Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola pátá: Projekt Nina (S04E05)

(epizóda)
  • USA Chapter Five: The Nina Project

Jedenáctka míří s Owensem do Nevady, kde musí čelit vlastní minulosti. Parta z Hawkinsu hledá stopy ve zchátralém domě a Vecna má další oběť. (Netflix)

DJ_bart

Perfektní návrat ke kořenům, který zcela nejpatrněji čerpá z tvůrčího rukopisu Stephena Kinga. Millie Bobby Brown je jeden z největších talentů svý generace. Kamerový jízdy a otočky jak od Benoîta Debieho nemaj chybu a jsou neodolatelnou třešničkou na dortu – mňam do píči! ()

Sany33

Príbeh: Záchrana Hoppera sa celkom slušne zamotáva a Joyce sa kvôli nemu dostáva opäť do ťažkostí. El musí v podzemnom laboratóriu čeliť démonom svojej minulosti. Decká v Howkinse našli dom, ktorý sídlom démona. Prevedenie: Opäť sa stretávame s vykrádaním kultových hororov, opäť mi to ale vôbec nevadí. Atmosféra trocha kuľhá ale pevne verím, že sa to v nasledujúcich častiach rozbehne do gigantických rozmerov. 72% ()

akisha

Ty dialogy zabíjí, zabíjí víc než kdykoliv předtím. Někdy jde opravdu o neuvěřitelnou sentimentální žumpu, např. Hopperův rozhovor se spoluvězněm, to bylo tak cringey, že jsme se odvraceli. A na každý díl připadá neuvěřitelný množství těhle příšernejch kydů, je to série od série horší. Jediná zajímavá linka, která má jakž-takž spád, je ta z Hawkins. Ruská je katastrofální, to je tak strašná nuda, že mám co dělat, abych to nepřetáčela. Winona tradičně příšerná. Mike a spol s uřvaným a nesympatickým ujetým pizzařem a vyhuleným Johnatanem, který vypadá čím dál víc jako zapřený bratr Kevina Bacona - jejich příběh je ještě nudnější než ten Hopperův. A Eleven, která mi v první sérii přišla jako nejlepší postava, je tady na facku snad v každý scéně. Není to chyba Millie, ta hraje opravdu dobře, ale bohužel prakticky non-stop brečí nebo se tváří zdeptaně. Toho snad bylo dost předtím, ne? A ve zcela poslední řadě je tady stíhání fotbalovým týmem, to je tak zbytečný, že nemám slov. A přitom to je místy taková pecka. To mě na Stranger Things právě tak strašně sere! Ty nejlepší scény a nápady jsou všechny v lince Hawkins a ještě pořád jsou tak dobrý, že stojí za to se prokousat tím ostatním balastem. Ale ne, nepřijde mi "přirozený," aby dva pubertální kámoši vedli spolu hovor o tom, jak jsou si drazí, jak se poslední dobou odcizili, jak zmatené z toho mají pocity, ale jak zůstanou navždy v srdci toho druhého. Schválně jsem přemlouvala manžela, aby něco podobnýho zkusil na svýho nejlepšího kámoše, a jestli bych se mohla někde z koutku dívat, protože to bych vážně moc ráda viděla. Jo, a drtivá většina postav se z docela mile přitroublých odpadlíků upgradovala do neskutečně otravných, debilně ukecaných zjevů, v některých případech ještě s podprůměrnou inteligencí (Lukas). A co to má být, ten příšerně křečovitý humor? Škoda, že takhle domršili dobrý seriál, ale je z toho teď masivní fan-service a příběh je až na druhé, třetí koleji za všemi těmi děsnými kydy. Stopáž přestřelená, ale není se čemu divit, je to ukecanější než moje hodiny keramiky s důchodkyněmi. Doufám, že aspoň ten Vecna to tam ke konci pořádně zmasakruje. ()

tomik99

Dojem z poměrně fajn epizody kazí scéna v letadle, která mi fakt připadala jako z jiného filmu / seriálu. To nouzové přistání, kdy se naši hrdinové zachrání, mi fakt sem nesedí. Působí to hrozně lacině, americky a popkornově... Jedenáctku jsem nikdy neměl rád a tahle epizoda mi zase ukázala proč - já to herečku nedávám v jejich emocionálních scénách, hrozně mě štve. Tentokrát jsem balancoval mezi 60% a 80%, z milosti tentokrát dávám ještě to větší hodnocení. ()

kenkaku

Opravdu je nutné sledovat 5 (ano slovy PĚT) linek? Linie Hopper vrcholně debilní a zcela zbytečná. Linie 11 nudná a zdlouhavá. Linie “vidláci na lovu” neskutečně, ale neskutečně otravná. Linie “hledáme bubáka” ta jediná zajímavá, ale plná laciných debilit (batoh na zemi). No a jako bonus “pizza smažka a spol” linie zcela o ničem. Takže jednu hvězdičku za “hledáme bubáka” je až dost. ()

• Dustin (Gaten Matarazzo) má na svém batohu několik nášivek, jedna z nich je i s motivem filmu Krotitelé duchů (1984). Jedná se nejen o odkaz na kultovní film, ale také o odkaz na druhou sérii seriálu, kde se o Halloweenu hrdinové oblékl za postavy právě z tohoto filmu. (Karlosik_4)