Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Baboonek

Po druhé sérii, kterou obecně shledávám z dané trojky za nejhorší, je to příjemné vylepšení. Ovšem nastolit takové mysteriózní prostředí a příběh, který bere dech jako v první sérii se bohužel nepodařilo. Tudíž je stále obdivuhodné, že obecně to je stále za 4 hvězdy. Ovšem v porovnání s 1.sérií, ať už s napětím a příběhem, je to slabá 3. Příběh má velké mezery a znalost teď již teenagerů z městečka Hawkins je až moc podrobná, vlastně jsem v příběhu ani neviděla že by tam byl nějaký větší zádrhel. Spoiler - evil Russia - příprava na další sérii a Hoper... tak jako né že by nutně musel někdo zemřít, ale mám pocit, že hlavní postavy jsou prostě superhrdinové untouchable - zemře jasně jen ten, kdo se v sérii nuceně zapsal trochu do děje, tak aby to divákovi přece jen bylo trochu líto. Také postavy nějak neupevnili svůj charakter... ale stejně z přehlídky seriálů mě to pořád bavilo a hlavně narážky na staré filmy a scény z Terminátora. ()

Rocky88

Oproti předchozím sériím více akční, více humorné, méně tajemné (téměř žádné scény v Upside Down nebo info o tomto světě). Jestli to je plus nebo minus si musí každý rozhodnout sám. Za mě to byla opět peckovní série. Stejně jako předchozí se pořádně rozjela až se třetím dílem, byl to ale takový nářez po scénáristické, akční, humorné, technické a hudební stránce, že pomalejší rozjezd lze přehlédnout. Průchod dětí tajnou SSSR základnou byl sice až moc jednoduchý, nicméně vše bylo bráno s nadhledem a humorem, že s tím taky nemám problém. Sezona postupně gradovala s každým dílem a každou přibývající minutou, závěr byl opět parádní a hodně emotivní. Opravdu palec nahoru a šup sem s další sérií. HBO se může od Netflixu učit, jak vypadá sezona, na kterou se čeká dva roky... ()

Nach

Bylo to jen tak tak, ale ten plný počet si to zaslouží. Oproti druhé sérii rozhodně zlepšení, které si bere za inspiraci nejvýrazněji Carpenterovu Věc. A to velice pěkně. Některé epizody jsou slabší, ale i ty si zaslouží čtyři slunce. Záporák ultra nechutný a finále kulervoucí. Tohle se prostě povedlo a jediné co mě zamrzelo byla trestuhodně nevyužitá Ruská linka, která tam spíše figurovala jako nějaký bonus než plnohodnotný dějový činitel. Ke všemu ne příliš inteligentní. Takže suma sumárum pět hvězd obhájeno a příště prosím více inteligentního jednání. 85% ()

silentname

"Stranger Things" sú späť v tretej sérii. Jedno z najväčších tohtoročných seriálových očakávaní sa vrátilo v plnej sile a pokračujeme v dobrodružstvách spolu s Mikom, El, Dustinom, Lucasom a Willom. A samozrejme nesmieme zabudnúť na ich novú parťačku Max. Ja som bol veľmi zvedavý. Chcel som vidieť svoje obľúbené postavy, chcel som vidieť kam sa dostanú tentokrát a proti čomu budú musieť bojovať. Musím povedať, že v momente ako som začal sledovať tak ma to už v podstate nepustilo. Chcel som vedieť aký bude záverečný súboj, chcel som s nimi prejsť od začiatku až do konca a držal neustále našim hrdinom palce. Je tu pár mínusov, ktoré mám so sériou, tak ich posuňme hneď z cesty. Nová postava v podobe Ericy je podľa mňa neskutočne otravná. V momente ako začala rozprávať a uvedomil som si, že bude plnohodnotnou členkou tímu, tak som vedel, že toto bude pre mňa kameň úrazu. A je to tak. A potom je tu ešte obrovská dávka product placementu. A tentokrát si to Coca Cola jednoducho vzala pod svoje krídla a malé nenápadné momentky sa stali neustálou ukážkou ich produktu. A potom som si to už všímal stále. Okey, toľko k mínusom teraz poďme na plusy. V prvom rade postavy. Hopper je v tejto sérii absolútne perfektný. Je to typický on. Aj so svojimi nervami aj sarkazmom. Ale okrem toho je chytrý, je schopný bojovať, nebráni sa použiť päste a je to proste správny chlap. A v tejto sérii je skvelý. Okrem toho ma baví, že seriál je akosi rozdelený na viacero línii a viacero tímov. Tým to dáva priestor trošku lepšie zabrať priestor. Dustin si tu robí trošku svoju sólu akciu so Stevom, Robin a Ericou. A keď človek sleduje Steva a Robin mať spolu dialógy pod sérom pravdy, tak to je podľa mňa highlight komédie v tomto seriáli. Neustále som sa na nich smial a boli skvelí. Okrem toho aj Dustin sa ukazuje ako chytrý chlalan a to ma teší. Potom je tu tím Hopper, Joyce a Murray. Opäť vynikajúca voľba. Nancy tu má tiež o niečo väčšiu rolu a niektoré scénky, kde bude bojovať proti hlavnému padouchovi sú desivé. Vizuálne silné. A jej vzťah s Jonathanom tu prejde veľkou skúškou. A potom celkový príbeh seriálu je vynikajúci. Začína to byť miestami aj oveľa osobnejšie a tým pádom aj silnejšie. A najlepšie je tu ukázaný vzťah medzi El a Mikom. Tie monológy sú silné a aj tie dialógy, ktoré majú medzi sebou tomu dávajú hĺbku. Neviem čo viac povedať. Tento seriál opäť ukazuje, že je super. Je vtipný, je strašidelný, je plný skvelých momentiek a okrem toho séria je aj o niečo dospelejšia. Naši hrdinovia rastú a má to oveľa väčšiu silu. A niekedy je už vidno, že nie sú to tie deti, s ktorými sme sa stretli v prvej sérii. Stali sa oveľa dospelejšími. A pre mňa to funguje. Hodnotenie: A ()

Ajinka126

Tahle série je celá špatně. První rozhodnutí - rozdělit skupinu, která spolu fungovala a doplňovala se. Proč?? Pak - vložit tam nové postavy, aby to pro diváka zbytečně zamotané sledovat. Proč?? Nehledě na to, že ty postavy samy o sobě jsou nevýrazné, na plátně me jen otravují. Poslední věc - ta puberta a období odporu. To bylo tak zbytečné a neymselné. Vy máte oprávněný strach o život svých blízkých a stejně se budete trápit s tím, jak vypadá? WTF?! kdo tohle psal 4,5/10. PS: první série je 10/10, druhá 8,5/10. Seriál mám ráda. Tohle byl ale obrovský přešlap. ()

• Moment, kdy Billy Hargrove (Dacre Montgomery) rozbije sklo dveří od sauny, byl hereckou improvizací a nebyl ve scénáři. Dacre se později přiznal, že se do role natolik vžil, až sklo rozbil hlavou. Jednalo se přitom o skutečnou skleněnou tabuli, nikoliv o bezpečné filmové sklo, používané pro podobné účely. (LucasAbelle)
  • Americká armáda se ke Starcourtu dopraví ve vrtulnících Bell AH-1 Cobra (ve službě v USA 1967–2001) a Bell UH-1H Iroquois (vyráběn 1956–87). Tento vrtulník byl ve službě od roku 1959. Americká armáda vyřadila poslední stroj ze svého stavu v roce 2016. (J.F.B.)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)