Stranger Things - Season 4

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 13 h 2 min (Minutáž: 63–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

David Harbour, Winona Ryder, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Honzox

Už několikrát jsem si v poslední době položil otázku, jestli je to šílenství okolo Stranger Things oprávněné. Po zhlédnutí posledních dvou dílů čtvrté řady jsem dospěl k závěru, že ano. Čtvrtá řada byla jednoznačně nejvelkolepější z toho, co nám zatím ST nabídly. Hodně se bude mluvit o délce jednotlivých epizod, jestli to už není moc natahovaný, za sebe ale můžu říct, že jestli si nějaké postavy zaslouží tolik prostoru navíc, tak to jsou právě postavy z tohohle úžasnýho seriálu. Prožíváte s nimi každé chvíle na obrazovce, od šťastných po tragické a cítíte se být plně součástí příběhu. Právě práci s postavami zvládají Stranger Things snad nejlíp ze všech seriálů v současné době. Staré známé tváře stále milujete a nové si rychle oblíbíte. Druhá řada představila Max, třetí Robin, čtvrtá Eddieho a u každé z těchto postav máte pocit, jakoby tam byly od samého začátku. Když se k tomu pak přidá vytříbená režie a nápaditý scénář, který balancuje na hranici originality a správné dávky osmdesátkového klišé a nostalgie, dostanete kompaktní celek, který naprostým právem sklízí veškerou pozornost a pozitivní ohlasy. Takže já tleskám a těším se na závěrečnou pátou sérii. ()

WincKruspe

Kde je značná fanouškovská kvantita, tam už není zapotřebí odpovídající kvalita příběhu, protože fanoušky hlavně zajímají postavy. Třeba jako u série FF. 4. série je nejhorší. Díly jsou stráááášně dlouhé a nic se tam pořádně neděje. Prvních 6 dílů je v podstatě zbytečných nebo by se daly sestříhat na 2-3 díly. Protože pak by poslední 2 díly nemusely mít 4 hodiny. A dějově taky nic zásadního, všechno samozřejmě dopadne dobře, prostě telenovela s otevřeným koncem pro další sérii. ()

Avari.73

Solidní hnůj. Postavy nesmrtelné a za hranicí karikatur. Až na Eddieho jsou všichni otravný, ošklivý a nesympatický. Krom soundtracku a vizualu vlastně není co kladně hodnotit. Možná byl solidní Vecna jako záporák v lidské podobě (Jedničky). Tolik nelogičností se taky jen tak nevidí. Námět dobrý, ale scénář s dialogy na hovno. Všichni tam neustále brečí, řeší své milostné bolístky ( ten klučina je taky gay?) i během osudového boje a pobíhání v nepřátelském prostředí. Když si vezmu ten potenciál a jak se ho povedlo po první sérii dojebat, tak z toho se chce brečet. Ale to je prostě Netflix. Se solidním střihačem to mohlo mít poloviční délku a rozhodně by došlo ke zlepšení. ()

vyfuk

Hon na Vencu. Zrození Venci, ale Lenka si myslí, že to je Primavéra. Mišmas, který započal už někde u druhé série jednoduše pokračuje dál. Lid je spokojen už jenom protože vychází další díl trendové série, se kterou můžou pokecat s kamarády. To, že v ní je všechno posazeno na hlavu, dějí se věci zhola irelevantní a humor je na úrovni páté třídy nikomu nevadí. A to je kouzlo subjektivnosti. Já tomuhe seriálu prostě už nic nemůžu věřit. Postavy, které se vyrojí v jedné sérii a my máme hrozně oplakávat jejich konec. Postavy vydávající se přes půl planety, kde mají vyřešit problém z domova jako korona home office hadr. První díly se nesou v takové té klasické pubertální vizi. Důvod proč byla první série tak zajímavá bylo protože děti se chovali jako dospělý, protože měli více informací a řešili tím pádem problém hodný dospělých. Nyní jsou postavy skoro dospělé a naopak se chovají jako děti. V páté sérii je předpokládám bude někdo kojit a přebalovat. Když jsme už u té další série, tak to je tuplem výsměch jak Brno. Netflix hrozně propaguje ať se těšíme, že se naši hrdinové už nevrátí, ať připravujeme kapesňáře, ale pak pět minut před koncem se dozvíme, že vlastně joooo mimochodem jsme toho záporáka nezabili. Vidíme se za rok. Navíc záporák, který je hrozně wannabe vše jsem ovlivňoval od prvního dílu, pak tvůrcům došlo, že s první sérií neudělali úplný hovno a chtělo by to ty děcka u obrazovek víc pomilkovat, tak vymyslíme univerzum, kde záporák nikde nebude figurovat a jebneme ho o tři série později. Proč asi? Protože bratři piva značky Duff věděli holé hovno, že tam bude nějaký Venca vrásčitý jako vysezená devadesátníkova prdel. Duffíci ještě udělali ojeb na druhou, který jsem ještě neviděl. Vezmu plot twist z osmého dílu a jebnu ho znova do desátého, jakože to je novinka. Buď tohle a nebo si tvůrci o svých fanoušcích myslí, že mají stejný počet IQ jako mouchy kolem sloní řitě, protože asi nepochopili message z onoho osmého dílu. Mohli bychom pokračovat do nekonečna... kluk, který žije ve vizi, že asi její spakatúru líže jak precizně, že se mu nesvěří s tím, že chce zkusit turbo říznutý s pikem a odserete kluk, který žije zřejmě ve 14. století a protože hraje deskovou hru, tak ho musíme upálit. Jako prostě dramata a konflikty v seriálu na úrovni mateřské školky a dvacet dějových linek rozprsknutých po celé planetě pro nic za nic. Lets go. Už se nemůžu dočkat až tahle telenovela dostane sérii číslo 50. Pardon špatně jsem napsal nulu. 500 je správně. ()

drackula

Táto séria zaradila Stranger Things do prvej ligy. Takto sa tvorí popkultúrny fenomén, ktorou žije terajšia generácia. Pokojne si viem predstaviť, že by som na túto sériu chodil každý týždeň do kina. Netflix ()

stitch7

/// Čtvrtá řada mě napoprvé spíše otrávila. Tak moc, že jsem si poslední díl vůbec nepustil, a tak jsem si prvních osm pustil o rok a půl později znovu. Čímž jsem se ale zbavil averze vůči Eddiemu a Argylemu (kterého mimochodem už neuvidíme, i když neumřel), naopak jsem si tyto dvě postavy oblíbil. Postav je ale v seriálu už asi přeci jen moc, občas tvůrci neví, co s nimi - nejvíc mi to přišlo očividné u Jonathana. I tak si ale postaviček přidají víc, a vznikla tak otravná a ve finále navíc totálně zbytečná linka o studentech, kteří vedou jakýsi odboj proti klubu Hellfire. Napoprvé mi taky čtvrtá série přišla rozvleklá, až nabubřelá. Byť se mi ta ambicióznost líbí - Stranger Things nám daly to, co slíbila Game of Thrones pro poslední řadu, ale nestalo se tak. No a napodruhé to i v tomto ohledu vyšlo lépe a (s nějakými výhradami) jsem si užil i poslední veledlouhou epizodu. Asi dva díly by ale nějaké zkrácení snesly, protože tempo přeci jen trochu brzdily. Nový záporák Venca vypadá hodně dobře a je taktéž skvěle namluvený a Dufferům se povedlo s ním pěkně zaplnit mezírky kolem předchozích řad, velká výhrada směřuje ale k tomu, jak všechno vysvětluje do detailu a koná MEGApomalu. No, to aby se nějaké hlavní postavě nestalo něco, co by dopříště nerozchodila, že. Kvůli tomu vlastně poslední díl a potažmo celá řada vyzní trochu jako točení se v kruhu, protože se vlastně použije vše, co doposud, jen trochu jinak (solná vana, kreslení a následné skládání, motivační proslovy či restart ve vztazích postav, který se na konci úplně smaže). Snad z každé scény je ale vidět, jak moc tvůrci tohle své dílko milují a nezbývá tak jen doufat, že to v páté řadě přeci jen rozjedou trochu více a zároveň jim to nepřeroste přes hlavu. A schválně, který hity si budeme sjíždět po jejím zhlédnutí! Řadím takto: S1 > S3 > S4 > S2 (ale zde jen nepatrně). ()

Anet21

⚪Recenzia viac-menej k posledným dvom dielom, zbytok v komentári k časti 7.⚪Spoilery⚪Dobre, oficiálne by som už aj dokázala tvrdiť, že tento seriál neznášam.⚪Vytvoriť totiž celú sériu iba k tomu, aby som si pripravil akúsi expozíciu k záveru je neskutočne odfláknuté a divákov to má za blbcov. Pretože znova, ako už tri série predtým, stalo sa presne to, čo by divák očakával. Niečo sa dovysvetľovalo (v kontexte sveta minimum), ale ako celok sa nápad už 4 série recykluje a scenáristi očividne nevedia, kade z toho von. (Lebo očividne viac ako jednu sériu neplánovali). Pretože toto všetko je už len predžutá premisa z prvej série - Eleven sa musí niečo naučiť, musí potlačiť svoj strach, veriť v seba, cítiť, že ju niekto má rád a podporuje, a tak dokáže, čo chce. Ale vlastne aj nie, pretože sa v závere vždy ukáže, že predsa len si asi verila málo, a tak je záporák stále funkčný a treba ho ,,vybaviť" ďalšiu sériu. Ono by toto vlastne išlo robiť donekonečna, aj na 10 sérií. A táto tiktok generácia Z by to ochotne zožrala.⚪Maličká nádej bola v usmrtení niektorý postáv, čo by aspoň uľahčilo deju, no nie, scenáristi nie sú schopní kohokoľvek zabiť, a ak aj, tak je to postava, ktorá mala najmenej času (Eddie) alebo postava, ktorá bola vyslovene záporná, a táto smrť je aj patrične odbytá (hlavný basketbalista). Kto teda čakal po vzore ,,spoilerov" od hercov, kto všetko asi umrie, mohol zostať len sklamaný. Ja nie, pretože som klasicky tušila, že to dopadne takto.Vrcholom sú nové schopnosti Jedenástky, kedy sa už môže hrať aj na Ježiša a oživovať ľudí. No top. Eddieho nešlo oživiť? Jáj počkať, to scenár nechcel. Tak potom hej.⚪Ďalšia kapitola sú postavy - za celú sériu sa nikam neposunuli (Joyce, Dustin, Robin, Will, Mike, Jonathan), nič nové o sebe nezistili, staré krivdy zostali stále (za 9 dielov??) otvorené (coming out, vzťah N-J-S), aby sa z nich dalo zase čerpať aj v ďalšej sérii, množstvo motívov potom pôsobí samoúčelne, len aby tam boli (linka Robin, to je snáď vtip, linka basketbalistov a hon na klub d&d) a to, že sa ťažisko deja po štyroch sériách znova presunie k Willovi a jeho prepojeniu (na ktoré sa zázračne v 4 sérii zabudlo) je čerešnička. Mike, Will, Jonathan a marihuanový kamoš nemali skoro žiadne logické využitie ako postavy a maximálne sa opierali o vaňu, linka z gulagu vlastne veľmi klasicky podaná, záver s mečom radšej nekomentovať. Záporná postava ktorá je záporná ,,od prírody" a je skrátka ,,len zlá" tiež nijak neprekvapila.⚪Veľmi lacné sú aj charakterové prerody typu: ,,Prehovorím ti do duše, že kedysi si bol hrdina a ty sa zmeníš a opravíš helikoptéru." Ak všetko má pôsobiť béčkovo (teda hlavne scenár), tak potom to vychádza. Pretože áno, peniaze sa natlačili do efektov, to je pekné, len by sa za 2,20 hodiny mohlo aj niečo reálne, hybateľné dejom stať, keďže tento záver bol divákom daný už 3x.⚪A naozaj neviem, čo mal byť skok v čase o dva dni? Prečo sa nevysvetlilo, ako teda odtiaľ odišli v reálnom čase? Hawkins si myslí, že zažil zemetrasenie, pritom v zemi sú kilometrové pekelné trhliny? V Hawkinse sú okrem našich postáv všetci mentálne v neporiadku?⚪To, že posledný diel sa naťahuje ako len môže nemusím ani spomínať, len je zaujímavé, že niekto vie za 2,20 hodiny vytvoriť celovečerný film, v ktorom predstaví postavy, predstaví ich charaktery, vytvorí konflikt, vyrieši konflikt a všetko uzavrie (a je z toho pamätný film pre generácie) a niekto nevie za 2,20 hodiny ani uzavrieť to, o čom rozprával už XY desiatok hodín predtým. Ale verím, že ovácie zase budú a všetci budú plakať za Eddiem a vychvália sériu až do neba. Nikomu názor neberiem. Len takýto názor objektívny nebude určite.⚪Také malé Ps. o logike: Ak je všetko v druhom svete zastavené 3 roky dozadu, ako je možné, že sú v ňom aj predmety z reálneho času (trojica vystúpi z karavanu, ktorý je v našom svete, ale v druhom by časovo ešte nemal byť, Dustin a Eddie obrňujú karavan v druhom svete, pričom ak by druhý svet kopíroval ten náš, nestačilo by ho obrniť v našom a v tom druhom už by bol automaticky obrnený? Koľko tých svetov vlastne je? Náš, ten, do ktorého preskočili a ešte aj nejaký ďalší, mentálny, v ktorom prebiehal záverečný súboj?) To, že záporák s neobmedzenou telekinetickou a telepatickou silou sa nechá rozrušiť deťmi, až do záveru nepodniká žiadne kroky, aj keď vie, že sú v jeho svete atď. je zas také krásne scenárové, vedené za nitky tam, kam treba. Rovnako Rusi, ktorí so samopalmi nevedia zneškodniť príšeru, pričom v prvej sérii ju ako-tak zneškodnili deti gumipuškou a pálkou.⚪Ak toto písali 3 roky (+nakrúcanie), tak gratulujem. A už sa ,,neviem dočkať" poslednej série. Určite bude neskutočne prekvapivá.⚪ () (menej) (viac)

Pecival

Stejne jako je Running Up That Hill nejhorsi pisen jinak skvele Kate Bush, je 4. serie nejhorsi jinak skveleho ST. Decka hrozne zestarli (proc to kurva trvalo 3 roky od posledni serie ? ) a logicky je pryc ten Spielbergovsky E.T. vibe, ktery tak ovladl prvni dve sezony. V treti s tim bojovali za pomoci tezkotonaznich, infantilnich vtipu na hrane parodie, ale myslim ze to docela fungovalo. Tady je snaha o navrat ke korenum, ale je to strasne rozvlacne. Dve linky je maximum, co je unosne - v tomto pripade El a hlavni bubak. Ostatni nemilosrdne vyskrtat, stejne nehrajou zadnou zasadni roli. Nektere postavy jako zhulenej indian jsou vyslovene debilni. Metalak na druhou stranu je docela dobrej. Porad je to fajn, porad me to bavi, ale uz to proste neni ono. Kdyby se to sestrihalo na 6 kratkych dilu, mohla by to byt uderna pecka. Jina nez prvni serie, protoze herci uz jsou proste "stari", ale porad pecka. Takle je to rozbredla vata, kde skvele pasaze (a ze tam jsou) jsou obalene v nekonecne vate. Skoda. ()

Mythago

Tvůrci Stranger Things od druhé série trpí utkvělou představou, že VÍCE znamená LEPŠÍ. Tahle série není výjimkou, spíše naopak - ve všech ohledech je NEJVĚTŠÍ. A také jednoznačně NEJHORŠÍ. Z původně nostalgického seriálu, který si chytře hrál s 80-tkovými stereotypy a podle potřeby je ohýbal a měnil, aby vytvořil opravdu zajímavý a trojrozměrný svět, se stalo vyprázdněné pozlátko pro masy. Esence je pryč, nahradíme ji větším množstvím humoru, co nejvíce synťáky, větším množstvím akce a digitálních efektů. Zatímco první série byla plná archetypálních postav (např. typický šikanující macho Steve), se kterými si tvůrci nebáli pohrát a vyslat je neočekávanými cestami, které původní charaktery a náš pohled na ně v podstatě úplně proměnily, zde je práce s postavami naprosto nulová. Stále stejné postavičky dělají stále stejné věci, nijak se neproměňují, nijak nepřekvapí a slouží vlastně jen tomu, aby posouvaly příběh. Příběh, jenž je, ano, VĚTŠÍ a epičtější, ale naprosto nudný, bez nápadu, bez duše. Stranger Things v této chvíli působí jako vyčpělá 80.-tková thrash metalová kapela, jejíž členům táhne na 60, ve svých kožených křivácích už působí poněkud nedůstojně, stále stejné puberťácké rebelské texty jsou vyloženě trapné a vy si říkáte, že to měli zabalit už někdy před 30 lety. Ale stejně jsem se na to podíval a podívám se i na další sérii, abych zjistil, kam až tento seriál může padnout. Takže určitým způsobem to vlastně pořád funguje. ()

kenkaku

Obrovské zklamání. Scenáristicky je děj utopený ve zbytečných kecech a nesmyslně natahovaných scénách. Hezké je, že se autoři snaží vše napakovat do seriálu tak, že odkazují i na události první řady. Vůbec hezké není to okaté (a přiznané) vykrádání Noční můry v Elm street. Seriál má prakticky tři hlavní linie. 1) Hopper: ano máme tu vzkříšení (a idiotský udělané), kdy vše co je s tím spojené je navíc a na hlavní linku nemá žádný dopad ani vliv. Čistá vata. 2) El: Jedenáctka získává zpět své schopnosti. Je to úmorné, dlouhé a pouze cca 10% má nějakou hodnotu. Jinak je to vata (do sedmé epizody čistokrevně a to je hodně zlé). 3) Vecna: Vecna je nový bubák. Myšlenkou vykrádá změněnou Elm street a je to jediná linie, která stojí za to. Samozřejmě, že i ta je plná vaty, alespoň je ale vizuálně poutavá. ()

Soweek

Nebude to mít dlouhého trvání, než Netflix předá žezlo krále streamu Disney, ale než se tak stane, tak všem připomene, proč byl na nemalé chvíle neporazitelnou jedničkou. Čtvrtá série ST je vším co jsme si mohli přát a Netlix rozhodně nikde nešetřil peníze a bratři Dufferové nešetřili své možnosti. Už nyní nemám pochyby, že závěr bude naprosto epický a jen si přeji, aby to bylo co nejdřív, protože 20ti+ letý herecký ansámbl přestává být na střední škole uvěřitelný :-) ()

herr_carter

Tak tohle jsou hoooodně silné 4*. Sice od dob, kdy hlavní herci byly převážně děcka a to sice ultranadaný herecky, jsou pryč, ale zase na druhou stranu mě bavilo sledovat jejich převážné dospění a prohloubení citových vazeb. Bylo fajn, že všichni hlavní aktéři jsou po skupinkách umístění v odlišných lokalitách a postupně vše směřuje k jejich finálním u setkání a bitvě se zlem. Tohle je prostě povedené "kingovská" tématika od první série až doposud a moc se těším na sérii pátou.................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

iXtr3m3

Update po štvrtej sérii: Momentálne asi Over The Top séria všetkých čias, aspoň u mňa to tak v tejto chvíli je. Ešte uvidím Boys tretiu sériu a dlhšiu dobu u mňa odsúvanú tretiu sériu Lost in Space. Čo dodať k štvrtej sérii? Tona obsahu, fantastické technické spracovanie, dokonalé audio, kde výber songov urobil obrovskú prácu, Kate Bush je odteraz nesmrteľná. Keďže sa počet postáv rozrástol, tak sa to pekne rozdelilo na viaceré "fronty". Neskutočná osudovosť, brutálne spracovanie v dokonalom mixe sci-fi, hororu, drámy, akcie, jednoducho neskutočné niečo. Niekoho odrádzala extrémna dĺžka, ale ako som končil slovami po tretej sérii "I want more, more, more", tak to platí stále. Čím dlhší čas som mal možnosť stráviť s hrdinami Stranger Things, tým väčšie emócie so mnou lomcovali v závere série. Dozvedeli sme sa všetko o počiatkoch prekliatia Hawkinsu, dozvedeli sme sa kus z minulosti Eleven, Vecny atď. Toto dielo má ako každé chyby, ale sú to tak maličké mušky oproti tomu celku, že nestoja ani za povšimnutie. Fenomenálna posledná časť dala toľko pocitov, toľko adrenalínu aj toľko emócii, že vystúpala k nedosiahnuteľným výšinám seriálového sveta a brutálne zaútočila aj na skutočné filmové drámy. Čo páni Dufferovci dokázali stvoriť pre Netflix, ktorý v poslednej dobe dostáva jednu ranu za druhou a zaslúžene, to sa len tak nevidí. Game of Thrones som mal rád, ale toto vyslovene milujem. Toto je momentálne žijúcou legendou na poli seriálovej produkcie a obávam sa, že len tak skoro to niečo neprekoná, ani The Boys, ktorí majú predsa len iné zameranie a iný ťah na bránku, čo samozrejme neznižuje ich brutálne kvality. Neskutočne dlhé čakanie sa skončilo, dostali sme vybrúsený drahokam a začína sa ďalšie neskutočne dlhé čakanie. Tak ako Top Gun Maverick prepisoval históriu filmu, tak si myslím, že aj Stranger Things prepisuje históriu seriálov. Dlho som nevidel počin, kde by každá ďalšia séria predčila tú predchádzajúcu, ktorú až do premiéry tej najnovšej môžme považovať za fakt dokonalú. Momentálne sa jedná o výkladnú skriňu Netflixu a brutálne to ukazuje prstom na inak klesajúcu už aj tak len priemernú kvalitu ostatnej produkcie. Kašlať na Netflix filmy, stupídne LGBTQ seriály, Stranger Things je seriálový úkaz, ktorý sa rodí raz za desaťročie a pre mňa osobne je to už legenda a držím mu palce, aby posledná séria nebola kontroverzná ako v prípade GoT, ale aby ukázala všetkým aj tým najposlednejším neprajníkom vztýčený prostredník. Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. ()

Dallon

Tahle série mě opět a znovu (už od první série) přesvědčila o tom že Stranger Things není spotřební hollywoodský produkt, jako většina věcí na Netflixu. Jde totiž o nejlepší seriál současnosti, který nemá konkurenci, a myslím že ani mít nebude. Je to moje srdcová záležitost, každý díl svou kvalitou stoupá. Stranger Things je pro mě tak silný díky dokonalým charakterům, úžasné retro atmosféře, dokonalé hudbě, a hlavně lásce 💖. Bratři Dufferovi jsou naprostí srdcaři, a je vidět že jim na Stranger Things vážně záleží, což je pochopitelné. Za mě je Stranger Things láska, miluju to, chci to, chci toho kurva víc !!! Čtvrtá série je pro mě naprostý vrchol seriálové tvorby, a myslím že pátá a poslední série....bude něco na co vážně nezapomeneme. 10/10 ()

Wally

Už to nejsou ty roztomilé děti, co na začátku. Už se tu řeší víc dospělácké věci...smrt...je to vážnější a ponurejší. Ne všechny díly si dokázaly udržet kvalitu a sem tam to drhlo...hňupem série je postava Argyla, který mi vždy zaručeně zkazil atmosféru... Skvělá postava je naopak Eddie. Jinak hvězdou této série je Sadie Sink hrající Max, která se nám pěkně vybarvila a tuto sérii si ukradla zaslouženě pro sebe. Těším se na pátou... ()

krtek138

Neobejde se to bez spoilerů. A bez kritiky. Takže pokud jste neviděli, dále čtete jen na vlastní nebezpečí. Prvních sedm dílů je absolutní bomba. Trošku jiné než předešlé série, je znát monstrózní rozpočet, ale upside down je pastva pro oči. Samotný Vecna samozřejmě vzbuzuje respekt a odbíjení hodin je správně děsivé. Ono samotné zrození hlavního padoucha je nesmírně působivé a 7. díl je jednoznačný vrchol série. Možná i celého seriálu. Těšil jsem se, jak druhá část 4. série odpoví na otázky. Jenže ono těch otazníků spíše přibylo. Tak hlavně - jaktože žije Papá? Chápal bych, kdyby to tvůrci vysvětlili sebevětším nesmyslem, ale úplně to nechat být? Oh my papá… Zadruhé mi přijde, že se tvůrčí tým trochu boji udělat zásadní rozhodnutí. Už podruhé za sebou se nechal jeden z hlavních hrdinů naživu. Já bych to samozřejmě strašně vobulel, kdyby to tak nebylo, ale celou sérii je něco naznačováno a stejně to vyšumí do ztracena. A teď za mě hlavní zklamání. Tři roky se těším na jednu konkrétní scénu, která měla být neuvěřitelná emocionální pecka. A nic. Finální shledání mě nechali úplně chladným. Když si vezmete návrat El v 8. díle 2. série či Hopperův dopis na konci 3. série, jsou to jedny z hlavních highlightů seriálu. Plus ta nedotažená linka s El a Willem. Kde byl nakonec Murray? Kde byl nakonec ten doktor?  Kde byl ten Rus? Jonathan ujede z pouště v karavanu ozbrojeným vojákům. Zkrátka tam těch nelogičností bylo na můj vkus moc. Vlastně to vypadá, že celá série byla jen o tom, aby se všichni setkali opět v Hawkins. Ale víte co? Jsem ultra fanoušek Stranger Things a stejně jsem si to brutálně užil. Poslední záběr slibuje do závěrečné serie velké věci. Jen si zase musíme počkat minimálně dva roky… 90%. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Stranger Things dostanou další sérii

Stranger Things dostanou další sérii

30.09.2019

Přestože to tak nějak všichni očekávali, teprve nyní Netflix oficiálně oznámil, že prodlužuje fanoušky milovaný seriál Stranger Things o čtvrtou sérii. Zároveň s tím přišla zpráva, že tvůrci seriálu,… (viac)