Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (S04E07)

(epizóda)
  • USA Chapter Seven: The Massacre at Hawkins Lab

Hopper se chystá na boj s monstrem. Dustin pitvá Vecnovy motivy a rozklíčuje zprávu z druhé strany. Jedenáctku posílí dávno zapadlá vzpomínka. (Netflix)

Anderton

Každá dejová línia tu dosahuje svoj vrchol. Toľko času na druhej strane sme si ešte neužili, tak si ho užívajme. V ruskom väzení konečne príde na očakávaný súboj v "aréne" a srdcervúce stretnutie. No a v laboratóriu sa odohrá masaker z názvu, ale Stranger Things prichádzajú so zásadným a veľmi prekvapivým zvratom. A je to nakrútené úžasne. A zahrané dokonalo. ()

BROKEN_

A po tomhle mám jak vydržet to čekání na zbylé dvě epizody? Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, který nám ukázal zrod hlavního záporáka 4 série. Dufferovi mají skvěle vymyšlený příběh, který sice možná někdy zní trochu děravě (ale jen někdy), ale funguje strašně dobře. Ti co si ztěžují na stopáž, tak vám vzkazuji, "jste blázni? Čím delší, tím víc toho prožijeme ne?". Efekty mi v tomto dílu skoro vytřeli zrak, tohle už není pouhý seriál. Millie Bobby Brown perfektní a příběh okolo hlavního záporáka vynikající. Fakt nechápu proč nevydaly všechny díly naráz, to čekání mě zabije. 4 série je rozehraná parádně a pokud se poslední dvě epizody povedou stejně dobře a nejlepší by bylo kdyby byly ještě lepší, tak se může jednat klidně o tu nejlepší řadu. Ale tyhle kecy, která série je lepší mě v poslední době unavují, tak řeknu pouze tohle. Stranger Things neubírá nic na svém kouzlu a je to každou sérií větší a větší a i přesto pořád neskutečně dobře fungující. Miluju to a už se nemůžu dočkat na ten zbytek. Jsem s tím... a to hned!!! ()

darkrobyk

Ač jsou před námi ještě dva díly čtvrté série, tak už nyní lze říci, že mnohé z předchozího děje do sebe konečně zapadlo. Samozřejmě mnohé postavy jsou pro mne krajně nesympatické, momentálně asi vede šišla (a já navíc myslel, že když už bude mít zuby, šišlat přestane), naopak jisté mé sympatie má permanentně užvaněná, ale upřímná Robin. V posledních částech jsem jen postrádal více retro muziky, v sedmé mě zaujali jen z dálky slyšitelní Duran Duran a rozhodně klasika - Phil Glass; Kate Bush je samozřejmostí. Potěšil odkaz na Poltergeista (lano mezi světy) a démon mi stále více připomínal Swamp Thing, což je v pořádku...tož těším se na další díly... ()

HAL

Trvalo mi než mě tahle řada chytla, ty první díly jsou fakt utahané,  hodně se řeší málo zajímavé osobní věci a příběh je rozpadlý na hodně zatím nesouvisejících linií. Ale to jak je pak začnou moc hezky splétat do dobře propojeného vyprávění, to je hodně velká paráda. Sice trochu očividná hra s divákem, ale nevadilo mi to, a sci-fi/hororovou atmosféru to má ke konci zase vynikající. A super je že (polo)finální díl má doslova celovečerní délku, kterou přitom nijak nemarní a dotáhne všechno do docela uspokojivého konce i takhle v polovině, před zbytkem série co vyjde za měsíc. Bál jsem se hromady debilních cliffhangerů (dívám se na tebe, Tokyo Vice) ()

DJ_bart

Stranger Things byly vždy o postavách, o jejich radostech a strastech, dilematech, traumatech, a vnitřních démonech, díky čemuž s nimi dokázal divák vždy soucítit a ztotožnit se s nimi, zatímco ona mysteriózní omáčka okolo byla jen druhořadý katalyzátor děje – tentokrát je to však právě naopak a paradoxně to vůbec není ke škodě. Samozřejmě, jednotlivým protagonistům je jako vždy věnována náležitá péče, character development je i zde neodmyslitelným elementem, jenže nyní má stěžejní prim příběh, a divák si tak může užít jak dechberoucí výletovou exkurzi do Upside Down, tak důmyslnou šachovou hru, při níž tvůrci odhalí takřka všechny triky, fígle, a na stůl vyloží všechny karty, ne-li rovnou všechna esa z rukávu. Za tuhle podívanou o stopáži 100 minut by se nestyděl ani Štefan Král, natožpak Štefan Špilberg. ()

• Eddie (Joseph Quinn) zmíní, že by na Steva (Joe Keery) byl hrdý i sám Ozzy, protože také kousl netopýra. Naráží tím na incident z roku 1982, kdy metalový zpěvák Ozzy Osbourne ukousl na pódiu hlavu živému netopýrovi s tím, že si myslel, že šlo o repliku. (Karlosik_4)