Leto, rok 1975. Traja chlapci - Dave Boyle (Cameron Bowen), Jimmy Markum (Jason Kelly) a Sean Devine (Connor Paolo) - sa hrajú na ulici, keď zrazu Davea ktosi unesie a niekoľko dní sexuálne zneužíva. Dave sa s tým nevie vysporiadať ani ako dospelý (Tim Robbins) a svoje spomienky a strach prenáša na svojho syna Michaela (Cayden Boyd), ktorého stráži až s prehnanou dôslednosťou. Z Jimmyho je medzičasom otec troch detí (Sean Penn) a zo Seana sa stal detektív (Kevin Bacon). Keď jedného dňa náhle zomrie Jimmyho tínedžerská dcéra Sara (Jillian Wheeler), Sean začne pátranie, aby zistil, čo sa stalo. Zistí sa, že dievča malo priateľa, ktorého otec mal minulosť spätú s Jimmym. Podozrivým sa stáva práve mladý priateľ mŕtvej dcéry, no keď sa nájde zbraň u jeho otca, prípad sa zvrtne a naberie iný smer. V pozadí sa však zrazu ukazujú omnoho závažnejšie udalosti... (TV Markíza)

Jack_F.

Zatím se mi Eastwood jako řežisér vyhýbal a vidím, že to byla chyba. Dokázal skvěle zhmotnit emoce(scéna na pitevně..jednoduchá a přitom tak silná) a drtivě dobrou atmosféru, aniž by pachatele vyzradil příliž brzo(i když přiznám se, přišel jsem na to kapku dříve než Šón Pen aka herec, který mě rozhodně svým her. výkonem ne-do-stal). Ovšem konec mě trochu nasral...ne tím, že by byl špatný, ale jenom svou podstatou... ()

marekspanel

Naprosto brilantní režie a herecké výkony. Ovšem docela předvídatelný scénář, který ani nijak nepřináší nic nového do tohoto žánru. Takové poctivé krimi, od kterého jsem čekal trochu větší šok, ale to už je Clint :) ()

Radek273

Musel jsem se hodně přemáhat, abych alespoň za dobré herecké výkony dal nějaké hvězdy. Obsahově je však tento film absolutní hnus. Rozhodně nedoporučuji ! ()

maty40

Nenaplnilo to očekávání. Sean Penn mi až tolik nesedl, Bacon a Robbins ho zastiňují. Režie a scénář pokulhávají, naopak atmosféra filmu podpořená hudbou je skvělá. K oběti si divák nevybuduje žádnej vztah a vlastně po celou dobu filmu stejně fandí Robbinsovi, aby utekl před honem na čarodějnice. Lepší průměr, ale nic z čeho si člověk sedne na zadek. ()

Rust_Francis

Eastwoodova špinavá a temná thrillerovina s výborným Pennem, Robbinsem a Baconem v hlavních rolích. Perfektní děj, napětí a atmosféra. Místy až nepříjemná a bezmocná. ()

Shimmy

Do poloviny jsem z filmu byla úplně unešená, naprosto mě strhnul. Netušila jsem, kdo by mohl být vrahem, nebo jak do toho vůbec zapadala historka Davea. Ale od té doby, co našli Jimmyho dceru, jsem mu tu všechnu "ztrátu" nějak přestávala věřit, vím, že měl být asi za drsňáka, ale stejně. A takový konec jsem tedy opravdu nečekala, vraha jsem sice uhodla, ale to, co se stalo dál už ne. Navíc chování Jimmyho manželky na konci filmu mi přislo úplně fanatické a celkově se mi úplný konec filmu vůbec nelíbil. Škoda, docela mě to zklamalo. ()

LencaN

Po delší době od zhlédnutí usuzuji, že to není na plné hodnocení a snižuji na 4*. Není to zase až tak chytlavé a nátlakové, jak by mohlo. Ale i tak to byla pořádná nálož psychologických závěrů, různých pohnutek, ať už podložených nebo postavených jen na domněnkách a pocitech. Napínavé to bylo, protože ani divák sám do samého konce nevěděl, kdo je tedy vrahem krásné mladé dívky, dcery jednoho z ústřední trojice kamarádů. Scénář byl hezky zpracovaný, pěkně postupně rozvíjený, aby se náhodou neodhalilo až moc. Jen mě mrzí ten název Tajemná řeka. Já vím, že to asi není důležité, ale mně to vadí. Řeka se ve filmu totiž objevila až na samém konci, proto ani tento film nebudu mít dostatečně spojený s jeho názvem a za nějakou dobu si to nebudu pamatovat vůbec. ()

buchannon

Když jsem tento film viděl poprvé, moc jsem se na něj nesoustředil, ale napodruhé jsem ho sledoval v klidu a musím říct, že to byl naprosto strhující zážitek. Klobouk dolů před celým štábem a zvlášť před Brianem Helgelandem a Clintem Eastwoodem. Dva Oscary naprosto zasloužené. ()

Saxos

Klasická drsná krimi s příběhy a následnými životy tří dětských kamarádů. Klady: herecké obsazení, logický příběh. ()

vandamator

Z celkem nadprůměrné kriminálky udělali, špičkové herecké výkony vynikající pochmurný thriller, který klade důraz především na psychologii jednotlivých postav. Scénář mohl být přímočařejší, ale i přesto se jedná o vskutku povedený snímek s výbornou atmosférou. ()

Ence

V tomto filmu jsem vůbec nepochopil hudební doprovod. Např. při pohledu na zabitou Katie z ptačí perspektivy se kamera zvedá k nebi a orchestr do toho hraje motiv jak někde na korunovaci, nebo jako při návratu Caesara do Říma. Hudba mi celkově k filmu nesedla. Jinak se jedná o zdařilý snímek, který hraje (místy však možná až příliš) na emoce. Výkon Seana Penna se nebojím označit za famózní. Hodnotil bych výše, ale samotný závěr filmu ve stylu: "Ty jsi můj macho se čtyřmi srdci a jednou budeš králem města." a symbolický výstřel (wtf did that even mean?) Kevina Bacona hodnocení o hvězdu snížilo. ()

mouzi

Tak v druhe polovine filmu uz jsem mel nachystano 5*, ale ten zaver me celkem nasral. Nepochopil jsem, proc se Bacon v zaveru zachoval tak, jak se zachoval, kdyz to zcela popiralo jeho dosavadni postoj. Bud mi neco uniklo a nebo tady Clint trochu ujel. Jinak velmi kvalitni snimek. ()

PeteBuck

Slušná kriminálka mixnutá s úvahou, ako to končí, keď začne hystéria a duplom u ľudí, ktorí mozog aj tak príliš nepoužívajú. Skvelí herci, dej odsýpa. Typický Eastwood, ktorý má aj lepšie filmy, ale keby každý režisér robil filmy takejto kvality, tak nie je s ničím problém. ()

Dvorik

Sean Penn je zde králem emocí...láska, pohrdání, strach, hněv, smutek, beznaděj, frustrace....zasloužení oscar za hlavní roli. ()

stanlyOu

Eastwood prekvapil. Mrazivé, napínave, šikovne napísané a na konci vygradované k bezchybnosti. Sean Penn a Tim Robbins ? Takýto výkon som od nich ešte nevidel.  10/10 ()

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Affleck vytasí prohibici a samopaly

Affleck vytasí prohibici a samopaly

13.01.2013

Sice nebyl nominován na Oscara za režii, ale nemusí smutnit, my stejně víme, že za kamerou je na svém místě. Jaký bude jeho další projekt? Po nedávném odstoupení z hlavní role v krimi-romanci Focus … (viac)

Leo a Marty si obstarali ostrov

Leo a Marty si obstarali ostrov

25.10.2007

Předevčírem jsme psali o honbě Hollywoodu za dalšími komiksy Stevea Nilese, odpovědného za předlohu pro víkendovou americkou jedničku 30 dní dlouhá noc. Něco podobného se strhlo i kolem kriminálky… (viac)