, ve které dokážu rozeznat hru Silent Hill, Akta X, Twin Peaks, To, Věc a E.T.Mimozemšťana. Výborný retro seriál s vynikajícím Davidem Harbourem a s Winonou Ryder, která trochu moc tlačí na pilu. Už jsem tady v komentářích několikrát napsal, že až na výjimky nemám rád děti ve filmech, protože většinou slouží pouze k prvoplánovému vyvolávání emocí, ale tento seriál stojí kromě skvělého námětu hlavně na výkonech dětských herců a i já musím uznat, že jsou parádní. To, co mi na takto vymazleném seriálu vadí, jsou některé logické díry ve scénáři, např."Bad Guys" velmi složitě vyhledávají, kdo odkud vysílá, nebo telefonuje, zastřelí i člověka, který dal najíst Jedenáctce, ale policejní šéf,který jim vleze až do srdce projektu, je pouze odvezen domů a do lustru dostane štěnici-divné a nepochopitelné. I přes tyto výhrady si myslím, že jde o hodně povedený počin a 5* si zaslouží. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry